BlueAir Moravia

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
Odpovědět
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od vitezslav »

Tak čekám, kdy si koupím ten Lvov, a furt nic...:-(


majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od majkl666 »

Já se chci v červenci podívat do Bosny a uvažoval jsem o cestě tam přes Dubrovník + v říjnu potřebuju do Lvova, ale tak nějak už přestávám doufat, že poletím z Brna a smiřuji se s Wizzem.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od vitezslav »

majkl666 píše:Já se chci v červenci podívat do Bosny a uvažoval jsem o cestě tam přes Dubrovník + v říjnu potřebuju do Lvova, ale tak nějak už přestávám doufat, že poletím z Brna a smiřuji se s Wizzem.


Já loni koupil Dubrovník za dobrou cenu s Austrianem.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od kuba.biker »

Nějaké nové informace? Nový LŘ se kvapem blíží a je ticho po pěšině... :roll:

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od pepa007 »

kuba.biker píše:Nějaké nové informace? Nový LŘ se kvapem blíží a je ticho po pěšině... :roll:


klid, do března daleko. hlavně nic neuspěchat!


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od jvoj »


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od zbozivulekral »


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od pepa007 »

můžu požádat admina o přesunutí tématu do sekce "zaniklé letecké společnosti"? :lol:

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od JiS_Progressus »

pepa007 píše:můžu požádat admina o přesunutí tématu do sekce "zaniklé letecké společnosti"? :lol:

I ty, Brute?
OT/ Co nové fórum: Nerozlétané letecké společnosti

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Marty-t »

škoda, spoutu lidí nadchla myšlenka že by se z Brna dalo dostat do světa i jinak než jen přes Vídeň/Prahu, Londýn nebo Mnichov ... Destinace nebyly marné a uživit se mohly... No nic.

R.I.P. Blue Air Moravia
Naposledy upravil(a) Marty-t dne 01. 03. 2018, 21:50, celkem upraveno 1 x.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od alesesl »

Marty-t píše:škoda, spoutu lidí nadchla myšlenka že by se z Brna dalo dostat do světa i jinak než jen přes Vídeň, Londýn nebo Mnichov ... Destinace nebyly marné... No nic.

R.I.P. Blue Air Moravia


Jak jsem rikal od zacatku, tento projekt nemel zivotaschopnost. Proste blbost na entou.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Marty-t »

alesesl píše:Jak jsem rikal od zacatku, tento projekt nemel zivotaschopnost. Proste blbost na entou.

Já vím, že jste to říkal. A Vaši reakci, "já to říkal" jsem tady čekal. :wink:

Jenže ono není všem dnům konec - teď se ale bojím spíš já - ego zainteresovaných místních politiků je totiž asi hodně pochroumané a podzimní komunální volby na krku... Budou za každou cenu chtít dokázat že oni to tu rozlítat umí. Viděl bych to na podobný dotační peníz, ale jen 2-3 destinace (BCN, FCO ...) a malou domů pro TVS/ČSA . No nevím ale co bych si o takovém pravděpodobném dalším vývoji měl myslet...

Když se ale TVS v minulosti sám od sebe naučil lítat trojúhelníky BRQ-OSR-moře pro CK, tak by se totiž v rámci maximalizace vysávání dotací z BRQ a OSR snadno mohl jako ČSA/TVS naučit lítat trojúhelníky BRQ-OSR-velké letiště... Ideálně jako feeder Sky Teamu do CDG, AMS, SVO ... Jen takto by mi další pravděpodobný vývoj nevadil. No nic, uvidíme, snad se zase jednou ve svém odhadu mýlím ...

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od Karel_x »

alesesl píše:
Marty-t píše:škoda, spoutu lidí nadchla myšlenka že by se z Brna dalo dostat do světa i jinak než jen přes Vídeň, Londýn nebo Mnichov ... Destinace nebyly marné... No nic.
R.I.P. Blue Air Moravia

Jak jsem rikal od zacatku, tento projekt nemel zivotaschopnost. Proste blbost na entou.


Já jsem slyšel, že BlueAir není, jemně řečeno, už od začátku moc aktivní. Co přesně je příčinou (kromě balkánské mentality), není jasné. Pokud by to dnes měl skutečně být "pohřeb", jak tu někteří už ohlašují, pak není úplně jasno, proč se BlueAir vůbec přihlásili do tendru. Samozřejmě je možná i nějaká příčina na jejich straně, například kvůli krokům, které budou následovat po rozsudku o neplatnosti někdejšího prodeje při likvidaci, změna obchodního modelu po nákupu nových letadel apod.

Nicméně, pokud by se definitivně rozhodli do toho nejít, tak myslím, že by o tom partnera informovali. Možné také je, že Vokřál a spol (jako mnoho diskutujících) nechápe, že smlouvy s Rumunskou stranou se často rodí těžce a hlavně dlouho. Samozřejmě, že jim také mohlo vedení města ultimativně položit nějakou nereálnou podmínku (třeba že budou určovat cenovou politiku), na kterou by žádný rozumný dopravce asi nešel. Je pravda, že k odvážným postojům mají sklony (viz třeba před pár dny propojení nádraží a SJKD)

Uvidíme, co přinese čas.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od vitezslav »

TVS si jako obvykle lišácky počkal, až něco neklapne, a čekám, že velkoryse nabídne Brnu 2-3 linky v nějakém tom zmíněném trojúhelníku. Když se prodej bude dařit víc, poletí 319/737, když míň, tak játro. Smysluplně bych viděl BGY (díky síti Ryanu možnost dostat se za slušný peníz prakticky kamkoli po Evropě), BCN, nějakou Paříž a možná Dubaj. Lvov a Brusel považuji za blbost.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: BlueAir Moravia

Příspěvek od j.ree »

vitezslav píše:Smysluplně bych viděl BGY (díky síti Ryanu možnost dostat se za slušný peníz prakticky kamkoli po Evropě), BCN, nějakou Paříž a možná Dubaj

BGY, DXB muzes vyuzivat z OSR, CDG taky bylo. Litejte z OSR ...


Odpovědět