Rady od profesionálních pilotů

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Matica
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 04. 08. 2013, 13:41
Stav: Offline

Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od Matica »

Zdravím piloty,

chtěl bych se zeptat profesionálních pilotů, kteří létají pro jakoukoliv leteckou společnost na dopravních letadlech a chtěl bych se zeptat jak začínali s létáním?


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od JackBrno »

Ty jsi ta Matica z Flighsim.cz? To snad ne... :-)

janko
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 432
Registrován: 30. 10. 2011, 19:55
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od janko »

matica - neviem ci ti posluzi aj moja informacia.
Ja ked som sa zaujimal o lietanie, tak isiel som na blizke letisko. Tu bol aeroklub a vypytoval sa ako mozem zacat lietat. Kedze o vetrone som nemal zaujem tak som zacal rovno na motorovych. Boli to C - 105. A potom to uz islo samo.

Cize podla mna je treba len zajst na najblizsie letisko a pytat sa a budes vediet co a ako.

Matica
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 04. 08. 2013, 13:41
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od Matica »

janko píše:matica - neviem ci ti posluzi aj moja informacia.
Ja ked som sa zaujimal o lietanie, tak isiel som na blizke letisko. Tu bol aeroklub a vypytoval sa ako mozem zacat lietat. Kedze o vetrone som nemal zaujem tak som zacal rovno na motorovych. Boli to C - 105. A potom to uz islo samo.

Cize podla mna je treba len zajst na najblizsie letisko a pytat sa a budes vediet co a ako.


A kolik ti asi bylo? A to sis dělat průkaz soukromého pilota PPL (A) ?

janko
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 432
Registrován: 30. 10. 2011, 19:55
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od janko »

No bolo mi 16 a chcel som lietat. Nie, to neboli casi sukromneho lietania, vtedy to nebolo ako teraz. To boli casu svazarmu. To bolo jedine ale dolezite miesto, kde si si mohol splnit tuzbu lietat. Niekto to chcel skusit na vetronoch, niekto na motorovych a az neskor sa ten, kto uz vedel na niecom lietat rozhodoval ci bude lietat aj ako sa to dnes hovori profesionalne. Vtedy mohol pokracovat bud dalej ako konicek vo zvazarme, pokusit sa ist k praskarom, casom k aerolinkam alebo do armady. Vsetko, ale este zalezalo hlavne na zdravotnom stave. Ten dalej urcoval smer, ktorym si mohol fanusik lietania splnit svoj sen.

Ale na internete najdes mnoho osobnych pribehov pilotov. Staci len hladat.

Ako som ti uz napisal. Najlepsie urobis, ak sa ozaj chces pokusit lietat, tak to mas najjednoduchsie ist na nejake letisko a tam sa pytat. Urcite natrafis na mnohych, co ti poradia.

Ale musis chciet. Bez osobneho pricinenia to nejde. Ziaden virtualny svet, ti nenahradi svet skutocneho letiska.


Matica
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 04. 08. 2013, 13:41
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od Matica »

janko píše:No bolo mi 16 a chcel som lietat. Nie, to neboli casi sukromneho lietania, vtedy to nebolo ako teraz. To boli casu svazarmu a bolo dolezite si splnit tuzbu lietat. Niekto to chcel skusit na vetronoch, niekto na motorovych a az neskor sa ten, kto uz vedel na niecom lietat rozhodoval ci bude lietat aj ako sa to dnes hovori profesionalne. Vtedy mohol pokracovat bud dalej ako konicek vo zvazarme, pokusit sa ist k praskarom, casom k aerolinkam alebo do armady. Vsetko, ale este zalezalo hlavne na zdravotnom stave. Ten dalej urcoval smer, ktorym si mohol fanusik lietania splnit svoj sen.

Ale na internete najdes mnoho osobnych pribehov pilotov. Staci len hladat.

Ako som ti uz napisal. Najlepsie urobis, ak sa ozaj chces pokusit lietat, tak to mas najjednoduchsie ist na nejake letisko a tam sa pytat. Urcite natrafis na mnohych, co ti poradia.

Ale musis chciet. Bez osobneho pricinenia to nejde. Ziaden virtualny svet, ti nenahradi svet skutocneho letiska.


Takže to bylo spíše takové to občas si jít zalétat jen tak pro zábavu na jedno letiště?

janko
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 432
Registrován: 30. 10. 2011, 19:55
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od janko »

To teda nie, to bolo na tzv. plny uvazok, lebo ak si chcel nieco dosiahnut, tak si tomu musel venovat vsetok cas, sviatok piatok, sobota, nedela.

Ale ako ti hovorim, zajdi si na to letisko, tam sa pobozeraj a uvidis co to obnasa naucit sa nielen lietat.
A ak mas len vidinu pana v bielej koseli obklopenom peknymi damami, tak to sa ti staci divat na filmy.

Skutocnost je uplne ina. Len ty sam by si mal vediet co chces a potom uvidis co to vobnasi.

Ale prvotna vec na uskutocnenie sna o lietani, je aby tvoj zdravotny stav zodpovedal nejakemu stupnu alebo typu lietania. To ti vsetko pekne nalinajkuju ak navstivis nejake lekarske zariadenie opravenen na vykonavanie zdravotnych prehliadok pre akykolvek druh lietania.

Takze sa tam vyber este skor ako zacnes snivat sen omodrych dialkach, aby si nebol sklamany. Staci totiz velmi malo a sen je neuskutocnitelny.

Doporucujem ti, vyzdvedaj sa ale v realnom svete u realnych ludi, realne u tych co uz maju realnu skusenost s lietanim a svetom lietania.
Ziadna virtualita.len tvrda realna praca.

Drzim ti palce na uslutocnenie sna. Lebo to zalezi len a len na tebe.

Matica
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 04. 08. 2013, 13:41
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od Matica »

janko píše:To teda nie, to bolo na tzv. plny uvazok, lebo ak si chcel nieco dosiahnut, tak si tomu musel venovat vsetok cas, sviatok piatok, sobota, nedela.

Ale ako ti hovorim, zajdi si na to letisko, tam sa pobozeraj a uvidis co to obnasa naucit sa nielen lietat.
A ak mas len vidinu pana v bielej koseli obklopenom peknymi damami, tak to sa ti staci divat na filmy.

Skutocnost je uplne ina. Len ty sam by si mal vediet co chces a potom uvidis co to vobnasi.

Ale prvotna vec na uskutocnenie sna o lietani, je aby tvoj zdravotny stav zodpovedal nejakemu stupnu alebo typu lietania. To ti vsetko pekne nalinajkuju ak navstivis nejake lekarske zariadenie opravenen na vykonavanie zdravotnych prehliadok pre akykolvek druh lietania.

Takze sa tam vyber este skor ako zacnes snivat sen omodrych dialkach, aby si nebol sklamany. Staci totiz velmi malo a sen je neuskutocnitelny.

Doporucujem ti, vyzdvedaj sa ale v realnom svete u realnych ludi, realne u tych co uz maju realnu skusenost s lietanim a svetom lietania.
Ziadna virtualita.len tvrda realna praca.

Drzim ti palce na uslutocnenie sna. Lebo to zalezi len a len na tebe.


Takže jsi šel do aeroklubu na místní letiště?, Já jenom že dneska se musíš mít přeci pilotní licenci aby si umožnili létat na nějakém letadlu, jinak létáš s instruktorem nebo někdo kdo jí má.

janko
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 432
Registrován: 30. 10. 2011, 19:55
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od janko »

matica - vidim z tvojich predstav vyjadrenych v trefnych vetach o zacati lietania, ze mas ozaj eminentny zaujem splnit si svoj sen o modrych dialkach.

Takze naposledy: vykroc do lekarskeho strediska, kde si ta prezru a povedia ako na tom si myslim zdravotne. Na zaciatku nemusis robit psychotesty, takze sa neboj, ze ta vytocia.

Potom uvidis. Ci poplujes dal alebo ti bude stacit aj ten svet obyvackovej virtualnej leteckej reality.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Rady od profesionálních pilotů

Příspěvek od MEA »

no čo MAtica, nabral si odvahy a máš už aspoň to ppl ko alebo gpl ko?
alebo zostalo pri fikcii a virtuálnych otázkach.
pre podobných: zdravotná, preukaz na obsluhu rádiostanice (skúška na telekomunikačnom úrade), lety s inštruktorom, lety v sóle pod dohľadom, navigačné lety, skúšky teoretické a praktické a potom už len mať stále rozumný rešpekt a učiť sa celý život.


Odpovědět