Jak se dostat do cockpitu?

Diskuse o typech letadel - postřehy, praktické zkušenosti.
Odpovědět
Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od Pavel »

vava111 píše:Jak to tady čtu, zkusím to taky až na zemi. Ve vzduchu se to nemusí podařit, a pak při opětovném požádání na zemi by to asi už vůbec neprošlo. K tomu 11. září - ono vždycky něco jde, dokud nenastane problém. Pak už to je těžší no. Ale na druhé straně, do pendolina za jízdy jsem se dostal 2x, a je pravda, že člověk musí mít štěstí na posádku, strojvůdce musí mít dobrou náladu a obdobně to je asi taky u letadel......

Akorát se mi zdá, že po přistání mají piloti taky hodně práce, protože musí kontrolovat všechny funkce letadla a tak.....

po přistání nic nekontrolují, jenom vypínají :-P


vava111
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 24. 05. 2010, 18:20
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od vava111 »

Pavel píše:
vava111 píše:Jak to tady čtu, zkusím to taky až na zemi. Ve vzduchu se to nemusí podařit, a pak při opětovném požádání na zemi by to asi už vůbec neprošlo. K tomu 11. září - ono vždycky něco jde, dokud nenastane problém. Pak už to je těžší no. Ale na druhé straně, do pendolina za jízdy jsem se dostal 2x, a je pravda, že člověk musí mít štěstí na posádku, strojvůdce musí mít dobrou náladu a obdobně to je asi taky u letadel......

Akorát se mi zdá, že po přistání mají piloti taky hodně práce, protože musí kontrolovat všechny funkce letadla a tak.....

po přistání nic nekontrolují, jenom vypínají :-P



To je možné, já jsem zase slyšel od jedoho vojenského pilota, že se musí vytisknout "nějaká zpráva" o kontrole funkčnosti a správnosti všech systémů letadla po přistání. Ale je možné, že tak to je jenom u armády.

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od sehny »

Pilot po přistání vypne motory a nevím jestli zhasne přístroje v kokpitu,a pak jde na pivo. :D :lol:

vava111
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 24. 05. 2010, 18:20
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od vava111 »

sehny píše:Pilot po přistání vypne motory a nevím jestli zhasne přístroje v kokpitu,a pak jde na pivo. :D :lol:


Takže pátek, nejen řidičů svátek? :D

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od sehny »

vava111 píše:
sehny píše:Pilot po přistání vypne motory a nevím jestli zhasne přístroje v kokpitu,a pak jde na pivo. :D :lol:


Takže pátek, nejen řidičů svátek? :D

Já kdybych byl pilot, měl bych v letadle svátek každej den.... :D :lol:


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Byl jsem v kokpitu u Ryanairu zrovna když končila jedna posádka a teda měli hodně dlouhej checklist,co vypnout, přepnout, zkontrolovat apod.... Rozhodně to neni že by vypli přístroje a šli na kafe-maj na to celkem spolehlivý interní předpisy jako že jeden hlásí podle svýho seznamu co dělá a druhej to na svym seznamu odškrtává

SAW+
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 02. 03. 2011, 21:19
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Boeing 737
Boeing 777
Boeing 767
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od SAW+ »

Jednou se mi to podařilo dostat do cockpitu a bylo to v Mnichově na lince mnichov amsterdam.Dokonce mam fotku s piloty:)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od Fabo »

[necropost]
Nudim se, tak si ctu svy stary prispevky a rikam si jakej jsem byl vul :D

a narazil jsem tady na to.

tak jen zvopaknu, ze zeptat se vetsinou funguje... Ted posledne jsem to zkusil v C-Series v Rize. Kapitan byl milej, akorat kapku nechapal, ze se o C-Series zajimam aniz bych letel na vyberko k Baltiku.

ragbysta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 17. 11. 2008, 21:25
Oblíbené typy letadel: a380
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Jak se dostat do cockpitu?

Příspěvek od ragbysta »

asi se pochlubím ale nám se to povedlo několkrát za sebou pravda je že až na zemi fotky mám taky s qatarem asi 3 krát z toho 2 krát v dauha a jednou v Bangkoku, s emirates 2 krát dubai a bangkok a wiena mám i kokpit 380 na videu bylo to vždy se synem. toho posadily i do sedačky a mohl něco pomačkat jen prosili at nikde nezveřejnujeme dodržel jsem. Pak v aucklandu s pilotem jetstaru s tím jsme se domluvili i na pivo večer a sám nas pozval do kokpitu po přistání, že hrával ragby, přimluvil se za nás už v singapuru na letišti, byli jsme lehce veselí a přišla pro nás do letadla bezpečnostní služba že máme vystoupit , letěli jsme na MS v ragby 2011. Pak i v lufthanse do dublinu a swiss z zurichu do Prahy. Za letu asi nikdo nikoho nepustí ale po přistání ano


Odpovědět