Letenky do Mexika?

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
SUK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 08. 2018, 18:25
Stav: Offline

Letenky do Mexika?

Příspěvek od SUK »

Zdravím vás, zkušenější letecko-cestovatelší kolegové.

Na počátku (konec února, březen) příštího roku bych rád zvedl své ctěné půlky a odletěl na delší dobu objevovat krásy latinské Ameriky a tak už nyní pokukuji po letenkách, kterými nezruinuji své rozpočty hned zpočátku cesty. Nicméně neoplývám příliš schopností levné letenky ulovit. Vzásadě mi připadá, že mi unikají nějaké důležité skutečnosti, protože i když už pár měsíců sleduji RSS kanály několika levně-letenkových webů, zatím jsem nepořídil nic.

Konkrétně jde o to, že občas se objeví nějaká ultravýhodná nabídka, typicky +- 13 tisíc za zpáteční letenku do MEX nebo CUN. Na základě toho se pokusím (u té samé společnosti, na tom samém webu) najít letenky jednosměrné. Výsledky ale často začínají klidně na trojnásobku té zpáteční letenky a když se pokusím znovu najít tu zpáteční, tak už taky "neexistuje". Několikrát se mi i stalo, že se web (snad pelikan to byl) "rozbil" a bylo nutné se vrátit na původní web a následovat znovu odkaz na vyhledávání.

No, předpokládám, že příběhy vás nezajímají, tak se tedy zeptám:
1) Kolik tak čekat jako rozumnou cenu ideálně do MEX (případně cokoliv jih USA, sever Mexika atd) pro dva lidi s báglem?
2) Kde a jak hledat, resp. co dělám/dělal jsem špatně.

PS: Sleduju (RSS) LevneLetenky.org, Jaknaletenky.cz, cestujlevne.com a zaletsi.cz


Final Sequence
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 08. 2018, 22:56
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Boeing 757
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od Final Sequence »

Jakou by sis představoval cenu? 13 tisíc určitě není nereálná cena, dají sehnat i za menší peníze. Zkusím pohledal, a dám vědět. Jenom se zeptám, nepostřehl jsem to v textu, kdy chceš odletět.
Co jsem naopak postřehl, tak že nemáš zájem o return, správně?
Díky, Filip.

SUK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 08. 2018, 18:25
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od SUK »

Final Sequence: Díky za odpověď. No, těch 13k jsem párkrát viděl jako cenu za zpáteční(!), ale najít jenom jednosměrnou za podobnou cenu se mi nepodařilo (naopak, stejná společnost, stejnej datum - a klidně 50 litrů za jednosměrnou).

Moje představa tedy je březen 2019, jednosměrná, Mexiko (spíš jeho severní část než Yukatán), 2 lidi + 2 bágly. Nevadí mi letět skoro kdekoliv z Evropy, nevadí mi zastávky po cestě.

Final Sequence
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 08. 2018, 22:56
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Boeing 757
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od Final Sequence »

Dobře, děkuju za reakci. Podívám se ti, a hodím nějaké info, nebo alespoň kde máš hledat.
Zatím se měj, Filip.

Final Sequence
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 19. 08. 2018, 22:56
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Boeing 757
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od Final Sequence »

Po jednom rychlém nakouknutí jsem našel cenu 16 tisíc. Večer se podívám nějak víc podrobněji, tohle ber spíš jen jako takový příklad.
[url]https://levneletenky.golibe.com/index.php?action=vFlights&flights[0][departureDate]=2019-03-01&flights[0][destination]=MEX&flights[0][origin]=PRG&travelers[0]=ADT&travelers[1]=ADT&returnTicket=&step=ChooseFromFour[/url]
Jinak samozřejmě je to pro 2, zavazadla, ale přestupy jsou šílené. Ačkoliv si psal, že ti nevadí přestupy, tak si myslím že tyhle jsou trošku moc. Uvidíš, jak se ti to líbí, ale jak říkám, neber to jako výsledek, ber to jako takový rychlý nahled.
Filip.


*Z nějakého důvodu mi prostě nefunguje nic z horního panelu. Nemůžu přidat nic, tak si to kdyžtak zkopíruj. Omlouvám se*


georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od georgo »

Proč nekoupíš tu zpáteční? Vždyť tu cestu zpět nemusíš využít.
Obecně platí, že jednosměrné letenky full service aerolinií jsou mnohonásobně dražší než zpáteční.
U lowcost je to jinak, protože tam to kupuješ po jednotlivých segmentech.
Dobrá cena se dá taky využít u leteckých společností,, které lítají hlavně pro cestovky a doprodávají poslední místa (Condor, Thomson atp.)

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od zbozivulekral »

georgo píše:Proč nekoupíš tu zpáteční? Vždyť tu cestu zpět nemusíš využít.
Obecně platí, že jednosměrné letenky full service aerolinií jsou mnohonásobně dražší než zpáteční.
U lowcost je to jinak, protože tam to kupuješ po jednotlivých segmentech.
Dobrá cena se dá taky využít u leteckých společností,, které lítají hlavně pro cestovky a doprodávají poslední místa (Condor, Thomson atp.)


Ano, je to tak jak píše kolega, buď koupit rt a zpátky nevyužít, nebo zkusit charterovky...

SUK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 08. 2018, 18:25
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od SUK »

Díky vám všem za odpovědi! Ty přestupy tam nejsou úplně ideální spíš proto, že je to čekání přes noc. Ideál je přílet třeba v 6 ráno a odlet třeba o půlnoci. Člověk by si stihl projít město, unavit se a pokračoval by dál. Případně klidně i den dva přespat v přestupovém městě.
georgo píše:Proč nekoupíš tu zpáteční? Vždyť tu cestu zpět nemusíš využít.
Protože typicky byly ty zpáteční bez zavazadel a se zavazadlama tomu dost krutě narostly ceny a tak jsem si (ani ne moc naivně) myslel, že už spíš najdu jednosměrnou. Že jsou zpáteční levnější samozřejmě chápu, ale zase mi přijde divný, aby zpáteční byla nakonec levnější, než jednosměrná :)
zbozivulekral píše:Ano, je to tak jak píše kolega, buď koupit rt a zpátky nevyužít, nebo zkusit charterovky...
Zkusím se podívat po těch charterovkách - ale u nich to asi bude vždycky na poslední chvíli, že?

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od zbozivulekral »

SUK píše:
georgo píše:Proč nekoupíš tu zpáteční? Vždyť tu cestu zpět nemusíš využít.
Protože typicky byly ty zpáteční bez zavazadel a se zavazadlama tomu dost krutě narostly ceny a tak jsem si (ani ne moc naivně) myslel, že už spíš najdu jednosměrnou. Že jsou zpáteční levnější samozřejmě chápu, ale zase mi přijde divný, aby zpáteční byla nakonec levnější, než jednosměrná :)


Zpáteční bude v 99,999 % levnější než ow, bavíme-li se o legacy dopravcích.

SUK píše:Zkusím se podívat po těch charterovkách - ale u nich to asi bude vždycky na poslední chvíli, že?


Nemusí, třeba TUIfly nebo Condor mívají pravidelně nějaký počet sedadel ve volném prodeji.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od loupeznik »

S Condorem se dá v požadovaném termínu OW Cancun teď pořídit za 360 EUR jak z PRG tak z MUC. Na poslední chvíli budou určitě doprodávat i levněji, ale pak už to bude o náhodě.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od loupeznik »

MEX nebo MTY je o 100-150 EUR víc. Ve všech případech je v ceně 20kg bagáže.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od loupeznik »

Ale asi se spíš vyplatí koupit Condor do CUN a k tomu pořídit extra letenku po Mexiku. Koukám, že jednosměrky CUN-MEX/MTY se dají pořídit od 30-40 EUR.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od Fabo »

ja jen klasicky, bacha na viza a vstup do zeme. Nekdy chtej videt zpatecni let, ale nevim jak je to s CR :arrow: Mexiko

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od Night fly »

Fabo píše:ja jen klasicky, bacha na viza a vstup do zeme. Nekdy chtej videt zpatecni let, ale nevim jak je to s CR :arrow: Mexiko


Zpatecni letenku po mne nikdy videt nechteli (letam tam poslednich 10 let kazdy rok, nekdy i 2x). Vzdy se jen ptali, jak dlouho minim zustat.

SUK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 22. 08. 2018, 18:25
Stav: Offline

Re: Letenky do Mexika?

Příspěvek od SUK »

Zdravím vás, kolegové :)

Delší dobu jsem tu teda nebyl. Teď jsem, na vaše doporučení, koupil letenky do CUN (přes FRA) na začátek března. Vyšlo to na necelých 10 tisíc i s báglem. Zajímavé je, že přímý let (FRA->CUN) je bez 20kg bagáže, zatímco když k tomu přidám let z PRG (s ČSA), tak k tomu najednou přibude i 20kg báglů, za který bych normálně musel připlatit skoro tolik, jako za letenku PRG->FRA.

Tak snad bude let v pohodě, dle recenzí je Kondor to nejhorší :))

Děkuji, pánové!


Odpovědět