Servis na palubě

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Netušíte někdo, co je to "sladké překvapení" při objednávce upgrade meal v lednu nebo v únoru?


Dam vedet pristi patek, co je na PRG-ICN


Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od Smurfx »

prodejce píše:Netušíte někdo, co je to "sladké překvapení" při objednávce upgrade meal v lednu nebo v únoru?

Tohle

WP_20160207_19_56_28_Pro_LI.jpg
WP_20160207_19_56_28_Pro_LI.jpg (163.9 KiB) Zobrazeno 6098 x

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od micaello »

:-b :thumbup:

dík

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od prodejce »

Ano, zapoměl jsem poděkovat. Díky za vyobrazení "sladkého překlopení". Je to makronka. Tedy dvě. Děkuji a přeji dobrou chuť.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od Smurfx »

ČSA zavádí inovaci v podobě dokoupitelných jídel v economy - Gourmet menu znamená konečně návrat teplých jídel i na krátké trasy...
[url]csa.cz/cs/portal/info-and-services/travel-information/doplnkove_sluzby/gourmet-on-board.htm[/url]


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od prodejce »

První, na co jsem se podíval, byly překlady do angličtiny na webu ČSA. :D

A ještě doplním, že Gourmet Menu nebude dostupné na letech do FRA, CPH a KSC, i když budou zrovna operovány letadlem A319. Jinak přeji všem strávníkům dobrou chuť !!! :o

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od Smurfx »

Každopádně by měli v ČSA vyřešit celkem dost zásadní problém. Už několikrát se mi stalo, že nebyli schopni ani na infolince upgrade meal do rezervace přidat, protože byl let ČSA jen jedním ze segmentů (první nebo poslední) letenky, i když byl operován ČSA a pod kódem ČSA. Prý jim to systém nepustí (příklad - PRG-AMS s ČSA/kód OK, AMS-SFO s KLM/kód KL)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od prodejce »

Smurfx píše:Každopádně by měli v ČSA vyřešit celkem dost zásadní problém. Už několikrát se mi stalo, že nebyli schopni ani na infolince upgrade meal do rezervace přidat, protože byl let ČSA jen jedním ze segmentů (první nebo poslední) letenky, i když byl operován ČSA a pod kódem ČSA. Prý jim to systém nepustí (příklad - PRG-AMS s ČSA/kód OK, AMS-SFO s KLM/kód KL)

Kdybys nakupoval letenky u prodejců, tak tenhle problém nemáš a mohl jsi dávno papat... řešit cokoliv s call-monstrem letecké společnosti mi už v dnešní době přijde obsoletní.

easydrink
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 27. 04. 2014, 11:27
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od easydrink »

Před pár dny jsem cca po roce letěl s ČSA, a to na lince Prg-Bru-Prg (ráno tam, večer zpět) a překvapily mě dvě věci. Jednak to, že na palubě už není bezplatné občerstvení (ještě vloni si pamatuju, že jsme na té samé lince dostali nápoj + nějakou malou bagetu), a také to, že na obou letech byl poměr stevardů muži-ženy 2:1. Možná to je jen náhoda, ale člověk si řekne, že tam mají asi více stewardů než stewardek :D

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od micaello »

Já jen na margo těch služeb na palubě.

LH na letu Oslo - Frankfurt (a zpět) v economy podávala buď kus velmi chutného a hutného mramorového koláče nebo šunkovou bagetku, + 2x projížděli s pitím, kde si člověk mohl vybrat cokoliv (včetně alkoholu). Jsem se 2x letušky zeptal, zda opravdu za to prosecco nechce nějaké to €.
A nízkonákladovka Norwegian podávala na letu Praha - Oslo (a zpět) zdarma vodu :wave:

Mě fakt už nic neláká s ČSA letět..žel si to střihnu v pátek do Paříže a za 10 dní zpět do Prahy (pod kódem AirFrance). Pak poreferuju :lol:

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od pivko »

Musím se přidat, zas po dlouhé době jsem s nima letěl nyní o víkendu do MAD a je to opravdu příšernej low cost. A na příletu zase jako bonus bus ride kolem letiště. Dejte tomu už někdo ránu z milosti, na tohle se fakt už nedá koukat.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od micaello »

Více se rozepíšu časem v tripreportu, nicméně ČSA by měla dobrovolně opustit SkyTeam, odevzdat svůj název a přijmout jméno SmartWings, aby dostála tomu, co za služby poskytuje.
Na check-in přepážce PRG-CDG v pátek 17.6. v 6 hodin ráno jsme čekali hodinu, než jsme se dostali na řadu (před námi bylo 12 lidí!), slečna u každého člověka někam volala, něco zjišťovala a ještě "kradla" kolegyni z vedlejší přepážky, aby jí pokaždé pomohla/poradila. Když jsme se dostali na řadu konečně my dva, řekla, že musí už běžet jinam a normálně odešla. Vydal jsem se za člověkem, co peskuje lidi, aby si prvně udělali check-in na samoobslužném kiosku a pak přišli až odbavit kufry, ten zoufalec nevěděl, která bije. No slečna se asi po dvou minutách vrátila, otevřela zase přepážku a konečně nás odbavila..
Na palubě A319 OK-MEL místa na nohy asi tolik, co u Wizzairu (rozuměj, se svými 177cm jsem drhnul koleny), zadarmo nedostanete ani kelímek vody (který dnes už standardně podává na palubě třeba lowcostový Norwegian).
Cestu zpátky CDG-PRG 27.6. jsem si chtěl udělat check-in (kvůli rezervaci sedadla) ještě na PTP v Guadeloupe v aplikaci ČSA, jenže mi to hlásilo error a že je potřeba navštívit check-in desk. Ani na letišti v PTP při odbavení do CDG mi ze stejného důvodu neuměli vystavit letenku až do PRG. Na CDG otevřeli check-in až hodinu a půl před odletem (takže jsme se nemohli courat po duty free a ani zajít do salonku), co víc, strávili jsme u slečny na přepážce 20 minut, protože v systému nemohla dohledat naše letenky (proč pak do*****e existuje aliance, existuje code share, když nejsou schopni propojit systémy alespoň ve smyslu "ano, mají letenky, můžete je odbavit"?), po dvou telefonátech se jí to konečně podařilo. A319 OK-MEK stejná situace jako OK-MEL. Minimum místa na nohy, žádný servis zdarma.

Se slzou v oku jsem zavzpomínal na let před dvěma roky v A319 OK-PET na lince PRG-BCN, kde bylo místa na nohy dostatek, člověk dostal snack a k tomu nealko pití, co hrdlo ráčilo..

A pak ještě se slzou v druhém oku jsem si vzpomněl na tři týdny starý let s LH na lince OSL - FRA - OSL, kde jsem pokaždé dostal chutný "bio" moučník a k němu pestrou nabídku nealko a alko nápojů (takže jsem se posilnil šumivým vínem, kelímkem vody a coly..).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od flyingblue »

micaello píše:Na check-in přepážce PRG-CDG v pátek 17.6. v 6 hodin ráno jsme čekali hodinu, než jsme se dostali na řadu (před námi bylo 12 lidí!), slečna u každého člověka někam volala, něco zjišťovala a ještě "kradla" kolegyni z vedlejší přepážky, aby jí pokaždé pomohla/poradila. Když jsme se dostali na řadu konečně my dva, řekla, že musí už běžet jinam a normálně odešla. Vydal jsem se za člověkem, co peskuje lidi, aby si prvně udělali check-in na samoobslužném kiosku a pak přišli až odbavit kufry, ten zoufalec nevěděl, která bije. No slečna se asi po dvou minutách vrátila, otevřela zase přepážku a konečně nás odbavila..

Cestu zpátky CDG-PRG 27.6. jsem si chtěl udělat check-in (kvůli rezervaci sedadla) ještě na PTP v Guadeloupe v aplikaci ČSA, jenže mi to hlásilo error a že je potřeba navštívit check-in desk. Ani na letišti v PTP při odbavení do CDG mi ze stejného důvodu neuměli vystavit letenku až do PRG.


Pokud si nekdo dobrovolne zvoli prestup AF<->CSA na CDG, tak si tvrde zachazeni zaslouzi. Jasne, jsou jeste horsi moznosti na prestup (treba Austrian pres ocean na star alliance CDG T1 nebo prestup v pekle), ale ...

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od s543 »

micaello píše:... ČSA by měla dobrovolně opustit SkyTeam, odevzdat svůj název a přijmout jméno SmartWings, aby dostála tomu, co za služby poskytuje.


Však už to není moc daleko :D
Realita potvrzuje, že se tak již de fakto stalo - jenom jméno ještě kolísá.

Pamětníci mohou vzpomínat i na jiný standard nějaký ten rok zpět.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od micaello »

flyingblue píše:Pokud si nekdo dobrovolne zvoli prestup AF<->CSA na CDG, tak si tvrde zachazeni zaslouzi. Jasne, jsou jeste horsi moznosti na prestup (treba Austrian pres ocean na star alliance CDG T1 nebo prestup v pekle), ale ...


Člověk si musí zažít, pak už pochopí a bude vědět :D


Odpovědět