Expedia letenky

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
Odpovědět
majkner
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 12. 2015, 18:04
Stav: Offline

Expedia letenky

Příspěvek od majkner »

Zdravím přátelé,
mám na vás otázku ohledně postupu rezervace letenek na Expedii. V listopadu jsme si s kamarádem koupili dvě letenky do Japonska s Turkish Airlines přes Expedii. Vše jsme ihned zaplatili, přišel potvrzovací email. Jen nevíme jak dál pokračovat, jestli je rezervace u aerolinek platná jestli musíme dělat check-in nebo jestli dostaneme letenky až na letišti. Nemáte někdo z vás zkušenosti? Díky moc :) Neřád


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Expedia letenky

Příspěvek od Globik »

majkner píše:Zdravím přátelé,
mám na vás otázku ohledně postupu rezervace letenek na Expedii. V listopadu jsme si s kamarádem koupili dvě letenky do Japonska s Turkish Airlines přes Expedii. Vše jsme ihned zaplatili, přišel potvrzovací email. Jen nevíme jak dál pokračovat, jestli je rezervace u aerolinek platná jestli musíme dělat check-in nebo jestli dostaneme letenky až na letišti. Nemáte někdo z vás zkušenosti? Díky moc :) Neřád

Pokud přišel potvrzovací email je v něm kód letenky. Ten by event.měl jít ověřit i na webu aerolinky nebo na webu checkmytrip.com nebo viewtrip.com
Pokud se tam letenka zobrazí, je v pořádku. Tedy máte letenky. Ty jsou v elektronické (virtuální podobě). Check-in se musí dělat vždy, ať již přes web nebo klasicky. Při check-inu obdržíte palubní vstupenky.

majkner
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 12. 2015, 18:04
Stav: Offline

Re: Expedia letenky

Příspěvek od majkner »

Globik píše:
majkner píše:Zdravím přátelé,
mám na vás otázku ohledně postupu rezervace letenek na Expedii. V listopadu jsme si s kamarádem koupili dvě letenky do Japonska s Turkish Airlines přes Expedii. Vše jsme ihned zaplatili, přišel potvrzovací email. Jen nevíme jak dál pokračovat, jestli je rezervace u aerolinek platná jestli musíme dělat check-in nebo jestli dostaneme letenky až na letišti. Nemáte někdo z vás zkušenosti? Díky moc :) Neřád

Pokud přišel potvrzovací email je v něm kód letenky. Ten by event.měl jít ověřit i na webu aerolinky nebo na webu checkmytrip.com nebo viewtrip.com
Pokud se tam letenka zobrazí, je v pořádku. Tedy máte letenky. Ty jsou v elektronické (virtuální podobě). Check-in se musí dělat vždy, ať již přes web nebo klasicky. Při check-inu obdržíte palubní vstupenky.



Super děkuju moc, už to mám :).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Expedia letenky

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
majkner píše:Zdravím přátelé,
mám na vás otázku ohledně postupu rezervace letenek na Expedii. V listopadu jsme si s kamarádem koupili dvě letenky do Japonska s Turkish Airlines přes Expedii. Vše jsme ihned zaplatili, přišel potvrzovací email. Jen nevíme jak dál pokračovat, jestli je rezervace u aerolinek platná jestli musíme dělat check-in nebo jestli dostaneme letenky až na letišti. Nemáte někdo z vás zkušenosti? Díky moc :) Neřád

Pokud přišel potvrzovací email je v něm kód letenky. Ten by event.měl jít ověřit i na webu aerolinky nebo na webu checkmytrip.com nebo viewtrip.com
Pokud se tam letenka zobrazí, je v pořádku. Tedy máte letenky. Ty jsou v elektronické (virtuální podobě). Check-in se musí dělat vždy, ať již přes web nebo klasicky. Při check-inu obdržíte palubní vstupenky.


Pozor, Letenka != rezervace

Kod letenky neni BLX2FLZ, ale 006-8943625783 a v kazdem pripade bych overoval na webu aerolinky.

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Expedia letenky

Příspěvek od mattsun »

Dovolim sa prizivit v tomto vlakne. Stalo sa vam uz ze ste si kupili letenky cez Expediu a nestrhlo vam peniaze z karty/uctu a nemali ste tam ani blokaciu na danu sumu? Ide o to ze som kupil cez Expediu letenky VIE-OSL/ARN-VIE s Austrian, letenky mam v maile, na Austrian strankach to vsetko "sieti" confirmed ale Expedia sa zatial tvari ze peniaze "nechce"...


miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Expedia letenky

Příspěvek od miro776 »

mattsun píše:Dovolim sa prizivit v tomto vlakne. Stalo sa vam uz ze ste si kupili letenky cez Expediu a nestrhlo vam peniaze z karty/uctu a nemali ste tam ani blokaciu na danu sumu? Ide o to ze som kupil cez Expediu letenky VIE-OSL/ARN-VIE s Austrian, letenky mam v maile, na Austrian strankach to vsetko "sieti" confirmed ale Expedia sa zatial tvari ze peniaze "nechce"...

u Expedie mam skusenost,ze si peniaze stiahla z uctu az po 13dnoch, alebo druhy pripad to bolo cca 20dni. (btw, teraz sa mi stalo u Qataru,ze si platbu za letenku stiahol z Diners karty az 40dni po platbe,ale to nebolo cez Expediu)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Expedia letenky

Příspěvek od alesesl »

miro776 píše:
mattsun píše:Dovolim sa prizivit v tomto vlakne. Stalo sa vam uz ze ste si kupili letenky cez Expediu a nestrhlo vam peniaze z karty/uctu a nemali ste tam ani blokaciu na danu sumu? Ide o to ze som kupil cez Expediu letenky VIE-OSL/ARN-VIE s Austrian, letenky mam v maile, na Austrian strankach to vsetko "sieti" confirmed ale Expedia sa zatial tvari ze peniaze "nechce"...

u Expedie mam skusenost,ze si peniaze stiahla z uctu az po 13dnoch, alebo druhy pripad to bolo cca 20dni. (btw, teraz sa mi stalo u Qataru,ze si platbu za letenku stiahol z Diners karty az 40dni po platbe,ale to nebolo cez Expediu)


Vetsinou to byva tak, ze Expedia si blokuje kartu na 1 eur nebo 1 USD a pak castku za letenku si strhne az rovnou aerolinka. Vetsinu letenek koupenych pres Expedii od OK, jsem mel zauctovano po cca 20 dnech od nakupu jako CSA agenturni prodej, ani zminka o Expedii.

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: Expedia letenky

Příspěvek od mattsun »

Dakujem pani, leteniek som sa uz nakupoval dost ale toto sa mi stalo prvy krat. Dokonca si Expedia neblokla ani len to 1e/1usd. Prednedavnom som kupil na australskej expedii biz letenky s Qatar-om OSL-SYD/SYD-ARN za luxusnu cenu a tam si sumu na karte hned blokol Qatar Airways, teraz som objednal cez nemecku Expediu priskok do OSL a spiatocnu z ARN nakolko jedina tam este boli letenky za relativne slusnu sumu ( o 100e lacnejsie ako priamo na Austrian stranke ) a zatial ziadna blokacia ( a uz je to 10 dni ).


Odpovědět