Pardubice (LKPD)

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od jvoj »

pawlis1521 píše:Koukám, že se Ryanairu v Pardubicích začíná líbit a od letního řádu přidává také Alicante! :-bd

Více info na: https://www.facebook.com/AeroFlyer-487997184915309/

Má někdo nějaké info, kolik FR dostane na tuhle linku buď v marketingové podpoře, nebo snad v "negative landing charge" či něco podobného? Předpokládám, že na PED má ještě incentivu v nulových poplatcích.


marexor
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 18. 02. 2011, 09:08
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od marexor »

Nemůžu nevzpomenout BRQ a minulý měsíc ukončenou linku Wizz do EIN, protože letiště dál odmítlo platit, přitom dle mnoha referencí linka skvěle vytížená a funkční několik roků.

PED jsou nyní v rauši, tak ať vydrží dotace. O užitku se snad ani mluvit nedá.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od procvi »


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Robert »

Smart Wings nabízí v létě 2018 lety do Antalye a Heraklionu:

https://www.routesonline.com/news/38/ai ... ce-in-s18/

Nedokážu posoudit, jestli je to opravdová novinka a není to jen doprodej charterů, které létaly už dřív.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Airbus380 »

Letos se létal Burgas a Rhodos, taky s doprodejem, takže jde vlastně jen o výměnu destinací. Je možné, že se letos létala i ta AYT, ale té jsem si nevšiml.


Lubosz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 27. 10. 2015, 09:09
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Lubosz »

Koukl jsem na smartwings.com a na červen, červenec 2018 mají z Pardubic 4 destinace:
- Burgas (3x týdně - út, čt, ne)
- Heraklion (1x týdně st)
- Rhodos (1x týdně - po)
- Antálie (1x týdně - čt)

takže to vypadá, že spíš přidali než vyměnili

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od RAdek »

Ve 21:00 mám plánovaný přílet ze STN. Mohl bych požádat o radu, jak se nejlépe/nejrychleji dostat na vlakové nádraží a od kdy mám naději/jistotu, že budu schopen nastoupit do vlaku? Mám jen příručák a díky priority boarding budu mít kufr u sebe, z letadla můžu být docela rychle venku, neznám ale proceduru na letišti, jak to probíhá a jak dlouho to trvá. Jsou obvykle přílety na čas nebo dokonce s předstihem? Stojí před letištěm taxíky? Předem děkuji za komentáře.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od alesesl »

RAdek píše:Ve 21:00 mám plánovaný přílet ze STN. Mohl bych požádat o radu, jak se nejlépe/nejrychleji dostat na vlakové nádraží a od kdy mám naději/jistotu, že budu schopen nastoupit do vlaku? Mám jen příručák a díky priority boarding budu mít kufr u sebe, z letadla můžu být docela rychle venku, neznám ale proceduru na letišti, jak to probíhá a jak dlouho to trvá. Jsou obvykle přílety na čas nebo dokonce s předstihem? Stojí před letištěm taxíky? Předem děkuji za komentáře.


Tak na 100% nebudes mit jistotu nikdy, mozna tu nadeji. Pokud priletis nacas tak bych vzal za 150 kc Taxi na nadrazi a budes tam do 5 min. JInak si budes muset pockat na MHD, ktere stoji pred letistem. Nevim jak casto to jezdi v ten den kdy planujes prilet.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Orus-x »

alesesl píše:
RAdek píše:Ve 21:00 mám plánovaný přílet ze STN. Mohl bych požádat o radu, jak se nejlépe/nejrychleji dostat na vlakové nádraží a od kdy mám naději/jistotu, že budu schopen nastoupit do vlaku? Mám jen příručák a díky priority boarding budu mít kufr u sebe, z letadla můžu být docela rychle venku, neznám ale proceduru na letišti, jak to probíhá a jak dlouho to trvá. Jsou obvykle přílety na čas nebo dokonce s předstihem? Stojí před letištěm taxíky? Předem děkuji za komentáře.


Tak na 100% nebudes mit jistotu nikdy, mozna tu nadeji. Pokud priletis nacas tak bych vzal za 150 kc Taxi na nadrazi a budes tam do 5 min. JInak si budes muset pockat na MHD, ktere stoji pred letistem. Nevim jak casto to jezdi v ten den kdy planujes prilet.


Za taxi jsem platil 100 Kč, dohoda s taxikářem předem. Skutečně maximálně 5 minut cesty. Pokud to tam úplně neznáš, tak než najdeš zastávku autobusu u letiště (není přímo před terminálem), bude už dávno taxíkem na nádraží

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od RAdek »

Za taxi jsem platil 100 Kč, dohoda s taxikářem předem. Skutečně maximálně 5 minut cesty. Pokud to tam úplně neznáš, tak než najdeš zastávku autobusu u letiště (není přímo před terminálem), bude už dávno taxíkem na nádraží

Díky. To zní dobře. V tom případě si koupím Regiojet na 21:15 a budu v naději. Nic horšího, než že jízdenka propadne a pojedu dalším vlakem se nestane :-)

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od Orus-x »

No, predevsim zalezi na prostupnosti pasovky a hlavne na zpusobu de-boardingu. My jeli autobusem, ale predpokladam, ze uz bude v provozu nova hala? tak muze byt vsechno jinak. presto, 15 min mezi planovanym priletem a odjezdem vlaku?? Trosicku jsem pozdvihnul oboci ;-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od alesesl »

RAdek píše:
Za taxi jsem platil 100 Kč, dohoda s taxikářem předem. Skutečně maximálně 5 minut cesty. Pokud to tam úplně neznáš, tak než najdeš zastávku autobusu u letiště (není přímo před terminálem), bude už dávno taxíkem na nádraží

Díky. To zní dobře. V tom případě si koupím Regiojet na 21:15 a budu v naději. Nic horšího, než že jízdenka propadne a pojedu dalším vlakem se nestane :-)


Tak prilet ve 21 hod a vlak ve 21:15 je docela risk. Nez se jen vystoupi z letadla a projde pasovkou to neco zabere. tak bych si koupil neco tak nejdriv na 21:40.

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od JiS_Progressus »

15 minut, to je opravdu vyloženě na taxi. Ve všední dny by při větší rezervě bus 8 nebo 88 byly nejpohodlnější řešení.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Pardubice (LKPD)

Příspěvek od skater »

MHD stojí kousek od starého terminálu, ale pokud už bude v provozu nový, bude to procházka asi 1 km. Před nový terminál se MHD teprve plánuje. Bus jezdí takhle večer cca 1x za 35 minut.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

2017

Příspěvek od CheckFlyer »

Letiště Pardubice za rok 2017 odbavilo 88 490 cestujících.

https://www.airport-pardubice.cz/clanek/novy-letistni-terminal-se-tesi-na-prvni-cestujici_130


Odpovědět