SeaTac (Seattle / Tacoma)

Odpovědět
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

SeaTac (Seattle / Tacoma)

Příspěvek od micaello »

Nikde jsem tady nenašel k tomuto letišti téma..
Mám par otázek:

1) layover budu mít 4h20m, pokud se něco nepo.. , do města to na otočku zřejmě riskovat nebudu - je někde místo pro spottery "uvnitř" letiště = kde nejlépe na čumendu na letadla, abych nemusel pak znova procházet security?

2) LH491 by měl letět ze South Satellite - mám PriorityPass, oplatí se na pár hodin za 27 USD navštívit The Club at SEA S Gates salonek? ( tuším že MC M&M Gold mi tam asi v ničem k levnějšímu vstupu nepomůže)

3) nějaké tipy, na co se na tom letišti určitě jít podívat? :-b


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: SeaTac (Seattle / Tacoma)

Příspěvek od Airbus380 »

Ad bod 1) Docela pěkný výhled je z centrálního food courtu, nepodařilo se mi ale najít místo takové, abych si nemusel dát nic k jídlu, stolky jsou až k oknu.
Taky je docela pěkný výhled ze satelitního terminálu, kam jezdí podzemní vláček (v rámci tranzitu). Kažopádně provoz je v SEA relativně rozmanitý a hodně hustý i mimo špičky.

Jinak mi ale SEA nepřišlo jako žádná extratřída, ničím neurazí, ale zas tolik nepotěší.

Taky doporučuju si na letu YVR-SEA sednout na pravou stranu. Sice neuvidíš Kaskádové pohoří, ale pobřeží ano a pokud bude přiblížení od severu, tak je opravdu spektakulární výhled na město.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: SeaTac (Seattle / Tacoma)

Příspěvek od flyingblue »

micaello píše:Nikde jsem tady nenašel k tomuto letišti téma..
Mám par otázek:

1) layover budu mít 4h20m, pokud se něco nepo.. , do města to na otočku zřejmě riskovat nebudu - je někde místo pro spottery "uvnitř" letiště = kde nejlépe na čumendu na letadla, abych nemusel pak znova procházet security?

2) LH491 by měl letět ze South Satellite - mám PriorityPass, oplatí se na pár hodin za 27 USD navštívit The Club at SEA S Gates salonek? ( tuším že MC M&M Gold mi tam asi v ničem k levnějšímu vstupu nepomůže)

3) nějaké tipy, na co se na tom letišti určitě jít podívat? :-b


Severni satelit je dobrej. Pripadne horni patro garazi - ale oboji je odpoledne v protisvetle.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SeaTac (Seattle / Tacoma)

Příspěvek od micaello »

Airbus380 píše:Taky doporučuju si na letu YVR-SEA sednout na pravou stranu. Sice neuvidíš Kaskádové pohoří, ale pobřeží ano a pokud bude přiblížení od severu, tak je opravdu spektakulární výhled na město.


Díky díky, jdu pogooglit ten satelitní terminál..

A co se týče přiblížení, statisticky častější je z jihu.. Zatím mám podle systému místo 8A..mám i tak si to teda přerezervovat na pravou stranu? Hádám, že v brzké dopoledne by mohlo být i skvělé světlo (pokud Jazz Air nezanedbává čištění oken :mrgreen: )

AC8089
AC8089
seatac.JPG (20.46 KiB) Zobrazeno 3260 x

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: SeaTac (Seattle / Tacoma)

Příspěvek od bubo »

co jsem byl v SEA (cca 7x) tak bylo priblizeni vzdycky od severu.
sednout se da na stolecky v centralni hale, nejsou nijak spojeny s hospodama. spis je ale problem, najit misto u okna....


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SeaTac (Seattle / Tacoma)

Příspěvek od micaello »

bubo píše:co jsem byl v SEA (cca 7x) tak bylo priblizeni vzdycky od severu.
sednout se da na stolecky v centralni hale, nejsou nijak spojeny s hospodama. spis je ale problem, najit misto u okna....

Já klidně postojím :biggrin:
Ach, doufal jsem, že mají třeba někde na střeše "kuřárnu" nebo vyhlídkovou terasu..no nevadí


Odpovědět