Wizz Air

Odpovědět
RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od RAdek »

Aktuálně je pro mě Wizzair příjemné překvapení. Minulý týden Dubaj z Budapešti, dnes letím z Brna přes Luton do Dublinu. V obou případech tenký sedačky s kapsama, díky čemuž je docela dost místa na nohy. Pryč jsou pro promačklý plastový kryty a kolena v nich narvaný. Navíc v kombinaci s Ryanair mám přes Luton i dobrou návaznost do Dublinu, takže jen pozitivní pocity.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pepa007 »

RAdek píše:Aktuálně je pro mě Wizzair příjemné překvapení. Minulý týden Dubaj z Budapešti, dnes letím z Brna přes Luton do Dublinu. V obou případech tenký sedačky s kapsama, díky čemuž je docela dost místa na nohy. Pryč jsou pro promačklý plastový kryty a kolena v nich narvaný. Navíc v kombinaci s Ryanair mám přes Luton i dobrou návaznost do Dublinu, takže jen pozitivní pocity.


tak jak to Brno-Luton?

já myslím že nadávání na WizzAir a Ryanair je takovej trošku folklór. nemám rád když je v letadle bordel (nalepený žvýkačky, odpadky v kapse) nebo je ten interiér moc jetej (potrhaný sedačky, ulomený madla), což se občas stávalo u ryanairu, ale jinak naprosto v pohodě. drtivá většina lidí má pod 180cm a legroom stačí vrchovatě. pak je samozřejmě druhej problém když provoz nefunguje jak má - tj. zpoždění, zrušený lety, nevyřízený reklamace, atd. - tím jsou zas nechvalně známý firmy jako pegasus, tvs/smartwings, apod.

Tupolev134
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 19. 03. 2013, 17:19
Bydliště: Košice
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Tupolev134 »

Nemyslíte že Wizz začína pomaly strácať pozíciu najväčšieho nízkonákladového dopravcu v juhovýchodnej Európe po tom, čo Ryanair otvoril prednedávnom základnu v Bukurešti a teraz aj v Sofii??

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od micaello »

Podle čeho se ta pozice poměřuje?
Podle počtu spojení z dané destinace? Počtu přepravených cestujících? Počtu otevřených základen? Počtu bázujících letadel? :-?

Tupolev134
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 19. 03. 2013, 17:19
Bydliště: Košice
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Tupolev134 »

Veď ako som napísal: Ryanair začína otvárať základne na východe Európy, kde dominuje (zatiaľ) Wizz a kde Ryan zatiaľ základne nemal pokiaľ viem. Plus Ryan má lepšie ceny leteniek a ďalšou výhodou je väčšia veľkosť príručnej batožiny u Ryanu ako u Wizzu.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pepa007 »

Prosimvás když mám u Wizzu zaplacenej "large cabin bag" (ale ne check-in luggage), můžu mít kromě kufříku ještě klasickou kabelku? Teda ne já, ale moje přítelkyně, aby bylo jasno :-) Nějak to nemůžu nikde vyčíst, tak se radši ptám. Díky.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od RAdek »

Prosimvás když mám u Wizzu zaplacenej "large cabin bag" (ale ne check-in luggage), můžu mít kromě kufříku ještě klasickou kabelku? Teda ne já, ale moje přítelkyně, aby bylo jasno :-) Nějak to nemůžu nikde vyčíst, tak se radši ptám. Díky.

Obávám se, že jen s Priority. Pak ale ano.
PASSENGERS WITH PRIORITY BOARDING
are allowed to carry 1 additional personal item in addition to the small or large cabin bag.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Filisipi »

Myslíte že bude problém když jsem při rezervaci nepřemýšlel a hodil mámě do příjmení místo Marie Cerna Marie Cerny? :)
Dik!

Edit: One way LTN-PRG

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Fabo »

Moze byt. Zavolaj na inforlinku, mali by ti to zmenit zadarmo (teda az na cenu hovoru samotneho)

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od majkl666 »

Filisipi píše:Myslíte že bude problém když jsem při rezervaci nepřemýšlel a hodil mámě do příjmení místo Marie Cerna Marie Cerny? :)
Dik!

Edit: One way LTN-PRG


Bez problému! Dvě až tři chybné písmena se neřeší

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Filisipi »

Fabo píše:Moze byt. Zavolaj na inforlinku, mali by ti to zmenit zadarmo (teda az na cenu hovoru samotneho)


Bylo to v pohodě, ani netrvaly ty okecávačky tak dlouho, takže nakonec 3 minuty..3*14 korun přežiju :D

majkl666 píše: Bez problemu ...


No raději jsem to změnil, s W6 moc nelítám ale co si pamatuju tak jsou schopný naúčtovat úplně všechno.

Díky oběma!

milos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 25. 10. 2004, 17:17
Stav: Offline

Re: Wizz Air - Career Days Dubai & Abu Dhabi

Příspěvek od milos »

Netušíte někdo, proč Wizz dělá Career Days zrovna v Dubai a Abu Dhabi? Chtějí tam otevřít základnu a lítat dál na východ jako FlyDubai?

wizz.png
wizz.png (296.9 KiB) Zobrazeno 7771 x

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hafi »

...nebo chtěj nabrat Pákistánce, Indy, Bangladéšany, apod. kteří zatím dělají v SAE.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Fabo »

no lita tam dost evropanu, vc. madaru po krachu Malevu, treba to chteji zacilit i na ne?

ostatne to naznacuje i vycet pozic na ktere hledaj kandidaty:

Wizz Air is searching for candidates for Direct Entry Captain, Rapid Command Captain, and Senior First Officer positions for our Central and Eastern European bases

milos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 25. 10. 2004, 17:17
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od milos »

To mě taky napadlo, ale neuměl jsem si představit, že by jim Wizz dokázal nabídnout něco lepšího, asi jsem si podmínky v Emirátech příliš idealizoval ... Hlavně bázovat v Dubai nové A320neo by dávalo smysl, protože na rozdíl od lokální konkurence, která lítá s narrow body boeingy, by s novými airbusy měli výhodu jak ve větší kapacitě, tak hlavně v doletu a mohli by Dubai lítat i dál než z Prahy (Berlín, Varšava, ...)


Odpovědět