Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od 737 »

Polský trh letecké dopravy je poměrně dost citlivý na cenu. Dalo se očekávat, že ČSA se svými cenami letenek může jen stěží konkurovat ultra low-costům typu Ryanair nebo Wizz Air (resp. nabídnout podobně atraktivní ceny). Úroveň nákladů ČSA rozhodně není na úrovni zmíněných dopravců. Zamrzí snad jen to, že každá takto zrušená linka představuje de facto další zmařenou investici... V ČSA sice zs poslední rok mohlo dojít k řadě dílčích zlepšení, které přispěly k lepšímu hospodaření firmy, ale stále se nemohu zbavit dojmu, že management řídí ČSA stylem pokus-omyl. Uvidíme jak dlouho jim to vydrží.


jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od jjj »

Zkusenost z nedele. WAW PRG planovany odlet v 19:35. V sobotu mi prisel e-mail z checkmytrip, ze odlet bude o 3 hodiny opozden. V sobotu vecer jsem se online odbavil, nikde ani zminka o zmene odletu. V nedeli v podvecer jsem dorazil na letiste ve WAW, vse se zdalo OK. V 18:55 se na tabuli objevilo OK 779 delayed. Flight status na mobilni CSA aplikaci bez jakehokoliv update. Zacal jsem patrat a zjistil jsem ze OK-KFN se vydal do Nemecka. My ve WAW mame smulu. Pockali jsme az se vrati z Nemecka a doleti do WAW. Odlet domu nakonec ve 22:10. Nikdo neposlal mail, SMS, zkratka nic. Jako kompenzaci jsem na palube od prijemnych letusek dostal malou plzen. Takze pohoda ....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Globik »

jjj píše:Zkusenost z nedele. WAW PRG planovany odlet v 19:35. V sobotu mi prisel e-mail z checkmytrip, ze odlet bude o 3 hodiny opozden. V sobotu vecer jsem se online odbavil, nikde ani zminka o zmene odletu. V nedeli v podvecer jsem dorazil na letiste ve WAW, vse se zdalo OK. V 18:55 se na tabuli objevilo OK 779 delayed. Flight status na mobilni CSA aplikaci bez jakehokoliv update. Zacal jsem patrat a zjistil jsem ze OK-KFN se vydal do Nemecka. My ve WAW mame smulu. Pockali jsme az se vrati z Nemecka a doleti do WAW. Odlet domu nakonec ve 22:10. Nikdo neposlal mail, SMS, zkratka nic. Jako kompenzaci jsem na palube od prijemnych letusek dostal malou plzen. Takze pohoda ....

Kde jsi to kupoval?

gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od gaba02 »

Od května se má obnovit linka do Jerevanu, 2 až 3 týdně

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Night fly »

Hledam same-day return do WAW. Kdyz si to na webu CSA zadam klasicky jako zpatecni letenku, je cena pres 10.000. Kdyz to zadam jako 2xOW, tak je cena neco pres 6.500. Makes sense :roll:

Obdobne pri hledani otocky do OTP: na stejne lety je na webu RO cena cca.o 1000 Kc nizsi, nez u CSA. Dalsiho komentare netreba.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od micaello »

Nevím, jestli mám na to takové "štěstí" nebo to je krutá realita, ale poslední čtyři lety z/do PRG a pokaždé jim na place stálo 5 letadel ČSA, z toho většina ATR (ve stavu, že se ani nechystal boarding nebo by bylo letadlo čerstvě po příletu..všechno zavřené, nikde okolo žádný pohyb..). Vždy to bylo buď dopoledne anebo brzké odpoledne..na to, že ve flotile mají celkem 14 strojů mi to přijde celkem hodně :crazy: .. upřímně bych očekával na place maximálně tři stroje..anebo alespoň nějaký náznak pohybu okolo nich..

soundman73
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 12. 07. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od soundman73 »

micaello píše:.. upřimne bych ocekaval....nějaký náznak pohybu okolo nich..


Jako aby na ne nesedal prach? :lol:

Jiný význam by ten pohyb kolem asi neměl...

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od micaello »

No ne, tak pokud kolem nich nikdo "nebeha", tak to naznacuje, ze se v nejblizsi hodine asi nikam ani nechystaji.. Je fakt, ze jsem podrobne nestudoval vyuziti letadel treba podle FR24, ale prislo mi to zvlastni, kdyz treba Wizz nebo Ryan ma spoustu svych letadel pres den tarka stale ve vzduchu (aneb vzdycky koukam jak puk, kdyz nekam letim a sleduju, kde to letadlo bylo den predtim a ze stihlo treba i 6-8x vzletnout..)
Byla to jen takova myslenka :lolno:

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od s543 »


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od micaello »

Tři Boeingy za 100m (nebyly náhodou jen dva?), naproti tomu oprava jednoho motoru za 180m :-b

A jobovka "..úpravě provozovaných linek tak, aby byly smysluplnější" - jakože ta Radom? Nebo Edinburgh? Nebo mám jmenovat další? :crazy:
Proč se to čeští manažeři nenaučí..raději držet o některých věcech hubu než si takhle do ní s**t

http://byznys.lidovky.cz/csa-po-osmi-le ... y-trhy_ELE

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od 737 »

Chápu to tedy správně, že výnosy z prodeje Boeingu 737 jsou zahrnuty v těch 250 mil. Kč? Takže provozní zisk plynoucí z core businessu byl cca 150 mil.

Jinak, koukám, že se ČSA stěhují z APC:

České aerolinie letos v září po desetiletích opustí areál pražského mezinárodního letiště. Sídlo přesunou z elipsovité budovy APC zhruba o šest kilometrů do kancelářské budovy na Evropské třídě. Nedohodly se totiž na snížení nájmu s Českým Aeroholdingem, který je majitelem APC a pětinovým akcionářem ČSA.


Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... ly-1272562

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od micaello »

Ano, ale prezentují to tak, že vykryly část té mimořádné opravy motoru za 180mio :roll:
Fajn, takže nemít k odprodeji Boeingy, tak vlastně velkou část zisku spolkne oprava motoru..

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od beardie »

A32x alebo YBy?

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od 737 »

beardie píše:A32x alebo YBy?


Jde o letadlo, které mělo poruchu na lince z AMS, takže A319; aspoň tak je to uvedeno v odkazu mého předchozího příspěvku.

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Erix8 »

"Pro letošek mají naplánováno, že také vydělají. Zatím odhadují plus ve výši 180 milionů."

Sakra, jestli bude další jeden motor nebo cokoli jiného mimořádného, jsou zase v červených :D


Odpovědět