Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od jonapet »

Podle rezervacniho systemu to vypada, ze se od zari skutecne 4 letu denne dockame (uz je mene nez 14 dni do prvnich letu).

Co je s podivem, ze uz nejsou k dispozici zadne lety za 1,5k RTN... Takze zatim jen polovicni uspesnost, abych zacal na vikendy domu litat

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od velpa.66 »

Sice jsou v nabídce čtyři lety denně,ale jestli se budou opravdu lítat. Mě momentálně oznámili že let OK 022 v 7:00 z PRG a let OK027 v 19:00 z OSR se dne 17.9. 2018 ruší.
Nabídli mi náhradní ve12:05 z PRG a 15:10 z OSR,nebo v jiné dny. Tak musím vlakem.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od j.ree »

myslim, ze se jeste mame na co tesit :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od alesesl »

velpa.66 píše:Sice jsou v nabídce čtyři lety denně,ale jestli se budou opravdu lítat. Mě momentálně oznámili že let OK 022 v 7:00 z PRG a let OK027 v 19:00 z OSR se dne 17.9. 2018 ruší.
Nabídli mi náhradní ve12:05 z PRG a 15:10 z OSR,nebo v jiné dny. Tak musím vlakem.


Horko tezko to budou 4x denne letat. Predpokladam, ze to bude stejny scenar jako minule. Neco oznami, velke bubu a pak to zredukuji na 1-2 lety a bude to tak jako tedka.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od lukaskr »

myslím, že většina lidí bude v brzké době dost koukat co se bude dít


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od MarcosFT »

Já čuměl už dnes...taxování po příletu do FRA a následný transfer busy do terminálu delší než samotný let, který byl poloprázdný. Tak nějak jsem uvažoval, co má Sky Team Elite Plus za výhody u ČSA, protože opět ani v době OLCI nešlo změnit sedadlo bez poplatku na jiné. Snad jen ten bágl, který většina kartičkářů stejně s sebou nevozí na krátké tripy a ranní Erste...je to bída bíd, je to ostuda a je mi hanba pokaždé, když do OK letadla sednu...

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Lucky »

lukaskr píše:myslím, že většina lidí bude v brzké době dost koukat co se bude dít

A hlavně se to bude týkat flotily A319.

P3D
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 07. 07. 2018, 22:23
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od P3D »

Mně zaráží o ČSA hlavně to, proč chtějí nahrazovat A319, když ještě nejsou tak staré...jestli je do toho nutí TVS...a jaká bude náhrada B737NG po TVS nebo nějaký B737 MAX. Dále bych se chtěl zeptat, jak to bude s těmi objednanymi A320 neo z Lasakovi obce z roku 2008 (slyšel jsem, ze za případný neodběr by byli penalizovani)..A zároveň mne napadá, ze pokud odejdou A319ctky, jak to bude s OK-YBA...půjde taky nebo to bude jediný airbus, který bude u CSA létat (protože chápu ze ohledně údržby a posádkam se jedno letadlo nevyplatí).
Díky za odpovědi :)

Dog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 03. 2010, 20:40
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Dog »

velpa.66 píše:Sice jsou v nabídce čtyři lety denně,ale jestli se budou opravdu lítat. Mě momentálně oznámili že let OK 022 v 7:00 z PRG a let OK027 v 19:00 z OSR se dne 17.9. 2018 ruší.
Nabídli mi náhradní ve12:05 z PRG a 15:10 z OSR,nebo v jiné dny. Tak musím vlakem.


Koukám,že v zimním LŘ to zkrouhli na jeden let denně. To už můžou zrušit úplně...

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od j.ree »

to jo, to uz se ani na prestup neda zadnym rozumnym zpusobem vyuzit...
Ze by CSA uz neco tusily?

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od JiS_Progressus »

P3D píše:Mně zaráží o ČSA hlavně to, proč chtějí nahrazovat A319, když ještě nejsou tak staré...jestli je do toho nutí TVS...a jaká bude náhrada B737NG po TVS nebo nějaký B737 MAX. Dále bych se chtěl zeptat, jak to bude s těmi objednanymi A320 neo z Lasakovi obce z roku 2008 (slyšel jsem, ze za případný neodběr by byli penalizovani)..A zároveň mne napadá, ze pokud odejdou A319ctky, jak to bude s OK-YBA...půjde taky nebo to bude jediný airbus, který bude u CSA létat (protože chápu ze ohledně údržby a posádkam se jedno letadlo nevyplatí).
Díky za odpovědi :)


Trocha odpovědí, třeba nepopulárních. A318ky už jsou mnohdy ve šrotu, při dnešních cenách paliva je zřejmě brzy budou následovat A319/B737.
Opce jsou často užitečná věc, navíc poměrně dobře využitelná v době nedostatku letadel na trhu. A pokud se to nehodí do flotily, dá se to výborně pronajímat.
YBA byla smluvně prodloužená už v laskavé péči TVS. Každopádně párování kvalifikací posádek A330/A319 je ten nejmenší problém.
Každopádně, další rušné dny českého letectví jsou již prakticky zde, možná ještě zajímavější než rok 2012 ...

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od zdenda »

JiS_Progressus píše:
P3D píše:Mně zaráží o ČSA hlavně to, proč chtějí nahrazovat A319, když ještě nejsou tak staré...jestli je do toho nutí TVS...a jaká bude náhrada B737NG po TVS nebo nějaký B737 MAX. Dále bych se chtěl zeptat, jak to bude s těmi objednanymi A320 neo z Lasakovi obce z roku 2008 (slyšel jsem, ze za případný neodběr by byli penalizovani)..A zároveň mne napadá, ze pokud odejdou A319ctky, jak to bude s OK-YBA...půjde taky nebo to bude jediný airbus, který bude u CSA létat (protože chápu ze ohledně údržby a posádkam se jedno letadlo nevyplatí).
Díky za odpovědi :)


Trocha odpovědí, třeba nepopulárních. A318ky už jsou mnohdy ve šrotu, při dnešních cenách paliva je zřejmě brzy budou následovat A319/B737.
Opce jsou často užitečná věc, navíc poměrně dobře využitelná v době nedostatku letadel na trhu. A pokud se to nehodí do flotily, dá se to výborně pronajímat.
YBA byla smluvně prodloužená už v laskavé péči TVS. Každopádně párování kvalifikací posádek A330/A319 je ten nejmenší problém.
Každopádně, další rušné dny českého letectví jsou již prakticky zde, možná ještě zajímavější než rok 2012 ...

"Laskava" pece TVS o ČSA vede k jejich cílené záměrné likvidaci...

Dog
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 03. 2010, 20:40
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Dog »

j.ree píše:to jo, to uz se ani na prestup neda zadnym rozumnym zpusobem vyuzit...
Ze by CSA uz neco tusily?

Jako že by ČSA tušily co?

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od m@rtin »

JiS_Progressus píše:Každopádně, další rušné dny českého letectví jsou již prakticky zde, možná ještě zajímavější než rok 2012 ...


Krušné nebo rušné?

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Nemec »

Info mimo: SmartWings nově prodává DBV a SPU celoročně, ale plánuje to s ATR od ČSA.


Odpovědět