Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od majkl666 »

Mimochodem, první let FR z PED je vyprodán a další dva zatím LF víc jak 95 %, horší je to opačným směrem...


Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Filisipi »

Tak jakej byl inaugurák? Neselhala stříkačka?:D

jdr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 271
Registrován: 02. 06. 2007, 18:52
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jdr »

Letiště na podzim počítá až s patnácti lety týdně
Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/zpravy_regio ... 70904.html

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od micaello »

Stříkačka neselhala :D, LF na STN-PRG cca. 55%. Výstup na plochu, do staré kloubové Karosy, kterou si snad pronajali od místního ČSAD :D (a poslali jen jednu, takže jsme se tam mačkali jak sardele). Měli tam i dort a nějakého novináře..
Budova terminálu mi připomněla školku :D , takový větší rodinný barák..celníka jsem požádal o štempl do pasu a dostal jsem ho. Pak jsme při východu obdrželi plátěnou tašku s mapou a informacích o východních Čechách a perníkové letadlo Ryanair.
Zastávka busu je asi tři minuty chůze, jízdenka přes SMS 25kč, je to cca. 10 minut jízdy na hlavní vlakové nádraží..

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Yirina »

Já chystám trip report, hodím sem pak odkaz (jestli se to může), protože udělat extra report sem do fóra bohužel tentokrát nestíhám.
Ale potvrzuji vše výše napsané s tím rozdílem, že my jsme měli tu jízdenku na bus v Pardubicích za 19 Kč :D


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od micaello »

Já ji kupoval přes SMS podle letáku na zastávce :D
Odkaz sem samozřejmě hoď..jsou tu i jiní, co si tu dělaj selfpromo odkazama na své webovky s tripreportama a nikdo je za to nekamenuje :D

Kdybys chtěla dvě fotky, jak fotografuješ v kabině a domlouváš selfie s CC, tak mi hoď do zprávy email, přepošlu :D

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Yirina »

Aha, já jsem si říkala, který asi jsi, ale netroufala jsem si tam oslovovat pány jestli nejsou náhodou fóra Airways.cz :D

Odkaz na trip report je níže.

http://www.yirina.net/fotky_cesty/2017_ ... yanair.htm

Berte to prosím s rezervou, jsou tam i soukromé fotky a komentáře k nim, které nezasvěcení nemusí chápat nebo je pochopí špatně. Vždycky se snažím "vyzobat" pro Airways jen výběr fotek a dělat extra report, teď nemám ale vůbec čas, zítra zas někam letím, tudíž buď takhle nebo vůbec :) Je to prostě jen hodně neformální trip report party kamarádů z výletu.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Fabo »

Koukam ze PED chteli dat oznaceni AFB zadost a alespon vam tam pristavili to KCcko :)

A s tou letistni budovou mas urcite pravdu. Ze to slouzi jako terminal, se mne nechce verit uz ted.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od j.ree »

737mu ridil jen jeden pilot? Setreni v praxi?? :wtf: ^:)^ :D
Jinac diky za fot(r)ky Yirino, šupa!

Žeryk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 15. 04. 2017, 14:01
Oblíbené typy letadel: Private jets
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Žeryk »

Ja letěl zahajovací let z PED do STN. Z domu to mam do terminálu pět minut pěšky takže cesta na letiste více nez příjemná. Let byl úplně vyprodanej. Na to ze letadlo přistálo o chvíli dřív a misto 25 minut měli na odbavení cca 37 minut tak i tak to byl pro letiste totální kolaps a odletalo se az po hodině - tedy s půlhodinovým zpožděním. Největší zádrhel byl na security kontrol. Bezpečnostní pracovnici zoufale pomalý a potom co zavřeli jedno ze dvou stanovišť security checku bylo vymalováno. Nicméně v terminálu se podavalo pro cestující Prosecco a díky zpoždění někteří z nas stihli i čtyři-pět sklenicek takže o zábavu bylo postaráno. Dárkem pro odletajici cestující byla mapa s průvodcem po Londýně. Jednim z největších zážitku bylo sledovat zástupce Ryanairu jak prochází halou, sleduje situaci, začíná se potit, bledne a nevěřícně sleduje pomalost veskeryho procesu. Letět z Pardubic je opravdu zážitek, ale určitě ne v negativním slova smyslu. Ma to tu svou jinou atmosféru. Za zmínku určitě stojí parkování zdarma. Pravda je ze terminál je bývala vojenská jídelna. A az se letos v zimě otevře nový terminál tak se z jídelny už nikdy neproletite ;-) A to ještě potřeba zmínit ze už je to upgradovany terminál. Nechybí bufet s občerstvením a dutyfree shop. Předtim se létalo z bývalého hangáru prvního českého aviatika Jana Kašpara - to bylo retro!

Dnes jsem se byl podívat take na druhy let z Pardubic a bylo vidět ze letiste zapracovalo na systému odbavení a ihned po příletu Ryanairu a během vystupování přilétajicich cestujících už začali najíždět autobusy s cestujícími na odlet na stojanku k letadlu. Ke smůle všech však pilot oznámil závadu na letadle a nakonec se odletalo pozdě s tri hodinovým zpožděním. Ale nebýt závady tak věřím ze by se dnes průlet za 25 minut stihnul.

Za me i pres zpoždění dávám palec nahoru a určitě se budu snažit proletět z Pardubic ještě jednou pred otevřením nového terminálu

Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Mtargem »

Díky Yirině za tripreport i Žerykovi za krátkou zprávu. :thumbup: Perníkové letadlo Ryanair bylo docela povedené. :) Škoda, že jsem se taky nemohl proletět, bylo by to pro mě zajímavé vzhledem k tomu, že v Pardubicích jsem vyrůstal a mám tam rodiče. Ale doufám, že ještě nějaký inaugurační let bude a snad i v lepší den než v úterý. :wink:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Lkprak »

Yirina píše:Aha, já jsem si říkala, který asi jsi, ale netroufala jsem si tam oslovovat pány jestli nejsou náhodou fóra Airways.cz :D

Odkaz na trip report je níže.

http://www.yirina.net/fotky_cesty/2017_ ... yanair.htm

Berte to prosím s rezervou, jsou tam i soukromé fotky a komentáře k nim, které nezasvěcení nemusí chápat nebo je pochopí špatně. Vždycky se snažím "vyzobat" pro Airways jen výběr fotek a dělat extra report, teď nemám ale vůbec čas, zítra zas někam letím, tudíž buď takhle nebo vůbec :) Je to prostě jen hodně neformální trip report party kamarádů z výletu.



Skvělý trip report, stejně jako všechny, co má Yirina na své stránce.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Globik »

Fotky fakt luxusní!!!

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od micaello »

Pěkně sepsané a super fotky! :)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od alesesl »

Super TR. diky za nej a za krasne fotky. Ja letim do PED 23.9. tak se uz tesim na ten stary terminal.


Odpovědět