air Fischer

Czech Connect Airlines * Central Connect Airlines * ABS Jets * Time Air * ...
Odpovědět
Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Paul1 »

kubi27 píše:Takže to, jak je to teď nastavené, je podle mě nejlepší řešení - zaplať za to co potřebuješ a skutečně to využiješ. Stejné to je s odbaveným zavazadlem, byl bys ochotný zaplatit o pár stovek víc za letenku, jen proto že máš "zdarma" odbavené zavazadlo, které nepotřebuješ a s sebou ho stejně nemáš?


To sis docela naběhl, protože zrovna u TVS za to odbavené zavazadlo platíš bez ohledu na to zda ho máš :)


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od JackBrno »

Paul1 píše:
kubi27 píše:Takže to, jak je to teď nastavené, je podle mě nejlepší řešení - zaplať za to co potřebuješ a skutečně to využiješ. Stejné to je s odbaveným zavazadlem, byl bys ochotný zaplatit o pár stovek víc za letenku, jen proto že máš "zdarma" odbavené zavazadlo, které nepotřebuješ a s sebou ho stejně nemáš?


To sis docela naběhl, protože zrovna u TVS za to odbavené zavazadlo platíš bez ohledu na to zda ho máš :)

Nechci mluvit za kubi27, ale jen dodám, že zavazadlo je na rozdíl od jídla poměrně nutné a k charterům od cestovek dávají odbavené zavazadlo snad všechny společnosti.

kubi27
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 17. 11. 2007, 14:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od kubi27 »

Paul1 píše:
kubi27 píše:Takže to, jak je to teď nastavené, je podle mě nejlepší řešení - zaplať za to co potřebuješ a skutečně to využiješ. Stejné to je s odbaveným zavazadlem, byl bys ochotný zaplatit o pár stovek víc za letenku, jen proto že máš "zdarma" odbavené zavazadlo, které nepotřebuješ a s sebou ho stejně nemáš?


To sis docela naběhl, protože zrovna u TVS za to odbavené zavazadlo platíš bez ohledu na to zda ho máš :)


Nevím čím bych si měl naběhnout, mluvil jsem obecně, ne o TVS :) Je jasné že ještě existují aerolinky, kde člověk nemá na výběr, stejně tak jako je ještě i pár společností, které nabízejí občerstvení v základní ceně letenky. Náklady na to odbavené zavazadlo a občerstvení máš pak ale logicky zahrnuté v konečné ceně letenky.

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od Paul1 »

JackBrno píše:
Paul1 píše:
kubi27 píše:Takže to, jak je to teď nastavené, je podle mě nejlepší řešení - zaplať za to co potřebuješ a skutečně to využiješ. Stejné to je s odbaveným zavazadlem, byl bys ochotný zaplatit o pár stovek víc za letenku, jen proto že máš "zdarma" odbavené zavazadlo, které nepotřebuješ a s sebou ho stejně nemáš?


To sis docela naběhl, protože zrovna u TVS za to odbavené zavazadlo platíš bez ohledu na to zda ho máš :)

Nechci mluvit za kubi27, ale jen dodám, že zavazadlo je na rozdíl od jídla poměrně nutné a k charterům od cestovek dávají odbavené zavazadlo snad všechny společnosti.


Neřeším co je nutnější, ale to, že někteří lidé pořád platí za něco, co nepotřebují...

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Paul1 »

kubi27 píše:
Nevím čím bych si měl naběhnout, mluvil jsem obecně, ne o TVS :) Je jasné že ještě existují aerolinky, kde člověk nemá na výběr, stejně tak jako je ještě i pár společností, které nabízejí občerstvení v základní ceně letenky. Náklady na to odbavené zavazadlo a občerstvení máš pak ale logicky zahrnuté v konečné ceně letenky.


Řeší se tu případné služby a servis air Fisher, tak jsem logicky jmenoval případného největšího konkurenta u nás. Ale místo TVS si můžeš dosadit jakýkoliv charter, jak psal Jack.


kubi27
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 17. 11. 2007, 14:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od kubi27 »

Paul1 píše:
kubi27 píše:
Nevím čím bych si měl naběhnout, mluvil jsem obecně, ne o TVS :) Je jasné že ještě existují aerolinky, kde člověk nemá na výběr, stejně tak jako je ještě i pár společností, které nabízejí občerstvení v základní ceně letenky. Náklady na to odbavené zavazadlo a občerstvení máš pak ale logicky zahrnuté v konečné ceně letenky.


Řeší se tu případné služby a servis air Fisher, tak jsem logicky jmenoval případného největšího konkurenta u nás. Ale místo TVS si můžeš dosadit jakýkoliv charter, jak psal Jack.


Aha, už jsem se do tý nekonečný diskuze trochu zamotal a myslel jsem, že už se tu začal řešit catering a služby obecně. Máš pravdu, že příklad s ne/odbaveným zavazadlem není pro případ charteru vhodný.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od JackBrno »

Paul1 píše:Neřeším co je nutnější, ale to, že někteří lidé pořád platí za něco, co nepotřebují...

Tak na chartech většina lidí kufr potřebuje, jen málo z nich by se bez potíží vešla do příručáku. Kdežto jídlo na 2hodinovém letu nepotřebuje vůbec nikdo, takže to srovnání kulhá na obě nohy :)

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od pettte »

JackBrno píše:
Paul1 píše:Neřeším co je nutnější, ale to, že někteří lidé pořád platí za něco, co nepotřebují...

Tak na chartech většina lidí kufr potřebuje, jen málo z nich by se bez potíží vešla do příručáku. Kdežto jídlo na 2hodinovém letu nepotřebuje vůbec nikdo, takže to srovnání kulhá na obě nohy :)


Dovolím si lehce nesouhlasit. Všichni mluví o letu 2 hodiny. Trošku hodně se zapomíná, že je rozumné být na letišti 2 hod předem. často si většinu z toho času vystojíte na odbavení, pak na bezpečnostní kontrole, případně pasovce, a také není moc dobré přijít k nástupu do letadla, když už zavírají dveře. tady většinou čas na nějaké jídlo není. Čas je pak během letu, kdy se po usednutí do sedačky většině lidí uklidní tep a ten čas mají. Následně po přistání většinou mají zajištěnou dopravu někam, často s cestovkou nebo vlastní. Popravdě, neznám člověka, který by se s kufrem/kufry, po přistání šel najíst někam do příletové haly....
No a už je z toho hodin cca 6, nemluvě o případech kdy je opravdu lepší letět s cestovkou (německou) ale protože jste si třeba na Korfu vybrali místo, které mají v rozvozu až poslední, tak se po přistání dostanete do hotelu asi až po 3,5 hodinách, před půlnocí.
Věřte mi, že nikdy mi tak nechutnal oschlý toustový chleba se stopovými prvky másla jako tehdy! A opravdu to není vyjímka, spíše běžná praxe, že rozumný čas k jídlu je právě v tom letadle...
Samozřejmě, že se svět nění a i já se mu musím přizpůsobit. Po několika špatných zkušenostech, kdy jsem okousával molitan ze sedačky, než se ke mně dostali s nabídkou placeného jídla, kdy několikrát na mne nezbylo nic nebo něco co opravdu nechci jsem si začal dělat svačiny do letadla sám. Zvláště když dnešní moderní sedadla mají jen skořepinu a látku, kde je molitanu poskrovnu :))
A teď prosím o příspěvky těch, co si příjdou na letiště s 5ti hodinovým předstihem, v klidu si dají předražené jídlo a pití a jsou narozdím ode mne v pohodě....
A to jsem pražák, a na naše letiště nemusím cestovat půl dne předem.

Takže jídlo v letadle, alespoň podle mne, dává smysl, byť se neztotožňuji s myšlenkou, že si to zasloužím jako návštěva nebo host.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od zdenda »

pettte píše:
JackBrno píše:
Paul1 píše:Neřeším co je nutnější, ale to, že někteří lidé pořád platí za něco, co nepotřebují...

Tak na chartech většina lidí kufr potřebuje, jen málo z nich by se bez potíží vešla do příručáku. Kdežto jídlo na 2hodinovém letu nepotřebuje vůbec nikdo, takže to srovnání kulhá na obě nohy :)


Dovolím si lehce nesouhlasit. Všichni mluví o letu 2 hodiny. Trošku hodně se zapomíná, že je rozumné být na letišti 2 hod předem. často si většinu z toho času vystojíte na odbavení, pak na bezpečnostní kontrole, případně pasovce, a také není moc dobré přijít k nástupu do letadla, když už zavírají dveře. tady většinou čas na nějaké jídlo není. Čas je pak během letu, kdy se po usednutí do sedačky většině lidí uklidní tep a ten čas mají. Následně po přistání většinou mají zajištěnou dopravu někam, často s cestovkou nebo vlastní. Popravdě, neznám člověka, který by se s kufrem/kufry, po přistání šel najíst někam do příletové haly....
No a už je z toho hodin cca 6, nemluvě o případech kdy je opravdu lepší letět s cestovkou (německou) ale protože jste si třeba na Korfu vybrali místo, které mají v rozvozu až poslední, tak se po přistání dostanete do hotelu asi až po 3,5 hodinách, před půlnocí.
Věřte mi, že nikdy mi tak nechutnal oschlý toustový chleba se stopovými prvky másla jako tehdy! A opravdu to není vyjímka, spíše běžná praxe, že rozumný čas k jídlu je právě v tom letadle...
Samozřejmě, že se svět nění a i já se mu musím přizpůsobit. Po několika špatných zkušenostech, kdy jsem okousával molitan ze sedačky, než se ke mně dostali s nabídkou placeného jídla, kdy několikrát na mne nezbylo nic nebo něco co opravdu nechci jsem si začal dělat svačiny do letadla sám. Zvláště když dnešní moderní sedadla mají jen skořepinu a látku, kde je molitanu poskrovnu :))
A teď prosím o příspěvky těch, co si příjdou na letiště s 5ti hodinovým předstihem, v klidu si dají předražené jídlo a pití a jsou narozdím ode mne v pohodě....
A to jsem pražák, a na naše letiště nemusím cestovat půl dne předem.

Takže jídlo v letadle, alespoň podle mne, dává smysl, byť se neztotožňuji s myšlenkou, že si to zasloužím jako návštěva nebo host.

Moc hezky napsany. Pod to se podepisuji...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od Fabo »

pettte píše:
JackBrno píše:
Paul1 píše:Neřeším co je nutnější, ale to, že někteří lidé pořád platí za něco, co nepotřebují...

Tak na chartech většina lidí kufr potřebuje, jen málo z nich by se bez potíží vešla do příručáku. Kdežto jídlo na 2hodinovém letu nepotřebuje vůbec nikdo, takže to srovnání kulhá na obě nohy :)


Dovolím si lehce nesouhlasit. Všichni mluví o letu 2 hodiny. Trošku hodně se zapomíná, že je rozumné být na letišti 2 hod předem. často si většinu z toho času vystojíte na odbavení, pak na bezpečnostní kontrole, případně pasovce, a také není moc dobré přijít k nástupu do letadla, když už zavírají dveře. tady většinou čas na nějaké jídlo není. Čas je pak během letu, kdy se po usednutí do sedačky většině lidí uklidní tep a ten čas mají. Následně po přistání většinou mají zajištěnou dopravu někam, často s cestovkou nebo vlastní. Popravdě, neznám člověka, který by se s kufrem/kufry, po přistání šel najíst někam do příletové haly....
No a už je z toho hodin cca 6, nemluvě o případech kdy je opravdu lepší letět s cestovkou (německou) ale protože jste si třeba na Korfu vybrali místo, které mají v rozvozu až poslední, tak se po přistání dostanete do hotelu asi až po 3,5 hodinách, před půlnocí.
Věřte mi, že nikdy mi tak nechutnal oschlý toustový chleba se stopovými prvky másla jako tehdy! A opravdu to není vyjímka, spíše běžná praxe, že rozumný čas k jídlu je právě v tom letadle...
Samozřejmě, že se svět nění a i já se mu musím přizpůsobit. Po několika špatných zkušenostech, kdy jsem okousával molitan ze sedačky, než se ke mně dostali s nabídkou placeného jídla, kdy několikrát na mne nezbylo nic nebo něco co opravdu nechci jsem si začal dělat svačiny do letadla sám. Zvláště když dnešní moderní sedadla mají jen skořepinu a látku, kde je molitanu poskrovnu :))
A teď prosím o příspěvky těch, co si příjdou na letiště s 5ti hodinovým předstihem, v klidu si dají předražené jídlo a pití a jsou narozdím ode mne v pohodě....
A to jsem pražák, a na naše letiště nemusím cestovat půl dne předem.

Takže jídlo v letadle, alespoň podle mne, dává smysl, byť se neztotožňuji s myšlenkou, že si to zasloužím jako návštěva nebo host.



No a prave pro tebe je urcena sluzba predobjednani jidla.

To, zda je tato sluzba dostatecne propagovana jak CK tak QS, to je druhy problem.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od Karel_x »

Berme to tak, že každý jsme jiný a každý preferujeme něco jiného. Mnoho lidí, jako třeba já, už reaguje poněkud podrážděně, když je někdo poučuje, co chtějí a co ne. Jsem alergický na mobilní nebo internetové operátory, kteří staré zákazníky oškubávají na úkor nových. Já prostě patřím do skupiny lidí, která ve chvíli, pokud najde operátora, který preferuje dlouholeté klienty, tak k němu přejde a zůstane tam. To, že mě dnes někdo vykládá, že mohu přejít někam, že mi dají to nebo ono, takové řeči mě jen popuzují. Je mi jedno, co učí na marketingových učilištích, o čem se v bublině mobilní verbíři utvrzují, já prostě tuto hru hrát nechci, pro mě je nedůstojná. Nepůjdu měnit operátora, abych ušetřil dvě stovky, chci někoho, kdo mi nabídne úctu a korektnost a já jemu slušnost a věrnost. Proč by na této zemi pro takového operátora nebylo místo?

Stejně tak je nelogické někomu povídat, že u Jančury si to jídlo stejně zaplatil, že si u konkurence klidně může zajít do jídelňáku na pořádné jídlo, že ve vlaku stejně nepotřebuje jíst a podobně. Jemu vyhovuje Jančurův balíček služeb. Podobných případů bychom našli mnoho a mnoho.

Při nakupování výrobků a služeb se prostě nelogicky chováme, tak je to v naší hlavě zařízeno. Pokud nám někdo nabídne to, po čem v skrytu duše prahneme, hrábneme po tom a na korunu nehledíme. Pokud to VF dokáže rozjet a nabídne něco, co chytí dostatek lidi za srdce (spíš než za mozek), pak může uspět. Jako Jančura. Jinak zkrachuje jako Tomi Tour.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od JackBrno »

pettte píše:A teď prosím o příspěvky těch, co si příjdou na letiště s 5ti hodinovým předstihem, v klidu si dají předražené jídlo a pití a jsou narozdím ode mne v pohodě....
A to jsem pražák, a na naše letiště nemusím cestovat půl dne předem.

Takže jídlo v letadle, alespoň podle mne, dává smysl, byť se neztotožňuji s myšlenkou, že si to zasloužím jako návštěva nebo host.

Když jsem naposledy letěl z Prahy tak jsem tam byl asi 3 hodiny předem a v klidu jsem si tam dal tuším svratecký guláš s bramboráčky za nějakých 140korun, to mi nepřijde nijak předražené. Ale ok, chci ušetřit peníze a čas, tak si koupím u mekáče 2x cheeseburger a vezmu si to sebou do letadla. Nějaký problém? :) Jinak po bezpečnostní kontrole má v gate snad každý dost času, aby do sebe něco nacpal a pokud člověk chce šetřit, tak si prostě to jídlo vezmu z domu.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od vitezslav »

JackBrno píše:
Standa píše:
vitezslav píše:Vy tady všichni zřejmě předpokládáte, že VF bude servírovat večeře na stříbře a s francouzským šampaňským. Ale on tím "kvalitním palubním servisem" může klidně myslet housku se sýrem a vodu v celkové velkoobchodní ceně 20kč :-) Což ho nezrujnuje, a koupák bude mít pocit, že dostal "aspoň něco". Jinak souhlas s tím, že důležitější, než co si o něm budou myslet cestující, bude, jestli dokáže získat nějakou významnější CK. A obávám se, že pokud nebude létat z PRG, tak dost těžko.

A jinak není pravda, že NIKDO není ochotný si za nic připlatit. Dám příklad. Loni jsem letěl na Kapverdy s TVS. Měl jsem připlacený ten jejich Travel comfort plus, což obnášelo prázdnou prostřední sedačku, neomezenou konzumaci nápojů, řízek a skleničku sektu. Řeknete si, že za 1990Kč nic moc. K tomu tři věci, které se fakt hodily - deka, toalety a jedna stewardka jen pro nás 12. Zakoupilo 12 ze 158 cestujících, což je necelých 8%. Je to až tak málo??



Zlatá slova, jen pevně doufám že ten kdo bude tvořit Catering nepujde cestou housky a nebo bagety. Je tady opravdu velká příležitost jak cenově příznivou variantu vyvzorovat.

Mám pocit, že jsi spadl z Marsu nebo kde jsi doteď žil :) Jestli ti to nedochází, tak tohle všechno už tady bylo a všechny společnosti se pokoušeli to nějak finančně únosně "vyvzorovat" To opravdu to není jediná společnost, která občerstvení opustila, ale byly to prakticky bez vyjímky všechny, protože je k tomu donutila konkurence a jedna společnost proti tomu opravdu neudělá vůbec nic. Buď se přizpůsobí nebo nemá šanci. Chápeš? To není žádný výmysl posledního roku, to přece všichni (tedy asi kromě tebe) vidíme v přímém přenosu posledních 5-10 let. A ne, tohle opravdu ano VF neotočí, když to nezvládnou ani daleko větší a silnější firmy.


Jacku, Ty jsi pro mě osobně (pro ostatní jsi třeba skvělouš) jeden z největších pohádkářů tohoto fóra. Do teď jsem si myslel, že je Ti 17, ale drobnou zmínkou o manželce jsi mě přesvědčil. Takže bude nejspíš platit univerzální poučka - lidé jsou chytří, hloupí, a z Brna :lol:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: air Fischer

Příspěvek od vitezslav »

JackBrno píše:
pettte píše:A teď prosím o příspěvky těch, co si příjdou na letiště s 5ti hodinovým předstihem, v klidu si dají předražené jídlo a pití a jsou narozdím ode mne v pohodě....
A to jsem pražák, a na naše letiště nemusím cestovat půl dne předem.

Takže jídlo v letadle, alespoň podle mne, dává smysl, byť se neztotožňuji s myšlenkou, že si to zasloužím jako návštěva nebo host.

Když jsem naposledy letěl z Prahy tak jsem tam byl asi 3 hodiny předem a v klidu jsem si tam dal tuším svratecký guláš s bramboráčky za nějakých 140korun, to mi nepřijde nijak předražené. Ale ok, chci ušetřit peníze a čas, tak si koupím u mekáče 2x cheeseburger a vezmu si to sebou do letadla. Nějaký problém? :) Jinak po bezpečnostní kontrole má v gate snad každý dost času, aby do sebe něco nacpal a pokud člověk chce šetřit, tak si prostě to jídlo vezmu z domu.


Vy máte v Brně na letišti mekáč?? Závidím - my v Praze ne.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: air Fischer

Příspěvek od vitezslav »

Pro mě je docela zásadní otázkou, jakou má vlastně VF pověst u veřejnosti. Ano, u té letecké dost špatnou, protože většina bývalých zaměstnanců FA do poslední chvíle zarytě hájila, aby jej poté stejně zarytě nenáviděla. Jejich guru zkrachoval, a tím je zradil. Na druhou stranu přesadil polovinu Čechů ze starých Karos do nových Boeingů, bez problémů byl zvolen senátorem (vzpomeňte, kolika slavným umělcům a sportovcům se to nepodařilo), zasloužil se o slavný comeback Věry Špinarové apod. Spousta lidí jej dodnes považuje za oběť v Česku nepříznivého podnikatelského prostředí.
Příklad: V roce krachu FA jsem letěl s Nouvelairem na Djerbu. Před námi skupinka dam. Na odletu 35 min zpoždění - to by se u Fischera stát nemohlo. Letušky nemluví česky - to by se u Fischera stát nemohlo. Není v menu vepřové - to by se u Fischera stát nemohlo. Ale protože byl moc poctivý, tak na to dojel... Ne ojedinělý názor.


Odpovědět