Tripreport Jirky Krále

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od bureaucrat »

Fabo píše:Ale vazne, i kdyby tam bylo zmineno, ze mu to koupila jeho divka, otazne je, do jake miry to brat vazne. Nerikam, ze to neni mozny (byt neznam moc dvacetiletych divek co vyplaznou pul milionu za firstku), ale myslim, ze je mnohem pravdepodobnejsi, ze proste mlzi.

prodejce píše:Lidi stejně nerozlišují a nikdy nebudou rozlišovat mezi lehátkem a lůžkem. Jediné, co se zažere dovnitř do mozku je pojem "první třída". A propos toto moje konstatování dokazuje už hned první další doporučené video zobrazené na YT pod tripreportem Jirky Krále:


PS: k tomu doporucenemu videu... kdyz si odmyslim ten prestrih z PRG do AMS... odkdy ma KLM firstku? :P


Když se podíváš na blog jeho dívky, tak zjistíš, že zrovna ona, resp. její rodina hluboko do kapsy nemá (jeden příklad za všechny: rodinný letecký výlet v 6 lidech na jižní pól (skutečně na jižní pól, nikoliv na pobřeží Antarktidy) není zrovna levná záležitost).


A o to myslím právě prodejci jde, KLM business se ve videu prezentuje jako first a většinová populace si to ani nevšimne...


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Fabo »

prodejce píše:
Fabo píše:.. i kdyby tam bylo zmineno, ze mu to koupila jeho divka, otazne je, do jake miry to brat vazne. Nerikam, ze to neni mozny (byt neznam moc dvacetiletych divek co vyplaznou pul milionu za firstku), ale myslim, ze je mnohem pravdepodobnejsi, ze proste mlzi. Dava to smysl i z pohledu LH, kdyz to nevypada jako "dali mi to zadarmo, tak budu delat jak je to nejlepsi"


Opět je problém v tom, že jsi tripreport neviděl. Ale když už je ta sobota, dovolím si stručnou analýzu inkriminovaného videa:

Slečna Kao je typem cestujícího z čeledi gandalfovitých. Gandalfy bílé jsme zde zatím ještě neprobírali, nicméně ve svém nedopsaném TR z roku 2016 jim věnuji dva odstavce, takže tam si je pak budete moci nastudovat podrobněji. Až to někdy postnu. Signifikantem gandalfovitých, jak již jejich název napovídá, je vždy něco bílého a naší Kao se to "bílé" vrazilo do zubů. Kobylka zatím ještě nedosáhla dospělosti, je vývojové fázi "dcera" a jak je v tripreportu vidět, z letenkářského hlediska je zatím dost neotesaná (což ale přirozeně odpovídá věku). Její prodejce jí bude muset věnovat ještě nejméně 4 až 5 let výcviku, než jí bude možné začít dojit naplno.

Jirka Král už je komplikovanější případ. U něj by se mohlo podle oblečení zdát, že se jedná o druh "tepláková víla", ale to je omyl. JK je z hlediska taxonomie cestujících klasický helix pomatia, nebo-li šnek zahradní (ty už jsme zde probírali před několika lety), a to že zrovna nemá na zádech svůj signifikatní domeček (červenou krosnu) je v jeho případě způsobeno tím, že vyrůstá mimo své přirozené prostředí. Šneci zahradní jsou pro prodejce jinak druhem nejedlým, abyste věděli, a aby se s nimi prodejce mohl začít živit, musí si je napřed potřít trochou másla. Jinak jsou nechutní.
Čestně slibuji, že co nejdříve po příletu do Amsterodamu (tedy reálně asi po příjezdu domů) se na to podívám.

Zatím se jen zeptám - pochopil jsem dobře, že slečna Kao patří k něčemu, co laická veřejnost někdy označuje jako tzv. zlatá mládež?

PS: myslím, že taxonomie cestujících je téma, které by si zasloužilo svůj vlastní článek resp. pojednání, ba snad až konferenci. Docela by mě zajímalo, do jaké skupiny bych se řadil já, resp. zda jsem pro takového prodejce zajímavým typem k zpracování.

PPS: KLM má v čtvrté řadě u 738 úplně boží legroom. Nejlíp vynaložených 5,40€ za seating co jsem kdy dal.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od prodejce »

Vyfoť si boty (samozřejmě obuté), podle toho se dost pozná. Na podrobnější diagnózu bych tě musel vyšetřit samozřejmě celýho, ale podle bot se dá udělat aspoň předběžný odhad.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Fabo »

bureaucrat píše:
Fabo píše:Ale vazne, i kdyby tam bylo zmineno, ze mu to koupila jeho divka, otazne je, do jake miry to brat vazne. Nerikam, ze to neni mozny (byt neznam moc dvacetiletych divek co vyplaznou pul milionu za firstku), ale myslim, ze je mnohem pravdepodobnejsi, ze proste mlzi.

prodejce píše:Lidi stejně nerozlišují a nikdy nebudou rozlišovat mezi lehátkem a lůžkem. Jediné, co se zažere dovnitř do mozku je pojem "první třída". A propos toto moje konstatování dokazuje už hned první další doporučené video zobrazené na YT pod tripreportem Jirky Krále:


PS: k tomu doporucenemu videu... kdyz si odmyslim ten prestrih z PRG do AMS... odkdy ma KLM firstku? :P


Když se podíváš na blog jeho dívky, tak zjistíš, že zrovna ona, resp. její rodina hluboko do kapsy nemá (jeden příklad za všechny: rodinný letecký výlet v 6 lidech na jižní pól (skutečně na jižní pól, nikoliv na pobřeží Antarktidy) není zrovna levná záležitost).


A o to myslím právě prodejci jde, KLM business se ve videu prezentuje jako first a většinová populace si to ani nevšimne...
Hmm, tudíž ano, už asi chápu. To je tak, když touha vstoupit do zajímavé diskuze je silnější než možnost plně dostudovat předmětné problematiky.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Fabo »

prodejce píše:Vyfoť si boty (samozřejmě obuté), podle toho se dost pozná. Na podrobnější diagnózu bych tě musel vyšetřit samozřejmě celýho, ale podle bot se dá udělat aspoň předběžný odhad.
Zrovna teď nedávno jsem si koupil nové.Obrázek


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od prodejce »

Nerad bych tě zklamal, ale tohle nejsou boty od gandalfa... nejhorší jsou ty "komuteři" co maj platinové karty a lítají v economy za pár šupů. Práce jak na kostele a jinak pro prodejce ohlodaná kost. Je to sice cítit pečínkou, ale nakonec je z toho jen houževnaté a hladové sousto, které čím déle se žvýká, tím hůř se polyká.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Fabo »

prodejce píše:Nerad bych tě zklamal, ale tohle nejsou boty od gandalfa... nejhorší jsou ty "komuteři" co maj platinové karty a lítají v economy za pár šupů. Práce jak na kostele a jinak pro prodejce ohlodaná kost. Je to sice cítit pečínkou, ale nakonec je z toho jen houževnaté a hladové sousto, které čím déle se žvýká, tím hůř se polyká.
Já se samozřejmě na gandalfa nikdy necítil.
Jo, ten komuter bude v mém případě asi momentálně nejvýstižnější.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od beardie »

prodejce píše:Signifikantem gandalfovitých, jak již jejich název napovídá, je vždy něco bílého a naší Kao se to "bílé" vrazilo do zubů.
this^^

presne podla tohoto som vedel, v akej prijmovej kategorii sa pohybuje jej rodina

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Fabo »

tak jsem se na to vcera vecer podival, a asi jsem to fakt vzal ze spatneho konce, jak se zda, tak to skutecne zatahli rodice slecny Kao. Cimz se Lufthanse omlouvam.
A jak jsem pochopil z videa, zrejme meli F i outbound. Je mi trochu lito, ze vlog nebyl zpracovan z uplne prvniho kontaktu s F class, ale na druhou stranu chapu, ze na to treba nebyl pripraven. A zajimalo by me, zda alespon v outboundu vyuzili i sluzeb FCT.

A taky jsem si vsim, ze z nepoznani rozdilu mezi lehatkem a luzkem si z Martina delal srandu i Jirka Kral, takze v tom ohledu potreba vzdelavat potencialni zakazniky tam asi fakt bude.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od persona »

Teď jsem se dočetl, že si Jirka tak před rokem otevřel prostor Z v Kotvě. Nebyl jste tam někdo třeba s dětmi? Nakouknu někdy do kavárny, která k tomu patří - třeba bych mohl z její návštěvy udělat nějaký ten vlog - ale Danesi kávu se mi moc dávat nechce.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Nerad bych tě zklamal, ale tohle nejsou boty od gandalfa... nejhorší jsou ty "komuteři" co maj platinové karty a lítají v economy za pár šupů. Práce jak na kostele a jinak pro prodejce ohlodaná kost. Je to sice cítit pečínkou, ale nakonec je z toho jen houževnaté a hladové sousto, které čím déle se žvýká, tím hůř se polyká.


Glad to meet you :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od whiskey »

flyingblue píše:
prodejce píše:Nerad bych tě zklamal, ale tohle nejsou boty od gandalfa... nejhorší jsou ty "komuteři" co maj platinové karty a lítají v economy za pár šupů. Práce jak na kostele a jinak pro prodejce ohlodaná kost. Je to sice cítit pečínkou, ale nakonec je z toho jen houževnaté a hladové sousto, které čím déle se žvýká, tím hůř se polyká.


Glad to meet you :-)

Zrovna u tejto kategorie by som ocakaval, ze si tie economy segmenty klikaju sami a pre predajcu nie je ani ta ohlodana kost...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:
flyingblue píše:
prodejce píše:Nerad bych tě zklamal, ale tohle nejsou boty od gandalfa... nejhorší jsou ty "komuteři" co maj platinové karty a lítají v economy za pár šupů. Práce jak na kostele a jinak pro prodejce ohlodaná kost. Je to sice cítit pečínkou, ale nakonec je z toho jen houževnaté a hladové sousto, které čím déle se žvýká, tím hůř se polyká.


Glad to meet you :-)

Zrovna u tejto kategorie by som ocakaval, ze si tie economy segmenty klikaju sami a pre predajcu nie je ani ta ohlodana kost...


Pokud jsou to komuteri bez uvozovek, tak ano. Ale "komutery" vnimam jako nepravidelne, ale caste cestovatele se specifickymi potrebami - routing, typy, spolecnosti, typy letenek. S takovou skupinou se radostne identifikuji :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od Globik »

persona píše:Teď jsem se dočetl, že si Jirka tak před rokem otevřel prostor Z v Kotvě. Nebyl jste tam někdo třeba s dětmi? Nakouknu někdy do kavárny, která k tomu patří - třeba bych mohl z její návštěvy udělat nějaký ten vlog - ale Danesi kávu se mi moc dávat nechce.

Tak to je dílo. Určitě tam zajdu, koupím si reklamní čepici, kterou budu hrdě nosit a dám si kávu, aby měl to království z čeho provozovat. Nechce se někdo z mojí Z generace přidat, ať tam nejdu sám jako socka? Třeba prodejce? Btw.kdy začne Čočík vyrábět a prodávat svoje upomínkové předměty?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Tripreport Jirky Krále

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
persona píše:Teď jsem se dočetl, že si Jirka tak před rokem otevřel prostor Z v Kotvě. Nebyl jste tam někdo třeba s dětmi? Nakouknu někdy do kavárny, která k tomu patří - třeba bych mohl z její návštěvy udělat nějaký ten vlog - ale Danesi kávu se mi moc dávat nechce.

Tak to je dílo. Určitě tam zajdu, koupím si reklamní čepici, kterou budu hrdě nosit a dám si kávu, aby měl to království z čeho provozovat. Nechce se někdo z mojí Z generace přidat, ať tam nejdu sám jako socka? Třeba prodejce? Btw.kdy začne Čočík vyrábět a prodávat svoje upomínkové předměty?


Cocik neni idiot, bude jenom prodavat prava.


Odpovědět