Premiéra v A380: s SQ na JFK // Část druhá – peklo začíná

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Premiéra v A380: s SQ na JFK // Část druhá – peklo začíná

Příspěvek od xmenadis »

Zdravím všechny po dlouhé době,

na konci dubna mě čeká kratší a nečekaný výlet do USA a jak už to u nás, bláznů do letadel, bývá, nemohl jsem letět jenom tak obyčejně. Když jsem viděl PRG-FRA-JFK okolo 12 tisíc se Singaporem (PRG-FRA operováno Lufthansou), nemohl jsem odolat... jednak se proletět pětihvězdičkovou aerolinkou a hlavně se proletět v A380, což bylo už dlouho mým snem (z vysněné šestice A330, A350, A380, B777, B787, B747 mi už budou scházet jenom nejčerstvěšjší novinky B787 a A350).

Zatím se jedná o koncept, což je trochu nezvyklé, ale chtěl bych hned na začátku trochu rozvést diskuzi, resp. zeptat se na pár věcí. Netušíte někdo, jakou verzi A388 používá Singapore na trase SIN-FRA-JFK? A jaké máte zkušenosti z vrchní paluby? Byl bych hrozně rád, kdyby to byla verze s economy i na horní palubě, protože letíme ve dvou, tak by nám tam neotravoval už nikdo třetí, plus je to dále od motorů (menší hluk?). A může se u Singapurského A380 z economy i k baru (pokud jej má)?

Pokud byste naopak měli vy na mě jakékoliv požadavky, co z cesty zaznamenat speciálně, apod., tak neváhejte napsat :wink:

//edit

Jednotlivé části trip reportu
1. část: Luxus jménem Singapore Airlines Economy Class
2. část: Část druhá – peklo začíná
Naposledy upravil(a) xmenadis dne 28. 06. 2018, 00:49, celkem upraveno 4 x.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od MarcosFT »

Ohledne konfigurace tezko rict, to bude asi hit nebo miss. Nahore jsem tim letel SIN-HKG a celkove podle me budes mit stesti, pokud tam chytnes volnou dvojku. Klid tam je, to je v cele 380. Motory sotva uslysis. Bar SQ nema. Pak napis jestli byl po nastupu horky nebo studeny rucnik, SQ to nema konzistentni :D 8)

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Doba pokročila a kromě roztíratelnosti másla se řeší už i ručníky? :D Jinak díky za odpověď. Toho baru je trochu škoda, ale u Emirates je to stejně jen pro business, tak tipuju, že by to bylo stejné i u SQ

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od MarcosFT »

xmenadis píše:Doba pokročila a kromě roztíratelnosti másla se řeší už i ručníky? :D Jinak díky za odpověď. Toho baru je trochu škoda, ale u Emirates je to stejně jen pro business, tak tipuju, že by to bylo stejné i u SQ


To by bylo stejné nejen u SQ, ale u kohokoliv jiného. Bar holt nikdy nebude pro cattle class.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Škoda, já bych klidně zaplatil něco navíc (nějaký poplatek pro možnost), pro možnost využití baru, kdyby tam byl :) Ale potom je zase otázka, jestli by se ještě cestující v businessu, first a suite cítili tak exkluzivně, kdyby k baru měl přístup i běžný pleb z economy :D


Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od Rofledman »

Tak na tohle se hodně těším :) To je první kombinace(hlavně teda SQ je SQ), u které bych "zahnul" BA do JFK :D Včera snad dokonce skočila cena za 9500 Kč jsem někde četl, což už je pecka.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od alesesl »

Jen trosku offtopic. Mokre rucniky na letech KOI-WRY-PPW-NRL-EOI-KOI nebyly.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od Orus-x »

Přesně tohle mě čeká v září a ten seating /verze jsem taky řešil... a zatím nevyřešil, protože jsem dospěl k názoru, že se stejně asi dopředu nedozvím, jaká poletí verze. Samozřejmě bych taky preferoval tu dvojku v ekonomu nahoře :D Zkoušel jsem udělat seating přímo na webu SQ, protože ta rezervace má samozřejmě i booking code SQ, ale ten mi umožňuje zadat pouze preferenci window/aisle, takže je to úplně k ničemu (to je asi takový asijský způsob, jak sdělit, ne...předběžný seating není možný :D . Já bych si ty sedadla i koupil, kdyby to šlo, jak je seating placený, tak to pak většinou funguje..
Bar neřeším, předpokládám, že si budu moci nějaký drink vybrat i z trolley :-)

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od MarcosFT »

alesesl píše:Jen trosku offtopic. Mokre rucniky na letech KOI-WRY-PPW-NRL-EOI-KOI nebyly.



Mas pravdu, je to off topic. Prijde mi ze honis prispevky jako ja mile do A3 :) Jsme radi, ze jsi byl na vylete. Verim ze nejen ja, ale i zbytek clenu se tesi na bajecny report!!! Snad bude co nejdrive!

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Rofledman píše:Tak na tohle se hodně těším :) To je první kombinace(hlavně teda SQ je SQ), u které bych "zahnul" BA do JFK :D Včera snad dokonce skočila cena za 9500 Kč jsem někde četl, což už je pecka.

To mi raději ani neříkej, už tak jsem váhal, jestli za letenky na JFK dát víc jak 11k :D Ale Singapore a A380 mě přesvědčilo, že to za to stojí...
Orus-x píše:Zkoušel jsem udělat seating přímo na webu SQ, protože ta rezervace má samozřejmě i booking code SQ, ale ten mi umožňuje zadat pouze preferenci window/aisle, takže je to úplně k ničemu (to je asi takový asijský způsob, jak sdělit, ne...předběžný seating není možný :D . Já bych si ty sedadla i koupil, kdyby to šlo, jak je seating placený, tak to pak většinou funguje..
Bar neřeším, předpokládám, že si budu moci nějaký drink vybrat i z trolley :-)

Tak to jsme dopadli stejně... mně to píše, že si konkrétní místo nemůžu vybrat, protože je to let provozovaný partnerskou aerolinkou, přitom mi hned nahoře svítí "Operated by Singapore Airlines" :lol: Ale neřeším, budu doufat v to, že si zrovna na tomhle letu ty místa předem moc lidí nezaplatí a že vychytám nějaké při online check-inu... co se toho baru týče, tak by to byl aspoň dobrý důvod se zvednout ze sedaček, projít se a postát tam chvíli s nějakým tím drinkem

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od MarcosFT »

xmenadis píše:
Rofledman píše:Tak na tohle se hodně těším :) To je první kombinace(hlavně teda SQ je SQ), u které bych "zahnul" BA do JFK :D Včera snad dokonce skočila cena za 9500 Kč jsem někde četl, což už je pecka.

To mi raději ani neříkej, už tak jsem váhal, jestli za letenky na JFK dát víc jak 11k :D Ale Singapore a A380 mě přesvědčilo, že to za to stojí...
Orus-x píše:Zkoušel jsem udělat seating přímo na webu SQ, protože ta rezervace má samozřejmě i booking code SQ, ale ten mi umožňuje zadat pouze preferenci window/aisle, takže je to úplně k ničemu (to je asi takový asijský způsob, jak sdělit, ne...předběžný seating není možný :D . Já bych si ty sedadla i koupil, kdyby to šlo, jak je seating placený, tak to pak většinou funguje..
Bar neřeším, předpokládám, že si budu moci nějaký drink vybrat i z trolley :-)

Tak to jsme dopadli stejně... mně to píše, že si konkrétní místo nemůžu vybrat, protože je to let provozovaný partnerskou aerolinkou, přitom mi hned nahoře svítí "Operated by Singapore Airlines" :lol: Ale neřeším, budu doufat v to, že si zrovna na tomhle letu ty místa předem moc lidí nezaplatí a že vychytám nějaké při online check-inu... co se toho baru týče, tak by to byl aspoň dobrý důvod se zvednout ze sedaček, projít se a postát tam chvíli s nějakým tím drinkem


Nahore v galley u schodu je mista docela dost...bar to neni, ale Singapore Sling ti udelaji :) a dole u schodu to taky nebylo uplne male, co si vybavuji. Ten seating je zvlastni, mne na vsech 8 letu, co mam s SQ, seating udelat sel vzdy bez problemu. Je fakt ze jsem vzdy kupoval primo pres web aerolinky (coz nevim jestli je nejaky padny duvod), a jednou take 8 hodin pred odletem, kdy uz bylo jasne, co poleti :D Oproti tobe bude mit spousta lidi vyhodu v online check inu, protoze je to de facto let SIN-JFK...takze lide budou mit check in otevreny daleko drive nez ty. Nezapomen, ze to je 48h pred odletem.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Pravda, SQ26 je to SIN-FRA-JFK... damn it, to mi nedošlo. Jinak asi to bude tím, já totiž nakupoval přes prodejce letenek. Ale zkusím jim napsat, jestli by se to nějak nedalo udělat, za ty místa bych klidně zaplatil za tu rezervaci, abych je měl jisté. Celý ten booking můžu normálně spravovat, ale co se sedadel týče, tak si můžu akorát zadat preferenci.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od cocik »

JFK s SQ zavidim, ja s nima byl jenom na EWR :(

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Čočíku, ty vážně, po svých cestovních zkušenostech, můžeš ještě někdy někomu něco závidět? :shock: Jsem v šoku :D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od whiskey »

xmenadis píše:Čočíku, ty vážně, po svých cestovních zkušenostech, můžeš ještě někdy někomu něco závidět? :shock: Jsem v šoku :D


=))


Odpovědět