Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
vojta.m
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 16. 11. 2015, 15:00
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od vojta.m »

Ta samá zkušenost při letu BRQ-MUC-TRN - kufry v pohodě, při letu tam bylo potřeba v MUC udělat checkin na navazující let.


Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Mailand »

jvoj píše:Moje zkušenost z poslední doby je, že on-line se nejde odbavit z BRQ vůbec (směrem zpět ano), kufr při LH kódech bez problému až do cílové destinace, a co se týče návazných boarding passů u kiosku přes LH service centrem, tak na evropském letu se mi při přestupu o délce 2h podařilo zplašit i místo u okna (4 místa vedle sebe ale pochybuju). Na dálkových letech je to průser, tam už zbývají jen prostřední místa (zkušenost z minulého Listopadu).

Tohle můžu potvrdit, naprosto stejná zkušenost. Jedna radu bych ale přidal: když jsme 3h před odletem na service center chtěli 2 místa vedle sebe, nebylo nic. Tak jsme šli čekat o patro výš na náš odlet. Nedalo mi to a hodinu před odletem jsem se šel zeptat ještě na další service center jestli se něco neuvolnilo vedle sebe. A měli jsme štěstí, vzadu uprostřed na trojce, tak nám milá paní vytiskla nový BP. Takže zkoušet, ale 4 budou asi fakt problém. Ještě snad dodám, že to byl let MUC-YUL v A333.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od bubo »

jvoj píše:Moje zkušenost z poslední doby je, že on-line se nejde odbavit z BRQ vůbec


na strankach LH to neslo nikdy (teda aspon mne),na strankach BMI vzdycky....

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

bubo píše:
jvoj píše:Moje zkušenost z poslední doby je, že on-line se nejde odbavit z BRQ vůbec


na strankach LH to neslo nikdy (teda aspon mne),na strankach BMI vzdycky....


Mám stejnou zkušenost - na stránkách bmi checkin do MUC, zavazadlo mi na BRQ odbaví až do cílové destinace, já musím v MUC k přepážce DLH a děvčata mě odbaví a vytisknou boarding pass na další let a oskenují si zároveň z útržku můj čárkový kód na zavazadla. U kiosku jsem to v MUC nikdy neměl důvod zkoušet.
Naposledy upravil(a) Karel_x dne 03. 07. 2018, 14:14, celkem upraveno 1 x.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Tak se mi podařilo přemluvit německého kolegu, ať neletí přímo domů přes Vídeň, ale ať zkusí Mnichov a pak vlak - že zážitek s malým Embraerem z Brna za to stojí. Že sice mívali v minulosti problém s rušením, ale teď kdy jim město přispívá už se to nestává - respektive jen když je někde bouřka... (musí městu/kraji platit za zrušení pokutu)

Ehm.

Včera jsem mu chtěl ukázat, že je vše v pohodě - ale vidím - večerní rotace zrušena, tak mu říkám, že to dnes určitě poletí, že lidem ze včerejška museli dát taxi+hotel a odškodnění, že to dnes poletí jen plné... Ale ráno email, že i jediná plánovaná dnešní rotace nepoletí. (přes prázdniny v ČR lítá večerní jen čtvrtky a pondělky). No ale přesto pojedeme na letiště a uvidíme co nám místní slečny nabídnou za alternativu.

Inu "otevřel si hospodu ale bohužel chodili mu do ní lidi..."
Lesson learned. Tímto pro mne BMI přestalo jako alternativa cestování z Brna nadobro existovat...Radši ať nelítá do Brna nic než tito zoufalci...


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od JackBrno »

Marty-t píše:Tak se mi podařilo přemluvit německého kolegu, ať neletí přímo domů přes Vídeň, ale ať zkusí Mnichov a pak vlak - že zážitek s malým Embraerem z Brna za to stojí. Že sice mívali v minulosti problém s rušením, ale teď kdy jim město přispívá už se to nestává - respektive jen když je někde bouřka... (musí městu/kraji platit za zrušení pokutu)

Ehm.

Včera jsem mu chtěl ukázat, že je vše v pohodě - ale vidím - večerní rotace zrušena, tak mu říkám, že to dnes určitě poletí, že lidem ze včerejška museli dát taxi+hotel a odškodnění, že to dnes poletí jen plné... Ale ráno email, že i jediná plánovaná dnešní rotace nepoletí. (přes prázdniny v ČR lítá večerní jen čtvrtky a pondělky). No ale přesto pojedeme na letiště a uvidíme co nám místní slečny nabídnou za alternativu.

Inu "otevřel si hospodu ale bohužel chodili mu do ní lidi..."
Lesson learned. Tímto pro mne BMI přestalo jako alternativa cestování z Brna nadobro existovat...Radši ať nelítá do Brna nic než tito zoufalci...

Zkus ten příspěvek přepingnout na město, kraj a letiště (i když to za to nemůže), ať vidí, jakým způsobem likvidují i ty nejvytrvalejší obchodní cestující, tohle je fakt katastrofa...

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zbozivulekral »

JackBrno píše:Zkus ten příspěvek přepingnout na město, kraj a letiště (i když to za to nemůže), ať vidí, jakým způsobem likvidují i ty nejvytrvalejší obchodní cestující, tohle je fakt katastrofa...


Souhlas, poslat na kraj!

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

zbozivulekral píše:
JackBrno píše:Zkus ten příspěvek přepingnout na město, kraj a letiště (i když to za to nemůže), ať vidí, jakým způsobem likvidují i ty nejvytrvalejší obchodní cestující, tohle je fakt katastrofa...


Souhlas, poslat na kraj!


...myslím, že to nepomůže......A je to čistě moje spekulace..taková běžná česko - evropská dotační pohádka:
Kraj poslal dotace BMI.....a BMI část těch dotací nechala na kraji jako motivační příspěvek...aby ty dotace příště zase dostala...čímž nikdo nebude mít zájem, aby se v tom někdo šťoural....rád bych se mýlil.... :ymdevil:

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

Petr31 píše:....A je to čistě moje spekulace..taková běžná česko - evropská dotační pohádka:
Kraj poslal dotace BMI.....a BMI část těch dotací nechala na kraji jako motivační příspěvek...aby ty dotace příště zase dostala...čímž nikdo nebude mít zájem, aby se v tom někdo šťoural.... :ymdevil:

Je ta spekulace na něčem založená? Pochybuji. Já osobně bych se hodně divil, pokud bychom bmi nevyměřili smluvní pokutu, ale zároveň si nemyslím, že taková pokuta cokoli změní.

Linka nemá valný význam jako p2p, síť bmi je bezvýznamná, jako o feeder pro DLH vidím u Němců nezájem, asi privilegují VIE a AUA. V podstatě bude brněnská linka existovat jen potud, pokud ji JMK bude dotovat.

Změnit by to mohla nová strategie DLH, buď vynucená nějakou konkurencí, nebo změnou v hlavách managementu. Teoretických konkurentů moc není, kromě občas citovaného LOT, snad ještě AZA, KLM/AF, něco do MOW... Je to ale už daleko, takže na létání po Evropě nic moc. Kdo by třeba letěl via AMS, aby si mohl zaletět na Balkán? To už zrovna mohu využít STN.

Mimochodem, docela mě udivilo, proč ve smlouvě trvá JMK na érech s proudovými motory. Vůbec mě neuráží třeba ATRka, DASHenky nebo SAABy a s takovým S340 by se možná dala za stejné peníze přidat další rotace.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Vypadá to, že dnes BMI poletí bez problémů. Jinak složité spekulace ohledně dotací bez předloženého pevného bodu nebo důkazu nevysvětlují ani proč BMI prostě občas neletí. Inu není to jen problém Brna, ale spíš běžná praxe aerolinky jako takové - stačí si projít zahraniční diskusní fóra a zjistit jak častá je praxe rušení spojů BMI... Tak dlouho se občas náhodně ruší rotace, až se ucho utrhne - pardon až LH dojde trpělivost a vypoví s nimi C/S případně až PAX dojde trpělivost si s nimi cokoli bookovat...

Co se týká města/kraje - velice důrazně bych doporučoval podporovat 2 feedery do 2 rozdílných Hubů anebo raději vůbec nic - jen konkurence totiž může zlepšit vyjednávací pozici města/kraje a taky kvalitu služeb pro PAX. Dokud bude BMI feedovací monopolista, bude mít BRQ na háku... Moje přání konkurence BMI je Adria do FRA nebo LOT do WAW...

Jinak tu nezazněla pro návštěvníky BRQ asi nejdůležitější nejaktuálnější informace - nejezděte na BRQ autem - parkoviště před letištěm je teď o prázdninách beznadějně plné, zoufalí lidé tam parkují i hodně divoce. Letiště sice právě rozšiřuje parkoviště, ale kdo dnes staví tak ví jak stavební firmy dodržují termíny... To rozšíření prostě ještě není hotové a hodně chybí. Shrnuto - dokud nerozšíří parkoviště - nechte auto někde ve městě nebo ve Slatině a dojeďte busem nebo můžete mít před odletem docela stres... Snad až parking rozšíří, tak to tu někdo postne - já se na BRQ z výše popisovaných důvodů asi hned tak jen bohužel nepodívám...

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Doplnění Marty-t o parkovišti: Opravdu, pokud můžete přijet autobusem nebo taxikem, uděláte lépe, momentálně parkuji minimálně vyšší desítky aut úplně mimo parkoviště, rozšíření se otevírá postupně, hned jak je hotová jedna řada, už se parkuje, ale furt je to málo.

V Srpnu by to snad mohlo být o něco lepší.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Karel_x píše:
Petr31 píše:....A je to čistě moje spekulace..taková běžná česko - evropská dotační pohádka:
Kraj poslal dotace BMI.....a BMI část těch dotací nechala na kraji jako motivační příspěvek...aby ty dotace příště zase dostala...čímž nikdo nebude mít zájem, aby se v tom někdo šťoural.... :ymdevil:

Je ta spekulace na něčem založená? Pochybuji. Já osobně bych se hodně divil, pokud bychom bmi nevyměřili smluvní pokutu, ale zároveň si nemyslím, že taková pokuta cokoli změní.

Linka nemá valný význam jako p2p, síť bmi je bezvýznamná, jako o feeder pro DLH vidím u Němců nezájem, asi privilegují VIE a AUA. V podstatě bude brněnská linka existovat jen potud, pokud ji JMK bude dotovat.

Změnit by to mohla nová strategie DLH, buď vynucená nějakou konkurencí, nebo změnou v hlavách managementu. Teoretických konkurentů moc není, kromě občas citovaného LOT, snad ještě AZA, KLM/AF, něco do MOW... Je to ale už daleko, takže na létání po Evropě nic moc. Kdo by třeba letěl via AMS, aby si mohl zaletět na Balkán? To už zrovna mohu využít STN.

Mimochodem, docela mě udivilo, proč ve smlouvě trvá JMK na érech s proudovými motory. Vůbec mě neuráží třeba ATRka, DASHenky nebo SAABy a s takovým S340 by se možná dala za stejné peníze přidat další rotace.

Kde v té smlouvě vidíš podmínku mít tam éro s proudovými motory? Já tam vidím jen podmínky na minimální kapacitu (35 míst) a minimální rychlost letadla, o Jetech tam nic není. S Játrama a Dášenama je v Mnichově ten problém, že to tam momentálně nikdo nemá. Co se týče S340, nemáš bohužel pravdu, že by se "za stejné peníze dala přidat další rotace", on ač je to turboprop, tak má kupodivu prakticky stejné náklady na sedačku jako E135 (kromě toho se podle smlouvy se svými 34 místy nevejde do minimální kapacity :-p ).

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

jvoj píše:Doplnění Marty-t o parkovišti: Opravdu, pokud můžete přijet autobusem nebo taxikem, uděláte lépe, momentálně parkuji minimálně vyšší desítky aut úplně mimo parkoviště, rozšíření se otevírá postupně, hned jak je hotová jedna řada, už se parkuje, ale furt je to málo.

V Srpnu by to snad mohlo být o něco lepší.


..letiště, odkud skoro nic nikam nelítá..A aby toho nebylo málo, tak se v hlavní sezóně snaží vrchnost otrávit a potrestat ten zbytek patriotů, co odtamtud chtějí letět aspoň na dovolenou...zasejc Hollan, nebo jiná hlava? To si Moraváci fakt nezaslouží..Asi je to trest boží za ty, které poslali na radnice...Rozkopaná D1 před a za Brnem, věčné zácpy v Brně, pobořený most v Pasohlávkách, na kterém ale nikdo nepracuje....zatím se prý čeká na projekt....dálnice na Mikulov, co nikdy nebude....co ještě proboha přijde?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

Teď michas dohromady městskou, krajskou a státní vrchnost :D
Petr31 píše:
jvoj píše:Doplnění Marty-t o parkovišti: Opravdu, pokud můžete přijet autobusem nebo taxikem, uděláte lépe, momentálně parkuji minimálně vyšší desítky aut úplně mimo parkoviště, rozšíření se otevírá postupně, hned jak je hotová jedna řada, už se parkuje, ale furt je to málo.

V Srpnu by to snad mohlo být o něco lepší.


..letiště, odkud skoro nic nikam nelítá..A aby toho nebylo málo, tak se v hlavní sezóně snaží vrchnost otrávit a potrestat ten zbytek patriotů, co odtamtud chtějí letět aspoň na dovolenou...zasejc Hollan, nebo jiná hlava? To si Moraváci fakt nezaslouží..Asi je to trest boží za ty, které poslali na radnice...Rozkopaná D1 před a za Brnem, věčné zácpy v Brně, pobořený most v Pasohlávkách, na kterém ale nikdo nepracuje....zatím se prý čeká na projekt....dálnice na Mikulov, co nikdy nebude....co ještě proboha přijde?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

k té státní vrchnosti - aktuální stav přípravy dálničního obchvatu Mikulova (chybí na budoucí D52 spolu s opravou havarijního mostu přes vodní nádrž Nové Mlýny asi nejvíc): snad tam ŘSD zahájí stavbu už koncem příštího roku - viz: https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/87/ ... kousko.pdf


Odpovědět