Letenky do USA

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Odpovědět
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od micaello »

Globik píše:
micaello píše:Pokud ti nevadi B773 (i kdyz jsem konkretne ten od Swissu na lince PRG-ZRH
Do Prahy létá Triple? Od kdy? (Ne, že bych tvrdil, že ne, jen se divím, že se to uživí.)


viewtopic.php?f=42&t=9685


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od dejavu »

Globik píše:
dejavu píše:S BA můžu poskytnout aktuální zkušenost v B747.
Výhody:
1, neřeší příručák, takže s trochou nadsázky je druhý kufr zdarma.

Vozíš šutry nebo vatu? Váha se "neřeší", mám pocit, že je povoleno 23 kg, pokud si to jsi schopen dát sám do binu. Ale pamatuju, že na LHR na security se příručáky dávaly do tácu a pokud se tam nevešel, tak jsi šel zpátky.


Nevozím šutry :-) K těm 23 kilům se ani nepřiblížím, to se do příručáku narvat nedá, teda leda s těma šutrama :-)
Jde o to, že to neřeší, takže můžu mít 12 nebo 15 kilo. AF to řeší a je to opruz.

Celkově mi zatím nejlíp vychází US aerolinky.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
dejavu píše:S BA můžu poskytnout aktuální zkušenost v B747.
Výhody:
1, neřeší příručák, takže s trochou nadsázky je druhý kufr zdarma.

Vozíš šutry nebo vatu? Váha se "neřeší", mám pocit, že je povoleno 23 kg, pokud si to jsi schopen dát sám do binu. Ale pamatuju, že na LHR na security se příručáky dávaly do tácu a pokud se tam nevešel, tak jsi šel zpátky.


Myslim, ze 23kg je povoleno dolu jako zapsane zavazadlo (zadarmo). Nahore v kabine to je neco mezi 8-12Kg. Jediny "oplejtacky" jsem mel s 0.5 Kg nad vahu na LHR s CSA.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od dejavu »

BA má příručák opravdu 23 kilo.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od flyingblue »

dejavu píše:BA má příručák opravdu 23 kilo.


mas pravdu, je nejaka dalsi aerolinka, ktera povoluje 23 Kg do kabiny?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Night fly »

flyingblue píše:
mas pravdu, je nejaka dalsi aerolinka, ktera povoluje 23 Kg do kabiny?


Uz nevim presne kde, ale nekde jsem videl heslo "if it fits in, it goes on", tj.ze vubec neresili vahu, jen rozmer.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:
flyingblue píše:
mas pravdu, je nejaka dalsi aerolinka, ktera povoluje 23 Kg do kabiny?


Uz nevim presne kde, ale nekde jsem videl heslo "if it fits in, it goes on", tj.ze vubec neresili vahu, jen rozmer.


Na druhou stranu nosnost tech binu neni nekonecna :-) Na treti stranu, tricet kilo nahoru jen tak nekdo neda :-)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od jencik »

K tym US aerolinkam, personal celkom sleduje rozmery a odhaduje vahu, takze vacsie/tazsie batoziny su kindly asked for free gate checked luggage. Pocas zimy 2013 som dokonca zazil hlasenie, ze mozno par batozin nechame v NYC a dorazia niekedy neskor, zrejme to bolo kvoli snehovej burke v Chicagu, kam mal ten let nemierene.

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Rofledman »

Tak nakoupeno, nakonec vybráno komplet od BA (přeci jen s nimi mám zkušenosti a i spokojenost). Středeční let HRW-LAX obvykle zajišťuje 747, ale občas se ukáže i A380 a na BA stránkách mají zatím aktuálně na ten den A380 :) Na zpáteční let v pátek je skoro vždy nasazována A380, tak snad se alespoň jednou poštěstí :-bd

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

Otázka asi na pana prodejce, ale jelikož je možná více lidí, kteří by se k tomu byli schopni vyjádřit, píšu dotaz veřejně a ne SZ:
Jaký vliv na ceny v dolarech letenek mezi Havají a Evropou má kurz dolaru k ostatním světovým měnám? Když byla britská libra na tehdejším (do brexitu) minimu k ostatním měnám, létal jsem TATL s BA, protože měly nejnižší ceny. Možná to byla náhoda a nemělo to spolu souvislost. Když se dívám na nejnižší ceny RT letenek mezi HNL a PRG via Atlantik, během pár týdnů až měsíců (spíše těch týdnů), obecně stouply o nějakých 25%. Dolar k euru během té doby také klesl, ale snad ne o tolik. Významnou část (cca 30% mil) letenky tvoří leg, kde operují jen americké aerolinky (tam by změna kurzu snad neměla mít vliv a ropa se IMHO světově obchoduje v dolarech, tam by vliv také neměl být). Ceny u všech velkých aerolinek (amerických i evropských) a aliancí jsou na té trase podobné.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od prodejce »

Přiznám se, že otázce ne úplně rozumím. Ceny jsou stanovovány pro každý konkrétní trh/zemi. Například tarify PRG-HNL s BA začínají v mimosezóně od 17 950 Kč, tarify HNL-PRG začínají od 1083 USD, což je cca 24 500 Kč.

Vliv na cenotvorbu tak má především poptávka a v omezené míře i konkurence (či lépe řečno dostupnost) jednotlivých trhů.

Pokud dotaz zní, v jaké měně si aerolinky počítají náklady na sedačku, tak musím říct, že fakt nevím a něco takového bude asi dost tajné.

Pokud na nějaké trase pozoruješ stoupající ceny, sám za sebe bych to připsal spíše na vrub zvýšené globální poptávky, než nějakým kurzovým výkyvům.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Globik »

Tech 1083 bych "bral". Protoze kdyz jsem se pred napsanim toho dotazu podival do matrixu, tak tam na drtivou vetsinu dni (v ostatni dny to bylo drazsi) v rozmezi za mesic az za pul roku bylo neco pres 1400. U nekolika dopravcu z roznych alianci. A pred par tydny to bylo neco pres 1100. Navrat z PRG byl vzdy za cca 2 mesice.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od prodejce »

Ano, ceny TATL letenky jsou "natažené" a tak nadále zůstanou, dokud lidi budou ochotní to kupovat a plnit za ty ceny letadla. Prozatím ochotní jsou.. a výsledkem budou samozřejmě astronomické zisky aerolinek za letošní rok.

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Rofledman »

Tak co, kdo letí s kanaďanama do USA? :D Dnes byly k dispozici letenky mezi 2800 - 4500 zpáteční do New Yorku třeba. Přestupy okolo dvou hodin, což je těžká pohoda.

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Letenky do USA

Příspěvek od Mailand »

Rofledman píše:Tak co, kdo letí s kanaďanama do USA?

To je ještě ve hvězdách. Pár šťastlivcům možná projde, ale prodeje byly nejspíš dost velký na to, aby to hojně nerušili..


Odpovědět