IFE system

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

IFE system

Příspěvek od sever2 »

Nevite nekdo neco blizsiho o in-flight entertainment systemu v dalkovych letadlech AF??


Snehulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 07. 2005, 13:56
Stav: Offline

Příspěvek od Snehulak »

Co blizsiho? Napriklad jake tam budou filmy?

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Příspěvek od sever2 »

Ne ne....spis kolik je audio/video/game kanalu..........a jestli je video system on-demand.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Nuz, ja som v lete 2005 letel CDG-PHL na A332 v L'Espace Affaires. Mali tam OTC (old travel concept) interier a aj starsi audio/video system, ktory bol on-demand. Bolo tam asi 20-25 filmov, ale asi 90% bolo nemastnych-neslanych*, dalsi 9% bolo ako tak, takze som jeden film pozeral asi 30 minut

*Na vysvetlenie: ja do kina zasadne nechodim, vynimocne si poziaciam DVD, a filmy pozeram zasadne len pri lietani alebo ked je nejaky vynimocne dobry - co su asi 2 za rok.

Tu je trip report
http://www.slovak-airports.net/index.php?id=tr2&trid=56

Ten AF 336 CDG-PHL zacina s "Let AF366 CDG-PHL operated by AF s Airbus A332, planovany odlet o 1:15pm."

Nemam ani sajnu, ci AF ma audio/video system v coach class na A332, B773. Ale urcite to nie je na B747, to moji kolegovia nedavno leteli CDG-MIA a stazovali sa na nudu.

--Jano

Změněno uživatelem - Jano na 16/02/2006 02:21:19

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Ponekud off-top: 2/2, 777 KLM, AMS-GRU, 50+ filmu a 150+ CD na vyber i v ekonomicke tride... Mohl jsem se v klidu podivat na vsechny tri LOTR za sebou ;-) AF vetsinou tolik komfortu nenabizi.


Snehulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 07. 2005, 13:56
Stav: Offline

Příspěvek od Snehulak »

AF ma IFE i na nekterych 747 (CDG-SFO bez IFE, o tyden pozdeji SFO-CDG z IFE), ale ma ho urcite na vsech A330, A340 a B777 i v economy. Nekde jsem cetl ze postupne v ramci obnovy interieru vybavi i vsechny 747 ...

Jinak v economy IFE neni on demand (teda alespon az tak moc o demand) - filmu je tam obvykle asi tak 8, z toho obvykle 2-3 docela zajimavy - jsou promitany ve smycce a musi ce cekat 0-10 minut na zacatek (podle toho jak se strefite). Hudebich kanalu je tam dost, ale ty neposloucham. Pak jsou tam jeste nejaky prihlouply serialy, zpravy, sport a pak jeste nejaky hry. Pak je tam mozna jeste neco, ale zas tolik jsem si s tim nehral (to jsem radsi spal ...).

Kazdopadne v economy to neni spatny a kdyz to porovnam treba s Luftwafe kde je jen sedacka cestujiciho prede mnou, tak je to nebe a dudy :-).

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
AF ma IFE i na nekterych 747 (CDG-SFO bez IFE, o tyden pozdeji SFO-CDG z IFE), ale ma ho urcite na vsech A330, A340 a B777 i v economy. Nekde jsem cetl ze postupne v ramci obnovy interieru vybavi i vsechny 747 ...

Jinak v economy IFE neni on demand (teda alespon az tak moc o demand)
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

AF ma v B777 trochu novejsi system nez v A332, ale oboje je on-demand, kdyz si muzu vybrat na co chci koukat a kdy.
V B777 si muzete prohlizet film kdykoli, v A330 se muye stat, ze cekate cca 15 minut, protoye to promita ve spickach.
Jinak mam pocit, ze IFE v A332 je stejny v Business i v Economy, lisi se asi jenom velikosti obrazovky.

Snehulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 07. 2005, 13:56
Stav: Offline

Příspěvek od Snehulak »

Osobne jsem teda letel jen B744 a A343 a system byl stejny v obou dvou letadlech. Cim se ten v B777 lisi?

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
Osobne jsem teda letel jen B744 a A343 a system byl stejny v obou dvou letadlech. Cim se ten v B777 lisi?
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

V B777 (-300 urcite, -200 myslim taky, ale nejsem si 100% jisty) maji pro kazde sedadlo vlastni smycku, takze si muzete pustit co chcete v libovolny cas. V A330 pousteji vsechny filmy v ctvrthodinovych smyckach, takze se bud musite pridat k te, co zacala a nebo si chvili pockat na dalsi.
B777 ma myslim vic her, kviz o letectvi a jeste neco. Kameru pod letadlem ma oboje.
V A343 jsem neletel, ale vzhledem k tomu, ze jsou ty masiny starsi nez B777 predpokladam, ze tam bude totez co v A332.

Změněno uživatelem - OR na 19/02/2006 11:10:58

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
V A330 pousteji vsechny filmy v ctvrthodinovych smyckach, takze se bud musite pridat k te, co zacala a nebo si chvili pockat na dalsi.
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Mne sa velmi zda, ze v business class (old travel concept) mal AVOD kazdy samostanne. Teda aspon tak si to pamatam z lete 2005.

--Jano

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

U normálních sedadel je IFE umístěn v předchozím sedadle. Jak je tomu u bulkhead seats či exit seats? Není tam nějaké omezení?

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Je tam vyklopny displej schovany v podruckach, podobny mechanismus jako vyklopny stolecek.

maslik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 06. 02. 2007, 15:56
Stav: Offline

Příspěvek od maslik »

Právě mám za sebou let CDG-HKG-CDG v B777-200ER s novou kabinou v Tempo.
IFE je docela slušný.Zahrnuje:

-12 filmů-většina z nich za moc nestála a není On Demand,"pouští" se v intervalu 30minut.
-Pár seriálů,news atd.
-asi 20 různých her
-samozřejmě mapku s údaji o letu.
-kamery bohužel v tomto letadle nejsou,v magazínu psali že jsou v B773.
-kreslené komiksy

Phatewater
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 29. 01. 2007, 17:37
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Phatewater »

A nevite jak je to s IFE u jejich B747? V breznu me ceka let do Miami tak bych chtel vedet na co se pripravit.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

AF B 777-200, odhliadnuc od nekvalitných sluchátiek, vypadával zvuk, video sekalo... dokonca na vedlajšom sedadle len šum a po 10min úplný výpadok obrazu... dúfam, že ostatná elektronika na plaube funguje lepšie :-)


Odpovědět