Web check-in (online check-in)

palan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 25. 07. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od palan »

Letenky mám vystavené od AWS ( http://aws-aws.com/ ). Dle jejich webu jsou "výhradním prodejním zástupcem - General Sales Agent (GSA) - největší české soukromé letecké společnosti SMARTWINGS".
A online check-in na zítřejší let samozřejmě nejde :D ...


kiltyp
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08. 05. 2012, 16:13
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od kiltyp »

Prosím, existuje a případně kde se nachází v Praze na letišti expresní přepážka označená “Baggage Drop Off”?

pajaczeplayer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 19. 10. 2017, 01:35
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)Ahoj

Příspěvek od pajaczeplayer »

Ahoj, před týdnem jsme koupili zájezd přes německou ck FTI do Turecka s odletem z Prahy se Smartwings. Obratem jsme dostali číslo rezervace u Smartwings, kterou jsem hned ověřil na jejich stránkách. Až tam jsem zjistil, že je možný on line check-in.Když ho provedu, dostaneme místa u sebe i bez zpoplatneneho výběru konkrétních sedadel?Jsme 3 dospělí a jedno dítě. Všichni na jedné rezervaci. Ještě si dovolím napsat, že stejný pobyt a ještě o jeden den kratší prodával ve stejnou dobu BlueStyle o 10 000 kč dráž za naší skupinu.No a překupníci z nacesty.cz prodávali náš zájezd o 7000 kč dráž, než jsme ho koupili přímo na stránkách FTI :x

Díky.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)Ahoj

Příspěvek od zdenda »

pajaczeplayer píše:Ahoj, před týdnem jsme koupili zájezd přes německou ck FTI do Turecka s odletem z Prahy se Smartwings. Obratem jsme dostali číslo rezervace u Smartwings, kterou jsem hned ověřil na jejich stránkách. Až tam jsem zjistil, že je možný on line check-in.Když ho provedu, dostaneme místa u sebe i bez zpoplatneneho výběru konkrétních sedadel?Jsme 3 dospělí a jedno dítě. Všichni na jedné rezervaci. Ještě si dovolím napsat, že stejný pobyt a ještě o jeden den kratší prodával ve stejnou dobu BlueStyle o 10 000 kč dráž za naší skupinu.No a překupníci z nacesty.cz prodávali náš zájezd o 7000 kč dráž, než jsme ho koupili přímo na stránkách FTI :x

Díky.
Neurazej Nacesty.cz Jezdim pres ne asi 10 let a prodavaj to vzdy za ceny nemeckych CK:-((

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)Ahoj

Příspěvek od Nemec »

pajaczeplayer píše:Ahoj, před týdnem jsme koupili zájezd přes německou ck FTI do Turecka s odletem z Prahy se Smartwings. Obratem jsme dostali číslo rezervace u Smartwings, kterou jsem hned ověřil na jejich stránkách. Až tam jsem zjistil, že je možný on line check-in.Když ho provedu, dostaneme místa u sebe i bez zpoplatneneho výběru konkrétních sedadel?Jsme 3 dospělí a jedno dítě. Všichni na jedné rezervaci. Ještě si dovolím napsat, že stejný pobyt a ještě o jeden den kratší prodával ve stejnou dobu BlueStyle o 10 000 kč dráž za naší skupinu.No a překupníci z nacesty.cz prodávali náš zájezd o 7000 kč dráž, než jsme ho koupili přímo na stránkách FTI :x

Díky.

Jo dostanete, na 95%, jinak si reknete na prepazce, ale system si lidi z jedny rezervace posadí dohromady, jen pocitej s tim, ze online check-in spis nepujde, pro letenky od cestovek to obvykle nejde...


pajaczeplayer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 19. 10. 2017, 01:35
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od pajaczeplayer »

Díky za odpovědi.Vytáhnu si z nich pro mne podstatné informace.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od zdenda »

pajaczeplayer píše:Díky za odpovědi.Vytáhnu si z nich pro mne podstatné informace.
neni zač:-(

bphot0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 09. 2011, 18:36
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od bphot0 »

Zdravim a omlouvam se za ryze prakticky dotaz: bohuzel potrebuji zitra vyuzit sluzby TVS/SW na lince PRG-LPA (radeji vyuzivam SN, TAP nebo cokoli z Nemecka).

?Jak dlouho pred okamzikem planovaneho odletem je mozno se na PRG odbavit v self-check-in kiosku? Jsem z LKKL, klidne tam muzu zajet uz dnes vecer.

?Lze si vybrat sedadla?

Myslenka je vyhnout se te neskutecne neprijemne fronte koupaku a zavazadla odevzdat az pred uzavrenim prepazky. Mezitim v klidu zaparkovat, neco snist apod. Dekuji.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od zdenda »

bphot0 píše:Zdravim a omlouvam se za ryze prakticky dotaz: bohuzel potrebuji zitra vyuzit sluzby TVS/SW na lince PRG-LPA (radeji vyuzivam SN, TAP nebo cokoli z Nemecka).

?Jak dlouho pred okamzikem planovaneho odletem je mozno se na PRG odbavit v self-check-in kiosku? Jsem z LKKL, klidne tam muzu zajet uz dnes vecer.

?Lze si vybrat sedadla?

Myslenka je vyhnout se te neskutecne neprijemne fronte koupaku a zavazadla odevzdat az pred uzavrenim prepazky. Mezitim v klidu zaparkovat, neco snist apod. Dekuji.

Neskutečně nepříjemná fronta je kvůli těm koupákům nebo obecně že je to fronta? Já jen že na tomhle foru jsou na koupáky nabroušený a mají je za letecký povl:-(

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od Globik »

Právě jsem na kávě v prémiovém coffee shopu v luxusním nákupním mallu. Přišel pár koupaku, jen v plavkách, mokří. Tak se nediv, když pak mají koupaci pověst povlu.
EDIT: pravopis
Naposledy upravil(a) Globik dne 20. 10. 2018, 02:09, celkem upraveno 1 x.

bphot0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 09. 2011, 18:36
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od bphot0 »

Ach jo :!:

Na Zdendu jsem nechtel reagovat… Ale musim: problem je oboji - dlouha fronta, a skveli koupaci v ni. Tezko stravitelna situace pro nekoho, kdo povazuje dlouhe kalhoty za zaklad slusneho chovani.

Ale k veci: byl jsem se zeptat vecer pred odletem primo na LPPR. Okenko SmartWings bylo obsazeno ochotnou a vcelku orientovanou mladou damou, ktera sice pochopila, co a proc chci, ale uspokojit mne nedokazala. Self-kiosek pouzit nejde, pouze u letu, co zacinaji jednickou a maji moznost on-line checkinu. Akorat rikala, ze uz neodbavuji vsech Y212 pax pres dve prepazky, ale pres celou radu. A startuji 2.5 hodiny pred odletem. Moznost seatingu neni, s vyjimkou klientu pani L. Vikove pri nakupu v jeji cestovce.

Fakt lituji, ze jsem ty letenky koupil. Ale potreboval jsem to zavazne fixovat v nejaky cas a mel jsem hodne casovych omezeni. Fakt slibuji, ze tohle chybu uz nikdy neudelam. Na prosinec letim znova, to uz mam nakoupeno s TAP a o tretinu levneji. Me to rozciluje, proc to vsude jde relativne normalne, jen u nas proste neni sance. Fakt tvrdej charter.

Je to vlastne tezkej paradox, protoze pani Vikova zacala vozit sve koupaky na Kanary, z toho vznikl Travel Service, nedavno ziskali o majoritu v Ceskych aeroliniich, ale porad je to vlastne tak, ze rozsirujici sluzby si muzu koupit jen v jeji cestovce. Tak snad at to fakt neprodavaji a obsazuji si to jen tema koupakama.

Nic, jsem se rozcilil. No proste ja nechci kilo rizku, ja chci on-line check-in a moznost koupit si seating. Zlaty nemecky lety.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od pettte »

bphot0 píše:Ach jo :!:

Na Zdendu jsem nechtel reagovat… Ale musim: problem je oboji - dlouha fronta, a skveli koupaci v ni. Tezko stravitelna situace pro nekoho, kdo povazuje dlouhe kalhoty za zaklad slusneho chovani.

Ale k veci: byl jsem se zeptat vecer pred odletem primo na LPPR. Okenko SmartWings bylo obsazeno ochotnou a vcelku orientovanou mladou damou, ktera sice pochopila, co a proc chci, ale uspokojit mne nedokazala. Self-kiosek pouzit nejde, pouze u letu, co zacinaji jednickou a maji moznost on-line checkinu. Akorat rikala, ze uz neodbavuji vsech Y212 pax pres dve prepazky, ale pres celou radu. A startuji 2.5 hodiny pred odletem. Moznost seatingu neni, s vyjimkou klientu pani L. Vikove pri nakupu v jeji cestovce.

Fakt lituji, ze jsem ty letenky koupil. Ale potreboval jsem to zavazne fixovat v nejaky cas a mel jsem hodne casovych omezeni. Fakt slibuji, ze tohle chybu uz nikdy neudelam. Na prosinec letim znova, to uz mam nakoupeno s TAP a o tretinu levneji. Me to rozciluje, proc to vsude jde relativne normalne, jen u nas proste neni sance. Fakt tvrdej charter.

Je to vlastne tezkej paradox, protoze pani Vikova zacala vozit sve koupaky na Kanary, z toho vznikl Travel Service, nedavno ziskali o majoritu v Ceskych aeroliniich, ale porad je to vlastne tak, ze rozsirujici sluzby si muzu koupit jen v jeji cestovce. Tak snad at to fakt neprodavaji a obsazuji si to jen tema koupakama.

Nic, jsem se rozcilil. No proste ja nechci kilo rizku, ja chci on-line check-in a moznost koupit si seating. Zlaty nemecky lety.



Tak jak jsi to napsal: mladou damou, ktera sice pochopila, co a proc chci, ale uspokojit mne nedokazala, asi vím co jsi po ní chtěl, ale ona ti asi nedokázala říct, že má doma manžela :lol:

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od pettte »

zdenda píše:
bphot0 píše:Zdravim a omlouvam se za ryze prakticky dotaz: bohuzel potrebuji zitra vyuzit sluzby TVS/SW na lince PRG-LPA (radeji vyuzivam SN, TAP nebo cokoli z Nemecka).

?Jak dlouho pred okamzikem planovaneho odletem je mozno se na PRG odbavit v self-check-in kiosku? Jsem z LKKL, klidne tam muzu zajet uz dnes vecer.

?Lze si vybrat sedadla?

Myslenka je vyhnout se te neskutecne neprijemne fronte koupaku a zavazadla odevzdat az pred uzavrenim prepazky. Mezitim v klidu zaparkovat, neco snist apod. Dekuji.

Neskutečně nepříjemná fronta je kvůli těm koupákům nebo obecně že je to fronta? Já jen že na tomhle foru jsou na koupáky nabroušený a mají je za letecký povl:-(



Často se, minimálně v duchu, Zdendy zastávám, ale bohužel i já se prostě za naše koupáky často stydím, a dělám maximum abych nebyl identifikován jako čech, natož člen skupiny.
Chápu, že pro mnoho z nich to je zážitek, letět na dovolenou, někteří si musí odpustit i spoustu bas piva a mnoho kartónů cigaret, ale skutečnost, že je to například skvělý soustružník neznamená, že v oblastech kde není zrovna "kovaný" že by vše měl komentovat,a měl by být raději zticha. :crazy:
A opravdu práci těchto lidí, často na dělnických pozicích nehaním, protože je třeba udělat každou práci a ne každý se narodil jako génius...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od Globik »

pettte píše:, ale bohužel i já se prostě za naše koupáky často stydím, a dělám maximum abych nebyl identifikován jako čech, natož člen skupiny.

Ono to jde napříč národy. Ale samozřejmě čeští koupáci se chovají jinak než třeba britští. Ale třeba ti dva, o kterých jsem psal včera, rozhodně Češi nebyli. Pochybuji, že doma by šli od bazénu přes město do pěkné hospody jen v plavkách (ona dvoudílné plavky, on plavkové kraťasy, žádné triko). Buran samozřejmě buranem zůstane i na dovolené, ale ze spousty lidí se stanou burani jen na tu dobu co jsou na dovolené, zejména koupácké (u poznávacích, lyžařských apod.je to také, ale v daleko menší míře).

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Web check-in (online check-in)

Příspěvek od zdenda »

Globik píše:
pettte píše:, ale bohužel i já se prostě za naše koupáky často stydím, a dělám maximum abych nebyl identifikován jako čech, natož člen skupiny.

Ono to jde napříč národy. Ale samozřejmě čeští koupáci se chovají jinak než třeba britští. Ale třeba ti dva, o kterých jsem psal včera, rozhodně Češi nebyli. Pochybuji, že doma by šli od bazénu přes město do pěkné hospody jen v plavkách (ona dvoudílné plavky, on plavkové kraťasy, žádné triko). Buran samozřejmě buranem zůstane i na dovolené, ale ze spousty lidí se stanou burani jen na tu dobu co jsou na dovolené, zejména koupácké (u poznávacích, lyžařských apod.je to také, ale v daleko menší míře).

S tim nezbyva, než souhlasit:-)


Odpovědět