Tripreport Jirky Krále

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od persona »

Musím se smát. Nejprve jsem si říkal "Kdo je, k čertu, Jirka Král?" - dnes jsem si ho dal do Google a došlo mi to. Ten chlapec se stal známým díky účinkování v reality show Farma, která se vysílala v létě 2012. Tehdy chodil se starší dcerou mé tehdejší přítelkyně a byl to prý tichý a slušný chlapec (třebaže poněkud povrchní a obyčejný), než ho sláva získaná ve Farmě zkazila (pár epizod jsme sledovali včetně té, jak ho v pořadu navštívila jeho milá). A dnes je z něj celebrita či spíše česká verze "famous for being famous" (https://en.wikipedia.org/wiki/Famous_for_being_famous). Svět je někdy opravdu malý.

Level jsem jeden čas sledoval hodně - spolu se Score (to od čísla 4/1993), pochopitelně i Excalibur atd. Moc pěkný byl čočíkův manuál (útlý sešitek) virtuálního pilota, který byl tuším k mání coby příloha jednoho čísla Levelu (možná bych ho někde ještě našel).


procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od procvi »

persona píše:Musím se smát. Nejprve jsem si říkal "Kdo je, k čertu, Jirka Král?" - dnes jsem si ho dal do Google a došlo mi to. Ten chlapec se stal známým díky účinkování v reality show Farma, která se vysílala v létě 2012. Tehdy chodil se starší dcerou mé tehdejší přítelkyně a byl to prý tichý a slušný chlapec (třebaže poněkud povrchní a obyčejný), než ho sláva získaná ve Farmě zkazila (pár epizod jsme sledovali včetně té, jak ho v pořadu navštívila jeho milá). A dnes je z něj celebrita či spíše česká verze "famous for being famous" (https://en.wikipedia.org/wiki/Famous_for_being_famous). Svět je někdy opravdu malý.

Level jsem jeden čas sledoval hodně - spolu se Score (to od čísla 4/1993), pochopitelně i Excalibur atd. Moc pěkný byl čočíkův manuál (útlý sešitek) virtuálního pilota, který byl tuším k mání coby příloha jednoho čísla Levelu (možná bych ho někde ještě našel).


Ano, Jirku Krále taky znám, chodil se mnou do stejného ročníku na střední v Brně. V tý době ničím extra nevynikal, takže takovou slávu by mu předpokládal málokdo. Jeho videa a celkově youtubeři jsou hitem dnešní doby, ale myslím si, že sláva je pomíjivá a tahle generace mladých fanoušků také vyroste a pak přijde realita.

Myslím, že před rokem byl na výletě v Miláně a to byl u vytržení ze všeho co viděl, takže srovnávat to s kvalitou místních trip reportů.. nejspíše ne.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Fabo »

cocik píše:Ja bych to rekl asi takhle. Nejakych 6-7 let jsme kazdej mesic delali na DVD do Levelu vlastni videoporad (+ nepocitam dalsich pet let na verejnopravnich obrazovkach), takze tuhle technickou kvalitu bych IMHO zvladnul taky. Ale fakt nechci behat po letadle plnym lidi jako nejakej mimon s gopro na hlave - stacili mi ty exoti v KLDR, to byl fakt des.

Jenom pro srovnani - tohle jsme delali pred cca 10-12 lety kazdej mesic ve svym volnym case (s tehdy jeste primitivni technikou, hlavne co se tyce zvuku jsme meli celkem problem, protoze v ty dobe jeste nebyly slusny klopaky za dostupnou cenu).


Pokud bych nekdy neco tocil, tak spis reportaze ve stylu souboju v top gearu (treba pozvat par kamaradu a dat si zavod z nejakyho obskurniho mista v Praze do Ostravy na Stodolni - jeden pojede ve Ferrari, druhej pojede Pendolinem a ja poletim private jetem). Ale tam je zase problem, ze by to muselo bejt hodne skriptovany, jinak by se na to nedalo divat (uz jsme to jednou v realu bez kamer zkouseli a zatimco ja uz jsem sedel v PH a dopijel svuj prvni Ostravar, tak chudak s autem stal v zacpe nekde u Brna). A kdyz konecne dorazil, tak uz jsem mel tech Ostravaru tolik, ze si na zbytek vecera pamatuju jenom mlhave. I kdyz ted me napada, ze by ta reportaz mohla klidne skoncit takhle :D


Hele, Level TV si pamatuju, to jsem taky svou dobou koukal. Samozrejme kolem cteni... Mozna mam ty stare cisla nekde doma, bylo to tak kolem steho cisla +- 15.
Mimo jine si pamatuju ze jsem cet i recenzi na tehdy novy FS2004 a rikal si, ze by to mohla byt celkem fajn sranda, to jsem jeste netusil jak vyraznou soucasti meho zivota se simulator a komunita za par let stane.

Nicmene, takovy Top Gear Race na Cocikuv zpusob bych si hoodne rad dal :D at jako divak nebo treba i ucastnik (byt na videu bych byl k hovnu). Jo, nejaky scenar tam bude treba, a pak treba vhodne zvolit zacatek a konec - neverim, ze se nedala o tu hodinku prodlouzit cesta na letiste vybranim vhodneho mista a casu zacatku zavodu :D

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od persona »

Jo, jo, je to skoro přesně rok - Jirka v Miláně tady: https://www.youtube.com/watch?v=FUKwgerhQAM

3.46 začíná pizza a těstoviny, motoristé ocení údiv nad křižovatkou s deseti výjezdy na úvod videa, mně to tak "hustý" či "hustokrutěpřísný" nepřišlo (doufám, že se tyto termíny ještě mezi náctiletými používají). Ale asi už budu "vyšeptalý třicátník" :-)
Naposledy upravil(a) persona dne 15. 06. 2016, 15:23, celkem upraveno 2 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Globik »

persona píše:mě to tak "hustý" či "hustokrutěpřísný" (doufám, že se tyto termíny ještě mezi náctiletými používají)

Používají se stále, ale již mezi předškoláky (alespoň ten první) :) :)


johnnybeverley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 04. 01. 2014, 19:04
Bydliště: Glasgow
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od johnnybeverley »

No, ja mám 25 a dúfam hlavne, že toto nie je budúcnosť trip reportov.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:Jo, jo, je to skoro přesně rok - Jirka v Miláně tady: https://www.youtube.com/watch?v=FUKwgerhQAM

3.46 začíná pizza a těstoviny, motoristé ocení údiv nad křižovatkou s deseti výjezdy na úvod videa, mně to tak "hustý" či "hustokrutěpřísný" nepřišlo (doufám, že se tyto termíny ještě mezi náctiletými používají). Ale asi už budu "vyšeptalý třicátník" :-)


... co mame rikat my, kerejm je pres 40? :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od prodejce »

flyingblue píše:... co mame rikat my, kerejm je pres 40? :-)


.. neřešit na fóru tripreporty a vybírat lak na rakev.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:
flyingblue píše:... co mame rikat my, kerejm je pres 40? :-)


.. neřešit na fóru tripreporty a vybírat lak na rakev.


To vyberou pozustali :-)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od cocik »

Ok, prekecali jste me tema recma o tom, ze by to bylo na houby a nikdo by se na to nedival. Pristi trip report udelam ve stylu Jirky Krale...

Nenavidim vas, protoze se budu muset umejt, ostrihat, oholit, koupit si kameru, zaplatit si pristup k Adobe Premiere, After Effects a nejaky sound bance, par hodin opakovat "lodyha lodyha", abych se rozmluvil, a jeste ke vsemu budu v letadle vypadat jako idiot. Navic to nebude zadna velka exotika ani nic extra novyho, pac poletim do Prahy s nasledujicim itinerarem:

PVG-SIN SQ F
SIN-DUS SQ Y+ (A350 inaugural)
DUS-PRG OK Y (AT4 nebo AT7)
PRG-FRA LH Y
FRA-SIN SQ suites
SIN-PVG SQ F
Naposledy upravil(a) cocik dne 20. 06. 2016, 13:58, celkem upraveno 1 x.

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od patras »

Oou my blady šit!
za mě teda kliknutí rozhodně bude!
a pokud se ti podaří přesvědčit purserku (rozuměj bordelmamá) v SQ suites aby ti na půl hodinky pučila svoji zaměstnankyni měsíce tak bys mohl překovat i Jirku Krále...
Je pravda že úprava zevnějšku bude v tom případě zcela nezbytná... 8)

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Tonda 2 »

To Cocik, tak to já se na ten tripreport tesim, sice jen suita se Singapurci, fádní a běžná záležitost, ale pokud to natocis poutavě :D ...
Mám docela nápad, který by mohl pomoct nandat to tomu Královi v počtu shlédnutí...Dej tam čínské titulky, a nebo ještě jinak,dej tam české a výstřel to mandarinsky :D
Jinak já ho taky neznal a nikdy něm neslyšel, stejně jak už tady někdo psal, cetl jsem jen o fatty pilow- v magazínu Mladé Fronty

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od persona »

S úžasem jsem zjistil, že si Jirka založil i vlastní komiksový časopis: https://www.instagram.com/p/BGrhXZsR0BN ... =jirkakral a http://www.send.cz/jirka?utm_source=mai ... predplatne - kdyby to bylo v Japonsku, ani nezvednu obočí, v USA samozřejmě, velké trhy typu Německo, Británie, Francie zcela určitě, ale v ČR? No, aspoň budou mít lidé na FSS/FF/PdF o čem psát :-)

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Petr31 »

yellow píše:
patras píše:a pokud se ti podaří přesvědčit purserku (rozuměj bordelmamá) v SQ suites aby ti na půl hodinky pučila svoji zaměstnankyni měsíce tak bys mohl překovat i Jirku Krále...

Nenabízí také SQ lety v suites zasloužilým mladým soudružkám a soudruhům na sekyru výměnou za...? :)

http://ekonomika.idnes.cz/cinske-studen ... nicni_chrs


...čekám, až nám to tady Čočík vysvetlí :lol:

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Beerbar »

Já nevím, mě to přijde takové hrozně amatérské, roztřesené záběry na sedačku, na čepici, střihy jak u traileru, zvuky... , nevim, nepřijde mi to ani autentické, ani vtipné :-?


Odpovědět