Opat raz na Mauricius...s Emirates v C

Odpovědět
mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Opat raz na Mauricius...s Emirates v C

Příspěvek od mattsun »

Prvy a snad nie posledny...a preto ma prosim moc nehante a dufam ze mi odpustite aj absenciu diaktickych znamienok ;)

Mauricius, perla Indickeho oceanu, skutocne nadherny ostrov s velmi prijemnymi ludmi a chvala bohu este jedna z mala destinacii nepomilovana masovou turistikou kde vam uz v prvy vecer nenapadaju myslienky typu „nemohol som sa radsej doma pripit sam na tajnaka ako pocuvat tu od „susedy“ ktora si obsadila lehatko este davno pred ranajkami ( kedy ja mam este tazku polnoc ) ako je jej vnucka sikovna a studuje externe kdesi v Palarikove na VS socialnu pracu“? Teda nie ze by som mal nieco proti „susedkam“, Palarikovu a toboz uz nie vnuckam :) ...ale ked si spomeniem na moju celorocnu pracu s ludmi 8-12hodin denne, skutocne mam chut ist niekde oddychnut na miesto kde nebudem nikoho poznat a rovnako nikto nebude poznat mna ( teda ziadne Chorvatsko a podobne nasimi narodmi oblubenie destinacie ). A uplne idealna by bola taka kde by som nikomu nerozumel, ale to zase priznavam ze na odlahle dedinky niekde v Novej Guinei nemam guraz :)

na ostrove to ide aj takto :)
na ostrove to ide aj takto :)


A mozem ja vobec za to ze som sa pred par rokmi zamiloval do tohto 40x60km kusku pevniny nedaleko Madagaskaru? Ale vobec by som to nepovedal vo chvili, ked sa ma pocas leta ( pockajte, pozriem na obrucku ) 2013 opytala teraz uz moja pravoplatna polovicka „a neurobime si svadbu na Mauriciu?“. Viac mi nebolo treba, hlavne ked som spomenul na vsetky tie fotky mojich upotenych znamych pred oltarom alebo v obradnych sienach...a to este len ich den velkym D zacinal :) No a odvtedy som na Mauriciu zazil nasu svadbu, nase „libanky“, pracovnu cestu ( keby mi to niekto povedal pred rokmi ze pojdem pracovne na Mauricius tak by som ho vysmial :) )...tak preco si tam teraz nezobrat bicykel a ist prebadat ich narodne parky a cesticky medzi cukrovou trstinou trosku inak ako vacsina ludi ktori tento ostrov navstivia?

alebo aj takto :)
alebo aj takto :)


Nie som typ cloveka ktory dokaze prelezat cely cas pri oceane, tak teda balime so znamymi tento rok aj nase dvojkolesove tatose. A kedze moju zenu nie a nie prehovorit aby isla aj ona s nasim malym 14 mesacnym potomkom ( podla nej je este na taku cestu maly ), musim si tento rok vystacit s podivnou partiou chlapov s oholenymi nohami :D Aspon hotel nam vybrala moja polovicka a za jej vyber jej pekne dakujem, takze uz iba ta aerolinka zostala na mna. A ked uz sa ja cely rok staram o priania zakaznikov, budem rad ked sa teraz aspon 12 dni postaraju o mna ini, takze uz aj na cestu tam a spat pada vyber na biznis triedu. Z aeroliniek na vyber moc nie je a ked zvazim vsetky pre a proti, ceny, prestupy, casy, sluzby atd, vitazi opat len ten Emirates. A nakolko sa este stale da z Prahy na ostrov zakupit letenka Air Mauritius ( samozrejme lety operovane cez Dubaj s Emirates ) za 2,2k€, tak raz za cas prekusnem aj takuto sumu za 22 hodin pohody a „rozbijam prasiatko“ s rezervou ktoru si na konci kazdeho pracovneho tyzdna plnim prave pre taketo vydavky...

22.9.2016
PRG – DXB, EK140
A388, 23K, LF v C docela tragicky ( ratam tak cca 15% ), v Y vraj takmer 100%


Vzdy tvrdim ze moja dovolenka zacina az na letisku ked mi odbavia batozinu a ujo colnik ma pusti za vratka ktore ovlada len on. A nebol by som to ja keby sa v Prahe vzdy pred odletom nieco nezaseklo, alebo nedo...one ( to je uz asi v PRG taky moj ritual bez ktoreho by to neslo ). Ked si uz tento rok myslim ze som sa zbavil mojej kliadby, rozmyslam co mi chyba...hmmm, penazenku mam, pas mam, letenky mam, mobil mam, kluce mam, auto som nechal na strazenom parkovisku, hmmm...kua, kde mam moje dioptricke okuliare? Mozog zacina pracovat, zavity sa rozbiehaju a a a...ja som si prezliekal na toalete tricko a sveter aby som sa v lietadle citil lepsie, idem teda rychlo tam! Preslo cca 10minut, to tam este budu! Dobehnem na miesto cinu a...jasne ze tu uz nie su. Rezignujem, kaslem na to, nerozculujem sa. Este sa idem opytat personalu ci niekto nieco nenasiel aj ked odpoved uz vopred poznam...no co uz, stavaju sa aj horsie veci, a z tohto by možno mala radosť moja žena keby to vedela...nebude mi utekať pohľad na iné, lebo veď aj prečo...vo vzdialenosti 20 metrov už budu pomaly všetky rovnaké a vzdialenosť 50 metrov ani riskovať nebudem...čo ak to bude chlap? :)

Ideme teda urobit aspon trosku skody do saloniku, jedneho Jacka davam na znameho ktory s nami nemohol ist, druheho na stratene okuliare a ich noveho majitela a tretieho na cestu. Na moju obranu, boli to iba take male frtany pod jednu plombu :) Ani neviem ako rychlo pri debate o vsetkom moznom a sledovani drahy ubehla ta hodinka a pol a my mozeme ist pomaly k brane. Pri brane bezna rutina...vsetko z vrecak von, dole hodinky, vytiahnut z prirucnej vedla kufra mini-kozmetiku, zabudnut dat dole opasok a zapipat si :)

velryba nachystana na boarding
velryba nachystana na boarding


Neviem ako vy, ale pri kazdom nastupe na palubu ( a to ich mam za sebou uz vyse 100 ) sa ma zmocnuje akysi blazeny pocit ktory neviem opisat...ulava? sloboda? akasi bezstarostnost? Neviem to proste opisat :) ...proste pocit A OPAT SOM TU :)

sukromie na sedadle 23K
sukromie na sedadle 23K


Svoje oblubene sedadlo v A380 11K menim za 23K, ved vsade na internete predsa pisu ake je super a ake tam mate sukromie. Musim uznat ze sukromie je tam super, len ti co pisali recenzie zabudli na taky maly detail...odkladaci priestor pre palubny persoal umiestneny pred tymto sedadlom ( a aj sedadlom 23A :) ). Mne to vsak dnes akosi nevadi, polovicu letu aj tak preživam v polospanku a vobec mi nevadi ze mi na zaver vecere nedonesu dezert o ktory som si poziadal. Po rozlepeni oci niekde nad Iranom ( nechcem a nemozem napisat ze po zobudeni...lebo som sa tak ani nahodou necitil ) vsak na stoliku nachadzam cokoladky Godiva a po ich rychlej ochutnavke este utekam „do krcmi“ na jedno potrebne presso pred pristanim v Dubaji

sampano a oriesky nesmu chybat
sampano a oriesky nesmu chybat

hribova polievka ako vzdy uzasna
hribova polievka ako vzdy uzasna

hovadzie rovnako tak. len Emirates by sa trosku mohol pohrat so servirovanim nech to aj oku viac lahodi
hovadzie rovnako tak. len Emirates by sa trosku mohol pohrat so servirovanim nech to aj oku viac lahodi

DXB na dohlad
DXB na dohlad


23.9.2016
DXB – MRU, EK701
A388, 11K, LF v C opat docela tragicky ( ratam tak cca 20% ), v Y opat vraj takmer 100%


v saloniku v DXB vsetci cumeli do notebook-ov, ja som uprednostnil zaznam z olympiady
v saloniku v DXB vsetci cumeli do notebook-ov, ja som uprednostnil zaznam z olympiady


Ak som si pri predoslom lete myslel ze zo mna musel mat palubny personal radost, tak co napisat k tomuto? Driemal som uz pri tom ako nas vytlacali od brany. Sice som registroval prihovor kapitana ktory mal preslov dlhy ako Fidel Castro v dobach jeho najvacsej slavy, ale pamatam si iba na to ako som si po odlete z Dubaja stihol vypisat karticku pre imigracneho uradnika na Mauriciu, ze som si vybral ranajky a...potom uz iba tma :) Niekedy okolo 9:00hod ( teda u nas nekrestanskych 7:00...beriem ich z mojho pohladu ze kolkokrat vypinam doma PC o 03:00 a idem konecne spat ) sa budim na stuchanie letusky ci mi moze servirovat ranajky. Tak ked uz som si ich objednal, tak si ich teda dam, ale trosku s tym bojujem...aj ked wafle boli skutocne chutne. A nakolko som kavickar, idem si este dozadu nachvilku posediet na jedno ranne presso, nasledne sa prezliekam a uz pomaly klesame k ostrovu. Viac pismenok k tomu ani napisat neviem, tak prikladam par fotiek...

co si dat na ranajky?
co si dat na ranajky?

skutocna kriza svetovej ekonomiky? alebo LF na trase DXB-MRU
skutocna kriza svetovej ekonomiky? alebo LF na trase DXB-MRU

aj ked tak na prvy pohlad nevyzeraju, chutili velmi dobre :)
aj ked tak na prvy pohlad nevyzeraju, chutili velmi dobre :)

rano kavicka musi byt
rano kavicka musi byt

na endlich...Mauritius :P
na endlich...Mauritius :P

Lion Mountain
Lion Mountain

pri cakani na batozinu
pri cakani na batozinu


3.10.2016
MRU – DXB, EK704
A388, 11K, LF v C cca 80%, v Y vraj cca 95%


klasicky nocny odlet
klasicky nocny odlet


Pobikovali sme, spoznali novych priatelov, vyvetrali hlavy a mozeme ist domov. Od ciest spat nikdy nic extra necakam, proste vraciam sa do prace a ku kazdodennym starostiam a povinostiam...uz to nie je ta detinska radost z lietania ktoru pocitujem na cestach smerom „tam“ :) ...a ked si predstavim ze z Mauricia odlietame o 22:00 a v Dubaji pristaneme niekedy po 04:00 nadranom, ziadnu pozitivnu euforiu mi to nepridava ( teda aby sme sa chapali...na let sa tesim tak ci tak, ale uz to nie je take ako pri odlete na pracovnu cestu, dovolenku, alebo len spoznavanie novych kutov nasej maticky Zeme ). Odlietame opat nacas, a pri rolovani na drahu sa sam seba pytam ci teda opat o rok...a rovno si odpovedam ze dufam ze ano :) Ihned ako vystupame do letovej hladiny, zacina sa podavat vecera. A kedze som sa najedol uz v saloniku, davam si iba syrovy tanier, kvapky na spanie v podobe poharu cerveneho vina a chystam sa ist pomaly zalahnut. Ako mam tak plné usta inak velmi dobreho ementalu, z nicoho nic na mna z ulicky vykukne hlava sympatickej slecny s otazkou „Dobry vecer. Je vsetko v poriadku? Nic Vam nechyba?“...ano, znelo to presne tak ako som napisal a dokonca po slovensky :) Nakolko som v takychto situaciach celkom spolocensky typ, bolo mi hned jasne ze tuto noc toho moc nepospim...no a nakoniec vysvitlo ze na palube je este jedna slovenka ktora je rovno aj supervizora celej F a C class...no co vam napisem, takmer cely zvysok cesty som presedel vzadu v bare pri rozhovoroch, spomienkach a prihodach ktore sme si navzajom rozpravali a sadnut naspat som si isiel az ked kapitan zahlasil ze zaciname klesat k Dubaju a ked nam pred nosom zacali postupne rozrabat „krcmu“...este raz, diky baby za prijemnu cestu aj ked som sa vobec nevyspal ;)

ten syrovy tanier bol skutocne chutny
ten syrovy tanier bol skutocne chutny

ranajky u Tifa...pardon, v Dubaji :)
ranajky u Tifa...pardon, v Dubaji :)

taka dubajska klasika
taka dubajska klasika


4.10.2016
DXB – PRG, EK139
A388, 23K, LF v C cca 60%, v Y vraj cca 80%


zakon dzungle tesne pred RW...kto je vacsi, ide prvy
zakon dzungle tesne pred RW...kto je vacsi, ide prvy


Tak ako som nepospal na ceste z Mauricia do Dubaja, o to vacsi plan bol zalomit na tejto ceste hned po odlete a vstat az niekde pred Prahou kedze ma cakala este cesta autom spat na Slovensko. Ale clovek mieni, zivot meni...asi by som tuto cestu prirovnal k ceste na trase PRG-DXB a to tak ze spat sa mi moc nepodarilo, ale opat som bol cast cesty v akejsi hybernacii...nieco som pospal, chvilu som cital, chvilu som len tak pozeral von oknom a pritom som sa citil tak slobobny :) Jedine co mi z tejto cesty utkvelo najviac v pamati bol boarding v Dubaji, kde som sa chvilami citil akoby som si zmylil branu a namiesto do Prahy nastupoval na let do Pekingu...je mi jasne ze tuto linku vo velkych poctoch vyuzivaju cestujuci z Azie ktori idu navstivit 100-vezatu Prahu, ale v tento den nas jednoznacne porazili...alebo ak by som to prirovnal k tenisovej hantirke...dostali sme troch kanarov za 50minut :)

uz iba lahsie ranajky
uz iba lahsie ranajky

niekde nad Iranom
niekde nad Iranom

uz sme tam?
uz sme tam?

este nie! este obed a pikantnejsie krevety
este nie! este obed a pikantnejsie krevety


A ako by som zhrnut tieto lety s Emirates? Z mojho pohladu stale len ten vyssi nadpriemer co sa tyka cestovania v C...zazil som uz viacero letov v biznis triedach roznych leteckych spolocnosti a nedokazem tvrdit ze tato aerolinka je najlepsia a tato je zase najhorsia. Vsetky maju svoje + aj -, svoje silnejsie aj slabsie chvilky alebo lepsi a horsi personal v dany den...urcite ma vsak zatial Emirates vyslovene nikdy nesklamali, ci uz to bolo v C alebo v Y a teda nebudem mat problem vyuzivat ich sluzby aj v buducnosti. Ale tak ci tak sa tesim na ich zrovnanie s Qatarom s ktorym budem mat prvy krat tu cest v C v januari na tarase MUC-DOH-HKG-AKL a AKL-SYD-DOH-MUC...a ak budem mat cas a chut, rad sa s tymto zrovnanim potom s vami podelim ;)


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Opat raz na Mauricius...s Emirates v C

Příspěvek od alesesl »

Ahoj, vyborny TR. Ja jsem letel v roce 2012 tu samou trasu s EK na Mauricius s pritelkyni, ale v Y. C nevypada spatne a urcite je to pohodlnejsi zpusob cestovani. V economy nas EK nijak nanadchlo a rekli jsme si, ze s nim dalkove uz nepoletime.

Jinak Mauricius je sam o sobe parada. Byli jsme tam 10 dni. Bydleli jsme na Pereybere beach. Ta tvoje uvodni fotka je hezky kout ostrova. Tusim, ze je to Le Morne na jihozapadnim pobrezi. Jezdi tam hodne surfaru. Pobliz jsou taky krasne plaze ve Flic en Flac.

johnnybeverley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 04. 01. 2014, 19:04
Bydliště: Glasgow
Stav: Offline

Re: Opat raz na Mauricius...s Emirates v C

Příspěvek od johnnybeverley »

Super TR, Diky moc.

S Emirates je to podivne. Nasi s nimi podobnu trasu (akurat z Viedne) a kedze to bolo ich 20 vyrocie svatby tak to chceli letiet v C. Vybavoval som to ja a po ich navrate som bol rad, ze som od nich, teda najma od mojej mamy dost daleko, lebo asi by som dostal do drzky. 3 zo 4 letov meskali, cestou naspat sa stratila batozina a na viacerych letoch nemali ich first choice jedla. Na moju otazku, preco sa nenajedli v saloniku v DXB povedali, ze tam bolo pol miliona ludi a nemali chut. Co ale ocenili bolo velke mnozstvo kvalitneho chlastu, a Mauricius samozrejme. To mi zachranilo kozu:))), pretoze moje vysvetlovanie ze C Emirates je pri plnom lietadle slusna masovka a take veci sa stavaju sa neujalo...

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Opat raz na Mauricius...s Emirates v C

Příspěvek od mattsun »

dakujem pani za spatnu vazbu :)

ono asi kazda aerolinka ma svoje lepsie aj horsie dni, ale z dlhodobeho pozorovania som si vsimol ze v Emirates ( ale aj inde ) byvaju "rozpacite" sluzby hlavne na nocnych letoch ( sam som zazil pred rokmi na trase HKG - DXB v podstate "hladolet" v Y ). a aj z rozpravania sa s letuskami na trase MRU-DXB som vlastne zistil ze destinaciu Mauricius tam maju vsetci ako za odmenu, tazko sa je im tam dostat, takze dost ludi to tam berie tak ze idu na 18hod dovolenku. a ked si este k tomu priratame nocne lety EK701 a EK704 kde drviva vacsina cestujucich spi, niet sa co cudovat ze ten servis obcas asi vyzera tak ako vyzera ( aj ked ja sa zatial stazovat nemozem ).

inak co sa tyka tychto styroch letov, musim napisat ze snad vsetky odlietali nacas, dokonca pri DXB-MRU som si vsimol ze nas od brany zacali vytlacat na minutu presne. Dokonca ani batozinu mi zatial nikto nikdy nestratil ale pomaly cakam kedy to pride :)

btw v TR som zabudol spomenut ze pri odlete z Prahy sme sa takmer od RW vratili naspat k brane, tam vylozili cestujuceho/cu ktory/a vraj dostal panicky zachvat a odlietali az okolo 16:40hod...samozrejme do Dubaja sa tato strata zmazala a pristali sme este pred planovanym casom priletu.

a ako kazdy pise, nech je cesta na ostrov akakolvek, Mauricius to vzdy napravi :)
xxx.jpg

Burito
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 88
Registrován: 17. 06. 2009, 23:30
Bydliště: Země
Stav: Offline

Re: Opat raz na Mauricius...s Emirates v C

Příspěvek od Burito »

Díky za fajn report. Ač létám s Emirates skoro vždy v economy a vnímám několik kritik především na nahuštěnost sedaček, osobně si nemohu nikdy stěžovat a vždy se na let s nimi těším. Tím spíše, pokud se velmi často povede včas přesednout na sedačku u okna za exitem, kde je místa nadmíru. O něco víc než Mauricius mám v zorném poli Reunion, kam EK nelétá, ale kombinace obou ostrovů s krátkým přeletem bude asi nejvhodnějším kompromisem. Jen bych snad přivítal i pár fotek z Mauricia navíc.


mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Opat raz na Mauricius...s Emirates v C

Příspěvek od mattsun »

Tak teda ešte zopár fotiek z ostrova...moc som nefotil, skôr som si užíval ten kľud a pohodu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk


Odpovědět