Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

Karel_x píše:
Paul1 píše:... tak aby to nebylo z bláta do louže :)


Není to dobré - tyto strany, které za zády podrazili Vokřálovce toho asi moc v Praze nevykoledují. Ministerstva řízená lidmi z ANO asi nebudou Brnu ukazovat příliš štědrou ruku. Těšil jsem se na širokou koalici, která by v Brně umožnila apolitické budování a máme tu ideologickou koalici Antibabiš. Škoda, pro Brno to je neštěstí, porovnatelné s účastí ŽB ve vedení.

Pokud tomu Fischerovu prohlášení správně rozumím, letadla zajistí Fisherova hamburská firma A.M.F., která se svého času domáhala po ČR kompenzací za to, že neochránila její investici do letadel, která byla neoprávněně zařazena do konkursní podstaty, pět let hnila na Ruzyni a pak byla za babku (2M$!!) prodána kamsi do Afriky. Což netřeba ani komentovat, snad jen říct, že české soudy Fischerovu žalobu v lednu zamítly.

Nevím, vyčkejme, takto to vypadá jako pokus o comeback dovolenkových charterů. Bez podrobnější informace je to ale jen hádání z kafové sedliny. Pro spravedlnost se hodí říct, že jeho německá cestovka fungovala, není to věčný bankrotář.



1) Po TOMI Tour zůstal slušný zářez...navíc VF lhal jako když tiskne ohledně spojení s TOMI Tour. Zkoušel stejný model jako s CK Fischer - urvat co největší podíl na trhu, stejně jak SkyEurope, ekonomika ho nezajímala....systém letadlo, ketré nakonec neslavně dolétalo.

2) Jedním z důvodů proč zkrachoval bylo nízké využití jeho modrých letadel..i díky nesmyslné modré barvě, která zabránila pronájmům. Charterové letadlo má být bílé s tím, že za peníze zákazníka jej polepím přes noc dle jeho požadavku a ráno přistavím. A hlavně, kromě nezbytné údržby NESMÍ stát nevyužité na letišti - což chápe TVS, ale naprostou to nechápou jeho místní kritici (viz. výkřiky o tom, že by měli mít několik připravených náhradních letadel) :ymdevil: Je to prostě daň za přežití v drsném byznysu a těžké době.

3) Pokud se chce VF vrátit, tak ať nejdřív zaplatí dluhy a omluví se všem, kterým způsobil škodu a potíže. Jinak pro mě to je prolhaný hochštapler (i když mě osobně nedluží nic).Jeho kauzu jsem podrobně sledoval a pamatuju, že na problémy s jeho podnikáním média upozorňovala několikrát od roku 2000....nicméně VF lhal jako když tiskne všem okolo a také všechny kolem obviňoval, naprosto neschopen sebereflexe až do svého neslavného konce. Nemám důvod mu věřit a prosakující informace z jeho webu o nabídkách od 990Kč naznačují, že se nezměnil. HOWGH


Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

Petr31 píše:...navíc VF lhal jako když tiskne ohledně spojení s TOMI Tour


Možná mi něco uniklo, ale pokud vím, byl u Tomi Tour VF obchodním ředitelem. Většinový podíl vlastnil L. Popelář, menšinový (70 tis. Kč) pak Tomi Tour GmbH, Berlín. VF měl jako obchodní ředitel docela solidní plat ale o jeho eventuálním napojení na TT GmbH jsem nenašel žádné informace. Což pochopitelně nemusí znamenat, že neexistují.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

Karel_x píše:
Petr31 píše:...navíc VF lhal jako když tiskne ohledně spojení s TOMI Tour


Možná mi něco uniklo, ale pokud vím, byl u Tomi Tour VF obchodním ředitelem. Většinový podíl vlastnil L. Popelář, menšinový (70 tis. Kč) pak Tomi Tour GmbH, Berlín. VF měl jako obchodní ředitel docela solidní plat ale o jeho eventuálním napojení na TT GmbH jsem nenašel žádné informace. Což pochopitelně nemusí znamenat, že neexistují.


..já si z té doby pamatuju že veškerá spojení s TOMI Tour VF odmítal, přičemž ale média byla tehdy plná reklam na TOMI Tour kde VF svým sladce vemlouvavým hlasem lákal další klienty. Měl jsem za to, že díky předchozímu krachu předstíral, že v tomhle vlastně nejede...ale obchodní model byl stejný....no třeba nám v tom někdo udělá jasno...Mě ale fascinuje, že spousta lidí jej má dodnes za oběť..... :crazy:

Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Erix8 »

Petr31 píše:
Karel_x píše:
Petr31 píše:...navíc VF lhal jako když tiskne ohledně spojení s TOMI Tour


Možná mi něco uniklo, ale pokud vím, byl u Tomi Tour VF obchodním ředitelem. Většinový podíl vlastnil L. Popelář, menšinový (70 tis. Kč) pak Tomi Tour GmbH, Berlín. VF měl jako obchodní ředitel docela solidní plat ale o jeho eventuálním napojení na TT GmbH jsem nenašel žádné informace. Což pochopitelně nemusí znamenat, že neexistují.


..já si z té doby pamatuju že veškerá spojení s TOMI Tour VF odmítal, přičemž ale média byla tehdy plná reklam na TOMI Tour kde VF svým sladce vemlouvavým hlasem lákal další klienty. Měl jsem za to, že díky předchozímu krachu předstíral, že v tomhle vlastně nejede...ale obchodní model byl stejný....no třeba nám v tom někdo udělá jasno...Mě ale fascinuje, že spousta lidí jej má dodnes za oběť..... :crazy:


L. Popelář bylo krytí V. Fischera přes fyzickou osobu (kamaráda) a Tomi Tour GmbH Berlín měl utajeného vlastníka, ale reálně 100% V. Fischer. Pro pořádek ...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

Erix8 píše:
Petr31 píše:
Karel_x píše:
Možná mi něco uniklo, ale pokud vím, byl u Tomi Tour VF obchodním ředitelem. Většinový podíl vlastnil L. Popelář, menšinový (70 tis. Kč) pak Tomi Tour GmbH, Berlín. VF měl jako obchodní ředitel docela solidní plat ale o jeho eventuálním napojení na TT GmbH jsem nenašel žádné informace. Což pochopitelně nemusí znamenat, že neexistují.


..já si z té doby pamatuju že veškerá spojení s TOMI Tour VF odmítal, přičemž ale média byla tehdy plná reklam na TOMI Tour kde VF svým sladce vemlouvavým hlasem lákal další klienty. Měl jsem za to, že díky předchozímu krachu předstíral, že v tomhle vlastně nejede...ale obchodní model byl stejný....no třeba nám v tom někdo udělá jasno...Mě ale fascinuje, že spousta lidí jej má dodnes za oběť..... :crazy:


L. Popelář bylo krytí V. Fischera přes fyzickou osobu (kamaráda) a Tomi Tour GmbH Berlín měl utajeného vlastníka, ale reálně 100% V. Fischer. Pro pořádek ...


..takže jsme to tušili správně...díky moc za vysvětlení!


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

Abych to vratil k tematu (on to treba pak admin predchozi diskuzi prenese do vlakna airFISCHER).


Jakou davate sanci tomu, ze odpoledni letadlo do Mnichova v nedeli 30. prosince odleti?
Dava mi to docela rozumny fare, tak si rikam, zda to nezkusit misto obligatniho odletu z Vidne :D

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zbozivulekral »

Fabo píše:Jakou davate sanci tomu, ze odpoledni letadlo do Mnichova v nedeli 30. prosince odleti?


1:1 :lol:

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Petr31 »

Fabo píše:Abych to vratil k tematu (on to treba pak admin predchozi diskuzi prenese do vlakna airFISCHER).


Jakou davate sanci tomu, ze odpoledni letadlo do Mnichova v nedeli 30. prosince odleti?
Dava mi to docela rozumny fare, tak si rikam, zda to nezkusit misto obligatniho odletu z Vidne :D


...pokud do Brna vůbec poletí, zpátky určitě, protože na Silvestra v Brně určitě nebudou chtít zůstat :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od JackBrno »

zbozivulekral píše:
Fabo píše:Jakou davate sanci tomu, ze odpoledni letadlo do Mnichova v nedeli 30. prosince odleti?


1:1 :lol:

Vždycky je to 50:50, buď poletí nebo nepoletí :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

JackBrno píše:
zbozivulekral píše:
Fabo píše:Jakou davate sanci tomu, ze odpoledni letadlo do Mnichova v nedeli 30. prosince odleti?


1:1

Vždycky je to 50:50, buď poletí nebo nepoletí :D
Tak já to asi přeci koupím. Ostatně jinak bych koupil let z Vídně... Což je přesně to kde skončím když mi to zruší :-D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

Karel_x píše:
Petr31 píše:...navíc VF lhal jako když tiskne ohledně spojení s TOMI Tour


Možná mi něco uniklo, ale pokud vím, byl u Tomi Tour VF obchodním ředitelem. Většinový podíl vlastnil L. Popelář, menšinový (70 tis. Kč) pak Tomi Tour GmbH, Berlín. VF měl jako obchodní ředitel docela solidní plat ale o jeho eventuálním napojení na TT GmbH jsem nenašel žádné informace. Což pochopitelně nemusí znamenat, že neexistují.

A teď tu o Karkulce :D
Pokud se nemýlím, VF měl ve smlouvě s KKCG (nebo s jinou firmou, která převzala CKF) na určitou dobu zákaz provozovat cestovní kancelář. IMHO proto si založil cestovní agenturu, která vydávala katalogy "Václav Fischer doporučuje Tomi Tour" + jak tvrdíš byl zaměstnancem nebo byl externím poradcem Tomi Touru za královské peníze. Až do "doporučování" byla Tomi Tour menší firmou a najednou se rozjela ve velkém. Není Ti to podezřelé? Prostě vlk se nažral a koza zůstala celá.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Netýká se to aktuálního dotazu na let 30.12., ale napadlo mě udělat podle dat Flightradar24 měsíční statistiku o BRQ-MUC co se týče přesnosti a odletění letů.
Pozn. 1: 2 zrušené lety dedukuji pouze z jejich neexistence v tabulce Flightradaru, i tam se ale občas stane, že se některý let vůbec neukáže na mapě, apod., takže tento výsledek nedokáži garantovat na 100%.
Pozn. 2: Nerozlišuji v tom krátké a dlouhé zpoždění, některá zpoždění nepřesáhla 30min.

Obrázek

A pro srovnání ještě BRQ-STN

Obrázek

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Karel_x »

Globik píše:... Není Ti to podezřelé? Prostě vlk se nažral a koza zůstala celá.

Není. Vítej ve světě velkého byznysu.

jvoj píše:...napadlo mě udělat podle dat Flightradar24 měsíční statistiku o BRQ-MUC

Díky, velmi dobrý nápad!

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

@Jvoj: jj - taky pozoruju, že BMI poslední dva měsíce už lety neruší... Díky tomu má jiný problém - i přes ceny o kterých se v PRG ani VIE nezdá mívá často oba lety ve čtvrtek i pátek vyprodané... Potřebují holt do BRQ větší letadlo než jakým jejich flotila momentálně disponuje (chtělo by to aspoň E170) - asi důsledek vyšší momentální spolehlivosti spoje a úspěšné dálniční blokády Brna ŘSD na D1 (rekonstrukce) a silnice I/52 u Novomlýnských nádrží a u Mikulova... (posledně byla v Rakousku největší zácpa z celého území Rakouska ta u Drasenhofenu - na jednu hodinu zdržení - z důvodu stavebních prací na české straně...)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Fabo »

Tak ja to snad vemu, z Brna jsem jeste neletel, akorat jednou jsem tam mel prilet, a s ERJem jeste taky ne :D


Odpovědět