Letadla TVS

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
flyingblue píše:
Globik píše:Přátelé, žijeme ve svobodné společnosti. Nikdo nikoho nenutí s nikým létat. Komu se nelíbí létání s TVS, může letět s někým jiným. Já jsem tu tuhle nadával na legroom u Condoru, ale pokud se mi bude hodit routing, poletím s nimi zase. Pokud tu ovšem zase budu nadávat na legroom, tak se nemůžu divit, že mi někdo napíše, že jsem idiot. Ve svobodné a tržní společnosti existuje pojem "hlasovat nohama". Komu se nelíbí cestování s TVS, ať s nimi necestuje. A komu se nelíbí, že TVS létá na rozestavěná letiště (předpokládám, že beton v odletových halách je znakem nedokončené stavby), ať s nimi také nelétá.


Na druhou stranu mame svobodu slova. To, ze Te ostatni okolnosti donuti vyuzit neoptimalni reseni, neznamena, ze si legitimne nemuzes na provozovatele postezovat :-)

Dokud se tohle nenaucime, tak si s nami poskytovatele budou i nadale vytirat zadky. A neplati to jen pro TVS, ale treba i pro vyrobce osizenych potravin, restaurace, telefonni operatory, banky, ale treba i pro verejnou spravu.

Vytírání zadku je způsobeno tím, že lidi neumějí odejít. Budou stále létat s TVS a přitom nadávat, budou stále nadávat na arogantní číšníky a stejně do těch hospod lézt a nadávat na parky bez masa, ale stejně budou ty párky za 30 korun za kilo v akci kupovat. Až se toto odnaučí, tak výrobce a poskytovatele konečně něco donutí s tím dělat.


To je ovsem chybna interpretace. Nez odejdes, musis dat vedet poskytovateli (sluzeb/produktu), kde ma problem. A pomerne casto jde o to, ze na trhu neni zadny optimalni poskytovatel - napriklad oligopol mobilnich operatoru. A v tom pripade neneni efektivni poskytovatrele menit, staci mu domluvit (jsi-li jeho zakaznikem).


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:To je ovsem chybna interpretace. Nez odejdes, musis dat vedet poskytovateli (sluzeb/produktu), kde ma problem. A pomerne casto jde o to, ze na trhu neni zadny optimalni poskytovatel - napriklad oligopol mobilnich operatoru. A v tom pripade neneni efektivni poskytovatrele menit, staci mu domluvit (jsi-li jeho zakaznikem).

Musíš? Na základě jaké povinnosti? Ano, teď se mi třeba stalo, že jsem měnil nějaké předplatné (není důležité, co to konkrétně bylo) a pokud jsem nezatrhl důvod, nepustilo mě to dál. Ale to je technický problém, který by se dal odstranit zavoláním na zákaznickou linku a zrušení celého členství. Ale opravdu nemusím posktovat poskytovateli bezplatné rady, co má zlepšit. Prostě přestanu kupovat kostelecké párky a nikomu nemusím nic vysvětlovat. A vysvětli mi prosím, jak mám domluvit třeba panu Šimáněmu :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
flyingblue píše:To je ovsem chybna interpretace. Nez odejdes, musis dat vedet poskytovateli (sluzeb/produktu), kde ma problem. A pomerne casto jde o to, ze na trhu neni zadny optimalni poskytovatel - napriklad oligopol mobilnich operatoru. A v tom pripade neneni efektivni poskytovatrele menit, staci mu domluvit (jsi-li jeho zakaznikem).

Musíš? Na základě jaké povinnosti? Ano, teď se mi třeba stalo, že jsem měnil nějaké předplatné (není důležité, co to konkrétně bylo) a pokud jsem nezatrhl důvod, nepustilo mě to dál. Ale to je technický problém, který by se dal odstranit zavoláním na zákaznickou linku a zrušení celého členství. Ale opravdu nemusím posktovat poskytovateli bezplatné rady, co má zlepšit. Prostě přestanu kupovat kostelecké párky a nikomu nemusím nic vysvětlovat. A vysvětli mi prosím, jak mám domluvit třeba panu Šimáněmu :)


Musis, pokud chces, aby se neco zmenilo. Nemusis, pokud je Ti to sumak. Pak ale casto skoncis na trhu, kde si proste nemas z ceho vybrat.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
Globik píše:
flyingblue píše:To je ovsem chybna interpretace. Nez odejdes, musis dat vedet poskytovateli (sluzeb/produktu), kde ma problem. A pomerne casto jde o to, ze na trhu neni zadny optimalni poskytovatel - napriklad oligopol mobilnich operatoru. A v tom pripade neneni efektivni poskytovatrele menit, staci mu domluvit (jsi-li jeho zakaznikem).

Musíš? Na základě jaké povinnosti? Ano, teď se mi třeba stalo, že jsem měnil nějaké předplatné (není důležité, co to konkrétně bylo) a pokud jsem nezatrhl důvod, nepustilo mě to dál. Ale to je technický problém, který by se dal odstranit zavoláním na zákaznickou linku a zrušení celého členství. Ale opravdu nemusím posktovat poskytovateli bezplatné rady, co má zlepšit. Prostě přestanu kupovat kostelecké párky a nikomu nemusím nic vysvětlovat. A vysvětli mi prosím, jak mám domluvit třeba panu Šimáněmu :)


Musis, pokud chces, aby se neco zmenilo. Nemusis, pokud je Ti to sumak.

Pokud poskytovatel / výrobce má zájem o můj názor. Spousta firem si myslí, že ví daleko líp, jaký produkt má nabízet, než to ví pár jejích zákazníků, kteří si stěžují a radí, v čem by se měla zlepšit. Nebo jsou takové, co s těmi zákazníky souhlasí, ale vědí, že to co zákazník požaduje, není reálné.
Ale vraťme se k tématu: Opravdu si myslíš, že když někdo napíše do TVS, že s nimi už nikam létat nebude, protože...…, tak že z toho vyvodí nějaký závěr? Oni jsou úspěšní, rostou a proč by měli měnit svůj obchodní model? A takových firem je spousta.
Stejně tak jsem třeba odcházel od českého T-mobilu. Ptali se mě, zda bych zůstal, kdyby mi dali nějaké lepší podmínky. Požadoval jsem internet zdarma. To mi nebyli schopni poskytnout. Tak jsem přešel k operátorovi, který nabízí neomezený internet se sníženou rychlostí zdarma. A to jsem jim jasně řekl. Změnily se nějak na základě toho tarifní podmínky T-mobilu? Ne.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od pettte »

Globik píše:
flyingblue píše:To je ovsem chybna interpretace. Nez odejdes, musis dat vedet poskytovateli (sluzeb/produktu), kde ma problem. A pomerne casto jde o to, ze na trhu neni zadny optimalni poskytovatel - napriklad oligopol mobilnich operatoru. A v tom pripade neneni efektivni poskytovatrele menit, staci mu domluvit (jsi-li jeho zakaznikem).

Musíš? Na základě jaké povinnosti? Ano, teď se mi třeba stalo, že jsem měnil nějaké předplatné (není důležité, co to konkrétně bylo) a pokud jsem nezatrhl důvod, nepustilo mě to dál. Ale to je technický problém, který by se dal odstranit zavoláním na zákaznickou linku a zrušení celého členství. Ale opravdu nemusím posktovat poskytovateli bezplatné rady, co má zlepšit. Prostě přestanu kupovat kostelecké párky a nikomu nemusím nic vysvětlovat. A vysvětli mi prosím, jak mám domluvit třeba panu Šimáněmu :)



Ty nemáš mobil na šéfa? :)) Já vím, trapný pokus o reinkarnaci jednoho předvolebního bilboardu.
Taky mne to vysloveně štve, když mne to nutí napsat důvod, tak jim tam vždycky napíšu něco hodně nehezkého, když na to tak strašně trvají.
A souhlasím také s tím, že nejsem jejich placený marketingový poradce, abych jim sděloval kde mají problém.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:To je ovsem chybna interpretace. Nez odejdes, musis dat vedet poskytovateli (sluzeb/produktu), kde ma problem. A pomerne casto jde o to, ze na trhu neni zadny optimalni poskytovatel - napriklad oligopol mobilnich operatoru. A v tom pripade neneni efektivni poskytovatrele menit, staci mu domluvit (jsi-li jeho zakaznikem).

Můžeš, ovšem musíš si uvědomit, že to když tady na fóru žiješ v malé sociální bublině hejtrů TVS, že to vůbec nevyjadřuje reálný stav :) Jste tady zcela marginální a nezajímavý statistický vzorek, absolutně pod rozlišovací schopností firmy velikosti TVS :) Až budou odcházet tisíce klientů a všichni budou psát nějakou konkrétní věc, která je špatně, donutí to firmu se zamyslet. Ale to že pár jednotlivců nebo desítek lidí firmě oznámí, že už s nimi nebudou létat kvůli tomu, že zůstali trčet někde na letišti, to si akorát TVS řekne "smůla, zpoždění byla, jsou a budou" a v takovém množství klientů se vždycky pár nespokojených (samožřejmě i oprávněně nespokojených) najde. Není šance v takovém měřítku fungovat bez chyb. Ta zpoždění samozřejmě žádná firma nedělá schválně a o cestující se v tom případě stará v rámci zákonných požadavků a minimalizace nákladů. Spousta společností dojela na to, že chtěly být až moc dobří a nedokázali vybalancovat přijatelné náklady a dostatečné služby. V tomhle oboru je nakonec stejně jediným měřítkem finanční výsledek, který můžou TVS spousty společností závidět a nehraje se na dojmy pár hejtrů :)

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letadla TVS

Příspěvek od Petr31 »

JackBrno píše:
flyingblue píše:To je ovsem chybna interpretace. Nez odejdes, musis dat vedet poskytovateli (sluzeb/produktu), kde ma problem. A pomerne casto jde o to, ze na trhu neni zadny optimalni poskytovatel - napriklad oligopol mobilnich operatoru. A v tom pripade neneni efektivni poskytovatrele menit, staci mu domluvit (jsi-li jeho zakaznikem).

Můžeš, ovšem musíš si uvědomit, že to když tady na fóru žiješ v malé sociální bublině hejtrů TVS, že to vůbec nevyjadřuje reálný stav :) Jste tady zcela marginální a nezajímavý statistický vzorek, absolutně pod rozlišovací schopností firmy velikosti TVS :) Až budou odcházet tisíce klientů a všichni budou psát nějakou konkrétní věc, která je špatně, donutí to firmu se zamyslet. Ale to že pár jednotlivců nebo desítek lidí firmě oznámí, že už s nimi nebudou létat kvůli tomu, že zůstali trčet někde na letišti, to si akorát TVS řekne "smůla, zpoždění byla, jsou a budou" a v takovém množství klientů se vždycky pár nespokojených (samožřejmě i oprávněně nespokojených) najde. Není šance v takovém měřítku fungovat bez chyb. Ta zpoždění samozřejmě žádná firma nedělá schválně a o cestující se v tom případě stará v rámci zákonných požadavků a minimalizace nákladů. Spousta společností dojela na to, že chtěly být až moc dobří a nedokázali vybalancovat přijatelné náklady a dostatečné služby. V tomhle oboru je nakonec stejně jediným měřítkem finanční výsledek, který můžou TVS spousty společností závidět a nehraje se na dojmy pár hejtrů :)


AMEN, NENÍ CO DODAT,HEZKY SHRNUTO :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
flyingblue píše:
Globik píše:Musíš? Na základě jaké povinnosti? Ano, teď se mi třeba stalo, že jsem měnil nějaké předplatné (není důležité, co to konkrétně bylo) a pokud jsem nezatrhl důvod, nepustilo mě to dál. Ale to je technický problém, který by se dal odstranit zavoláním na zákaznickou linku a zrušení celého členství. Ale opravdu nemusím posktovat poskytovateli bezplatné rady, co má zlepšit. Prostě přestanu kupovat kostelecké párky a nikomu nemusím nic vysvětlovat. A vysvětli mi prosím, jak mám domluvit třeba panu Šimáněmu :)


Musis, pokud chces, aby se neco zmenilo. Nemusis, pokud je Ti to sumak.

Pokud poskytovatel / výrobce má zájem o můj názor. Spousta firem si myslí, že ví daleko líp, jaký produkt má nabízet, než to ví pár jejích zákazníků, kteří si stěžují a radí, v čem by se měla zlepšit. Nebo jsou takové, co s těmi zákazníky souhlasí, ale vědí, že to co zákazník požaduje, není reálné.
Ale vraťme se k tématu: Opravdu si myslíš, že když někdo napíše do TVS, že s nimi už nikam létat nebude, protože...…, tak že z toho vyvodí nějaký závěr? Oni jsou úspěšní, rostou a proč by měli měnit svůj obchodní model? A takových firem je spousta.
Stejně tak jsem třeba odcházel od českého T-mobilu. Ptali se mě, zda bych zůstal, kdyby mi dali nějaké lepší podmínky. Požadoval jsem internet zdarma. To mi nebyli schopni poskytnout. Tak jsem přešel k operátorovi, který nabízí neomezený internet se sníženou rychlostí zdarma. A to jsem jim jasně řekl. Změnily se nějak na základě toho tarifní podmínky T-mobilu? Ne.


No k tomu bych dodal, ze to, co prezentuje rada firem navenek, je nejaky prusecik nazoru. Ty moudrejsi firmy nazory meni (obcas i na zaklade nazoru zakazniku).

U TVS je to slozitejsi - protoze jejich zakaznici jsou cestovni kancelare, nikoliv cestujici.

Mimochodem, mozna jsem nenapsal jasne, ze za kazdou cenu musis skoncit. Je i ve Tvem zajmu, abys daval zpetnou vazbu kontinualne. Napriklad mam par restauraci, kam chodim rad, ale kdyz mi nechutna, tak jim to reknu. Take netvrdim, ze to bude fungovat vzdy. Stejne jako nebude fungovat vzdy, kdyz prasknes dvermi.

Nicmene zrovna u telekomunikacnich operatoru jsem obcas docela blizko nacenovani sluzeb, respektive celemu product managementu a v modelech se samozrejme resi, kolik zakazniku (respektive penez zakazniku) odejde pri zmenach.

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od JiS_Progressus »

OK-GBB by se mělo ukázat zítra po 10. hodině.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od krakra »

Globik píše:Přátelé, žijeme ve svobodné společnosti. Nikdo nikoho nenutí s nikým létat. Komu se nelíbí létání s TVS, může letět s někým jiným. Já jsem tu tuhle nadával na legroom u Condoru, ale pokud se mi bude hodit routing, poletím s nimi zase. Pokud tu ovšem zase budu nadávat na legroom, tak se nemůžu divit, že mi někdo napíše, že jsem idiot. Ve svobodné a tržní společnosti existuje pojem "hlasovat nohama". Komu se nelíbí cestování s TVS, ať s nimi necestuje. A komu se nelíbí, že TVS létá na rozestavěná letiště (předpokládám, že beton v odletových halách je znakem nedokončené stavby), ať s nimi také nelétá.


Jasně pravda, ale mají klienti cestovek nějakou jinou volbu než to co jim nabídne cestovka?

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od zdenda »

krakra píše:
Globik píše:Přátelé, žijeme ve svobodné společnosti. Nikdo nikoho nenutí s nikým létat. Komu se nelíbí létání s TVS, může letět s někým jiným. Já jsem tu tuhle nadával na legroom u Condoru, ale pokud se mi bude hodit routing, poletím s nimi zase. Pokud tu ovšem zase budu nadávat na legroom, tak se nemůžu divit, že mi někdo napíše, že jsem idiot. Ve svobodné a tržní společnosti existuje pojem "hlasovat nohama". Komu se nelíbí cestování s TVS, ať s nimi necestuje. A komu se nelíbí, že TVS létá na rozestavěná letiště (předpokládám, že beton v odletových halách je znakem nedokončené stavby), ať s nimi také nelétá.


Jasně pravda, ale mají klienti cestovek nějakou jinou volbu než to co jim nabídne cestovka?

U českých CK pri koupi zajezdu volba ani nahodou,jen TVS monopol:-(

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Fabo »

Ale ne. Litaj treba arabsky letky, turecti chartrovci, snad jeste i Bulhari... nekam snad Aegean, nebo Cyprus...

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od zdenda »

Fabo píše:Ale ne. Litaj treba arabsky letky, turecti chartrovci, snad jeste i Bulhari... nekam snad Aegean, nebo Cyprus...

To samozřejmě pripoustim,ale jde o zanedbatelny pocet letu oproti TVS v sezone..

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Roiman4 »

zdenda píše:
Fabo píše:Ale ne. Litaj treba arabsky letky, turecti chartrovci, snad jeste i Bulhari... nekam snad Aegean, nebo Cyprus...

To samozřejmě pripoustim,ale jde o zanedbatelny pocet letu oproti TVS v sezone..



Ano, s tim, ze nektere jeste spolupracuji s cestovkama a cestovka posle letadlo tam TVS a zpet letis jinou ajrolinkou napr. By me zajimala ta “spoluprace” TVS a jine ajrolinky v dane CK.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letadla TVS

Příspěvek od Petr31 »

Fabo píše:Ale ne. Litaj treba arabsky letky, turecti chartrovci, snad jeste i Bulhari... nekam snad Aegean, nebo Cyprus...


...vzhledem k předloženým alternativám zůstanu klidně doživotním koupákem TVS :D


Odpovědět