Chybne udaje na letence

Odpovědět
Baenschi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12. 08. 2014, 22:09
Stav: Offline

Chybne udaje na letence

Příspěvek od Baenschi »

Ahoj,

letime s celou rodinou 2 + 2 s Airberlin do Recka . Organizovano pres nemeckou cestovku. A u dvojcat mame na voucheru na letenku nasledujici chyby ( predpokladam, ze to bude asi i na letence..)

V Pasu: XXX Novak 8.11. 2013 , na Voucheru XXX Novak 27.8.2013
V pasu XXX Novakova 8.11.2013, na voucheru XXX Novak 27.8.2013

Tedy mame blbe datumy narozeni u deti a z dcery je Novak misto Novakova . Mam to nejak resit nebo to mam nechat ? Poletime ?

Datumy narozeni muzu reklamovat, chybovala cestovka, ale u prijmeni dcery ( Ktera ma opravdu muzskou formu prijmeni ) to zvorali na pasovem a asi nestihnem pas se spravnym prijmenim....

diky Ahoj


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od Zdenek »

Baenschi píše:to zvorali na pasovem a asi nestihnem pas se spravnym prijmenim....

Sice jsem přesvědčen, že přechýlené příjmení nikdo řešit nebude, ale nechápu proč když to na pasovém zvorali proč nejsou schopni do několika dnů vyrobit náhradu (byť dočasnou).

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od whiskey »

Zdenek píše:
Baenschi píše:to zvorali na pasovem a asi nestihnem pas se spravnym prijmenim....

Sice jsem přesvědčen, že přechýlené příjmení nikdo řešit nebude...

osobne som presvedceny, ze to moze byt celkom zavazny problem v neslovanskych krajinach.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od Zdenek »

Že by pracovník na letišti řešil pohlaví u 9ti měsíčního dítěte si nedovedu představit. Ale když to whiskey píše ...
PS: přeji dovolenou bez jakýchkoli komplikací

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od gr09 »

Zdenek píše:Že by pracovník na letišti řešil pohlaví u 9ti měsíčního dítěte si nedovedu představit. Ale když to whiskey píše ...

Vzhledem k tomu, jak zavazny problem je obchodovani s detmi, se tohle naopak resi velmi. Ja bych to neriskoval.


Baenschi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12. 08. 2014, 22:09
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od Baenschi »

whiskey píše:
Zdenek píše:
Baenschi píše:to zvorali na pasovem a asi nestihnem pas se spravnym prijmenim....

Sice jsem přesvědčen, že přechýlené příjmení nikdo řešit nebude...

osobne som presvedceny, ze to moze byt celkom zavazny problem v neslovanskych krajinach.


Dekuji Vsem za reakce. Potvrzuji, ze v neslovanskych krajinach je to zasadni problem. Zijem v CH a pri vyhledavani deti v databazich nemocnice, lekare, pojistovny, uradu... jsem mel problem prokazat, ze je to moje dcera, kdyz ma " jine" prijmeni , coz je duvod proc jsem nechal dceru prejmenovat / prechylit prijmeni na muzskou formu, abychom se jmenovali stejne...
Naposledy upravil(a) Baenschi dne 10. 09. 2014, 16:54, celkem upraveno 1 x.

Baenschi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12. 08. 2014, 22:09
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od Baenschi »

Zdenek píše:
Baenschi píše:to zvorali na pasovem a asi nestihnem pas se spravnym prijmenim....

Sice jsem přesvědčen, že přechýlené příjmení nikdo řešit nebude, ale nechápu proč když to na pasovém zvorali proč nejsou schopni do několika dnů vyrobit náhradu (byť dočasnou).


Vse vyrizuji pres ambasadu 200km od bydliste. Zadost o pas 1 den volna, cesta pro prvni (chybny pas) 1 den volna, ted cekame na opraveny pas, ale asi to nestihnou pred dovcou , teda v tom nasem byrokratickem neporadku :evil: nevi, jestli to stihnou 1 den volna. No pokud ted budu muset jet nyni pro docasny pas, tak to budou celkem 4 dny volna. To nepocitam naklady na cestu.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od romul »

Baenschi píše:Vse vyrizuji pres ambasadu 200km od bydliste. Zadost o pas 1 den volna, cesta pro prvni (chybny pas) 1 den volna, ted cekame na opraveny pas, ale asi to nestihnou pred dovcou , teda v tom nasem byrokratickem neporadku :evil: nevi, jestli to stihnou 1 den volna. No pokud ted budu muset jet nyni pro docasny pas, tak to budou celkem 4 dny volna. To nepocitam naklady na cestu.


Možná jste to už řešili, nečetl jsem všechny předchozí příspěvky. Chápu problém s vyřízením nového pasu na správné jméno, ale zkoušeli jste vyřídit změnu letenky tak, aby odpovídalo jméno na letence jménu na chybném dokladu? U voucherů to problém není, to je jen přepsání jména v databázi CK. U letenek to problém často je, ale v řadě případů je možné změnu jména (změna několika písmen ve jméně) dosáhnout. Často stačí jen interní poznámka dopravce v rezervaci "wrong spelling" a mít to vytištěné s sebou pro security kontrolu. Prodejce (CK) by to měl zkusit s airline domluvit, najít řešení. Řada dětí má odlišná příjmení než rodiče, to není nic mimořádného...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od hafi »

Někde tu cca loni kdosi psal zkušenosti se změnou jména u několika aerolinek z důvodu změny jména cestující v souvislosti se svatbou. Nedaří se mi do vyhledávání dát správný dotaz, který by mě k tomu navedl, veškeré svatby, oddací listy apod nikam nevedou...nevíte někdo kdo/kde to psal?

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od Filisipi »

Přátelé stala se mi začátečnická chyba. Prohodil jsem jméno a příjmení u letenky, bohužel se to však stalo u Air India, asi nejrigidnější společnosti na světě. Ind na infolince nasliboval hory doly, k prohození však nedošlo. Chat operátor mi tvrdil, že je prostě nutné letenku stornovat a vystavit novou (storno poplatek je v podstatě 100%), což se mi u FullCostu zdá jako nesmysl, když jde pouze o prohození jména. Kdo zná indy, asi pochopí, že si z těchto informací nějak nemůžu vybrat, protože se klidně mohlo stát, že se jim prostě jen nechtělo něco dělat.

Riskli byste to? Resp. stalo se vám to někdy s někým jiným? Bojím se, že při načtení údajů z pasu jim nevyjede při check-inu letenka a já budu muset s pravdou ven (online checkin v Indii sice funguje, ale zatím jsem vždy musel na "document check" k přepážce). Jedná se o domestic let HYD-DEL, ale už za pár dní a nová letenka není úplně levná.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od Airbus380 »

Mě se to stalo před pár pár týdny na letu z Amsterdamu na Palau s China Airlines (a asi dalším 40 lidem). Na check-inu v Amsterdamu nenačetlo pas, byl jsem nucen k přepážce, kde ze mě vytáhli 50 € jako poplatek za změnu a hotovo.

Pak se mi to dvakrát stalo u Wizzu a Ryanu, ale tam jsem to řešil online check-inem, takže to nikomu nevadilo. Já bych to asi risknul, ale neber to jako radu, aby pak případné odmítnutí vstupu na palubu nebylo na mě :D

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od MEA »

Filisipi píše:Přátelé stala se mi začátečnická chyba. Prohodil jsem jméno a příjmení u letenky, bohužel se to však stalo u Air India, asi nejrigidnější společnosti na světě. Ind na infolince nasliboval hory doly, k prohození však nedošlo. Chat operátor mi tvrdil, že je prostě nutné letenku stornovat a vystavit novou (storno poplatek je v podstatě 100%), což se mi u FullCostu zdá jako nesmysl, když jde pouze o prohození jména. Kdo zná indy, asi pochopí, že si z těchto informací nějak nemůžu vybrat, protože se klidně mohlo stát, že se jim prostě jen nechtělo něco dělat.

Riskli byste to? Resp. stalo se vám to někdy s někým jiným? Bojím se, že při načtení údajů z pasu jim nevyjede při check-inu letenka a já budu muset s pravdou ven (online checkin v Indii sice funguje, ale zatím jsem vždy musel na "document check" k přepážce). Jedná se o domestic let HYD-DEL, ale už za pár dní a nová letenka není úplně levná.


a ako si vo finále dopadol?

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od Filisipi »

MEA píše:
a ako si vo finále dopadol?


Dopadlo to neslavně. Přiletěl jsem na CDG, už od rána tak nějak bez nálady. Coural jsem po Paříži a večer pln znechucení dojel zpátky na CDG, odkud jsem měl letět do Indie. Když jsem viděl frontu na check-in a vybavil si Indii v celé svojí kráse, posléze zjistil že většina mnou koupených letenek je refundable a letenka tam byla error fare, jsem zakoupil letenku na večerní OK767 a letěl si užívat krásy domova o týden déle. Nicméně věřím, že nakonec by to nějak prošlo.

gabkrn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 13. 05. 2018, 18:31
Stav: Offline

Re: Chybne udaje na letence

Příspěvek od gabkrn »

Záleží samosebou kolik máte času , ale nejefektivnější způsob jednání s úřady je prostřednictví profíků, např. EDIT ADMIN: smazána nepovolená reklama, kteří mají přístup na úřady zaběhnutý, rychlejší, často přímo, kam se nedostanete- myslím tím, zkusit opravu pasů, ovšem data narození je nutné reklamovat u cestovky.


Odpovědět