Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od hafi »

Nevím, co je "strašně náročné". Asi ne. Prostě to nešlo. Je to hodně o určitém talentu. A ne každý, kdo umí hrát na kytaru, může vystudovat konzervatoř.


helps
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 29. 08. 2017, 20:32
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od helps »

Rozumím, asi se ptám hloupě :crazy: Myslela jsem, že první měsíce jsou spíš o biflování předpisů a tak

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od rychlovka »

Pilgrim píše:Ad omezená schopnost se učit - a je to těžší, než studium na VŠ? Předpokládám spíš srovnatelně, ne?


Nejde ani tak o objem učení se pravidel a předpisů, ale spíš schopnost je potom uplatnit na simulátoru/v praxi. A na to prostě člověk musí mít určitý talent. Jako ne každý se může stát špičkovým chirurgem, i kdyby perfektně nastudoval všechnu teorii. :)

A nechci ti kazit naděje, ale 41 let je už moc. Tím lehce přes třicet jsem myslel 2 až 3 roky :D

Elesar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 08. 2018, 04:45
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Elesar »

Ahoj,
netuší někdo, jak je to na prohlídce ÚLZ s endokrinními chorobami? Není tu někdo, kdo nějaké takové onemocnění má, a prohlídku absolvoval?

Děkuji za případné info :thumbup:

jyrka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04. 09. 2018, 09:56
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od jyrka »

Ahoj, zajimalo by me par veci - prvne se mi zda, ze brat 15 000 behem vycviku po dobu 2 let je ukrutne malo (ja osobne beru vic nez dvojnasobek teto castky) a plat na zacatku kariery je udajne 25 000, coz je taky dost malo. Vsude psanych 100 000 je po xx praxi. Prace je to zajimava, ale brat 15 000 behem 2 let je likvidacni. Nebo je to nyni jinak?


Mac
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 05. 06. 2013, 16:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Mac »

Dostáváš peníze za to, že jsi ve výcviku, který víc než polovina lidí nedokončí. Kde jinde to je? Piloti si výcvik platí ze svého, tady je zdarma + nějaké drobné na přežití. Určitě jsou obory, kde se dá vydělat víc peněz, pokud jde jen o to.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Roiman4 »

Za 1. neni to 15, ale 20, coz uz dela maly nevyznamny rozdil a kde jsi nasel, ze ze zacatku mas 25?
A ne, neni to likvidacni, muzes byt rad, ze neco dostanes. Nebot by jsi ty cele dva roky zil z uveru, uspor a breceni u rodicu. A to ani nemas jistotu, ze to dodelas. ( tim by skoncilo hodne lidi s dluhama na krku)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Robert »

Roiman4 píše:Za 1. neni to 15, ale 20, coz uz dela maly nevyznamny rozdil a kde jsi nasel, ze ze zacatku mas 25?
A ne, neni to likvidacni, muzes byt rad, ze neco dostanes. Nebot by jsi ty cele dva roky zil z uveru, uspor a breceni u rodicu. A to ani nemas jistotu, ze to dodelas. ( tim by skoncilo hodne lidi s dluhama na krku)


Souhlasím, že 20000 v době studia zas tak málo a na přežití v Praze stačí. Studenti si mohou společně něco pronajmou nebo bydlet na ubytovně ŘLP. Namátkou jsem se podíval, jak je to v Německu a tam platěj v době výcviku 900 €.
Jenom se mi moc nelíbí ten tón příspěvku. Vše je o tom jak velký je nedostatek lidí v té či oné profesi, krásně je to vidět na pilotech, kterých je v době konjuktury nedostatek takže některé společnosti opět platí výcvik.

jyrka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04. 09. 2018, 09:56
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od jyrka »

nemyslim si, ze brat 20 000 hrubeho (tedy cca 15 000 cisteho) po dobu 2 let, je buhvijaka vyhra. Nastupni platy tam nejsou moc vysoky. Jinak nechapu, ze maji byt zaci radi, ze jim behem vycviku plati - co to je za nesmysl? Kazda firma, ktera cvici sve zamestnance a skoli je, dava plat. Ja kdyz byl na 6 mesicnim kurzu, tak jsem dostaval plat + ubytovani a jidlo hrazeno zamestnavatelem.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Robert »

jyrka píše:nemyslim si, ze brat 20 000 hrubeho (tedy cca 15 000 cisteho) po dobu 2 let, je buhvijaka vyhra. Nastupni platy tam nejsou moc vysoky. Jinak nechapu, ze maji byt zaci radi, ze jim behem vycviku plati - co to je za nesmysl? Kazda firma, ktera cvici sve zamestnance a skoli je, dava plat. Ja kdyz byl na 6 mesicnim kurzu, tak jsem dostaval plat + ubytovani a jidlo hrazeno zamestnavatelem.


No předpokládám, že u studentů existuje nějaký závazek, že pokud absolvují studium, tak musí nastoupit k ŘLP. Logické pak je, aby během studia to byly placené. Situace pilotů je jiná, platí si studium jako soukromníci a mohou pak nastoupit kamkoliv.
Jinak, co se týče výše toho platu, jak jsem psal na přežití v Praze to stačí. Mimochodem blíží se to nástupnímu platu učitele. Přijde mi, že dosud se hodně sázelo na lidi, jejichž snem je se dostat k letectví a jsou ochotni pro to leccos udělat a leccos skousnout. Nicméně časy se mění a co bylo atraktivní v minulosti nemusí být dnes.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Roiman4 »

Robert píše:
jyrka píše:nemyslim si, ze brat 20 000 hrubeho (tedy cca 15 000 cisteho) po dobu 2 let, je buhvijaka vyhra. Nastupni platy tam nejsou moc vysoky. Jinak nechapu, ze maji byt zaci radi, ze jim behem vycviku plati - co to je za nesmysl? Kazda firma, ktera cvici sve zamestnance a skoli je, dava plat. Ja kdyz byl na 6 mesicnim kurzu, tak jsem dostaval plat + ubytovani a jidlo hrazeno zamestnavatelem.


No předpokládám, že u studentů existuje nějaký závazek, že pokud absolvují studium, tak musí nastoupit k ŘLP. Logické pak je, aby během studia to byly placené. Situace pilotů je jiná, platí si studium jako soukromníci a mohou pak nastoupit kamkoliv.
Jinak, co se týče výše toho platu, jak jsem psal na přežití v Praze to stačí. Mimochodem blíží se to nástupnímu platu učitele. Přijde mi, že dosud se hodně sázelo na lidi, jejichž snem je se dostat k letectví a jsou ochotni pro to leccos udělat a leccos skousnout. Nicméně časy se mění a co bylo atraktivní v minulosti nemusí být dnes.


Melo by to byt cisteho. Letos se to zvedalo pry. A pokud jsi prvni rok na ubytovne a druhy rok jdete spolecne do bytu ( s tim, ze je velka sance, ze dodelate kurz), tak se ten najem v poho utahne. A ano, kurz stoji neco pres 2,5m, takze pokud ty to vzdas na vlastni zadost nebo odejdes drive ( nevim zda 3 ci 5 let musis odpracovat), tak platis jak mourovaty. A pokud dobre vim a dostalo se mi spravnych info, tak nastupni je okolo 75k.
A drive se sazelo na ten sen byt u letectvi apod... ale doba je jina, ve vzduchu je paralelni draha a vyssi poptavka po nasich sluzbach.
Ale jsem zvedavy, jak to bude vypadat po te koncepci jednotne nebe.

Pajples
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 05. 2018, 14:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Pajples »

Ahoj, mám dotaz. Zítra se zůčastním zkoušky z Aj a zajímalo by mě, jak dlouho zhruba celý proces přezkoušení trvá a zda se výsledek zkoušky dozvím hned nebo někdy v následujících dnech? A přeji hodně štěstí všem ostatním!

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Roiman4 »

Cela zkouska je do hodiny a pul a pak by jsi mel volat po 14h na tel. cislo, ktere dostanes. Pokud to nezmenili.

Pajples
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22. 05. 2018, 14:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Pajples »

Roiman4 píše:Cela zkouska je do hodiny a pul a pak by jsi mel volat po 14h na tel. cislo, ktere dostanes. Pokud to nezmenili.

Díky za odpověď.

Lukyn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 12. 09. 2018, 20:16
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od Lukyn »

Dobrý den,
vím, že už toho tady ohledně výběrového řízení bylo napsáno poměrně dost, ale přece jen bych se rád zeptal na pár věcí.

Pokud z gramatického testu z angličtiny nesplním požadovaný minimální počet 32b., tak automaticky končím a nezachrání mě ani pohovor, ani esej?
FEAST test: na tento test se připravit nedá?! Buď to ve mně je nebo není. :D
A pak následují další kola, jako zdravotní prohlídka v ÚLZ a psychologické vyšetření v ÚVN? O přípravě tu asi nemůže být řeč, že?

Jaké jsou vaše zkušenosti s celým výběrovým řízením? Z čeho jsou největší obavy a na čem lidé nejvíce končí?

Předem moc děkuji za odpovědi. Hezký den :) :)


Odpovědět