Vídeň

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepa007 »

pachezz1 píše:Mám to do VIE jak do PRG takže s novýma linkama sem vlastně dosti spokojen :) Uvidíme co se udrží...


Olomouc? :-)


vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od vladivostok »

pachezz1 píše:Mám to do VIE jak do PRG takže s novýma linkama sem vlastně dosti spokojen :) Uvidíme co se udrží...


Tak to som zvedavý aj ja čo sa udrží Je jasné že Wizzair musel sľúbiť čo najviac destinácii a xy prepravených pax ročne aby vyjednal čo najlepšie podmienky. Hlavne pri Ríme,Tel Aviv,Larnake a Malte bude zaujímavé sledovať ako obstojí v silnej konkurencii
Pamätám si keď Ryanair oznámil základňu v Berlíne tiež plno nových liniek oznámil medzi nimi aj BTS denne,postupom času začal uberať spojenia a niektoré linky aj zrušil ako napr linku do BTS

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pachezz1 »

pepa007 píše:Olomouc? :-)


Nene, Třeboňsko, přímo na rakouské hranici Č.Velenice/Gmünd,

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepa007 »

pachezz1 píše:
pepa007 píše:Olomouc? :-)


Nene, Třeboňsko, přímo na rakouské hranici Č.Velenice/Gmünd,


Tak to máš aspoň blízko do Lince, odkud ti toho lítá asi víc než mně z Brna :)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

Tak nam uz zrenovovali nejake lounges vo VIE:
https://www.aerotelegraph.com/das-ist-d ... ounge-wien

Ale vyzera to, ze zrusili barove stolicky s vyhladom na plochu :?


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Vídeň

Příspěvek od Fabo »

whiskey píše:Tak nam uz zrenovovali nejake lounges vo VIE:
https://www.aerotelegraph.com/das-ist-d ... ounge-wien

Ale vyzera to, ze zrusili barove stolicky s vyhladom na plochu :?
Hmm, tá jediná vec čo sa mi tam páčila... No čo už. Mne to ajtak môže byť jedno a tebe za chvíľu tiež.

Viacej mi vadí jak super majú poriešenú Jet Lounge, a človeka do Sky Lounge ani nepustia ak neletí z F.
Jedno šťastie že si mi vtedy napísal že na Diners je fasttrack, inak by som skysol na kontrole a čert vie či by som došiel k lietadlu.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Letiště Vídeň vítá dnešní rozhodnutí ministerstva protáhnout koleje mezi Vídní a letištěm do Bratislavy
https://www.austrianwings.info/2018/03/ ... ung-osten/

Asi se jedná o tohle (ve slovenštině):
https://www.bmvit.gv.at/verkehr/gesamtv ... akisch.pdf

a text části ohledně dopadu na okolí plánované stavby:
https://www.bmvit.gv.at/verkehr/gesamtv ... akisch.pdf

Trošku jsem nejprve tápal jak to chtějí vést. Asi nejlíp mi pomohlo srovnání u druhého odkazu strany 17 a 18. Jedná se opravdu o novostavbu trati umožňující vlakům ze směrů Petržalky a Györu aby u Brück an der Leitha odbočily z dnešní trati a průjezdně obsloužily stanici Vídeň-letiště...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Letiště Vídeň vítá pozitivní rozhodnutí soudu o výstavbě 3tí dráhy:
https://www.austrianwings.info/2018/03/ ... r-3-piste/

zároveň je však pravděpodobné, že se odpůrci odvolají k vyšší instanci, tak není jasné kdy je možné s výstavbou počítat...

Odbory VIDA toto rozhodnutí vítají - prý se tak zamezí odlivu pracovních míst na BTS nebo MUC... https://www.austrianwings.info/2018/03/ ... bmotor-an/

Mtargem
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 26. 06. 2014, 13:45
Bydliště: BRU (PED)
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Mtargem »

Využívám vídeňského vlákna, abych se podělil o svoji (zatím) jedinou (neboť první) zkušenost s vídeňským letištěm. V pátek 27. 4. jsem ve VIE přestupoval mezi lety z BRU do PRG, k čemuž jsem byl donucen extrémně drahými letenkami na přímé lety BRU-PRG v pátek odpoledne/večer. Let s OS přes VIE byl o 180 eur levnější, odlet z BRU v 15:00, přílet do PRG v 18:00 ideální. Když jsem letenku kupoval, vybral jsem si kombinaci těchto dvou letů podle času odletu a příletu, přičemž jsem měl za to, že na přestup mám 55 minut. Týden před odletem jsem nicméně zjistil, že jsem se poněkud mýlil: na přestup bylo jen 25 minut. Trochu jsem znervózněl, ale říkal jsem si, že když mi to aerolinky takto prodaly, tak asi ten čas bude stačit, případně mě při zpoždění na příletu z BRU posadí do večerního letadla do PRG. Měl jsem ale asi kliku, jelikož z BRU jsme ve VIE přistáli o 9 minut dříve, a přestože nás od letadla vezli k terminálu busem (a stejně tak se jelo busem od terminálu k letadlu do PRG), byl bych návazný let stihl, i kdyby neměl 20 minut zpoždění. :) Nakonec jsem si tedy ještě mohl v duty free shopu koupit nezbytné Mozartovy koule. Zdá se tedy, že na letech v rámci Schengenu 25 minut na transfer stačí, byť je to s jazykem na vestě. (Stejný čas na přestup, tj. 25 minut, měli i cestující do Salzburgu, a ten let zpoždění neměl.) Tak třeba tahle informace bude pro někoho užitečná. :wink:

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od jencik »

*A má vo Viedni minimum connection tíme 20 alebo 25 minút, takže to je bežná vec na VIE

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od pepa007 »

Mtargem píše:Využívám vídeňského vlákna, abych se podělil o svoji (zatím) jedinou (neboť první) zkušenost s vídeňským letištěm. V pátek 27. 4. jsem ve VIE přestupoval mezi lety z BRU do PRG, k čemuž jsem byl donucen extrémně drahými letenkami na přímé lety BRU-PRG v pátek odpoledne/večer. Let s OS přes VIE byl o 180 eur levnější, odlet z BRU v 15:00, přílet do PRG v 18:00 ideální. Když jsem letenku kupoval, vybral jsem si kombinaci těchto dvou letů podle času odletu a příletu, přičemž jsem měl za to, že na přestup mám 55 minut. Týden před odletem jsem nicméně zjistil, že jsem se poněkud mýlil: na přestup bylo jen 25 minut. Trochu jsem znervózněl, ale říkal jsem si, že když mi to aerolinky takto prodaly, tak asi ten čas bude stačit, případně mě při zpoždění na příletu z BRU posadí do večerního letadla do PRG. Měl jsem ale asi kliku, jelikož z BRU jsme ve VIE přistáli o 9 minut dříve, a přestože nás od letadla vezli k terminálu busem (a stejně tak se jelo busem od terminálu k letadlu do PRG), byl bych návazný let stihl, i kdyby neměl 20 minut zpoždění. :) Nakonec jsem si tedy ještě mohl v duty free shopu koupit nezbytné Mozartovy koule. Zdá se tedy, že na letech v rámci Schengenu 25 minut na transfer stačí, byť je to s jazykem na vestě. (Stejný čas na přestup, tj. 25 minut, měli i cestující do Salzburgu, a ten let zpoždění neměl.) Tak třeba tahle informace bude pro někoho užitečná. :wink:


Mám na vlastní kůži vyzkoušeno že stačí i mínus 15 minut na přestup :-) Tyhle navazující přískoky dášenama prý obvykle "čekají na přípoj" a běžně odlítají později. Minule jsem takhle vybíhal ze zpožděnýho letu z Frankfurtu, kterej přistál už po oficiálním času návaznýho letu do Prahy. Rychle jsem si našel gate ke kterýmu sprintovat, a tam mi teta vysílačkou zavolala autobus jen pro mě :-) A dášena na mě počkala na ploše a letělo se :-) V budově letiště jsem strávil dohromady tak 3 minuty :-)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

Ode dneška začíná lítat Austrian 5x týdně linku VIE - NRT tripple7mou. Austrian očekává, že linka pomůže zvýšit počet transferových PAX ve VIE - kde jako transferová destinace je jedna z nejčastějších PRG (z VIE 32x spojení týdně)... Nediskutovali jsme tu dřív o potenciálu Praha-Tokio ? Takže jej z velké části teď shrábne evidentně AUA...

https://www.austrianwings.info/2018/05/ ... ach-tokio/

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

Marty-t píše:Ode dneška začíná lítat Austrian 5x týdně linku VIE - NRT tripple7mou. Austrian očekává, že linka pomůže zvýšit počet transferových PAX ve VIE - kde jako transferová destinace je jedna z nejčastějších PRG (z VIE 32x spojení týdně)... Nediskutovali jsme tu dřív o potenciálu Praha-Tokio ? Takže jej z velké části teď shrábne evidentně AUA...

https://www.austrianwings.info/2018/05/ ... ach-tokio/

OS to lietalo roky, zrusili to v 2016 (posledny NRT-VIE bol 4.9.2016, letel som to 3.9., letusky plakali...), lebo podpisali PVG a HKG a nemali dost lietadiel. Na jesen minuleho roka povedali, ze to obnovia od maja tohoto roku.

speedy_r
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 08. 05. 2018, 15:41
Oblíbené typy letadel: A350
Pohlaví: muž
Bydliště: BTS/VIE
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od speedy_r »

Laudamotion, pardon, vlastne Ryanair dnes oznámil nové linky z Viedne od ZLP... Čiže začiatok konca pre BTS

Amman–Queen Alia, Barcelona, Beauvais, Bergamo, Bologna, Bucharest, Copenhagen, Dublin, Faro, Fuerteventura, Gran Canaria, Kraków, Lanzarote, Larnaca, London–Stansted, Madrid, Marrakesh, Rome–Fiumicino, Seville, Tenerife–South

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od maf »

speedy_r píše:Laudamotion, pardon, vlastne Ryanair dnes oznámil nové linky z Viedne od ZLP... Čiže začiatok konca pre BTS

Amman–Queen Alia, Barcelona, Beauvais, Bergamo, Bologna, Bucharest, Copenhagen, Dublin, Faro, Fuerteventura, Gran Canaria, Kraków, Lanzarote, Larnaca, London–Stansted, Madrid, Marrakesh, Rome–Fiumicino, Seville, Tenerife–South


Poprosim o blizsie vysvetlenie vyroku: Čiže začiatok konca pre BTS,
alebo ide zas o mudre reci odbornika, akých tu v minulosti bolo viac nez dost a ono to letisko napriek tomu funguje?


Odpovědět