BlueAir Moravia

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Odpovědět
jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:@JVOJ+ostatní insideři: napadá Vás způsob jak projektu pomoct ?


Nápadů by byla spousta, a spousta jich i byla předána, zatím ale nebyl projeven hlubší zájem, nebo byly vyhodnoceny jako marginální "nice-to-have" opatření.

Nápady by byly i v marketingu, ale tam jsem se zatím nesetkal se zájmem prakticky vůbec, takže jsem zvědav, s čím vyrukujou.

Zajímalo by mě, co se v oblasti marketingu chystá či nechystá, každopádně doufám, že na tom někdo pracuje o 106, protože chystat marketing až těsně (a těsně znamená několik týdnů) před zahájením prodeje by nebylo prozíravé.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Petr31 »

jvoj píše:
Marty-t píše:@JVOJ+ostatní insideři: napadá Vás způsob jak projektu pomoct ?


Nápadů by byla spousta, a spousta jich i byla předána, zatím ale nebyl projeven hlubší zájem, nebo byly vyhodnoceny jako marginální "nice-to-have" opatření.

Nápady by byly i v marketingu, ale tam jsem se zatím nesetkal se zájmem prakticky vůbec, takže jsem zvědav, s čím vyrukujou.

Zajímalo by mě, co se v oblasti marketingu chystá či nechystá, každopádně doufám, že na tom někdo pracuje o 106, protože chystat marketing až těsně (a těsně znamená několik týdnů) před zahájením prodeje by nebylo prozíravé.


..tak tohle asi není odpověď, kterou chtěl Marty-t slyšet :lol: Nicméně jak cílit marketing, když nikdo neví kam a kdy a pro koho se bude lítat :lol:

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od beardie »

poprve: zakladom marketingu je vyvolat tuzbu po produkte
uz teraz malo byt oblepene Brno plagatmi/billboardami a reklamami na salinach, reklamy v lokalnych (= aj zlinsky a olomoucky kraj) inzertnych novinach s jagavymi neprehliadnutelnymi farbami, ze je v meste nova aerolinka a co nevidiet sa zacne lietat do 5+ destinacii
ludia budu sami zhavi zistit si nejake nove informacie

bod druhy, pravidelne sa pripominat a davkovat informacie o potencialnom produkte
realita je taka, ze boli 2 clanky v miestnom periodiku a NIC INE!!!

bod treti: zaciatok (pred-)predaja spojeny s reklamnymi akciami, sutazami, informovanim verejnosti, vzhladom na to, ze je to produkt aj mesta/kraja, pri vhodnej prilezitosti treba obsadit namestie na Svobodaku a rozdavat vstupenky do sutaze o hodnotne ceny (aka 10 % voucher na let do Lvova), baloniky, k******y, ...

staci pre zaciatok tak?

btw, ten Lvov uz musia mat vybaveny, na takom letisku o slotoch nemoze byt rec

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od jvoj »

beardie píše:poprve: zakladom marketingu je vyvolat tuzbu po produkte
uz teraz malo byt oblepene Brno plagatmi/billboardami a reklamami na salinach, reklamy v lokalnych (= aj zlinsky a olomoucky kraj) inzertnych novinach s jagavymi neprehliadnutelnymi farbami, ze je v meste nova aerolinka a co nevidiet sa zacne lietat do 5+ destinacii
ludia budu sami zhavi zistit si nejake nove informacie

bod druhy, pravidelne sa pripominat a davkovat informacie o potencialnom produkte
realita je taka, ze boli 2 clanky v miestnom periodiku a NIC INE!!!

bod treti: zaciatok (pred-)predaja spojeny s reklamnymi akciami, sutazami, informovanim verejnosti, vzhladom na to, ze je to produkt aj mesta/kraja, pri vhodnej prilezitosti treba obsadit namestie na Svobodaku a rozdavat vstupenky do sutaze o hodnotne ceny (aka 10 % voucher na let do Lvova), baloniky, k******y, ...

staci pre zaciatok tak?

btw, ten Lvov uz musia mat vybaveny, na takom letisku o slotoch nemoze byt rec

Bylo by nesmyslné mít teď oblepený kraj plakátama, když se ještě neprodává, vytvořilo by to jen zmatení, kdy by lidi hledali letenky, a nenašli by.

Zbytek souhlasím, i takovéto věci by to měly být. Každopádně ale outdoorové reklamní plochy se musí domlouvat na měsíce dopředu, než se vymyslí grafiky, než se to natiskne, než se natočí videa pro sociální sítě, než se vymyslí a nastaví všechny mechanismy pro on-line advertisement, atd., prostě než se všechno nachystá, tak to zabere dost dlouhou dobu. Nebo to zabere kratší dobu, ale bude to amatérské. Každopádně ale, nezávisle na tom, kdy se začne prodávat, a tedy, kdy se rozjede kampaň, tak tyhle věci už musí být nachystané. Takže jak jsem napsal už před tím, upřímně doufám, že na tom někdo pilně pracuje.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od beardie »

body 1 a 2 sa vhodne doplnaju, nie je nic jednoduchsie ako vyhodit zopar reklam, ze v Brne je nova aerolinka a o mesiac sa zacnu (buduci cas => nalakanie zakaznika) predavat letenky
nasledne o mesiac bude dalsie kolo reklam, kde sa predstavia destinacie a realne sa tie letenky zacnu predavat (realny predaj)

musi to byt samozrejme vsetko naplanovane a zapadat do seba

momentalne o BAMe vie len zopar leteckych fandov a ti si tu letenku kupia tak ci tak, ide o tu zostavajucu drvivu vacsinu ludi, ktori o tom nevedia

kazdopadne, presne ako pises, tiez dufam, ze maju vsetko nachystane a raz sa to spusti


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od jvoj »

beardie píše:body 1 a 2 sa vhodne doplnaju, nie je nic jednoduchsie ako vyhodit zopar reklam, ze v Brne je nova aerolinka a o mesiac sa zacnu (buduci cas => nalakanie zakaznika) predavat letenky
nasledne o mesiac bude dalsie kolo reklam, kde sa predstavia destinacie a realne sa tie letenky zacnu predavat (realny predaj)

musi to byt samozrejme vsetko naplanovane a zapadat do seba

momentalne o BAMe vie len zopar leteckych fandov a ti si tu letenku kupia tak ci tak, ide o tu zostavajucu drvivu vacsinu ludi, ktori o tom nevedia

kazdopadne, presne ako pises, tiez dufam, ze maju vsetko nachystane a raz sa to spusti

Ano, ty body 1 a 2 v momentě, kdy přesně ví, kdy to spustí, ale to podle mě není úplně tento případ. Dobrou alternativou by ale mohla být komunikace přes sociální sítě, blíže informující o aktuálním dění, otevřenost podporuje důvěru. Potenciální zákazník mnohem více ocení a bude věřit komunikaci ve smyslu "máme tento a tamten zádrhel, ale pracujeme na tom, a budeme vás dále informovat", nějaké fotky z jednání (pokud je to možné), atd., než mlhu, která je teď, která tu jen vyvolává tyto diskuze o tom, jestli se tomu vůbec dá věřit.

Vyhazovat teď peníze za drahou outdoorovou reklamu, kdy pravděpodobně není jisté na den přesně, kdy začne prodej, nemá smysl. Mnohem spíš je ale možné začít nábor fans na FB apod., a začít s nimi komunikovat, protože tuto bázi bude nutné rozšiřovat nezávisle na době startu, a stejně tak nezávisle na době startu to zabere podobně dlouhou dobu. Sociální sítě jsou stále se rozšiřující platforma pro komunikaci se zákazníkem, samozřejmě ne všespásná, ale nabírající na důležitosti. Každopádně je to ale věc, se kterou je možné při relativně nízkých nákladech začít nezávisle na době startu prodejů. Opět ale podotýkám, že si to zaslouží určitou profesionalitu, za sebe upřímně doufám, že např. na FB nedojde k vytvoření separátní stránky Blue Air Moravia, ale spíše k profesionální administraci "location-specific contents" v rámci původní stránky Blue Airu, apod.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od CheckFlyer »

Tak už rozjeli web:

https://www.blueairmoravia.cz/

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Alca »

CheckFlyer píše:Tak už rozjeli web:

https://www.blueairmoravia.cz/

Blesku

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od bureaucrat »

CheckFlyer píše:Tak už rozjeli web:

https://www.blueairmoravia.cz/


To “due dilligence” by si mohli opravit.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od jvoj »

Velká škoda, že se nestihly spustit prodeje do voleb, z toho mohla být skvěla kampaň s "rescue fares" na západ, a na západ myslím ode dneška snad i do Lvova :lol:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od prodejce »

Tak odjeď. Nemluv o tom, ale konej. Sbal se a hurá...

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od jvoj »

prodejce píše:Tak odjeď. Nemluv o tom, ale konej. Sbal se a hurá...

Dyť říkám že čekám až začnou prodávat. Když odletět, tak aspoň z Brna ;)

Jinak brát s nadhledem - fakt jsem to spíš myslel tak, že z toho mohla být fajnová kampaň, pro obě strany, stejně jako Ryanair často reagoval na volby v US, atd. :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od prodejce »

Ty kecy o emigraci jsou to nejtrapnější, co člověk může kvůli volbám říct. Sice už to máme za sebou, jenže já teď budu muset dál koukat na všechny ty, co prohlašovali, že "emigrují" a přitom v pondělí dál budou dřepět na svých místech jako přikováni, kufry ani omylem nesbaleny. Trapné. Lepší by bylo, kdyby se fakt sebrali a vypadli...

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Paul1 »

K tomu, aby člověk pochopil nadsázku od jvoje, moc inteligence nepotřebuje. Takže si jdi řešit frustraci přímo s lidmi, na které se pak budeš muset koukat anebo změň zaměstnání.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Karel_x »

beardie píše:...momentalne o BAMe vie len zopar leteckych fandov a ti si tu letenku kupia tak ci tak, ide o tu zostavajucu drvivu vacsinu ludi, ktori o tom nevedia...

Už jsem tu psal, že si myslím, že o tom z mých známých ví celkem dost lidí. Včera jsem se vracel z VIE, tak jsem toto téma nadhodil s taxikářem. Dokázal vyjmenovat všechny plánované destinace, u Říma věděl i letiště. Naopak ohledně BMI tušil, že něco lítá "ale jen některé dny" a jen "jeden let denně". Zkuste se zeptat lidí v okolí, možná budete překvapení, kdo a co všechno ví o plánech BAM.

Pokud by marketingová kampaň měla být cílená na lidi jako jsem já, pak jedině hodně umírněná, protože na mě pokusy o marketingovou manipulaci působí přesně naopak. Vyhýbám se produktům, provázeným dotěrnou reklamou. Přijde mi neslušné a urážlivé, když se na lidi, jako na nějaké opice nebo Pavlovovy psy, zkouší stokrát obehrané, primitivní techniky. Jako příklad jsem kvůli příliš dotěrné reklamě přestal nakupovat v Alze. Mimochodem, nevzpomínám si na žádnou větší kampaň od RYR, WZZ nebo BMI/DLH. O ČSA ani nemluvě.

bureaucrat píše:To “due dilligence” by si mohli opravit.

Možná i tu fotku bez "nových" pakrkovišť by mohli vyměnit. To jsou ale jen banality.

jvoj píše: Velká škoda, že se nestihly spustit prodeje do voleb, z toho mohla být skvěla kampaň s "rescue fares" na západ, a na západ myslím ode dneška snad i do Lvova

Mě to přijde docela vtipné (i když sám výsledek voleb za katastrofu nepovažuji a svět nedělím na východ a západ), ale na druhé straně chápu, že v tak vypjaté volební atmosféře to každému vtipné přijít nemusí.


Odpovědět