Letiště Luton

Odpovědět
gigy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 64
Registrován: 12. 04. 2014, 16:33
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od gigy »

Diky za odpovědi, nakonec to ale vyhrál Řím :D třeba príště:)


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od pepa007 »

Mám takovej specifickej dotaz. Po strašně dlouhé době letíme do Londýna a řeším samozřejmě dopravu z letiště. Preferuju vlak, ALE: není to tak, že paradoxně v dražším vlaku nemám garantovaný místo na sezení, a pokud bude plnej, tak mám holt smůlu a stojím? zatímco v levným busu asi sedí povinně všichni, ne? Tam snad neberou lidi na stání...

Kterej bus je kdyžtak nejlepší? GreenLine, National Express nebo EasyBus?

Děkuju

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od rpet »

no, on ten rozdíl v ceně zas tak šílenej není, bus se dá pořídit běžně kolem £10, vlak v druhé třídě cca £14, v jedničce cca £25. Pokud je dvojka plná, stojíš, v jedničce by k over-booking dojít nemělo, ale...

bus: na meziměstských linkách (což jsou i letiště kolem Londýna) je stritní zákaz stání, takže ano, pokaždé sedíš. kterej dopravce je lepší? žádnej, cenově se třískaj jak malí haranti, takže ceny jsou plus mínus stejné. autobusy jsou klasika Levante šroty (NE), nebo o něco lepší Van Hool, takže ve svý podstatě je úplně jedno, s kým pojedeš...

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od micaello »

easyBus už to nejezdí malýma dodávkama Renault pro 12 či kolik lidí? Protože v tom je těch 70-120 minut cesty v teplém letním počasí dost utrpení..

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od Fabo »

micaello: na Luton nejezdi primo, maj tam smlouvu s nekym, ted snad s National Expressem zrovna.

rpet: neni ani tak problem overbooking, jako to, ze na ty vlaky mas normalne litacky, plus otevrenou zpatecni. a asi tezko rici nekomu kdo nastoupi v Lutonu litackou, ze z Airport Parkway uz nepude, protoze si nekdo zrovna koupil jizdenku.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od pepa007 »

no mně právě o tu cenu nejde. jde mi o to jestli si sednu :-)

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od rpet »

Fabo píše:rpet: neni ani tak problem overbooking, jako to, ze na ty vlaky mas normalne litacky, plus otevrenou zpatecni. a asi tezko rici nekomu kdo nastoupi v Lutonu litackou, ze z Airport Parkway uz nepude, protoze si nekdo zrovna koupil jizdenku.


no a jak tvůj názor vylučuje ten můj? vždyť jsem to řekl jasně: ve dvojce se může stát, že si nesedne, v jedničce si sedne plus mínus s jistotou. proč? protože ti, co lítaj s low-cost aerolinkou, si fakt nekupujou lupen na vlak do 1. třídy, kterej může být v mnoha případech dražší, než letenka s W6 nebo FR. a zdejší pravidelní cestující si fakt nekupujou lítačku za x tisíc liber do jedničky, to se tu nestává - takže první třída je jistota :wink:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letiště Luton

Příspěvek od Fabo »

pises:

rpet píše:v jedničce by k over-booking dojít nemělo, ale...


overbooking je pojem ktery neni relevantni, jednak kvuli otevrenym lupenum (ne na konkretni vlak) a litackam (a tech lidi zas neni tak malo jak bys treba cekal)


Odpovědět