Vlakové vlákno

Odpovědět
Tupolev134
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 19. 03. 2013, 17:19
Bydliště: Košice
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Tupolev134 »

Nedávno som cestoval Regiojetom do Bratislavy a späť v biznis triede- zamestnávateľ nám to preplácal, tak kvôli tomu najvyššia trieda. V porovnaní s cenou Standard, ktorá je 9 E, je biznis až za 23,40 E. Je to 2,5x viac :!: I napriek takémuto rozdielu v cenách boli kupé v biznise zväčša plné. Je to stále lacnejšie ako cestovať 1.triedou rýchlikom/IC a pritom služby v RJ sú neporovnateľne lepšie. RJ nedávno informoval, že plánuje zhodnotiť svoju prevádzku na Slovensku a môže dôjsť aj k navýšeniu cien :? .


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Globik »

Tupolev134 píše:Nedávno som cestoval Regiojetom do Bratislavy a späť v biznis triede- zamestnávateľ nám to preplácal, tak kvôli tomu najvyššia trieda. V porovnaní s cenou Standard, ktorá je 9 E, je biznis až za 23,40 E. Je to 2,5x viac :!: I napriek takémuto rozdielu v cenách boli kupé v biznise zväčša plné. Je to stále lacnejšie ako cestovať 1.triedou rýchlikom/IC a pritom služby v RJ sú neporovnateľne lepšie. RJ nedávno informoval, že plánuje zhodnotiť svoju prevádzku na Slovensku a môže dôjsť aj k navýšeniu cien :? .

A Ty se divíš? Vždyť jsou to směšné ceny.

Tupolev134
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 19. 03. 2013, 17:19
Bydliště: Košice
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Tupolev134 »

Pre Globika: Nedivím, ale konštatujem

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od jencik »

Nepovedal by som, ze 1.trieda u ZSSK je zase tak zla, jazdim RJ relativne casto a musim bohuzial konstatovat, ze uroven sluzieb pomaly upada. Bezne totiz jazdia supravy neustale, takze casom su skoro vsetky wc pozatvarane, klima v letet tiez nic moc. :?

Tupolev134
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 19. 03. 2013, 17:19
Bydliště: Košice
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Tupolev134 »

Tá 1. trieda v rýchliku sama o sebe nie je zlá, ale po porovnaní s biznis triedou u RJ je drahšia, ideš o hodinu dlhšie a v cene lístka nemáš ani kávu atď...


vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od vladivostok »

Viete mi poradiť stránku na vyhľadávanie vlakov po Európe? kde sú aj uvedené ceny Potreboval by som zistiť spojenie SXF-Most a Skopje-Istanbul Hlavne ta cena ma zaujíma

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Globik »

vladivostok píše:Viete mi poradiť stránku na vyhľadávanie vlakov po Európe? kde sú aj uvedené ceny Potreboval by som zistiť spojenie SXF-Most a Skopje-Istanbul Hlavne ta cena ma zaujíma

Z SXF do Mostu cd.cz/eshop
Na většinu vlaků je cena 524 Kč (výjimečně i 386 Kč). Nic levnějšího asi není.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od jencik »

Suhlas, teraz maju CD akciu do 14.2., takze do viacerych miest v Nemecku maju vyborne ceny a nizsie sa nedostanes. Co sa tyka Skopje-Istanbul, asi ziadny nejaky vyhladavac neexistuje, mozes skusit DB, tie maju snad najlepsi vyhladavac.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od hafi »

afaik není železniční spojení z Makedonie do Bulharska => nutno přes Niš+Sofii - což bude smrtelně dlouhé, z Bělehradu to myslím stojí do Istanbulu cca 1500 o/w, předpokládám, že když bude začátek ve Skopje, těžko to bude stát nějak znatelně míň. Ale hádám, ze Sofie by to mělo být asi za 800, a do Sofie jezdí busy ze Skopje asi několikrát denně a předpokládám levněji a určitě rychleji.

Jezdíval i vlak ze Soluně do Istanbulu, ale tuším už pár let nejezdí, tedy tahle cesta je asi nereálná.

Co se týče Berlína, tak to snadno najdeš na bahn.de, doporučil bych hledat do Ústí nebo dokonce Prahy a k tomu do Ústí-Most na separátní lístek.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od pavelpmi »

Úplně jsem zapomněl, jak jsem tu onehdy psal, jak jsem na Vánoce cestoval s Eurowings, dodat, že z Vídně jsem jel vlakem - z letiště s přestupem na Hbf, a stálo mě to jen 9 €! Dal jsem si onen zvěřinový guláš. Bylo to příjemné cestování.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od hafi »

Jsem zběžně kouknul na jízdní řád, co najde i Idos...a vlak ze Skopje do Niše moc nenavazuje na vlak z Niše do Sofie (na který navazuje nočňák do Istanbulu, který je na idosu zadaný jen v trase po Turecku, takže ho nevyhledá...ale měl by jezdit každý večer), tj. tam je čekání cca od 3 ráno do poledne v Niši. Nic moc.

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od vladivostok »

hafi píše:Jsem zběžně kouknul na jízdní řád, co najde i Idos...a vlak ze Skopje do Niše moc nenavazuje na vlak z Niše do Sofie (na který navazuje nočňák do Istanbulu, který je na idosu zadaný jen v trase po Turecku, takže ho nevyhledá...ale měl by jezdit každý večer), tj. tam je čekání cca od 3 ráno do poledne v Niši. Nic moc.


Som myslel že bude lepšie spojenie Skopje-Istanbul.....Ja som chcel len podpotit novu linku Wizzair BTS-Skopje ale kedže som už v Macedonsku bol a aj v okolitych krajinach tak ma to tam moc nelaka tak somk hladal možnosť kam odtial cestovať a napadol ma Istanbul kde som bol naposledy pred 8 rokmi tak som chcel isť pozreť čo sa v Istanbule za ten čas zmenilo ale ked to je takto komplikovane tak kašlu na to ....Aj tak ďik za info

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od jencik »

Ide priamy autobus Skopje-Istanbul alebo prelet s Pegasus

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od Globik »

hafi píše:Co se týče Berlína, tak to snadno najdeš na bahn.de, doporučil bych hledat do Ústí nebo dokonce Prahy a k tomu do Ústí-Most na separátní lístek.

Ale prd.
Berlín-Ústí, Berlín-Praha stojí stejně jako SXF-Berlín-Ústí-Most. Alespoň při nákupu do 14.2., jak píše Jencik. A na bahn.de budou určitě ceny vyšší, stejně jako jsou třeba na oebb.at vyšší, než na cd.cz

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Vlakové vlákno

Příspěvek od hafi »

Predpokladal jsem, ze cilene chtel vlak, jinak prime busy samozrejme jezdi. Ale letet do Skopje kvuli ceste do Istanbulu je ponekud neprakticke. Pokud nechces Makedonii, doporucil bych alternativni cil severni Recko...vlak do Solune je v pohode, alternativou muze byt vlak do Bitoly a přes hranice nejak busem/taxi. Svyho casu jsem Balkan projezdil vlakem dost, ale uz to bude tak 10 let...


Odpovědět