Ostrava

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Petr31 »

RadekFM píše:Možná by raději měli vypsat návazné linky ryanu z BGY a STN ve dny kdy to líta. Lidi netuší že se tak můžou jednoduše dostat na zajímavé místa v Evropě za celkem dobré ceny a nemusí se trmácet do Katowic a nebo ze sebe nechat vytřepat duši v airport expressu v Praze.


..no jestli tam lidi neumí číst, používat vyhledávač a myslet, to snad aby raději zůstali doma za pecí.Nadělají méně škody sobě i ostatním... :D


RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od RadekFM »

Petr31 píše:
RadekFM píše:Možná by raději měli vypsat návazné linky ryanu z BGY a STN ve dny kdy to líta. Lidi netuší že se tak můžou jednoduše dostat na zajímavé místa v Evropě za celkem dobré ceny a nemusí se trmácet do Katowic a nebo ze sebe nechat vytřepat duši v airport expressu v Praze.


..no jestli tam lidi neumí číst, používat vyhledávač a myslet, to snad aby raději zůstali doma za pecí.Nadělají méně škody sobě i ostatním... :D


to je zase blábol. Jasně, že není problém si dohledat konkrétní cestu. Ale tady jde o to vytvořit vůbec i tu poptávku, udělat reklamu, naučit to ty lidi, kteří doposud byli schopní maximálně koupit zájezd s CK. Málokdo asi tuší, že např OSR-BCN se dá koupit za cca 1500 Kč zpátečka. To je podle mě super cena. Pohodlný přestup v BGY v řádu hodin, žádné nocování na letišti a podobné nesmysly.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od pepa007 »

RadekFM píše:
Petr31 píše:
RadekFM píše:Možná by raději měli vypsat návazné linky ryanu z BGY a STN ve dny kdy to líta. Lidi netuší že se tak můžou jednoduše dostat na zajímavé místa v Evropě za celkem dobré ceny a nemusí se trmácet do Katowic a nebo ze sebe nechat vytřepat duši v airport expressu v Praze.


..no jestli tam lidi neumí číst, používat vyhledávač a myslet, to snad aby raději zůstali doma za pecí.Nadělají méně škody sobě i ostatním... :D


to je zase blábol. Jasně, že není problém si dohledat konkrétní cestu. Ale tady jde o to vytvořit vůbec i tu poptávku, udělat reklamu, naučit to ty lidi, kteří doposud byli schopní maximálně koupit zájezd s CK. Málokdo asi tuší, že např OSR-BCN se dá koupit za cca 1500 Kč zpátečka. To je podle mě super cena. Pohodlný přestup v BGY v řádu hodin, žádné nocování na letišti a podobné nesmysly.


Souhlas. Já letectvím docela žiju, ale zdaleka nemám přehled co se kde dá rozumně navázat. Dokonce se občas nestačím divit když otevřu Ryanair nebo Wizzair kam všude se dá dostat i přímo z Katowic, Bratislavy, atd.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Petr31 »

RadekFM píše:
Petr31 píše:
RadekFM píše:Možná by raději měli vypsat návazné linky ryanu z BGY a STN ve dny kdy to líta. Lidi netuší že se tak můžou jednoduše dostat na zajímavé místa v Evropě za celkem dobré ceny a nemusí se trmácet do Katowic a nebo ze sebe nechat vytřepat duši v airport expressu v Praze.


..no jestli tam lidi neumí číst, používat vyhledávač a myslet, to snad aby raději zůstali doma za pecí.Nadělají méně škody sobě i ostatním... :D


to je zase blábol. Jasně, že není problém si dohledat konkrétní cestu. Ale tady jde o to vytvořit vůbec i tu poptávku, udělat reklamu, naučit to ty lidi, kteří doposud byli schopní maximálně koupit zájezd s CK. Málokdo asi tuší, že např OSR-BCN se dá koupit za cca 1500 Kč zpátečka. To je podle mě super cena. Pohodlný přestup v BGY v řádu hodin, žádné nocování na letišti a podobné nesmysly.


..ne pánové, to je rozdíl asi generační a přístupu k životu.Považuji se za aktivního člověka, který se o sebe umí postarat sám, hlavu nenosím jen proto, aby mi nepršelo do krku.Tudíž zase nerozumím lidem, kterým musí někdo vytvořit "poptávku" a namalovat bilboardy, aby slezli z pece....páč jinak by vlastně ani nevěděli, co mají dělat :crazy: Nebudeme mi to věřit, ale nikdy jsem se v životě nestačil nudit,i když mi brzy bude 50 a jsem vlastně zpátečnický retrokus..Ani jsem nepotřeboval nápovědu, různé předříkávače, kouče a poradce.... Takže cestování zdar :lol:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od pepa007 »

Petr31 píše:
RadekFM píše:
Petr31 píše:
..no jestli tam lidi neumí číst, používat vyhledávač a myslet, to snad aby raději zůstali doma za pecí.Nadělají méně škody sobě i ostatním... :D


to je zase blábol. Jasně, že není problém si dohledat konkrétní cestu. Ale tady jde o to vytvořit vůbec i tu poptávku, udělat reklamu, naučit to ty lidi, kteří doposud byli schopní maximálně koupit zájezd s CK. Málokdo asi tuší, že např OSR-BCN se dá koupit za cca 1500 Kč zpátečka. To je podle mě super cena. Pohodlný přestup v BGY v řádu hodin, žádné nocování na letišti a podobné nesmysly.


..ne pánové, to je rozdíl asi generační a přístupu k životu.Považuji se za aktivního člověka, který se o sebe umí postarat sám, hlavu nenosím jen proto, aby mi nepršelo do krku.Tudíž zase nerozumím lidem, kterým musí někdo vytvořit "poptávku" a namalovat bilboardy, aby slezli z pece....páč jinak by vlastně ani nevěděli, co mají dělat :crazy: Nebudeme mi to věřit, ale nikdy jsem se v životě nestačil nudit,i když mi brzy bude 50 a jsem vlastně zpátečnický retrokus..Ani jsem nepotřeboval nápovědu, různé předříkávače, kouče a poradce.... Takže cestování zdar :lol:


Ten problém není jen “peciválství”. Spousta lidí je aktivních, jen prostě v jiných oblastech. Hrabání se v letenkách jim nepřináší požitek a od určitýho bodu ani užitek. Tak jako v každým jiným businessu - lidi často nemůžou toužit po něčem, o čem neví, že vůbec existuje. S tím máme každej jeden z nás osobní zkušenost, že ano? ;-)


RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od RadekFM »

pepa007 píše:Ten problém není jen “peciválství”. Spousta lidí je aktivních, jen prostě v jiných oblastech. Hrabání se v letenkách jim nepřináší požitek a od určitýho bodu ani užitek. Tak jako v každým jiným businessu - lidi často nemůžou toužit po něčem, o čem neví, že vůbec existuje. S tím máme každej jeden z nás osobní zkušenost, že ano? ;-)


Přesně, líp bych to neřekl.
To je argument ve stylu, proč si kupuješ nábytek v ikei? Máš přece ruce a hlavu. Stačí nakoupit materiál a ten stůl si vyrobit sám.

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od RadekFM »

Zkusil jsem přes azair vyhledat kam se dá dostat z OSR za přijatelné peníze s lowcostem (ryan, wizz, easyjet). Dal jsem max jeden přestup (BGY,STN) a bez nocování na letišti.Vynechal jsem nelogické lety které míří každý opačným směrem. Přílet je pak zase do OSR.

Namátkově:

Mallorca
Barcelona
Alicante
Madrid
Catania
Alghero
Porto
Istanbul
Manchester
Edinburgh
Glasgow
Lamezie Terme
Copenhagen
Atény

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od pepa007 »

RadekFM píše:Zkusil jsem přes azair vyhledat kam se dá dostat z OSR za přijatelné peníze s lowcostem (ryan, wizz, easyjet). Dal jsem max jeden přestup (BGY,STN) a bez nocování na letišti.Vynechal jsem nelogické lety které míří každý opačným směrem. Přílet je pak zase do OSR.

Namátkově:

Mallorca
Barcelona
Alicante
Madrid
Catania
Alghero
Porto
Istanbul
Manchester
Edinburgh
Glasgow
Lamezie Terme
Copenhagen
Atény


Super, díky!

Ale je nutno vzít do úvahy ještě několik dalších faktorů. Uvedu na příkladu Madridu, kterej mám na TODO listu:

Při odletu z Ostravy bude přílet do Madridu večer v 20:25 a odlet z Madridu ráno v 10:50 - to prakticky znamená 1-2 zbytečný noci v Madridu navíc, což není nejlevnější.

Proti tomu můžeš najít přímej let z Prahy s příletem v 14:05 a odletem zpátky v 13:35, to je přecejen o dost lepší, trvá to stejně, cenově o dost levněji.

Pro ostraváky přichází v úvahu třeba i přímej let z Krakova s příletem 15:00, odletem zpátky 18:25 a směšně nízkou cenou (1700,- rt).

Pro mě s Olomouce taky přichází v úvahu Eurowings z Vídně s příletem 13:25 a odletem zpátky v 19:35 - to mám prakticky skoro 2 dny v Madridu navíc "zadarmo" jen díky časům, ale cenově o něco výš samozřejmě.


Nicméně to hraju ďáblova advokáta, protože se tím vracím ke své původní myšlence: tohleto nahoře si dokážu najít já, protože mám přehled, ale podle mě naprostá většina lidí si tohle dohledat neumí a nechce se jim hrabat v letenkách.

Takže kdyby jim letiště Ostrava dalo letáček kde bude napsanej příklad Ostrava-Madrid (přestup Milán/Londýn), 6 hodin cesty, cena ~4000 Kč, tak je to pro spoustu lidí dostatečně zajímavá informace o které netušili, a zároveň jim nestojí za to hledat alternativu, která bude o blbých 1000 Kč levnější.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od alesesl »

pepa007 píše:Takže kdyby jim letiště Ostrava dalo letáček kde bude napsanej příklad Ostrava-Madrid (přestup Milán/Londýn), 6 hodin cesty, cena ~4000 Kč, tak je to pro spoustu lidí dostatečně zajímavá informace o které netušili, a zároveň jim nestojí za to hledat alternativu, která bude o blbých 1000 Kč levnější.


Jen do te doby, pokud jim to na prestupnim bode neuleti, protoze prestupy nebudou garantovane v ramci Low Costu. Pokud se jim to stane, tak se na OSR priste vykaslou a poleti radsi primo odnekud jinudy.

pavelsk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 23. 12. 2016, 10:31
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od pavelsk »

Každopádně tyto informace a možnosti spojení by měly obsahovat webové stránky letiště a i FB. Jak již bylo řečeno, ne každý má čas a náladu hledat takto letenky a pro někoho to je i ztracený čas, který dokáže využít jinak. Ale proč se stresovat a přidělávat si praci........

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od RadekFM »

alesesl píše:
pepa007 píše:Takže kdyby jim letiště Ostrava dalo letáček kde bude napsanej příklad Ostrava-Madrid (přestup Milán/Londýn), 6 hodin cesty, cena ~4000 Kč, tak je to pro spoustu lidí dostatečně zajímavá informace o které netušili, a zároveň jim nestojí za to hledat alternativu, která bude o blbých 1000 Kč levnější.


Jen do te doby, pokud jim to na prestupnim bode neuleti, protoze prestupy nebudou garantovane v ramci Low Costu. Pokud se jim to stane, tak se na OSR priste vykaslou a poleti radsi primo odnekud jinudy.


Jasně, to už je riziko lowcostu, s tím se musí počítat. Ale většinou je tam rezerva několik hodin a je celkem málo pravděpodobné, že let v rámci evropy nabere takové zpoždění, ale samozřejmě stát se to může.
Jinak, bylo by fajn kdyby to třeba i samotný ryanair propagoval, zjednodušil přestup, atd.. je to nakonec zisk i pro ně.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od Marty-t »

pavelsk píše:Každopádně tyto informace a možnosti spojení by měly obsahovat webové stránky letiště a i FB. Jak již bylo řečeno, ne každý má čas a náladu hledat takto letenky a pro někoho to je i ztracený čas, který dokáže využít jinak. Ale proč se stresovat a přidělávat si praci........

Chápu jak to myslíte. Chápu i argumenty typu - však si to každý může najít sám a počkejte jak budou koukat až jim negarantovaný low cost spoj uletí... Ale není toto náhodou právě předmětem podnikání firem typu Kiwi ?

Podle mne by stálo za to vytvořit společný reklamní leták firmy typu Kiwi a malého letiště typu OSR s nízkonákladovkou ala Ryan kde by na pár příkladech vypíchli jaká pro někoho překvapivá spojení a ceny jsou s jedním přestupem z daného letiště možná - složitá úvaha ? Ale podle mne určitě pro určitou skupinu cestujících by tato informace o této možnosti mohla být přínosem s win-win efektem pro všechny zúčasněné strany...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ostrava

Příspěvek od pepa007 »

Marty-t píše:
pavelsk píše:Každopádně tyto informace a možnosti spojení by měly obsahovat webové stránky letiště a i FB. Jak již bylo řečeno, ne každý má čas a náladu hledat takto letenky a pro někoho to je i ztracený čas, který dokáže využít jinak. Ale proč se stresovat a přidělávat si praci........

Chápu jak to myslíte. Chápu i argumenty typu - však si to každý může najít sám a počkejte jak budou koukat až jim negarantovaný low cost spoj uletí... Ale není toto náhodou právě předmětem podnikání firem typu Kiwi ?

Podle mne by stálo za to vytvořit společný reklamní leták firmy typu Kiwi a malého letiště typu OSR s nízkonákladovkou ala Ryan kde by na pár příkladech vypíchli jaká pro někoho překvapivá spojení a ceny jsou s jedním přestupem z daného letiště možná - složitá úvaha ? Ale podle mne určitě pro určitou skupinu cestujících by tato informace o této možnosti mohla být přínosem s win-win efektem pro všechny zúčasněné strany...


Jasně že to je předmětem podnikání firem jako Kiwi. Ale taky je to předmětem podnikání firem jako Letiště Ostrava... To oni by měli trochu přemýšlet a dát pár desítek tisíc do FB kampaně nebo dokonce pár stovek tisíc do outdoor kampaně.

Místo toho se vymýšlejí fantasmagorie s vypisováním soutěží na nesmyslný linky do Helsinek apod. s dotacema v řádu desítek, možná stovek milionů. A proč? Protože kolem letiště se motá banda zkorumpovaných diletantů, kteří chtějí ze všeho malou domů..

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ostrava

Příspěvek od JackBrno »

RadekFM píše:
alesesl píše:
pepa007 píše:Takže kdyby jim letiště Ostrava dalo letáček kde bude napsanej příklad Ostrava-Madrid (přestup Milán/Londýn), 6 hodin cesty, cena ~4000 Kč, tak je to pro spoustu lidí dostatečně zajímavá informace o které netušili, a zároveň jim nestojí za to hledat alternativu, která bude o blbých 1000 Kč levnější.


Jen do te doby, pokud jim to na prestupnim bode neuleti, protoze prestupy nebudou garantovane v ramci Low Costu. Pokud se jim to stane, tak se na OSR priste vykaslou a poleti radsi primo odnekud jinudy.


Jasně, to už je riziko lowcostu, s tím se musí počítat. Ale většinou je tam rezerva několik hodin a je celkem málo pravděpodobné, že let v rámci evropy nabere takové zpoždění, ale samozřejmě stát se to může.
Jinak, bylo by fajn kdyby to třeba i samotný ryanair propagoval, zjednodušil přestup, atd.. je to nakonec zisk i pro ně.

Žádná seriózní firma nikdy nebude a nemůže inzerovat možná spojení s přestupy bez garance. To by byla sebevražda :) A přes všechny ty kecy nenabízí nic takového ani kiwi.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Ostrava

Příspěvek od JackBrno »

Marty-t píše:Chápu jak to myslíte. Chápu i argumenty typu - však si to každý může najít sám a počkejte jak budou koukat až jim negarantovaný low cost spoj uletí... Ale není toto náhodou právě předmětem podnikání firem typu Kiwi ?

Právě že není. "Garance" kiwi reálně negarantuje většině cesťáků vůbec nic, je to marketingová lež. Pokud jsem to dobře pochopil z jejich podmínek, tak kiwi garantuje maximálně do výše původní ceny letenky. Tedy když si koupím (jako většina cesťáků) letenky s dostatečným předstihem za výhodné ceny s "garancí" přestupu od kiwi a návazný spoj mi uletí, tak od kiwi mi zaplatí maximálně původní cenu druhého segmentu, ale já pokud se chci dostat do cíle, budu platit plnou pálku last moment letenky na nejbližší let.


Odpovědět