ČSA po zkušenosti již nikdy více

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Karel_x »

marthym píše:
Karel_x píše:ČSA nijak neobdivuji, ale chovaly se přibližně tak, jak by od nich každý mohl čekat.


Já si kopnu: takže máme standardně čekat, že nám aerolinky budou lhát? :?:


Doporučuji očekávat, že se kvůli nám nijak nepřetrhnou, že udělají jen to, co mají předepsáno v interní firemní směrnici. Nic víc. Pokud budete dorážet, budou se vás koukat nějak zdvořile zbavit, třeba i za cenu zamlčení nějaké skutečnosti, na které byste se mohl točit. Tak to prostě chodí. Je fajn, pokud nám někdo udělá něco navíc, ale raději buďme připraveni na to, že ne.


JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: RE: Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od JiS_Progressus »

Petrpakl píše:
HighFlyer píše:Nelhala. Business trida v ATRku u CSA je v poslednich dvou radach.

Toto je cim dal castejsi neduh tohoto fora. Ze sem nekdo prijde se svoji predstavou, jak svet funguje nebo ma fungovat, a kdyz to neni podle jeho predstav, tak napise flame (nejlepe v delce dvou A4). Co na tom, ze jeho predstava je pokrivena, naprosto neodpovidajici realite (umisteni biz class v ATR), absolutne mimo zakladnim ekonomicke uvazovani ("Maj mit v kazde destinaci zalozni letadlo, vymluvy me nezajimaj"), hlavne kdyz na to zalozim nove vlakno a dam do nazvu "nikdy vice".

Kvalitu fora to, bohuzel, dosti snizuje.


Tak za tu business tridu se v tomto pripade omlouvam. Ale jeden ze zkusenejsich diskuteru mi poslal seatmap, ktera ukazuje ze je v prednich radach.
Ale to nebyl muj hlavni bod. Nejvic mi vadi, ze CSA kasle na zakazniky, komunikace nulova.

Na druhou cast prispevku reknu jen jedno. Jde o otevrene diskuzni forum, kazdy z nas ma nazor na svet kolem sebe a svate pravo ho sem napsat. Ne kazdy se pohybuje v letecvi a zna vsechny detaily. Pokud to mistni odborniky irituje, navrhuji forum uzavrit (nebo vytvorit zamknutou sekci) a zpristupnit to pouze pro zamestnance letiste, prodejce letenek piloty atd.

Me osobne je uplne jedno, co kdo publikuje na internetu. Pokud me to nezajima, tak to proste nectu.


//OT
Ta část o uzavřené části fóra se mi líbí jako myšlenka. Bylo by zajímavé pozorovat směřování reakcí na jeden výkop v profi a non-profi části.
Ale nejde to, kde by pak novináři brali materiál!?

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od JiS_Progressus »

H_K píše:Tak za tu business tridu se v tomto pripade omlouvam. Ale jeden ze zkusenejsich diskuteru mi poslal seatmap, ktera ukazuje ze je v prednich radach.

Tak hlavně je to poměrně triviální věc, to by člověk čekal že infolinka zvládne odpovědět třeba i rychle, pak by se to taky nikdy nedostalo až sem na fórum....

( Nebo teda já si představuju že na infolince ČSA budou lidi co tím letadlem občas cestují a něco o tom ví. Jestli je to outsourcované do nějaké indické rybářeské vesnice a ten měsíc je potřeba na překlady otázek z češtiny a zpět, tak beru námitku zpět. :D )


Ta tvoje rybářská vesnice je na starém letišti, takže zase tak daleko to naštěstí není. Kde jinde by si totiž studentky a maminy na mateřské mohly i přivydělat v dnešní předražené době nějakou tu korunu tím, že na sebe nechají hulákat samozvané odborníky, kteří si před tím nezjistí ani ta nejzákladnější fakta, že ano?

Obecně ten outsourcovaný model vypadá tak, že věci, které mají definované podle určitých pravidel vyřeší hned / ve frontě a co je složitější nebo značně nestandardní, jako třeba ten, kdo nutně potřebuje tahat mimino přes půl světa, dají k řešení přímo aerolince.

Takže jsem zvědav, jak se pak bude autor chlubit odpovědí z úřadu ve smyslu "a vo co tu jako jde?" ...

//Edit: oprava pravopisu
Naposledy upravil(a) JiS_Progressus dne 23. 08. 2018, 05:24, celkem upraveno 1 x.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od zdenda »

JiS_Progressus píše:
H_K píše:Tak za tu business tridu se v tomto pripade omlouvam. Ale jeden ze zkusenejsich diskuteru mi poslal seatmap, ktera ukazuje ze je v prednich radach.

Tak hlavně je to poměrně triviální věc, to by člověk čekal že infolinka zvládne odpovědět třeba i rychle, pak by se to taky nikdy nedostalo až sem na fórum....

( Nebo teda já si představuju že na infolince ČSA budou lidi co tím letadlem občas cestují a něco o tom ví. Jestli je to outsourcované do nějaké indické rybářeské vesnice a ten měsíc je potřeba na překlady otázek z češtiny a zpět, tak beru námitku zpět. :D )


Ta tvoje rybářská vesnice je na starém letišti, takže zase tak daleko to naštěstí není. Kde jinde by si totiž studentky a maminy na mateřské mohli přividělat v dnešní předražené době nějakou tu korunu tím, že na sebe nechají hulákat samozvané odborníky, kteří si před tím nezjistí ani ta nejzákladnější fakta, že ano?

Obecně ten outsourcovaný model vypadá tak, že věci, které mají definované podle určitých pravidel vyřeší hned / ve frontě a co je složitější nebo značně nestandardní, jako třeba ten, kdo nutně potřebuje tahat mimino přes půl světa, dají k řešení přímo aerolince.

Takže jsem zvědav, jak se pak bude autor chlubit odpovědí z úřadu ve smyslu "a vo co tu jako jde?" ...

Přividělat.Dobry:-)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od marthym »

JiS_Progressus píše:Kde jinde by si totiž studentky a maminy na mateřské mohli přividělat v dnešní předražené době nějakou tu korunu tím, že na sebe nechají hulákat samozvané odborníky, kteří si před tím nezjistí ani ta nejzákladnější fakta, že ano?


Dvě hrubice ve dvou slovech za sebou. Bravo. Do jaké části fóra bychom tě měli dát? :D


zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od zdenda »

:D
marthym píše:
JiS_Progressus píše:Kde jinde by si totiž studentky a maminy na mateřské mohli přividělat v dnešní předražené době nějakou tu korunu tím, že na sebe nechají hulákat samozvané odborníky, kteří si před tím nezjistí ani ta nejzákladnější fakta, že ano?


Dvě hrubice ve dvou slovech za sebou. Bravo. Do jaké části fóra bychom tě měli dát? :D

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od honzeek1 »

Osobne jsem s CSA mel velky problem prave v netransparentnosti. Casto se odvolavaji na predpisy ci pravidla, ktera ale nikde nejsou napsana, nebo jen jejich cast a zbytek si kazdy domysli jak chce. Napriklad bookovani awardu. A je jedno, jestli jsi koupak nenbo platinovej. Presny opak jsou treba US aerolinky, ktere jsou pomerne prisne, ale veskera pravidla se doctes na netu a tak vis, s cim pocitat. A to mam radsi.

S mladym radeji autem do Jeseniku, nez se v tuhle chvili babrat nekam daleko letadlem. A to pisu zrovna pote, co mam za sebou 12 segmentu behem 5 dnu, z toho pulka long haul :)


Karel_x píše:
marthym píše:
Karel_x píše:ČSA nijak neobdivuji, ale chovaly se přibližně tak, jak by od nich každý mohl čekat.

Doporučuji očekávat, že se kvůli nám nijak nepřetrhnou, že udělají jen to, co mají předepsáno v interní firemní směrnici.


Zkusenost

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od HighFlyer »

Petrpakl píše:Tak za tu business tridu se v tomto pripade omlouvam. Ale jeden ze zkusenejsich diskuteru mi poslal seatmap, ktera ukazuje ze je v prednich radach.

Poslal ti toto?
https://www.seatguru.com/airlines/Czech ... 72-500.php
Pokud ano, tak prvni rada je skutecne vyšrafovaná. Ale kdyz se podivas na legendu, tak znamena neco uplne jineho.

Na druhou cast prispevku reknu jen jedno. Jde o otevrene diskuzni forum, kazdy z nas ma nazor na svet kolem sebe a svate pravo ho sem napsat... Me osobne je uplne jedno, co kdo publikuje na internetu. Pokud me to nezajima, tak to proste nectu.

Krasny priklad, proc se teto dobe zacalo rikat post-faktická. Takova mistni variace na VKml "Turecka armada sice v Afganistanu je, to jsem nemel pravdu (ale prispevky prece nepisu s encyklopedii v ruce!) a nic to nemeni na tom, co rikam o NATO."

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Karel_x »

HighFlyer píše:...Takova mistni variace na VKml "Turecka armada sice v Afganistanu je, to jsem nemel pravdu (ale prispevky prece nepisu s encyklopedii v ruce!) a nic to nemeni na tom, co rikam o NATO."

Diskuse nám začíná divergovat do nečekaných oblastí. Ještě, že se má už o víkendu ochladit :-) :-)

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: RE: Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Petrpakl »

HighFlyer píše: VKml

Opravdu nemam tuseni, co to je VKml??? Za omyl s business class sem se uz omluvil, o politice na internetu/facebooku atd zasadne nediskutuji. Timto povazuji toto tema z me strany za uzavrene.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: RE: Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od Karel_x »

Petrpakl píše:
HighFlyer píše: VKml

Opravdu nemam tuseni, co to je VKml??? Za omyl s business class sem se uz omluvil, o politice na internetu/facebooku atd zasadne nediskutuji. Timto povazuji toto tema z me strany za uzavrene.

VKml budou iniciály jednoho politika s přídomkem "mladší", k nemuž HighFlyer zjevně nechová vřelé vztahy. Myslím, že není důvod se omlouvat za omyl ohledně neobvyklého umístění bussines v ČSA v ATR, jiní to uvedli na pravou míru. Všichni se občas mýlíme. Raději bych to už dál nerozebíral. :-)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od HighFlyer »

Karel_x píše:Myslím, že není důvod se omlouvat za omyl ohledně neobvyklého umístění bussines v ČSA v ATR, jiní to uvedli na pravou míru. Všichni se občas mýlíme.

Karle, duvod k omluve nebyl ten samotny omyl ohledne umisteni C class v ATR, ale osoceni pracovnice CSA ze lzi:
Petrpakl píše:A to nemluvim o slecne na checkinu, ktera mi vyslovene lhala, kdyz tvrdila ze business trida je v ATRku v posledni rade.

Petrpakl se po upozorneni omluvil. Stylem typickym pro post-faktickou dobu, ale tim to uz muzeme uzavrit.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od m@rtin »

Dnes je tomu již 6 týdnů, nicméně ze strany ČSA žádná reakce. Rád bych se ale zeptal na toto:

Stížnostmi cestujících se v rámci své působnosti zabývá vždy úřad té evropské země, v níž incident nastal. V případě, že incident nastal v zemi, která není členskou zemí EU (tzv. v třetí zemi) a let byl zároveň realizován tzv. dopravcem Společenství (tj. dopravcem, kterému byla udělena provozní licence v členském státu EU), stížnost je příslušný řešit úřad v zemi cílového místa určení - tj. místa příletu vyznačeném na letence cestujícího (jedná-li se o zemi, která je členským státem EU). Pokud cestující zašle stížnost úřadu, který není oprávněn se z hlediska své místní příslušnosti stížností zabývat, může dotčený úřad stížnost předat relevantnímu úřadu a vyrozumět o tom cestujícího. Úřad pro civilní letectví postupuje stížnosti místně příslušným úřadům v případě, že jsou tyto podány prostřednictvím formuláře stížnosti v anglickém jazyce a současně je k nim přiložena kopie letenky nebo online rezervace (tj. platný doklad opravňující k přepravě).

Nerozumím formulaci "v níž incident nastal". Všude se píše o zpoždění na příletu, ale let mi byl zrušen v Barceloně. Spadá tedy můj případ pod české ÚCL a nebo ne?

Děkuji

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od alesesl »

m@rtin píše:Dnes je tomu již 6 týdnů, nicméně ze strany ČSA žádná reakce. Rád bych se ale zeptal na toto:

Stížnostmi cestujících se v rámci své působnosti zabývá vždy úřad té evropské země, v níž incident nastal. V případě, že incident nastal v zemi, která není členskou zemí EU (tzv. v třetí zemi) a let byl zároveň realizován tzv. dopravcem Společenství (tj. dopravcem, kterému byla udělena provozní licence v členském státu EU), stížnost je příslušný řešit úřad v zemi cílového místa určení - tj. místa příletu vyznačeném na letence cestujícího (jedná-li se o zemi, která je členským státem EU). Pokud cestující zašle stížnost úřadu, který není oprávněn se z hlediska své místní příslušnosti stížností zabývat, může dotčený úřad stížnost předat relevantnímu úřadu a vyrozumět o tom cestujícího. Úřad pro civilní letectví postupuje stížnosti místně příslušným úřadům v případě, že jsou tyto podány prostřednictvím formuláře stížnosti v anglickém jazyce a současně je k nim přiložena kopie letenky nebo online rezervace (tj. platný doklad opravňující k přepravě).

Nerozumím formulaci "v níž incident nastal". Všude se píše o zpoždění na příletu, ale let mi byl zrušen v Barceloně. Spadá tedy můj případ pod české ÚCL a nebo ne?

Děkuji


spada pod UCL Spanelska a ne CR.

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: ČSA po zkušenosti již nikdy více

Příspěvek od pivko »

Zajímavá diskuse, která se nicméně opět zvrhla ve flame "s dětma máte sedět doma na zadku". Chápu, že v důsledku cestování s dětmi člověk nemůže chtít nějaké zvláštní extrabuřty, na druhou stranu, často se nedočká ani toho, na co má právo, např. velmi často je ignorováno delivery at aircraft u dětských kočárků. Stalo se mi to i v Praze, kočárek místo u letadla na přepážce nadrozměrných zavazadel, s dítětem v náručí přes celé letiště. TS a Menzies by zasloužili nakopat.


Odpovědět