Michalovy tripy: Polské trojměstí

Odpovědět
michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Mallorka za všechny prachy

Příspěvek od michal4 »

Dnešní tripreport uvádí, co se všechno může pokazit během 24 hodin, až je tak bizarní, že se zdá, že musí být celý vyfabulovaný. Prakticky od A až do Ž jen s problémy. Začalo to zpožděným autobusem, pokračovalo to problémy s autem a skončilo to až ukradenou peněženkou...

>> více na blogu >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... rachy.html

2018-10-06+18.22.31.jpg


Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Mallorka za všechny prachy

Příspěvek od Roiman4 »

Nevedet kde zapnout svetla je docela dobry =))
A u me prvni a posledni pravidlo, zadny zip nahore a nikdy penezenka ci mobil apod v batohu. A kdyz uz, tak mam na zadech ve vnitr batohu kapsu na suchy zip a vzdy na spod.

A jeste mam pravidlo, vzdy mit aspon do 20€ drobne. Nikdy nevis a nekde vyzaduji u mhd presnou castku a karty neberou.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Mallorka za všechny prachy

Příspěvek od michal4 »

Tak auta, s kterými jsem se zatím setkal měly vždy ovládání páčkou vlevo u volantu. To, že to má Ford jinak než Škoda, Volkswagen nebo Nissan fakt není zcela má chyba.

Jináč taky jsem měl dva zipy. Obyčejně je mě pravidlo mít peněženku a mobil v kapse tak, že je sotva vydám já a když je vedro, mít je bezpečně na dně batohu. Plus samozřejmě vedle ještě jedno místo, kde je jedna nebo dvě rezervní karty a malá hotovost. V MHD většinou jezdím na celodenní lístek, tak drobné až tak neřeším. Fakt je, že do eurozóny se občas hodí měšec.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Mallorka za všechny prachy

Příspěvek od hafi »

Nefungoval by pro tuto situaci Google Pay (apod.), tj. že by se udělala karta z telefonu? Alternativně přesně k tomuto je Western Union, Money Gram, apod, ikdyž si nejsem jistý, jestli to jde vydat jen na heslo, nebo je potřeba doklad. Furt by asi šlo ukecat konkrétní obsluhu, aby to nechal poslat na sebe.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Mallorka za všechny prachy

Příspěvek od Globik »

Tak to fakt byla smolná cesta. Ovšem, když jsem začal číst, měl jsem pocit, že neumíš dojet ani z Prahy do Vídně. Podle mě může v současné době jezdit autobusem jen šílenec nebo masochista. Ceny vlakem jsou srovnatelné, pohodlí nesrovnatelné, zácpy a rozkopávky minimální. Ještě bych to pochopil, pokud někdo nechce přestupovat. Ale to evidentně nebyl Tvůj případ.
Co se týče těch policajtů, čekal jsi snad sepsání protokolu po telefonu? A že Ti baleárská / španělská policie půjčí peníze? A nějak se domnívám, že kompetence PČR končí v Břeclavi (to je tedy pouze moje domněnka) a opravdu nemohou řešit okradení v jiné členské zemi EU.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Mallorka za všechny prachy

Příspěvek od michal4 »

@globik: U jízdy do/z Vídně se orientuji především podle času odjezdu / příjezdu. Až pak podle typu dopravy a ceny. V pátek večer nic jiného rozumně nevychází. Co jsem čekal od policie? Nevím. Asi jsem ovlivněn neustále omýlaným duchem "pomáhat a chránit". Ve Španělsku mají něco podobného. Mimoto stejně by jim to parkovné spadlo na hlavu, kdybych pak neměl štěstí na dobré lidi ;) Jinak jsem po české policii nechtěl řešit okradení v jiné členské zemi. Jen od nich dostat úřední potvrzení v českém jazyce s razítkem, že u těchto dokladů s tímto číslem došlo k odcizení. Jinak vzhledem k EU a integračním trendům, by spolu aspoň teoreticky spolupracovat měli (dnes spíš fikce).

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Evropská exotika v Bosně

Příspěvek od michal4 »

Na zářijový státním svátkem prodloužený víkend jsem si naplánoval výlet do Bosny. Wizzair mi už zrušil linku z Bratislavy, tak jsem musel do Vídně. Strávil jsem v Bosně dvě noci. Protože na vedlejších fórech všichni píšou, jaká je v Tuzle nuda už po pár hodinách, sjel jsem až do Sarajeva. Celkově mi Bosna přijde jako nejexotičtější evropská destinace, co jsem navštívil. Mešity a kostely v poměru 1:1, dost často to tam vypadá jako někde v tureckém bazaru, k tomu povědomý jazyk občas mixnutý s azbukou...

:arrow: blog >>> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... bosne.html
Přílohy
2018-09-29 15.56.51.jpg
2018-09-29 15.56.51.jpg (118.41 KiB) Zobrazeno 9029 x

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Evropská exotika v Bosně

Příspěvek od leokontra »


Do Jet loungeu sa da velmi jednoducho dostat pri odlete z B, C, D. Cez duty free sa treba tlacit dolava, pred pasovkou do D oproti Swarovski obchode je skryty vytah a okolo neho schody. Tie treba vyjst a si v Jet loungei. Je to podla mna najlepsi lounge vo VIE, s vela miestom aj dobrym vyberom jedla. Potom uz treba len prejst cez pasovku, co vo VIE trva max. 2min a uz si v D.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Evropská exotika v Bosně

Příspěvek od michal4 »

leokontra píše:

Do Jet loungeu sa da velmi jednoducho dostat pri odlete z B, C, D. Cez duty free sa treba tlacit dolava, pred pasovkou do D oproti Swarovski obchode je skryty vytah a okolo neho schody. Tie treba vyjst a si v Jet loungei. Je to podla mna najlepsi lounge vo VIE, s vela miestom aj dobrym vyberom jedla. Potom uz treba len prejst cez pasovku, co vo VIE trva max. 2min a uz si v D.

Díky za tip. Příští týden z Vídně odlétám na Toronto. Podle současných odletů to bude z Géčka. Chápu správně, že Sky Lounge je o patro níž, jak je ten výtah a Jet Lounge naopak o patro výš? Dík
EDIT: Počkat. Už si to vybavuji. Tam je bohužel už jen Air Lounge. Jet Lounge přesunuli. Myslím, že k B-čkům za security.

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Evropská exotika v Bosně

Příspěvek od leokontra »

michal4 píše:
leokontra píše:

Do Jet loungeu sa da velmi jednoducho dostat pri odlete z B, C, D. Cez duty free sa treba tlacit dolava, pred pasovkou do D oproti Swarovski obchode je skryty vytah a okolo neho schody. Tie treba vyjst a si v Jet loungei. Je to podla mna najlepsi lounge vo VIE, s vela miestom aj dobrym vyberom jedla. Potom uz treba len prejst cez pasovku, co vo VIE trva max. 2min a uz si v D.

Díky za tip. Příští týden z Vídně odlétám na Toronto. Podle současných odletů to bude z Géčka. Chápu správně, že Sky Lounge je o patro níž, jak je ten výtah a Jet Lounge naopak o patro výš? Dík
EDIT: Počkat. Už si to vybavuji. Tam je bohužel už jen Air Lounge. Jet Lounge přesunuli. Myslím, že k B-čkům za security.

Presunuli Jet?? Byval pred pasovkou do D po schodoch hore. Tak to som nevedel, ale aspon je za security, to bola dost blbost ho dat pred. Tak to sa tesim ked tam pojdem, zaujimalo by ma ako to tam spravili.
Air je hned za pasovkou vpravo
Sky je rozdeleny na schengen a non-schengen. Dostanes sa do nich tym vytahom hned za security z lvl1 na lvl2 (gates F su na lvl1 a gates G na lvl3). Schengenska cast je ked vystupis z vytahu tak nalavo tou dlhou chodbou a tam vedla Austrian loungeu. Non-schengen je z vytahu doprava cez pasovku a za nou je vstup. Do tej schengenskej casti mozes ist aj s odletom do non-schengenu a potom sa vratis tou chodbou na pasovku a za nou este jedno poschodie hore.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Zamlžený víkend v Litvě a Lotyšsku

Příspěvek od michal4 »

Jeden říjnový víkend jsem si dal mírně hardcore kombinaci v podobě letů Berlín - Vilnius, Riga - Berlín, a to vše bez jediného dne dovolené při normální pracovní době. Z těchto dvou měst u mě vede Riga. Přišla mi hezčí. Na druhou stranu, hezčí osazenstvo ulic bylo rozhodně ve Vilniusu. Počasí ušlo. První den pod mrakem, druhý den dost mlžno. Letadla ale létala.

>> článek >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... litvy.html

Vilnius
Vilnius

Vilnius
Vilnius

Riga
Riga


A těšte se! Letos Pobaltí zkompletuju další a ještě šílenější víkendovou cestou :twisted: =))

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Zamlžený víkend v Litvě a Lotyšsku

Příspěvek od Lkprak »

Moc hezký TR. A jako jeden z těch, co Pobaltí už zkompletovali můžu zodpovědně říct...že Tallin je nejhezčí :D

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Za termály do Budapešti

Příspěvek od michal4 »

Kratičký zápis o víkendové cestě PRG-BUD-PRG s Ryanairem. Celkem nemile mě překvapilo letiště v BUD na zpáteční cestě. Fronta na security byl největší letošní masakr a gate 12 je přímo hororová pohádka ;)

>> blog >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... pesti.html
>> cena r/t letenky >> 878 Kč

2018-11-17 21.43.59.jpg


Jinak už je v textu Mexiko i Helsinky/Tallin. Jen nejsou vložené fotky :mrgreen:

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Za termály do Budapešti

Příspěvek od bureaucrat »

michal4 píše:Jinak už je v textu Mexiko i Helsinky/Tallin. Jen nejsou vložené fotky :mrgreen:

Tak na to Mexiko jsem obzvlášť zvědavý!

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Michalovy tripy: Všichni jsou už v Mexiku...

Příspěvek od michal4 »

Trip do Mexika jsem postavil na speciální letence, co se dala koupit jen u OTA a ani nevím, že by byla nějak propagovaná na nějaké stránce s levnými letenkami. Můj routing VIE-YYZ-MEX/CUN-ORD-VIE sliboval dva dlouhé stopovery v Torontu a Chicagu. Vzhledem k tomu, že jsem v těchto městech ještě nebyl, beru to spíš jako plus.

V rámci Mexika se musím dostat z Ciudad de México do Cancúnu. Původně jsem chtěl létat, ale jaksi na většinu těch míst na východě Mexika se můžu dostat jen přes Mexico City a nic přímého do Cancúnu neletí. Proto volím autobusy a sestavuji trasu Ciudad de México - Puebla - Oaxaca de Juarez - Palenque - Mérida - Tulum - Cancún.

>> blog >> https://michal-na-cestach.blogspot.com/ ... as-ja.html
Přílohy
unspecified.jpg
2018-11-07 09.20.49.jpg
2018-11-06 09.43.23.jpg
2018-11-06 08.48.13.jpg
2018-11-05 10.25.36.jpg
2018-11-05 10.25.36.jpg (113.58 KiB) Zobrazeno 8143 x


Odpovědět