Dvě stejná jména na letence?

Odpovědět
dcvojta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 05. 2006, 10:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od dcvojta »

Letíme s tátou do USA, ale máme oba úplně stejné jméno. Jak jména na letence rozlišit, aby nebyl problém při odbavení?

Předem díky za rady


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od hafi »

jr. a sr.

nebo se nech prejmenovat :mrgreen:

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od Spenlik »

Nemyslim si že by se vubec museli nejak rozlisovat, nedokazu si predstavit jakej problem by mel nastat...

Kalamancharo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 81
Registrován: 20. 04. 2009, 20:12
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od Kalamancharo »

Také jsme s otcem letěli, jmenujeme se stejně a problémy nenastaly. I když to nebylo do USA, ale jen v rámci EU :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od hafi »

problém by nemusel nastat při současný rezervaci letenek, ale tusim, ze pokud by doslo k rezervaci na stejny jemno o chvili pozdeji ze stejneho pocitace, mohli by to povazovat za duplicitni rezervaci a tu druhou zrusit. Mozna zalezi na aerolince. Sam zkusenost nemam, ale neco takovy jsme tu myslim nekde na foru cet...


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od Zlin142 »

dcvojta píše:Jak jména na letence rozlišit, aby nebyl problém při odbavení?


Vzhledem k tomu, že mám též rodice bez fantazie a s otcem sdílíme zcela identické jméno. Já to řeším tak že obvykle dělám dvě rezervace, pro každého z nás jednu. Pokud letíš do USA tak tam rozhodně nepřipisuj žádně Sr. Jr. apod. pokud to nemáš v pase, a hádat se s arogantními kašpárky z TSA nestojí za to. http://www.wkrn.com/Global/story.asp?S=10366280
Optimální je následně kontaktovat aerolinku s tím, že pan XY s rezervací ABCD a pan XY s rezervací EFGH jsou dvě různé osoby a skutečně nejde o duplicitní rezervaci.


Spenlik píše:nedokazu si predstavit jakej problem by mel nastat...


... ale nastává. Vlastní zkušenost s Malévem, KLM a SASem. Bohužel rezervační systémy jako Galileo a Amadeus nejsou příliš v tomhle ohledu invenční a všemožné kejkle které klasické aerolinky dělají s overbookingy apod. k tomu asi přispívají.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Tak ja se take jmenuju jako muj tata :D a uz sme se setkali s par problemy

Jednou nam rekli, at si tam dopiseme Jr. nebo neco takoveho.....jindy sme s tim zas meli problem(prece se nejmenujete Jr.Miroslav ale jen Miroslav, tak kdo je ten Jr.Miroslav-to se me ptali v Anglii, tak nejake problemy v USA urcite netreba privolavat).

Jinak nedavno na letu do USA to nebyl primo problem, ale neslo treba rezervovat misto pro jednoho z nas..i kdyz to bylo jako ze leti dve osoby, porad to nechtelo zarezervovat to misto pro jednoho z nas.Pak jsme volal do Air france do prahy, tam mi rekli ze je to tam zadaji, zadali, ale pak po nejakem case to zase bylo pri "starem"....pak jsme zas vybral jidlo a nejdriv to neslo, pres telefon to slo, pak se to zas "odnastavilo" a pak to zas pres ten net slo...tak fakt nevim :? mimo to byl problem s nactenim mili do FF programu, me to nacetli asi cele a tatovi snad jen jeden segment ze 4.Nejak jsme nemel silu to pak doresit.Pokazde byl u prepazky nejaky problem, ze to nejde nebo neco, nekde kde meli ty self check in kiosky nam to (asi) kvuli tomu take neslo, tak to pak udelali na prepazce...no ale zas jsme si kvuli tomu vyslouzili krasny usmev od jedne slecny na CDG, kdyz si to cetla a ja ji vysvetloval kdo je kdo :D (rozpoznaval jsme prave podle cisla FF programu).Na JFK byl pak nejaky problem se zavazadly pri chek-inu, opet se to nejka vyresilo,ale chvilku to trvalo...

Nic co by nas primo zastavilo na ceste, ale pri kazdem kontaktu s nejakym systemem v pocitaci(celkem asi 4x) to chtelo vysvetlovani a i na tvarich personalu bylo znat, ze honem nevedi kam kliknout....

Hinter
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11. 08. 2018, 08:59
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od Hinter »

Zdravim.sice uz je tema stare,ale zkusim to.mam stejny problem.objednal jsem dve letenky a jelikoz me system bez rozliseni jmen dale nepustil tak jsem dal pred krestni jmena jr a sr. Tudiz JRPREMYSL A SRPREMYSL.Myslite ze to bude problem?letime s emirates pres Dubai a na Bali.letenku jsem objednaval kvuli cene pres gotogate.takze nic zmenit nejspis nepujde.dekuji za jakekoli info.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od prodejce »

Nebude žádný problém, ba naopak, udělals to se SR a JR správně.

Hinter
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11. 08. 2018, 08:59
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od Hinter »

Děkuji za info,nezbyvá mi nic jiného než doufat,že to bude ok.Volal jsem do Emirates a ty mi řekli , že je to špatně a , že to musím řešit s Gotogate, ale komunikace s Gtgate je mizerná.vždy řeknou , že problém vyřeší a nikdy nic.zkusím volat dál.neni nic lepšího než se klepat z cesty na dovolenou :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od prodejce »

SR a JR je v pořádku a na tom chci žít a zemřít. Nikam už nevolej.

Hinter
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 11. 08. 2018, 08:59
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od Hinter »

:D Dobre :D jde o to že mi v Emirates rekli, že jsem to měl dat jako titul,což v nabídce nebylo tak jsem připsal ke krestnim jmenum.v pasu mam jen Premysl.každopadne diky za uklidnení :thumbup:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od prodejce »

Postavte mi klidně hranici z klestí a santalového dřeva a škrtněte sirkou. Neodvolám!

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Dvě stejná jména na letence?

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Postavte mi klidně hranici z klestí a santalového dřeva a škrtněte sirkou. Neodvolám!


Sdelte souradnice, udelame zivej internetovej prenos ...


Odpovědět