Brno - Tuřany

Brno, Karlovy Vary, Ostrava a další letiště...
Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Jen pro info - novinka z Webu Letiště, prosím nespamovat to tu narážkami na Kiwi.com - dost postřehů, kritiky a názorů je v jejich vlákně. Předem díky...
Letiště Brno prodává letenky společně s Kiwi.com
http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... -Kiwi-com/


jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:Jen pro info - novinka z Webu Letiště, prosím nespamovat to tu narážkami na Kiwi.com - dost postřehů, kritiky a názorů je v jejich vlákně. Předem díky...
Letiště Brno prodává letenky společně s Kiwi.com
http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... -Kiwi-com/

Krok správným směrem, který jsme mohli podniknout, nebýt některých "organických brzd", už dávno :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od flyingblue »

Marty-t píše:Jen pro info - novinka z Webu Letiště, prosím nespamovat to tu narážkami na Kiwi.com - dost postřehů, kritiky a názorů je v jejich vlákně. Předem díky...
Letiště Brno prodává letenky společně s Kiwi.com
http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... -Kiwi-com/


Naleza to i letenky, kdy clovek jede z Brna autobusem do Vidne nebo do Prahy? :-)

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

flyingblue píše:
Marty-t píše:Jen pro info - novinka z Webu Letiště, prosím nespamovat to tu narážkami na Kiwi.com - dost postřehů, kritiky a názorů je v jejich vlákně. Předem díky...
Letiště Brno prodává letenky společně s Kiwi.com
http://www.brno-airport.cz/letiste/tisk ... -Kiwi-com/


Naleza to i letenky, kdy clovek jede z Brna autobusem do Vidne nebo do Prahy? :-)

Ne, je to filtrovane jen na vysledky, které zahrnují LET z Brna

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

Protože BMI má zrovna "létací" období (= za poslední dva měsíce nic do-z BRQ nerušili), a já musel pracovně na skok do Mnichova, tak jsem se odhodlal letenku z Tuřan zase jednou koupit - do MUC v pondělí večer, zpět do BRQ čtvrtek poledne. Vše včas a v pohodě - tak by to mělo být. Tam 17 PAX, zpět 20 (z toho 3 s business jídlem...)... Když to tak BMI se spolehlivostí vydrží déle, tak možná PAX zase začnou s nimi lítat a to nejen v exponované odlety v neděli-pondělí MUC-BRQ a čtvrtek-pátek BRQ-MUC...


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od RAdek »

S denním odstupem krátké shrnutí cesty Brno - Bergamo a zpět 28.10. tam a 30.10. zpět. Pěkné strávení podzimních prázdnin. Vekou výhodou (vlastně to ani výhoda být nemá,má to být normální) bylo, že oba lety letěly na čas, přistání v Brně dokonce s předstihem 15 minut. Odlet z Brna v neděli večer a návrat ve středu ráno pro nás nebyla úplně nevýhoda, celý víkend zůstal volný a ve středu se dalo jít z letiště rovnou do práce a děti do školy, takže to středu moc nenarušilo. Cena za 4 zpáteční letenky cca 2.600,-. Ryanair nás zodpovědně rozsadil po celém letadle, ale protože jsme měli na cestě tam všichni uličku, tak jsme to nechali a nakonec jsme s drobnými výměnami (cca 20% lidí se ještě před vzletem přeskupilo) seděli spolu. Při cestě tam jsme dostali všichni prostřední sedadlo, takže jsem nakonec připlatil za každého 180,- a dal jsem nás dohromady. Půjčení auta u Locauto stálo na celý pobyt pár korun přes tisícovku, půjčovna zafungovala perfektně, nemám k tomu žádnou připomínku. U ubytování v Bergámu se mně moc nezdál poměr cena výkon, tak jsme se ubytovali u Lago d'Iseo přímo u jezera. Bohužel počasí úplně nevyšlo, ale je to tam opravdu moc pěkné, určitě se vrátíme. V pondělí hodně a pořád pršelo, takže jsme přírodu pozorovali hlavně z auta a nakonec velkou část dne strávili naproti letiště v nákupáku. Ono se konec konců někdy nakoupit musí, alespoň máme vyřešenou podstatnou část Vánoc. V úterý jsme měli už z domu koupené lístky na vlak z Brescia do Benátek. Výlet to byl parádní, záplavová voda v noci opadla, svítilo sluníčko, cesta pohodlným vlakem společnosti Italo vzala necelé 2, příjezd do centra, tím vyřešeno parkování i MHD. Všichni jsme si to užili.
Na cestě zpět byl trochu zádrhel ve velké frontě před security - myslím, že to pár lidem i uletělo. Buď to chce být na letišti skutečně min 1,5 před odletem nebo si zaplatit fast track. I přes zprávy, že jsou lety vyprodány, bylo na cestě tam viditelně celkem volno (zaslechl jsem číslo 125, ale negarantuji to) a na cestě zpět jsem kolem sebe viděl taky 2 volná místa, ale to skutečně i stránky Ryanair hlásili let jako vyprodaný.

Celkově to hodnotím jako super výlet a těším se na opakování. Hlavou se mně taky honí šílený nápad, zkusit využít linku na lyže, když jsou na zimu letenky na 518,-. Ale uvidíme, ve svém okolí jsem pro to zatím moc podporu nenašel :-)

https://www.foppolo.provinciabergamasca.com/index-inglese.html

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od zbozivulekral »

RAdek píše:Hlavou se mně taky honí šílený nápad, zkusit využít linku na lyže, když jsou na zimu letenky na 518,-. Ale uvidíme, ve svém okolí jsem pro to zatím moc podporu nenašel :-)

https://www.foppolo.provinciabergamasca.com/index-inglese.html


Tak to na tom jsme stejně :))

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Globik »

zbozivulekral píše:
RAdek píše:Hlavou se mně taky honí šílený nápad, zkusit využít linku na lyže, když jsou na zimu letenky na 518,-. Ale uvidíme, ve svém okolí jsem pro to zatím moc podporu nenašel :-)

https://www.foppolo.provinciabergamasca.com/index-inglese.html


Tak to na tom jsme stejně :))

Pánové, pokud vám to vyjde, nezapomeňte porovnat cenovou nabídku ubytování + skipasu s nabídkou české cestovní kanceláře (balíček ubytování+skipas). Val Brembana v pracovních dnech (kromě nejvyšších italských sezon - tedy Vánoce až Tři králové + Karneval) zeje prázdnotou a tak velkoodběratel vícedenních skipasů je dostane za směšnou cenu.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

koukám, že lítací období BMI dlouho nevydrželo - dnešní polední rotace do BRQ zrušena... Jen nechápu, že s takovým přístupem ke spolehlivosti spojů se BMI ještě dokáže držet nad vodou... Chtělo by to nejlépe jejich trápení už ukončit krachem a nahrazení 2 nespolehlivých rotací denně za jednou spolehlivou rotací přímo od LH...

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od jvoj »

Marty-t píše:koukám, že lítací období BMI dlouho nevydrželo - dnešní polední rotace do BRQ zrušena... Jen nechápu, že s takovým přístupem ke spolehlivosti spojů se BMI ještě dokáže držet nad vodou... Chtělo by to nejlépe jejich trápení už ukončit krachem a nahrazení 2 nespolehlivých rotací denně za jednou spolehlivou rotací přímo od LH...

Já bych zatím nedělal ukvapené závěry, v říjnu on-time performance excelentní a ani jeden zrušený let, jeden podle flightradaru divertoval. Přikládám grafy.
Obrázek

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Marty-t »

@Jvoj: souhlas, že za říjen byla spolehlivost skvělá... O to víc mrzí, že teď je to jinak. Teď už je listopad a BM1734 holt dnes bylo zrušeno. Ještě že aspoň byla večerní rotace v pohodě (i když pondělní poledne = peak incomingu - to letadlo by vůbec nebylo prázdné kdyby do BRQ letělo). Jak už jsem psal - toto chování, že se zruší let jen tak bez důvodu vyšší moci (počasí, stávka - věřím, že jim chybělo “jen” letadlo/posádka) je v prostředí BRQ se silným substitutem v podobě VIE za zády pro tuto linku a případnou pověst dalších linek z BRQ dlouhodobě likvidační... Pravda - teď je to jen první rušení po relativně dlouhé době pohodového provozu. Jenže moje zkušenost s BMI je taková, že v problémovém období bývá těch rušení víc... Nezbývá jen doufat, že teď tomu bude jinak.

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od procvi »

Tak podle Facebooku letiště Brno to vypadá, že zítra ohlásí novou linku.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od beardie »

moje tipy podla poradia, co by som si zelal a je zaroven realne: AMS, FRA, WAW, CDG, IST

som zvedavy, ci sa trafim :)

Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od Hansb »

Tak to docela pochybuju :-) já tipuju BCN nebo GRO.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Brno - Tuřany

Příspěvek od pepa007 »

To rušení je fakt nepřijatelný. To se může stát 2-3x do roka, ale na 2-3x do měsíce. Já lítám z Katowic kam LH posílá několikrát denně CRJ900 a snad to nezakřiknu když řeknu že jsem ještě nezaznamenal zrušenej let. Z Brna je rušení pravidelná záležitost a letenka stojí *dvojnásobek*. Kdybych klientovi účtoval každej týden 300-400e za letenku a ještě bych několikrát měsíčně přiletěl o den později apod., tak už asi nemám klienta...


Odpovědět