Letadla TVS

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Globik »

Pavel píše:
Globik píše:Prostě každý má jiné preference, je na to potřeba si na to zvyknout a ne jet v nějaké šabloně "s cestovkama jezdí jen neschopní, jazykově nevybavení a socky s igelitkama". Těch důvodů, proč je tento produkt úspěšný, je více. A mimochodem, letos na jaře už stál tento zájezd při ubytování ve standardním dvoulůžáku (myslím typ pokoje, ne kategorii hotelu) 969 tisíc. Cena na následující jaro podle mě ještě není zveřejněna, program ano.

Pavel: Když se podívám do letošní brožury na stránku, kde jsou délky jednotlivých letů, je tam zvlášť: OGG-HNL a HNL- HIR. Přitom na Oahu nebyl žádný program, není vůbec uveden v itineráři. Máš tušení, proč tam to mezipřistání bylo? Nedává mi to žádnou logiku. Rozdíl vzdušných vzdáleností je jen 100 km.
Ale škoda, že jsem o tom mezipřistání nevěděl, šel bych spottovat.

Brožura není aktualizovaná, letěli jsme OGG-INU-HIR, a v INU byl pouze fuel stop

Aha, tak mi to nemusí být líto :)


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Pavel »

Globik píše:
Pavel píše:
Globik píše:Prostě každý má jiné preference, je na to potřeba si na to zvyknout a ne jet v nějaké šabloně "s cestovkama jezdí jen neschopní, jazykově nevybavení a socky s igelitkama". Těch důvodů, proč je tento produkt úspěšný, je více. A mimochodem, letos na jaře už stál tento zájezd při ubytování ve standardním dvoulůžáku (myslím typ pokoje, ne kategorii hotelu) 969 tisíc. Cena na následující jaro podle mě ještě není zveřejněna, program ano.

Pavel: Když se podívám do letošní brožury na stránku, kde jsou délky jednotlivých letů, je tam zvlášť: OGG-HNL a HNL- HIR. Přitom na Oahu nebyl žádný program, není vůbec uveden v itineráři. Máš tušení, proč tam to mezipřistání bylo? Nedává mi to žádnou logiku. Rozdíl vzdušných vzdáleností je jen 100 km.
Ale škoda, že jsem o tom mezipřistání nevěděl, šel bych spottovat.

Brožura není aktualizovaná, letěli jsme OGG-INU-HIR, a v INU byl pouze fuel stop

Aha, tak mi to nemusí být líto :)

To ne :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

Jen pro zajímavost, že problém při výpadku letadel se opravdu netýká jen TVS ;) http://aeromagazine.cz/letectvi/vysoke- ... pokracuji/
A že není kde brát jiná letadla k pronájmu, je tam zmíněno taky, takže TVS si nemůže moc vybírat a musí vzít třeba i tu MD-82.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od bepo »

Len pre zaujímavosť skús tam teraz nájsť borca tvojho rangu ktorý do roztrhania posledného tielka ich obhajuje ako to je v pohode že majú meškania a chýbajú im lietadlá

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

bepo píše:Len pre zaujímavosť skús tam teraz nájsť borca tvojho rangu ktorý do roztrhania posledného tielka ich obhajuje ako to je v pohode že majú meškania a chýbajú im lietadlá

Proč bych měl něco takového hledat? Dal jsem to sem jen jako ukázku toho, že se takové věci stávají i dalším charterům, že to opravdu není specialita TVS, jak to tady pár hejtrů prezentuje, nic jiného :) Já to přece nevykládám, že je to správné a v pohodě, ale že se tomu prostě nedá nijak vyhnout. Když se ti sejdou závady 3 letadel a není kde pronajmout náhradní, tak je problém a nevyřeší to nikdo.


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od jencik »

Áno, môže sa to stať každému, ale dôležitý je aj prístup tej aerolinky resp CK, čo tu viacero ľudí hodnotí negatívne, len JackBrno to nie je schopný pochopiť a hľadá množstvo dôvodov, prečo to nešlo inak resp by to stálo peniaze a už by tu nemohol ospevovat fantastické výsledky TVS. Zrejme TUI má aj nejaké štandardy, ktoré by MD82 nesplnila, no TVS nemá štandardy, takže tam nie je nič, čo by ich mohlo nesplnit. Väčšine to prekáža, JackBrno to má za svoju životnú filozofiu.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

jencik píše: Zrejme TUI má aj nejaké štandardy, ktoré by MD82 nesplnila...

Ano, proto TUIfly má raději obrovská zpoždění a hromadu úplně zrušených letů :D Ti cesťáci, kteří se nedostali na dovolenou určitě jsou nadšení, že nemuseli letět MD-82 a mohli raději zůstat doma :D Ta MD-82 splňuje všechny standardy pro charterový let po Evropě, jinak by nemohla lítat...

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od zdenda »

bepo píše:Len pre zaujímavosť skús tam teraz nájsť borca tvojho rangu ktorý do roztrhania posledného tielka ich obhajuje ako to je v pohode že majú meškania a chýbajú im lietadlá

Dobres to Jackovi nandal.Moje řeč:-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od prodejce »

Horké léto pokračuje:

https://www.novinky.cz/ekonomika/478777 ... rdach.html

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qh0eiWeoUiQ[/youtube]

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

zdenda píše:
bepo píše:Len pre zaujímavosť skús tam teraz nájsť borca tvojho rangu ktorý do roztrhania posledného tielka ich obhajuje ako to je v pohode že majú meškania a chýbajú im lietadlá

Dobres to Jackovi nandal.Moje řeč:-)

Zdenda zase zvrací... Opět argumenty nula, jen ze sebe dělá debila...

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Roiman4 »

prodejce píše:Horké léto pokračuje:

https://www.novinky.cz/ekonomika/478777 ... rdach.html

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qh0eiWeoUiQ[/youtube]


Chtel jsem to postnout, ale to akorat rozdmycha zase peknou diskuzi.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od marthym »

Na ostrovech pro tento nový typ letadla neměli náhradní díl, musel s ním proto letět technik z Prahy v malé cessně.


A ta o Smolíčkovi by nebyla? :crazy: :D

Nechte těch hádek, nemají smysl... Tady stejně nic nevyřešíte (Jack těžko někoho přesvědčí o kvalitě QS a jencik či zdenda zase těžko poškodí slušný byznys samotné společnosti).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Globik »

Známí zdejší kritici TVS by se teď měli "vytáhnout" a navrhnout, jak to měla aerolinka udělat.

Osobně se mi stalo, že stroj byl již naboardovaný a po cca hodině se zase vystupovalo. Po dalších cca 2 hodinách čekání bylo oznámeno, že let byl pro závadu na stroji zrušen a lidi si mají jít vyzvednout zavazadla a dostavit se na checkin přepážku pro instrukce a voucher na hotel+transfer do něj a na přebukování letenky. Občerstvení na letišti samozřejmě žádné. Přebukovávalo se na další den odpoledne až večer. Kompenzaci poté aerolinka odmítla.
Švagrové se stalo, že pro technickou závadu seděli naboardovaní ve stroji skoro 5 hodin a dostali 1 preclíky a trochu nealka. Ze stroje nesměli vystoupit.
Do novin to nikdo nepsal.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Pavel »

marthym píše:
Na ostrovech pro tento nový typ letadla neměli náhradní díl, musel s ním proto letět technik z Prahy v malé cessně.


A ta o Smolíčkovi by nebyla? :crazy: :D

Ono na Maxe moc dílů po světě zatím není a na SID není ani technik který na tento typ má kvalifikaci......

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od marthym »

Globik píše:Do novin to nikdo nepsal.

Samozřejmě. Vždy záleží na postavách "příběhu". Po důchodcích pes sám neštěkne. Ale naopak: Pokud jako v Heraklionu uvázne bývalý šéf jednoho z Křetínského plátků, stačí, aby to dal na twitter a už to jede svým životem...


Odpovědět