Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od JackBrno »

Tak po návratu z Tenerife zkušenost s Plus car :) Nebudu napínat, byla jednoznačně pozitivní. Začalo to cenou, předem on-line rezervováno auto nejmenší kategorie (uveden byl Fiat Punto nebo podobné) na celý pobyt 7 dní s vyzvednutím i odevzdáním na TFS. Cena mi přišla úplně neskutečná, 52,22€ s neomezenými kilometry, plným pojištěním, dalším řidičem v ceně a bez jakýchkoliv dalších skrytých poplatků, jako třeba za benzín atd. auto se vrací s palivem +/- stejným, jako při vyzvednutí. A velký bonus, žádná blokace na kartě! Plus car nemá na letišti vlastní kancelář, mají jen venkovní, ale zastřešený meeting point uprostřed parkovacích stání všech půjčoven. Po vyplnění rezervačního formuláře (asi týden a něco před příletem) přišlo během pár minut potvrzení rezervace i s dostatečným popisem, kde najdu onen meeting point. Ten jsme našli bez problémů, byl tam solidně vypadající a anglicky hovořící zástupce půjčovny, byl jsem asi třetí čekající, takže jsme čekali asi 15 minut, než ty dva přede mnou vyřídil. Potom asi 5 minut vyřizování formalit úplně na pohodu, pán měl on-line přenosný karetní terminál, platba probíhá výhradně pomocí karty, může být kreditní i debetní. Veškeré zajištění ze strany půjčovny je dáno tím, že vypůjčitel musí mít sebou pas, řidičák a platební kartu na stejné jméno. Takže došlo k zaplacení předem avizované ceny 52,22€ kreditkou, přičemž jsem preventivně následně snížil limit na 0kč (jinak ji moc nepoužívám), ale žádná notifikace o nějakých pokusech o další platby nepřišla :) Takže opravdu konečná částka. Po vyřízení formalit nám bylo řečeno, že auto dorazí asi za 10 min, ať se v klidu posadíme. Z recenzí na tripdvisor jsem viděl, že vše bývá v pohodě, jen že auta bývají spíš starší, což mi vůbec nevadilo. Jednak jsem na starší vůz zvyklý z domu a hlavně vím, jakým způsobem jezdí, parkují atd. další turisté s vypůjčenými auty, takže budu klidnější, když na úzkých klikatých cestách Tenerife a odstavných plochách nebudu nechávat nějaký naleštěný novas :) Nicméně asi po pěti minutách na mě volá zástupce půjčovny "you are a lucky winner a brand new car for you..." :) Místo nějaké ojeté plečky úplně nová Dacia Sandero (vlastně převlečený Renault Clio) na tachometru najeto celkem 18km, takže mi to dovezli nejspíš přímo od dealera :) No co už, tak budu muset holt dávat větší pozor, jak ostatní jezdí a kde parkuju, že bych to odřel sám, to se nebojím. Proběhlo to ale v pohodě, najel jsem za týden téměř 700km i po těch nejhorších cestách na Tenerife (k vesnici Masca, Vilaflor...) a to celé překvapivě na jedinou nádrž benzínu. Takže ano, to auto je hrozná plečka (tříválec asi 1l), ale jelikož bylo nové, tak nic nevrzalo, nemlátilo a skoro nežralo benzín. Sice do těch kopců to moc nešlo, opravdu tam jsou místa, kdy to ani 2.stupeň nedá a musí se na 1. a o zapínání klimatizace mimo úplně rovnou cestu nemělo cenu se moc snažit, protože to už tak slabý výkon padal dolů, ale ono se tam mimo dálnici stejně kvůli množství zatáček o moc rychleji jezdit nedá, takže jsem ani většinou nikoho nebrzdil :) Po celou dobu žádný problém, akorát při návratu na letiště už relativně na poslední chvíli jsem nebyl schopen trefit správný nájezd do parkoviště autopůjčoven, abych se dostal přesně do 6.řady, kde parkuje pluscar, na dva pokusy jsem dojel vždycky do řady 7, takže v podstatě za meeting point, ne před něj, asi 10m od správného místa, ale přes trávu. Čas do odletu se povážlivě krátil, takže jsem zastavil v té sedmé řadě a přešel pruh trávy k meeting pointu. Tentokrát tam byl starší pán, který bych řekl, byl spíš údržbář a nepříliš ochotný, což ale vyplývalo z toho, že zrovna moc neuměl anglicky. Ale rukama a nohama jsem mu ukázal, že stojím o řadu výše a nevím kudy projet (soustava jednosměrek, zábran a závor) do 6.řady. Na to mi jen hodně neurčitě mávnutím ruky ukázal, kudy to mám objet. Tak jsem tedy ještě zkusil už s rozhodnutím, že pokud uvidím cestu klidně i přes zákaz nebo protisměr, tak tam prostě projedu, ale nešlo to, všude kde bych mohl byly buď sloupky nebo řetězy nebo obrubníky. A to si o sobě fakt nemyslím, že bych měl špatné orientační schopnosti :) Ale na rozdíl od ostatních půjčoven neměl plus car ani jednu jedinou směrovku nikde na celém parkovišti. Takže opět zastavení v sedmé řadě a tentokrát už nekompromisně vytahujeme kufry z auta a klíče cpu zástupci, ať si pro to auto laskavě těch 10 metrů po chodníku do vedlejší řady dojde, že už nemám čas tam bloudit. Nakonec to přeci jen vzal s úsměvem, zašel jsem k autu s ním, on se podíval a poptal, jestli je vše v pořádku a auto si vzal, že si ho převeze. Z nedostatku času jsem už nemohl sledovat, kudy vlastně pojede, takže nevím, kde jsem kterou odbočku vytrvale přehlížel :) Celkově tedy za sebe můžu plus car jen doporučit (až na špatné nebo spíš žádné značení cesty pro návrat) a vzhledem k velkému množství převážně téměř nových vozů stejné půjčovny, které jsem na Tenerife potkával, to nejspíš agresivní cenovou politikou rozjeli ve velkém stylu a určitě se nedá říct, že je to nějaká malá půjčovna. Dle jejich webu působí i na ostatních ostrovech z kanárů, takže pro mou případnou další cestu tím směrem jasná volba a jsem velmi rád, že jsem stihnul za minimální poplatek včas zrušit trochu neuváženě provedenou rezervaci u Goldcar přes Ryr, která kromě toho, že s plným pojištěním byla dražší, než pluscar, ale navíc dělají hrozné kejkle s benzínem a různými dalšími poplatky, takže bych předem pořádně nevěděl, kolik celkem zaplatím a ještě by mi na kreditce vázla blokace 1100€. Takže to je taková malá recenze na nepříliš známou půjčovnu Plus-Car :) Ne, nic jsem za ni nedostal, ale když si ji tak po sobě čtu, tak by mi asi nejakou provizi za ni dát mohli :D


tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od tramin »

Jo,půjčování aut na Kanárech je na pohodu.A nejen s Pluscar.A když k tomu připočteš cenu benzínu:-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od JackBrno »

tramin píše:Jo,půjčování aut na Kanárech je na pohodu.A nejen s Pluscar.A když k tomu připočteš cenu benzínu:-)

Jo, to jsem úplně čuměl, je to hodně nezvyklé na to, že se jedná o ostrovy :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od pepa007 »

pepa007 píše:No já jsem nakonec neměl odvahu a zvolil auto z "velké 5ky", kontkrétně Sixt. Hlavně se mi tam taky podařilo nejlíp umořit Miles & More, který se přítelkyni válaly na účtu za nějaký starý TATL lety.

Pro zajímavost, z velké pětky má nejnižší depozit Hertz: 200 EUR. Ostatní mají 300 EUR, Sixt má asi 650 EUR. Na druhou stranu, bookoval jsem přes web Miles & More a tam zas psali že deposit může být "up to 3x rental price", což by v našem případě nemělo být víc než 360 EUR. Tak uvidíme.


jen oprava, ten depozit u Sixtu byl nakonec 300 EUR. přepážka přímo v hlavní hale, auto vyzvednuto v připojeném parking house. nová Corsa (najeto 4km) - kupodivu škrábnutá na zadních dveřích, což jsem hlásil předem. najel jsem asi jen 100 km - vlastně jen 8x trasa letiště-centrum (zvlášť sebe a zvlášť přítelkyni, která letěla z PED) a vyšlo to levněji než 8x taxík, možná skoro i levněji než 8x autobus :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:
tramin píše:Jo,půjčování aut na Kanárech je na pohodu.A nejen s Pluscar.A když k tomu připočteš cenu benzínu:-)

Jo, to jsem úplně čuměl, je to hodně nezvyklé na to, že se jedná o ostrovy :)

Ta pohoda nebo cena benzínu?


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od JackBrno »

Globik píše:
JackBrno píše:
tramin píše:Jo,půjčování aut na Kanárech je na pohodu.A nejen s Pluscar.A když k tomu připočteš cenu benzínu:-)

Jo, to jsem úplně čuměl, je to hodně nezvyklé na to, že se jedná o ostrovy :)

Ta pohoda nebo cena benzínu?

Obojí :) Ale tady jsem myslel tu cenu benzínu. Jsem zvyklý, že litr bývá tak kolem 1,4€ a na Tenerife se dalo najít i pod 1€.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od tramin »

Já taky myslel obojí:-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od Globik »

Tak nejvyšší položkou benzínu jsou daně. A v určitých zemích mají ostrovy určité daňové úlevy. To bude asi i tento případ, více by o tom asi věděl Pavelpmi. Nevím jak dnes, ale před lety byl třeba na řeckých ostrovech tvrdý chlast v obchodech výrazně levnější než na pevnině.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od tramin »

S tím chlastem je to na Kanárech stejné,výrazně levnější,než ve vnitrozemí
:-)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od dejavu »

Na Kanárech mají výjimku a nemají DPH, ale nějakou lokální spotřební daň. Proto je tam plno věcí levnějších (alkohol, parfémy a třeba benzín).
https://ec.europa.eu/taxation_customs/b ... islands_en

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od pepa007 »

dejavu píše:Na Kanárech mají výjimku a nemají DPH, ale nějakou lokální spotřební daň. Proto je tam plno věcí levnějších (alkohol, parfémy a třeba benzín).
https://ec.europa.eu/taxation_customs/b ... islands_en


přesně tak. trošku osvěty :-) těch území s podobným statusem je po evropě trochu víc:

§ 3

Územní působnost
(1) Pro účely daně z přidané hodnoty se rozumí

a) tuzemskem území České republiky,

b) členským státem území členského státu Evropské unie s výjimkou jeho území, na které se nevztahuje Smlouva o Evropské unii a Smlouva o fungování Evropské unie,

c) jiným členským státem členský stát s výjimkou tuzemska,

d) třetí zemí území mimo území Evropské unie,

e) územím Evropské unie souhrn území členských států.

(2) Pro účely daně z přidané hodnoty se za území členského státu Evropské unie nepovažuje

a) hora Athos,

b) Kanárské ostrovy,

c) francouzská území uvedená v čl. 349 Smlouvy o fungování Evropské unie,

d) Ålandy,

e) Normanské ostrovy,

f) ostrov Helgoland,

g) území Büsingen,

h) Ceuta,

i) Melilla,

j) Livigno,

k) Campione d' Italia,

l) italské vody jezera Lugano.

(3) Území Monackého knížectví se pro účely daně z přidané hodnoty považuje za území Francouzské republiky a území ostrova Man se považuje za území Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, území Akrotiri a Dhekelie se považují za území Kypru.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od pavelpmi »

Na Kanárech mají IGIC (Impuesto General Indirecto Canario), což je ekvivalent DPH. Rozdíl je v sazbách, zatímco základní sazba DPH je na pevnině (a Baleárských ostrovech) 21 %, základní sazba IGIC je 7 %, pak je sazba nulová, snížená (3 %), zvýšená (9,5 % a 13,5 %) a zvláštní (20 % - 35 %).

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od tramin »

To se pak chlastá,co? :-)

garip
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 18. 05. 2018, 10:33
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od garip »

mozno uz mal niekto tu skusenost, tak sa opytam tu: pozicanie auta na kanaroch na jednom ostrove a vratenie na inom (prilet Fuerteventura a odlet z Lanzarote). Zatial som pozeral ponuky len u cicar a pluscar, no nemaju tam tuto moznost. Da sa s nimi nejako dohodnut? (mailom alebo telefonicky). Zrejme to potom bude aj o nieco drahsie. Alebo viete mi odporucit este inu spolocnost? Dakujem.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Jsou levné autopůjčovny “o hubu”?

Příspěvek od JackBrno »

Dost pochybuju, že něco takového najdeš. Těžko se jim bude chtít převážet pak auta zpátky ;) Prostě půjčíš a odevzdáš na jednom ostrově a na druhém si půjčíš znovu. To by nešlo? :) Navíc tím ušetříš nemalou částku za převoz auta trajektem, kterou bys musel zaplatit navíc ještě jednou půjčovně.


Odpovědět