Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od LeeMer »

Výborný trip report. Musel jsem si přiobjednat postupně další tři piva, neboť nešlo čtení přerušit :)


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od Airbus380 »

Trochu pozdě, ale přece! :D Díky za pozitivní reakce a jsem rád, že jsem mj. přispěl ke zvýšené spotřebě piva!

Tony Smoke, Zoltan: No jasně, u mě je většinou cesta zároveň i cílem. I když jak píšu, občas mě to už nebaví. Na druhou stranu jak píše Lkprak, to už jsem říkal několikrát, pak se zase objeví nějaká stará rachotina, exotická aerolinka, obskurní linka k ničemu a jsem tam, kde jsem byl :D

Taky myslím,že je TAAG jedna z poslední slušných aerolinek s konfig 3-3-3, za to mají plus a na nějaké delší lince (tak, aby mě celou dobu nebudili s jídlem), proč ne. Škoda jen, že je to trochu z ruky, i když taková přímá linka Luanda - Havana, to by byl dobrej zářez!

Každopádně díky, hlavně že to vyšlo :)

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od Rofledman »

Tak toto bylo opravdu parádní čtení, dokonce i to drama to mělo - 732 či ta cesta na červenou nočním městem, to bych asi nechtěl zažít :D Jak už tu bylo řečeno, Viktoriiny vodopády jsou pro mě již delší dobu zajímavý cíl, no pro tebe to byla spíše taková vsuvka :D Díky za TR!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od Globik »

Ne nadarmo máš titul "Nejlepší autor trip reportů"! Už jsem chtěl jít dávno spát, v kuchyni bordel jako v tanku po celé rodině, co ještě musím před ulehnutím uklidit a já to nedokázal přerušit a nechat zbytek čtení na zítra.

Btw. kamarád po setmění nestavěl na červenou i v civilizovanějších krajích, jako je třeba hlavní město USA, resp.konkrétní (nejhorší) čtvrtina města.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od MarcosFT »

TAAG rozhodně není jedna z posledních aerolinek s konfig 3-3-3. Turecké B777 jsou ta nejlepší letadla, ve kterých jsem kdy seděl...dále například Ethiopci mají stále dobrou konfiguraci a minulý týden jsem letěl s BA LHR-ORD a v Y byla taky konfigurace 3-3-3. AA má také 3-3-3 v Main Cabin Extra...těch aerolinek bude ještě relativně dost.


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od context »

Kryštof, parádny tripreport. V Tvojom prevedení aj obskurné nápady dopadnú výborne. Fakt máš guráž podniknúť sám takúto cestu. Ale ako sa hovorí: tichá voda brehy melie...
A to prirovnanie v spojitosti s Ankarou ma fakt pobavilo!

lufthonza
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 15. 01. 2012, 21:33
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od lufthonza »

whiskey píše:vyborny report!
Akurat som dnes zistil, ze nam do JAR zaviedli minuly rok viza po 20 rokoch :wtf:


perfektní TR, díky!!
Akorát mě poznámka o vízech do JARu přivodila infarktové chvíle (v Johannesburku budu mít téměř 24 hod. na přestup, a strávit je jen na letišti přeci jen....). Naštěstí po zuřivém hledání jsem našel - víza jsou jen pro SK. Takže můžu v klidu vstřebat celý vydařený report.. a pokračovat v plánování tripu.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od pavelpmi »

Úžasný report, Kryštofe! :clap: :clap: :clap:

Já jsem měl trochu obavy před letem s 26 let starým 737-200 Aviacsy, ale nakonec se mi to tenkrát moc líbilo a jsem rád, že jsem stojem letěl.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak jsem vzal táágo do Afriky a naháněl 737-200 i A310

Příspěvek od Fabo »

Tak po extra dlhej dobe som sa doprekrastinoval az sem, a musim povedat... parada. Miestami som si hovoril, wow, parada. Miestami, ze by som na to nemal odvahu. Napriklad na tu prechadzku osamote po Harare... Mal som dost uz vo dvojici po Pretorii svojho casu. Ale Afrika mi chyba, hadam sa tam este dostanem dohnat zameskane (a vodopady su v zozname).

whiskey píše:Akurat som dnes zistil, ze nam do JAR zaviedli minuly rok viza po 20 rokoch :wtf:


Nutnost viz ma stala moznost zopakovat si pobyt v Afrike, tentokrat sa rysoval na 4-5 tyzdnov, a teda dost casu navstivit aj pobrezie aj nejake to safari. Na druhu stranu, byt v Afrike, nemohol by som v juni odletiet na interview, takze takto mozno vdacim nejakemu nahodnemu africkemu ministerskemu uradnikovi za toto presmerovanie zivota :D


Odpovědět