Košice

Odpovědět
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od alesesl »

rXD píše:Uvidime, kedy alesesl a zdopravy.cz vydaju svoje "démenti", ked uz aj Eurowings vyhlasilo, ze pokracuje. :-)


Na to, zda EW konci v KSC s DUS a MUC anebo jednou z tech destinaci si musime jeste chvilku pockat, az to bude nekde oficialni. Ale jsem rad, ze jsem ti rozproudil krev a uz mi chybela ta tvoje propaganda.

Ale moc se mi libi myslenka od H_K, ze by to EW letala pres PRG. Do PRG uz stejne letaji 3x denne, tak kdyby prodlouzili 2 z tech rotaci, by to nebylo marne. Vytvorili by konkurenci OK, a na dane trase by slevnily letenky.


rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

HonzaLB píše:
rXD píše:Uvidime, kedy alesesl a zdopravy.cz vydaju svoje "démenti", ked uz aj Eurowings vyhlasilo, ze pokracuje. :-)

Až Eurowings odpoví na mail s tímto dotazem. Zatím je pro mě platné jejich oficiální vyjádření na FB.


Oficialne sa vyjadril zastupca Eurowings Ivan Orec denniku Kosice Dnes, zatialco to FB vyjadrenie bolo len vseobecne konstatovanie anonymneho administratora skupiny na socialnej sieti, a to zjavne len na zaklade aktualneho stavu z pohladu uzivatela (a podla mna teda riadne nepresne), ziadne oficialne vyjadrenie Eurowings.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HonzaLB »

rXD píše:
HonzaLB píše:
rXD píše:Uvidime, kedy alesesl a zdopravy.cz vydaju svoje "démenti", ked uz aj Eurowings vyhlasilo, ze pokracuje. :-)

Až Eurowings odpoví na mail s tímto dotazem. Zatím je pro mě platné jejich oficiální vyjádření na FB.


Oficialne sa vyjadril zastupca Eurowings Ivan Orec denniku Kosice Dnes, zatialco to FB vyjadrenie bolo len vseobecne konstatovanie anonymneho administratora skupiny na socialnej sieti, a to zjavne len na zaklade aktualneho stavu z pohladu uzivatela (a podla mna teda riadne nepresne), ziadne oficialne vyjadrenie Eurowings.

OK, tak toto přišlo před chvílí:) Kde je v této větí potvrzení pana Orece? I anonymní administrátor skupiny je zaměstnancem Eurowings, tedy jde o vyjádření firmy.

Dear Mr. Sura,

As we are still planning the summer flight schedule, we cannot give you further informations at the moment.

We hope for your understanding.

Best wishes,

Natalie Gerber

Eurowings Unternehmenskommunikation

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HonzaLB »

rXD píše:
HonzaLB píše:
rXD píše:Uvidime, kedy alesesl a zdopravy.cz vydaju svoje "démenti", ked uz aj Eurowings vyhlasilo, ze pokracuje. :-)

Až Eurowings odpoví na mail s tímto dotazem. Zatím je pro mě platné jejich oficiální vyjádření na FB.


Oficialne sa vyjadril zastupca Eurowings Ivan Orec denniku Kosice Dnes, zatialco to FB vyjadrenie bolo len vseobecne konstatovanie anonymneho administratora skupiny na socialnej sieti, a to zjavne len na zaklade aktualneho stavu z pohladu uzivatela (a podla mna teda riadne nepresne), ziadne oficialne vyjadrenie Eurowings.

btw, jak mám vědět, že jde o oficiální vyjádření?)

ngb
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 14. 05. 2006, 21:14
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od ngb »

HonzaLB píše:
rXD píše:
HonzaLB píše:Až Eurowings odpoví na mail s tímto dotazem. Zatím je pro mě platné jejich oficiální vyjádření na FB.


Oficialne sa vyjadril zastupca Eurowings Ivan Orec denniku Kosice Dnes, zatialco to FB vyjadrenie bolo len vseobecne konstatovanie anonymneho administratora skupiny na socialnej sieti, a to zjavne len na zaklade aktualneho stavu z pohladu uzivatela (a podla mna teda riadne nepresne), ziadne oficialne vyjadrenie Eurowings.

btw, jak mám vědět, že jde o oficiální vyjádření?)


Ja by som povedal ze ide zo strany Ivana Oreca o marketingove zahmlievanie kedze sa to zacalo prilis riesi v mediach. Polka fora sa tesi ze povedal ze linka bude pokracovat ale logicky ak aj vie ze linka nebude pokracovat nemoze povedat ze skonci a ze jej zavedenie bol fail lebo by to cestujuci vyhodnotili tak ze buduce lety sa zrusia a cast z tych co cez zimu by este mohli letiet by si po takej sprave letenku vobec nekupilo.
Podla mna minimalne to ze Mnichov sa aj tyzden do odletu predava za 19.99 Euro a na vacsinu buducich terminov sa da akciova cena najst na oba smery svedci o tom ze to nie je ziadna hitparada. Na jar Eurowings (ale aj cela LH group) bude v situacii ze na pokrytie prevadzky bude mat na ACMI baze najatych inych dopravcov a moj nazor je ze za situacie ze na leto 2019 nema dost lietadiel lietat linku z nizkym revenue by bol luxus.
Naposledy upravil(a) ngb dne 21. 11. 2018, 21:09, celkem upraveno 2 x.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od alesesl »

ngb píše:
HonzaLB píše:
rXD píše:
Oficialne sa vyjadril zastupca Eurowings Ivan Orec denniku Kosice Dnes, zatialco to FB vyjadrenie bolo len vseobecne konstatovanie anonymneho administratora skupiny na socialnej sieti, a to zjavne len na zaklade aktualneho stavu z pohladu uzivatela (a podla mna teda riadne nepresne), ziadne oficialne vyjadrenie Eurowings.

btw, jak mám vědět, že jde o oficiální vyjádření?)


Ja by som povedal ze ide zo strany Ivana Oreca o marketingove zahmlievanie kedze sa to zacalo prilis riesi v mediach. Polka fora sa tesi ze povedal ze linka bude pokracovat ale logicky ak aj vie ze linka nebude pokracovat nemoze povedat ze skonci a ze jej zavedenie bol fail lebo by to cestujuci vyhodnotili tak ze buduce lety sa zrusia a cast z tych co cez zimu by este mohli letiet by si po takej sprave letenku vobec nekupilo.
Podla mna minimalne to ze Mnichov sa aj tyzden do odletu predava za 29.99 Euro a na vacsinu buducich terminov sa da akciova cena najst na oba smery svedci o tom ze to nie je ziadna hitparada. Na jar Eurowings (ale aj cela LH group) bude v situacii ze na pokrytie prevadzky bude mat na ACMI baze najatych inych dopravcov a moj nazor je ze za situacie ze na leto 2019 nema dost lietadiel lietat linku z nizkym revenue by bol luxus.


Presne tak. Navic si budou pronajimat 5 letadel od CSA.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HonzaLB »

ngb píše:
HonzaLB píše:
rXD píše:
Oficialne sa vyjadril zastupca Eurowings Ivan Orec denniku Kosice Dnes, zatialco to FB vyjadrenie bolo len vseobecne konstatovanie anonymneho administratora skupiny na socialnej sieti, a to zjavne len na zaklade aktualneho stavu z pohladu uzivatela (a podla mna teda riadne nepresne), ziadne oficialne vyjadrenie Eurowings.

btw, jak mám vědět, že jde o oficiální vyjádření?)


Ja by som povedal ze ide zo strany Ivana Oreca o marketingove zahmlievanie kedze sa to zacalo prilis riesi v mediach. Polka fora sa tesi ze povedal ze linka bude pokracovat ale logicky ak aj vie ze linka nebude pokracovat nemoze povedat ze skonci a ze jej zavedenie bol fail lebo by to cestujuci vyhodnotili tak ze buduce lety sa zrusia a cast z tych co cez zimu by este mohli letiet by si po takej sprave letenku vobec nekupilo.
Podla mna minimalne to ze Mnichov sa aj tyzden do odletu predava za 29.99 Euro a na vacsinu buducich terminov sa da akciova cena najst na oba smery svedci o tom ze to nie je ziadna hitparada. Na jar Eurowings (ale aj cela LH group) bude v situacii ze na pokrytie prevadzky bude mat na ACMI baze najatych inych dopravcov a moj nazor je ze za situacie ze na leto 2019 nema dost lietadiel lietat linku z nizkym revenue by bol luxus.

Mě současný chaos ve vyjádřeních a touhách spíše připadá jako akce Dosypte nám:-)ale jinak je toto pro mě velmi inspirativní story. Přinejmenším se musím omluvit fanouškům letiště Ostrava, že jsem je dosud měl za nejmilitantnější magory hájící sebevětší chujoviny OSR. Na Košice opravdu nemají. Takové hezké maily jsem dlouho nedostal. Zatím vede pán, co mě odkazuje pravidelně na wikipedii, že tam mám čerpat informace:-)

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

HonzaLB píše:
rXD píše:
HonzaLB píše:Až Eurowings odpoví na mail s tímto dotazem. Zatím je pro mě platné jejich oficiální vyjádření na FB.


Oficialne sa vyjadril zastupca Eurowings Ivan Orec denniku Kosice Dnes, zatialco to FB vyjadrenie bolo len vseobecne konstatovanie anonymneho administratora skupiny na socialnej sieti, a to zjavne len na zaklade aktualneho stavu z pohladu uzivatela (a podla mna teda riadne nepresne), ziadne oficialne vyjadrenie Eurowings.

btw, jak mám vědět, že jde o oficiální vyjádření?)


A ake ine vyjadrenie pre media to moze byt? Rozpraval im co sa mu vcera prisnilo? Ale ked pre forum zdopravy.cz (ktoreho, ked som dobre pochopil, si administrator) je smerodatnejsie anonymne vyjadrenie na FB, tak vsetka cest vjomu vazenemu servru :-)

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HonzaLB »

rXD píše:A ake ine vyjadrenie pre media to moze byt? Rozpraval im co sa mu vcera prisnilo? Ale ked pre forum zdopravy.cz (ktoreho, ked som dobre pochopil, si administrator) je smerodatnejsie anonymne vyjadrenie na FB, tak vsetka cest vjomu vazenemu servru :-)

Anonymní vyjádření to nebylo, bylo to vyjádření oficiálního profilu aerolinky. Takové profily se používají běžně jako zdroj. Pokud jsem si všiml, to vyjádření tam zůstalo a firma ho nijak neupravovala. Vzhledem k tomu, že jeho vyjádření je v rozporu s oficiální odpovědí Eurowings o den později, tak nevím, jak mohu vyjádření brát vážně. I vzhledem k faktu, že za tyto firmy většinou mluví tiskový mluvčí či CEO, pokud nejde o výroky někde z tiskové konference. Každopádně se těším na další vývoj:)

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

HonzaLB píše:Anonymní vyjádření to nebylo, bylo to vyjádření oficiálního profilu aerolinky. Takové profily se používají běžně jako zdroj. Pokud jsem si všiml, to vyjádření tam zůstalo a firma ho nijak neupravovala. Vzhledem k tomu, že jeho vyjádření je v rozporu s oficiální odpovědí Eurowings o den později, tak nevím, jak mohu vyjádření brát vážně. I vzhledem k faktu, že za tyto firmy většinou mluví tiskový mluvčí či CEO, pokud nejde o výroky někde z tiskové konference. Každopádně se těším na další vývoj:)


Cize u vyhlaseni pre media pozadujes, "že za tyto firmy většinou mluví tiskový mluvčí či CEO" ale na FB ti staci nejaky anonymny udrziavatel FB profilu . A nie, odpovede na otazky z FB sa nepouzivaju "běžně jako zdroj". Ak nieco firma na FB oficialne oznami, tak povedzme vtedy. Ale aj to skoro nikdy nebude oznamene len na FB, ale aj standardnymi kanalmi (tlac.sprava) - cize FB ako oficialny zdroj sa nerata prakticky nikdy. A "I vzhledem k faktu, že za tyto firmy většinou mluví tiskový mluvčí či CEO" by si teda mal takuto vec oznamovat, az ked sa tiskovy mluvci vyjadri, ze "linky do Kosic koncia". Ale, vieme, ze dnesne informacne zdroje su tendencne. Takze preco by prave ten tvoj nemal byt, vsakze.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HonzaLB »

rXD píše:
HonzaLB píše:Anonymní vyjádření to nebylo, bylo to vyjádření oficiálního profilu aerolinky. Takové profily se používají běžně jako zdroj. Pokud jsem si všiml, to vyjádření tam zůstalo a firma ho nijak neupravovala. Vzhledem k tomu, že jeho vyjádření je v rozporu s oficiální odpovědí Eurowings o den později, tak nevím, jak mohu vyjádření brát vážně. I vzhledem k faktu, že za tyto firmy většinou mluví tiskový mluvčí či CEO, pokud nejde o výroky někde z tiskové konference. Každopádně se těším na další vývoj:)


Cize u vyhlaseni pre media pozadujes, "že za tyto firmy většinou mluví tiskový mluvčí či CEO" ale na FB ti staci nejaky anonymny udrziavatel FB profilu . A nie, odpovede na otazky z FB sa nepouzivaju "běžně jako zdroj". Ak nieco firma na FB oficialne oznami, tak povedzme vtedy. Ale aj to skoro nikdy nebude oznamene len na FB, ale aj standardnymi kanalmi (tlac.sprava) - cize FB ako oficialny zdroj sa nerata prakticky nikdy. A "I vzhledem k faktu, že za tyto firmy většinou mluví tiskový mluvčí či CEO" by si teda mal takuto vec oznamovat, az ked sa tiskovy mluvci vyjadri, ze "linky do Kosic koncia". Ale, vieme, ze dnesne informacne zdroje su tendencne. Takze preco by prave ten tvoj nemal byt, vsakze.

je to oficiální vyjádření veřejně dostupné. Btw, nezažil jsem jedinou tiskovou zprávu, kde by se aerolinka chlubila, že ruší nějakou linku. Znovu opakuji, oficiální profil aerolinka = oficiální informace. Pokud nevěříte, doporučuji si zadat do googlu "uvedla na svém twitterovém profilu" nebo "uvedla na svém facebookovém profilu". Pokud má špatně nastavená pravidla komunikace aerolinka, je to čistě její problém. A stejně tak je problém košického letiště, že tak sebevědomě prohlašuje, že linka bude, ačkoliv EW to tak sebejistě neříkají.

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Tak so si toho zjavne este vela nezazil. Pre priklad nemusime chodit daleko: odchod Wizzu z KSC https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/16 ... -slovensku . Oznamili aj zrusenie bazy aj rusenie liniek.

A este raz, ze EW pokracuje oznamilo aj letisko aj EW cez svojho slovenskeho zastupcu. Ta odpoved na FB, na ktoru sa odvolavas, sa jasne da citat aj tak, ze len konstatovali aktualny stav. A aj povedali, ze ak sa to zmeni tak to oznamia. Jedine divne na tej odpovedi je, ze neupozornili, ze ten LP este nie je kompletny.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HonzaLB »

rXD píše:Tak so si toho zjavne este vela nezazil. Pre priklad nemusime chodit daleko: odchod Wizzu z KSC https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/16 ... -slovensku . Oznamili aj zrusenie bazy aj rusenie liniek.

A este raz, ze EW pokracuje oznamilo aj letisko aj EW cez svojho slovenskeho zastupcu. Ta odpoved na FB, na ktoru sa odvolavas, sa jasne da citat aj tak, ze len konstatovali aktualny stav. A aj povedali, ze ak sa to zmeni tak to oznamia. Jedine co je na tej odpovedi divne je, je, ze neupozornili, ze ten LP este nie je kompletny.

To není tisková zpráva, to je reakce na dotaz. ano, na dotaz to potvrdí. ale nezažil jsem nikdy tiskovou zprávu typu Dopravce A ruší spojení do města B. (nepočítám Ryanair, který to mívá někdy jako vydírací metodu)
Letisko tvrdí, že bude. Eurowings tvrdí, že to není jisté. Není něco divného na vyjádření letiska? Btw, kolik si tam sypete dotací na provoz této linky?

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od rXD »

Tak, aby si zazil nieco nove: https://wizzair.com/en-gb/information-a ... erations#/

A suhlasim, ze cele to divne je. Ale, kde si precital, ze "Eurowings tvrdí, že to není jisté"? Na FB EW povedali, ze v aktualnom LP na leto to nie je (ale nepovedali, ze ten LP nie je finalny), a slovensky zastupca povedal, ze pokracuju a ze do LP to pridaju. Cize ich vyjadrenia su konzistentne.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Košice

Příspěvek od HonzaLB »

rXD píše:Tak, aby si zazil nieco nove: https://wizzair.com/en-gb/information-a ... erations#/

A suhlasim, ze cele to divne je. Ale, kde si precital, ze "Eurowings tvrdí, že to není jisté"? Na FB EW povedali, ze v aktualnom LP na leto to nie je (ale nepovedali, ze ten LP nie je finalny), a slovensky zastupca povedal, ze pokracuju a ze do LP to pridaju. Cize ich vyjadrenia su konzistentne.

ano, kvůli politické situaci. To se dá vždy vymluvit snadno. Tak jinak: nezažil jsem, že by aerolinka poslala tiskovou zprávu, že ruší linku, protože prostě nevydělává. Tak můžete hledat tiskovou zprávu Wizzu o tom, že ruší Košice.
Řekli, že v letovém plánu nebude. Tečka. Jejich vyjádření nejsou konzistentní: jeden den řeknou, že linka bude, druhý den, že není rozhodnuto. A kolik je tedy dotace ?:)


Odpovědět