Praha ---> London City Airport

Odpovědět
bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Praha ---> London City Airport

Příspěvek od bureaucrat »

Vítejte v krátkém reportu o všední cestě do Londýna, kterou podstoupil určitě téměř každý. Jedinou výjimkou je, že jsem pro tuto cestu využil nové spojení Prahy s letištěm London City. Protože z této linky tady zatím žádný TR není, hodím alespoň pár fotek a mých postřehů.

Když BA oznámili nové spojení PRG s LCY velice jsem se potěšil, v loňském roce jsem měl několik služebních cest do Londýna a přesuny z/do centra a v rámci LHR mi už začínali lézt na nervy. Ukázalo se však, že tato linka pro jednodenní cesty nemá zrovna ideální časy (z Prahy odlétá v 14:50), takže moje nadšení trochu opadlo. Nicméně v polovině prosince mě čekalo další jednání v Londýně, které začínalo večeří v City. Ideální příležitost využít tuhle linku.

Docela jsem byl zvědavý na obsazenost, protože ještě několik dnů před odletem byly letenky na LCY v C levnější než jakékoliv jiné spojení na LHR v ten den v economy. Nakonec bylo ale docela plno.

LCY.jpg


PRG - LCY
BA 7338
Embraer 190
LF: ca. 85%


Výhled z terasy nenabízel nic zajímavého. Takže přesun do salónku.
Výhled z terasy nenabízel nic zajímavého. Takže přesun do salónku.


Klasika v Mastercard lounge: řízečky, olivy, mrkev a okurka. Byla i polévka, ale hráškovou já nemusím.
Klasika v Mastercard lounge: řízečky, olivy, mrkev a okurka. Byla i polévka, ale hráškovou já nemusím.


Ještě panáka whisky a může se jít na gate.
Ještě panáka whisky a může se jít na gate.


Security proběhla bez problémů a boarding probíhal busem.
Security proběhla bez problémů a boarding probíhal busem.


Interiér Embraera byl archaický, ale o to víc prostoru bylo k dispozici.
Interiér Embraera byl archaický, ale o to víc prostoru bylo k dispozici.
LCY5.JPG (36.94 KiB) Zobrazeno 6390 x


Před odletem.
Před odletem.
LCY6.JPG (46.5 KiB) Zobrazeno 6390 x


BA City FLyer, který linku operuje, nabízí bezplatné občerstvení, včetně single malt whisky. Něco, co se na evropských letech BA v economy už nevidí.
BA City FLyer, který linku operuje, nabízí bezplatné občerstvení, včetně single malt whisky. Něco, co se na evropských letech BA v economy už nevidí.


Přiblížení na LCY.
Přiblížení na LCY.
LCY8.JPG (31.22 KiB) Zobrazeno 6390 x


Touchdown
Touchdown
LCY9.JPG (29.36 KiB) Zobrazeno 6390 x


Po přistání v Londýně.
Po přistání v Londýně.
LCY10.JPG (35.34 KiB) Zobrazeno 6390 x


Výstup z letadla rovno na plochu a těch pár metrů k terminálu pěšky. Byli jsme ale CC upozorněni na zákaz používání jakýchkoliv elektronických zařízení na ploše a protože jsem nechtěl způsobit nějaký security indcident, výstup jsem nefotil. K vidění byl CityHopper od KLM a několik private jetů. Na pasové kontrole nebyl kromě našeho letu nikdo, za pár minut po přistání jsem byl už v DLR směr City. Ve srovnání s LHR ideální.

Druhý den mě cestou zpátky do Prahy už čekal nekonečný přesun metrem z centra na Heathrow a dlouhá cesta od metra k gatu, kde se boardovalo do 100% obsazeného Airbusu A320 směr Praha. Ne že bych neměl rád ruch velkých letišť a hubů jako je LHR, ale někdy je toho už moc a proto oceňuji malá letiště a hlavně možnost pohodlnějšího spojení jako je tomu v případě LCY.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od MarcosFT »

Letiště City mě vždycky nějakým způsobem přitahovalo. Naštěstí už ho mám ve statistice :D asi jsem ale jediný člověk, co vždy raději poletí na LHR, právě kvůli tomu provozu. A není nic lepšího než mít office v Cathay lounge :D Ale rozhodně příjemné překvapení v podobě občerstvení, to bych nečekal.

Díky za report!

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od Fabo »

Glenlivet, jo?

Hmm. Dalsi bod pro RTM-LCY-PRG :D

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od bureaucrat »

@MacrosFT: Jo, CX lounge by mi vůbec nevadil. :D Kopřivku mám z té štreky od gatu do centra Londýna (s vidinou toho, že mě večer čeká stejná cesta zpět). Z toho hlediska bych, pokud mohl, preferoval pro služební cesty LCY před LHR.

@Fabo: Taky mě to překvapilo, nejdřív mě potěšilo už jenom to, že se nabízí nějaké občerstvení, takže jsem předpokládal pouze nějaký čaj, kafe či soft drink. Takže jsem si požádal o čaj a máslové sušenky. Pak jsem ale zahlédl ve vozíku Johnnie Walkera a hned vedle Glenlivet! Takže volba byla jasná. Stevard neměl problém s tím, že bych měl dostat víc nápojů, ještě se mě i zeptal, jestli nechci k té whisky i colu (ale nejsem barbar). Jsou to drobnosti a těch pár € člověka ani nezruinuje, když si musí občerstvení na palubě koupit. Mě to ale vždycky udělá radost, když to je i na evropském letu v ceně.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od Fabo »

Tech par E cloveka nezruinuje, ale nekdy je ta nabidka proste slaba. kolikrat mas treba k dispozici jen zakladni Jack Daniels, a to ja odmitam z principu.

Glenlivet potesi, kor kdyz je zdarma. Treba v salonku v CDG meli Founders Reserve, to mi srdicko az poskocilo :D


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od pepa007 »

Ten "panák" whisky vypadá že má tak 3 deci :D A single malt na palubě to je luxus!

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od alesesl »

Ahoj, tak jsi me predbehl. Letel jsem PRG-LCY ve ct 18.1. Obsazenost byla cca 75%. Glenlivet jsem si taky dal a rovnou dvojity. Jinak susenky co jsou na fotce se taky podavaly, vcetne popcornu a chipsu. Jack daniels nepovazuji za whisky. Cokoliv neni single malt, tak radsi nepiju. Pristani na LCY je super. Jedina vec, co me mrzi, ze na LCY nemaji salonek na odletech.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od whiskey »

alesesl píše:Jack daniels nepovazuji za whisky. Cokoliv neni single malt, tak radsi nepiju.

ono to ani technicky whisky nie je, ze ano? :wink:

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od krakra »

Mě překvapuje linka na City z Prahy jako taková! :D

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od rpet »

Zas tak velký překvapení to není. U letů na segmentu LHR-PRG (-LHR) mají BA tak slušnej LF, že mi přijde docela logický, že k těm pěti rotacím prostě prskli další na LCY a a tím odlehčili letům na LHR... Už jsem byl hodněkrát zhnusenej z 100%LF u letů z LHR, to už kolikrát fakt vypadalo, jak s WIZZem z LTN...

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Praha ---> London City Airport

Příspěvek od Petrpakl »

Tak ve ctvrtek 10/1 LCY-PRG, 27 pax v E190SR. Jestli je to normalni, tak nevim, jak dlouho to bude BA bavit :shock: Je to muj prvni let z LCY, letiste prijemne maly, rychly na check-in a security. Letadlo pohodlny, hodne mista na nohy, super servis, 2xG&T bez placeni......tak nevim kde je chyba?! Byla by to skoda prijit o alternativu litani z LHR!......omlouvam se za kvalitu fotek, je to z mobilu.
Přílohy
AEE3A386-D8BD-4921-8330-B05C474164C9.jpeg
C3075223-C6A0-4F9B-9003-019D95339BA4.jpeg


Odpovědět