Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
Hansb
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 342
Registrován: 19. 11. 2006, 16:29
Bydliště: BRQ/LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Hansb »

Děkuji, konečně v tom mám jasno :-)


bphot0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 09. 2011, 18:36
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bphot0 »

Zdravim,

na den planovane stavky 28.9. mam PRG-BGY FR5508. Zpatky 30.9. uz snad bude po vsem.

Prozatim mi nebylo sdeleno, ze by se let zrusil. Nevim presne, kdy se informace o stavce dostala na povrch,
ale myslim, ze to bylo cca 13 nebo 14 dni pred mym datem odletu.

Otazky (bude to muj prvni let s FR, navic s sebou beru manzelku a nechci, aby byla nervozni):

1. v pripade zruseni mam cekat e-mail??? Protoze v tom jejich reklamnim balastu, co mi uz stihli naposilat, ho lze snadno prehlednout.
2. lze ocekavat, ze by to to projevilo v CheckMyTrip??? Za dobu, co to pouzivam, mi nic nezruslili, tak vubec nevim, co od toho cekat.
3. kufry vim, diky, mozna stejne nebudeme brat nic
4. v pripade zruseni predpokladam, ze je to z duvodu stavky vlastnich zamestnancu a normalne vztahuji se na to kompenzace (nejsem priznivcem striktnich kompenzaci, jak jsou nastavene, ale o to ted nejde)
5. lze cekat nejakou informovanost na LKPR???

Diky, staci mi heslovite vykriky :-)

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mex »

bphot0 píše:Zdravim,

na den planovane stavky 28.9. mam PRG-BGY FR5508. Zpatky 30.9. uz snad bude po vsem.

Prozatim mi nebylo sdeleno, ze by se let zrusil. Nevim presne, kdy se informace o stavce dostala na povrch,
ale myslim, ze to bylo cca 13 nebo 14 dni pred mym datem odletu.

Otazky (bude to muj prvni let s FR, navic s sebou beru manzelku a nechci, aby byla nervozni):

1. v pripade zruseni mam cekat e-mail??? Protoze v tom jejich reklamnim balastu, co mi uz stihli naposilat, ho lze snadno prehlednout.
2. lze ocekavat, ze by to to projevilo v CheckMyTrip??? Za dobu, co to pouzivam, mi nic nezruslili, tak vubec nevim, co od toho cekat.
3. kufry vim, diky, mozna stejne nebudeme brat nic
4. v pripade zruseni predpokladam, ze je to z duvodu stavky vlastnich zamestnancu a normalne vztahuji se na to kompenzace (nejsem priznivcem striktnich kompenzaci, jak jsou nastavene, ale o to ted nejde)
5. lze cekat nejakou informovanost na LKPR???

Diky, staci mi heslovite vykriky :-)

1. email, sms, ale klidně den předem
2. netuším
3. ano kompenzace
4. obvykle hodí info třeba na fcb
Naposledy upravil(a) mex dne 21. 09. 2018, 11:47, celkem upraveno 1 x.

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od mex »

mex píše:
bphot0 píše:Zdravim,

na den planovane stavky 28.9. mam PRG-BGY FR5508. Zpatky 30.9. uz snad bude po vsem.

Prozatim mi nebylo sdeleno, ze by se let zrusil. Nevim presne, kdy se informace o stavce dostala na povrch,
ale myslim, ze to bylo cca 13 nebo 14 dni pred mym datem odletu.

Otazky (bude to muj prvni let s FR, navic s sebou beru manzelku a nechci, aby byla nervozni):

1. v pripade zruseni mam cekat e-mail??? Protoze v tom jejich reklamnim balastu, co mi uz stihli naposilat, ho lze snadno prehlednout.
2. lze ocekavat, ze by to to projevilo v CheckMyTrip??? Za dobu, co to pouzivam, mi nic nezruslili, tak vubec nevim, co od toho cekat.
3. kufry vim, diky, mozna stejne nebudeme brat nic
4. v pripade zruseni predpokladam, ze je to z duvodu stavky vlastnich zamestnancu a normalne vztahuji se na to kompenzace (nejsem priznivcem striktnich kompenzaci, jak jsou nastavene, ale o to ted nejde)
5. lze cekat nejakou informovanost na LKPR???

Diky, staci mi heslovite vykriky :-)

1. email, sms, ale klidně den předem
2. netuším
3. ano kompenzace
4. obvykle hodí info třeba na fcb


Jinak létá to letadlo z PRG tak pravděpodobnost minimální.

bphot0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 09. 2011, 18:36
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bphot0 »

Diky. Jinak ja jsem taky presvedcen, ze normalne odletime.


j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »

Ryanairu: Česká letiště mají potenciál, Ostrava ale Praze nemůže konkurovat

https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... at-1351811

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

j.ree píše:Ryanairu: Česká letiště mají potenciál, Ostrava ale Praze nemůže konkurovat

https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... at-1351811


To jsou zase plky. O strategicke poloze Prahy, o jeji krase...

Dotaz na ty, co leteli s FR v poslednich dnech: zda se to jenom mne, nebo se v kabinach vice klimatizuje? At jsem sedel v exitove rade nebo v ulicce vzadu, mrzlo a foukalo opravdu hodne. I proto jsem prolezel vikend v Rimini s teplotou a budu rad, ze zitrejsi let z Bologne do Blavy ma jen hodinu.

Ve ctvrtek v Madridu na T1 jsme nastupovali pres most. Poprve. :-)

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Petr31 »

j.ree píše:Ryanairu: Česká letiště mají potenciál, Ostrava ale Praze nemůže konkurovat

https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-log ... at-1351811


..přeloženo do češtiny: :lol:
Plaťte víc a budu od vás dál lítat, nebo to zabalím....

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

Podle zdroje níže jedná Ryanair v těchto dnech s letišti v Chorvatsku. Spekuluje se, že nabídka linek do/ze Zadaru by měla v S19 hodně stoupnout; jedná též s letišti ve Splitu a u Zagrebu.

https://www.austrianwings.info/2018/11/ ... -kroatien/

Mno pokud si umí analytici Ryanairu dát 1 a 1 dohromady, tak jedna z jejich případných nových linek by mohla vést taky do polského Slezska nebo někam do ČR/SK. Hooodně spekuluji a sním, ale i taková linka do HR z BRQ by byla fakt super a určitě by se přes léto levou zadní uživila...

PS: Ta letní linka co v S19 řádu Ryanu jde z PRG do ZAD už nyní bookovat je novinka nebo to už letos lítali ?

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od RadekFM »

Pochvaluje si linku z Pardubic, hm, tam je i velká výhoda toho odletového času v 10:00 dopoledne.Ideál. Dá se stihnout spousta přestupů, atd. Z OSR je přílet do STN vždy večer, takže nutnost nocovat.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Airbus380 »

Marty-t píše:
PS: Ta letní linka co v S19 řádu Ryanu jde z PRG do ZAD už nyní bookovat je novinka nebo to už letos lítali ?


Ještě se nelítala, je to novinka spolu s dalšími 10 destinacemi.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Chyba v rezervačním systému

Příspěvek od Alexx »

Ahoj,

může to být můj ojedinělý případ, ale už dvakrát se mi stalo následující:

Bookoval jsem letenku pro sebe a několik dalších, které jsem vybíral z dříve uložených spolucestujících. Později jsem zjistil, že se příjmení posledního spolucestujícího přepsalo na příjmení přihlášeného uživatele (tj. moje).

Poprvé jsem si myslel, že jsem prostě idiot, že je to moje chyba. Zaplatil jsem za změnu jména.

Dnes jsem bookoval zase letenku s Ryanem a dával jsem si na to pozor. A stalo se zase to samé, do zaplacení jsem viděl všechna jména správně, po zaplacení jsou v rezervaci všechna jména správně až na posledního, kde je změněné příjmení (za moje).

Informoval jsem Ryanair (nějakým formulářem) a budu se snažit z nich vytáhnout poplatek za první změnu jména, protože jsem si na 100% jistý že chyba je u nich. Je mi jasné, že to bude boj na dlouhém kolbišti.

Tak si dávejte majzla, ať do podobné pasti nespadnete - je tam hodina nebo den nebo tak nějak na bezplatnou opravu jména.

Pokud jste se s podobným problémem setkali, kontaktujte mě, můžeme vymyslet společný postup.

bphot0
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 23. 09. 2011, 18:36
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od bphot0 »

Dobre vedet a dat si pozor.

Akorat presne nerozumim, jak to bylo. Protoze z toho, co pises, vyplyva, ze jsi kupoval letenku pro sebe a skupinu. A kdyz pred platbou bylo
vse OK, a po platbe se posledni jmeno zmenilo na Tvoje, tak mi z toho plyne, ze jsi tam musel byt dvakrat…

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hafi »

Nedávno jsem kupoval letenku pro dvě jiné uložené osoby (pro sebe ne). A rezervace proběhla bez problémů. Nemohl to spíše být šotek prohlížeče, kdy se pokusil do daného pole něco předvyplnit? To furt může být chyba webu, pokud maj nekorektní pojmenovaný vstupní pole, ale hůř se to prokáže. Pamatuju, že kdysi jsem na jednom eshopu měl přihlašovací jméno ve tvaru jmeno.prijmeni a ačkoli jsem to tam vyplnil správně, tak mi to nepřihlásilo neb prohlížeč tam hned po odkliknutí vnutil vždy email ve tvaru jmeno.prijmeni@poskytovatel.tld, čímž přihlášení neprošlo. Musel jsem buď promazat prohlížeč nebo jít z jiného, aby to prošlo.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Alexx »

bphot0 píše:Dobre vedet a dat si pozor.

Akorat presne nerozumim, jak to bylo. Protoze z toho, co pises, vyplyva, ze jsi kupoval letenku pro sebe a skupinu. A kdyz pred platbou bylo
vse OK, a po platbe se posledni jmeno zmenilo na Tvoje, tak mi z toho plyne, ze jsi tam musel byt dvakrat…


Změnilo se pouze příjmení. Jméno zůstalo.

hafi píše:Nedávno jsem kupoval letenku pro dvě jiné uložené osoby (pro sebe ne). A rezervace proběhla bez problémů. Nemohl to spíše být šotek prohlížeče, kdy se pokusil do daného pole něco předvyplnit? To furt může být chyba webu, pokud maj nekorektní pojmenovaný vstupní pole, ale hůř se to prokáže. Pamatuju, že kdysi jsem na jednom eshopu měl přihlašovací jméno ve tvaru jmeno.prijmeni a ačkoli jsem to tam vyplnil správně, tak mi to nepřihlásilo neb prohlížeč tam hned po odkliknutí vnutil vždy email ve tvaru jmeno.prijmeni@poskytovatel.tld, čímž přihlášení neprošlo. Musel jsem buď promazat prohlížeč nebo jít z jiného, aby to prošlo.


Před platbou na nějaké potvrzovací obrazovce kde ti vnucujou kufry atp. bylo vše OK. Takže nemyslím že za to může nějaký autocomplete.


Odpovědět