Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Filisipi »

Tak dneska ze STN narváno po střechu. Dotace se začíná zřejmě v dobré obracet :D


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od skater »

Filisipi píše:Tak dneska ze STN narváno po střechu. Dotace se začíná zřejmě v dobré obracet :D


Dnes se z STN vracejí ti, kdo odletěli ve čtvrtek, což byl první let po inauguračním. Proto bylo plno. Ještě v září čekám slušný LF, to budou létat nadšenci. Ale od října se obávám, že to LF půjde do kytek. Linka tam půjde, až vyschne dotační penězovod. A pak půjde i Šmejkalová.

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Filisipi »

skater píše:
Filisipi píše:Tak dneska ze STN narváno po střechu. Dotace se začíná zřejmě v dobré obracet :D


Dnes se z STN vracejí ti, kdo odletěli ve čtvrtek, což byl první let po inauguračním. Proto bylo plno. Ještě v září čekám slušný LF, to budou létat nadšenci. Ale od října se obávám, že to LF půjde do kytek. Linka tam půjde, až vyschne dotační penězovod. A pak půjde i Šmejkalová.


Nikoliv, to jsem myslel taky. Ale překonal jsem svou vrozenou ostýchavost a ptal se lidí u gatu a většina letěla absolutně random a o nějakým inaguráku před 4 dny nevěděli ani omylem. Většina lidí letěla z PRG, nějaký britové a pár lidí z OSR.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od j.ree »

Osr lidi beztak zajima terminal. Jinak nevidim duvod vzhledem ke stejnym letovym dnum. Jedine me napada, ze by mohl byt v prospech PED poledni ctvrtecni odlet.

Do budoucna si s udrzenim linky ale take nejsem jisty... Sry

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od alesesl »

Na vcerejsim letu, ktereho jsem se zucastil i ja s nekolika cleny tohoto fora byl LF na trase STN-PED nad 95%. Jednotky volnych mist pouze. Akorat v PED trosku nezvadli ty autobusy po priletu. Prvni autobus v rade narvany k prasknuti a cekali na druhy az se naplni. To nemuzou poslat ten prvni co je narvany k terminalu, alespon by tam nebyla fronta na pasovce? Navis prselo a maminky s detma a kocarky nutili natlacit se do uz tak precpaneho busu.


CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od CheckFlyer »

1. října byly zahájeny pravidelné sezónní lety Pardubice – Moskva (Domodědovo). Spojení je provozované Red Wings Airlines, typ Tupolev Tu-204.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=CngO1WhQjqM

Lubosz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 27. 10. 2015, 09:09
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Lubosz »

Novinky pro zimní letový řád

"K pravidelné lince do Moskvy přibydou charterové lety nejen do Petrohradu, ale také do Jekatěrinburgu, Ufy, Kazaně a Samary, tedy do zcela nových destinací."
„Lety budou operované Rossiya Airlines letadlem B737-800 s kapacitou 189 míst. Očekáváme, že za zimní sezonu odbavíme 211 těchto letů,“

https://www.airport-pardubice.cz/clanek/pardubicke-letiste-neusina-zimnim-spankem_114

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od CheckFlyer »

Lubosz píše:Novinky pro zimní letový řád

"K pravidelné lince do Moskvy přibydou charterové lety nejen do Petrohradu, ale také do Jekatěrinburgu, Ufy, Kazaně a Samary, tedy do zcela nových destinací." „Lety budou operované Rossiya Airlines letadlem B737-800 s kapacitou 189 míst. Očekáváme, že za zimní sezonu odbavíme 211 těchto letů,“



Taky jsem se na to koukal, říkal jsem si, jestli je to vtip. Vypadá to, že se vedení snaží a nový terminál je určitě dobrým lákadlem na aerolinky. Snad se bude dařit, fandím regionálním letištím v ČR.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od persona »

Yirina: moc pěkné fotky, hlavně ze Stanstedu do Pardubic - předpokládám, že je to Canon 5D Mark III a patřičné objektivy. A spousta mile poťouchlých situací ve vztahu k spolucestujícím i členům vlastní skupiny. Ty svačiny jsou bezvadné, musím si také někdy takovou udělat na let do Londýna. :-)

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od majkl666 »

Nová pravidelná linka FR PRG-PED :clap:

faf.jpg

pawlis1521
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 05. 07. 2011, 20:50
Oblíbené typy letadel: Boeing 737, Boeing 757
Pohlaví: muž
Bydliště: Opava
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od pawlis1521 »

Koukám, že se Ryanairu v Pardubicích začíná líbit a od letního řádu přidává také Alicante! :-bd

Více info na: https://www.facebook.com/AeroFlyer-487997184915309/

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od RAdek »

Hned jsem si dal do IDOSu naplánovat trasu hromadnou dopravou z Brna na letiště a ejhle, cílová zastávka neexistuje. Google PED identifikuje, ale buď autem nebo pěšky. Jak to tam teda s tím MHD máte?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Night fly »

RAdek píše:Hned jsem si dal do IDOSu naplánovat trasu hromadnou dopravou z Brna na letiště a ejhle, cílová zastávka neexistuje. Google PED identifikuje, ale buď autem nebo pěšky. Jak to tam teda s tím MHD máte?


Nevim jak jsi to planoval, ale IDOS zna zastavku Pardubice, letiste a dokonce mi na nahodne vyhledavani nabizi spojeni z Brna hl.n. az na letiste za 1h46.

img.jpg

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od majkl666 »

Vzhledem k poloze letiště PED (cca v centru republiky a hlavně na hlavním vlakovém koridoru) si myslím, že je to poslední české letiště které má možnost přílákat právě LCC dopravce a stát se v budoucnu jakýmsi zmenšeným modelem typu letišt jako jsou Torp, Beuvais atd. Ostatní letiště OSR a BRQ už asi moc šanci nemají.

pavelsk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 23. 12. 2016, 10:31
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od pavelsk »

Možná v budoucnu budou linky přibývat na úkor PRG....za mě kéž by, a to mám OSR za rohem


Odpovědět