Wizz Air

Odpovědět
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od persona »

Lkprak píše:Náhodou objeveno díky Twitteru:

od 16. září bude létat Wizzair 2x týdně (v úterý a v sobotu) z Gdaňsku do severonorského města Tromso. Odlet z Gdaňsku před sedmou večer, návrat pak v jednu v noci. Ten úplně první let je momentálně v prodeji jen za 66 PLN (!), kolem Vánoc a Silvestra jsou to pak celkem dardy, po tom už je to zase lepší.

Třeba se dočkáme, že nezůstane jen u toho Gdaňsku. Ten sever Norska mně hodně láká.


Mne také a před pár dny jsem s překvapením zjistil, že Wizz má z Gdaňska hned 9 destinací v Norsku. A Tromso vypadá moc hezky, ale obávám se, že tamní ceny nejsou šílené jen pro baťůžkáře, ale pro naprostou většinu lidí. Z Osla je to po zemi nějakých 1700 km a 22 hodin, takže opravdu dálka.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Fabo »

Norsko rozhodne neni levna dovolena, jako lze to prezit, pokud se clovek stravuje hlavne "svepomocne" (=nakoupi si v potravinach, kde to az tak moc drazsi neni), ubytovani muze byt drahe nebo prijatelne jak se povede najit nejaky AirBNB a tak. Nejvetsi problem jsou restaurace a pod. coz je proste drahota.
Tolik informace od kamarada, ktery nejakou dobu v Tromsu zil, a nejspis za nim nekdy v lete poletim (ale Wizzairem z Gdansku asi fakt ne).

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pachezz1 »

a to me wizzacka kombinace VIE-GDN-TOS prijde dost lakava, doplnit pujcenym autem a vyrazit dal na sever...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od persona »

Ano, díval jsem se a 3hvězdičkový jednoduchý a přitom pěkný hotýlek je za 1500 Kč/jednolůžko, což je přijatelné. A to prosím koncem května, kdy by tam mohlo být už příjemně (24hodinový den začíná 18. 5.). Kaváren podle všeho také dostatek, ale tady se opravdu bojím těch cen. :-) Na druhou stranu: země, která má po Finsku největší spotřebu kávy na světě je snad vůči svým občanům mírná.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Fabo »

pachezz1 píše:a to me wizzacka kombinace VIE-GDN-TOS prijde dost lakava, doplnit pujcenym autem a vyrazit dal na sever...


Mit domicil v CEE, tak bych tu kombinaci Wizzu mozna zvazil, ale ted mi fakt prijde jednodussi koupit si to se SASem s garantovanym prestupem (jen o par eur drazsi nez kombinovat lety W6) nebo kdyz uz, tak to udelat s Wideroe.

persona píše:Ano, díval jsem se a 3hvězdičkový jednoduchý a přitom pěkný hotýlek je za 1500 Kč/jednolůžko, což je přijatelné. A to prosím koncem května, kdy by tam mohlo být už příjemně (24hodinový den začíná 18. 5.). Kaváren podle všeho také dostatek, ale tady se opravdu bojím těch cen. :-) Na druhou stranu: země, která má po Finsku největší spotřebu kávy na světě je snad vůči svým občanům mírná.


No, ono... Ja bych se moc nebal toho, ze to bude mirne pomerem k platu, ale v zemi, kde vydela ridic autobusu par tisic eur v cistem to muze byt porad pro Cecha sok.


pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od pachezz1 »

Za standardni ceny pro kohokoliv kdo to nemá do VIE v nejhorším stejně daleko jak do PRG asi ano.
Já to mám stejně, takže by mi to mohlo být asi i jedno.
Koukal sem schválně na relativně podobný termíny v červnu a je to necelych 5k s W6 a 6,7k s SK, s SK ovšem člověk ušetří přestupem v oslu za nocování v GDN takže rozdíl bude opravdu asi neznatelný.
Ale jestli se objeví nějaká akční nabídka, už to může být jinak.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Fabo »

Ja porad zapomenu ze na tomto foru nemam nastavene bydliste :D

Bydlim kousek od AMS, a mel bych to za asi 200 od SAS, nebo 150-160 W6 via GDN, ale to je z EIN takze jeste bych musel pridat cestu do EIN za asi 30 extra eur.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Marty-t »

Wizz zřejmě s příchodem na VIE udělal dobře (z pohledu akcionářů firmy) - málokdy se stane, aby v období před zahájením letů, kdy jsou spuštěny jen prodeje, byl zájem o linku tak enormní, že letecká společnost navýší frekvence... Wizzu se to ve VIE s destinací TZL stalo - z důvodu vysokých prodejů ještě před spuštěním linky přidává Wizz 2 rotace týdně: https://www.austrianwings.info/2018/02/ ... naufnahme/

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Marty-t »

Tak Wizz přidává 2 další destinace z VIE, a to odtud ani nezačal ještě ani lítat - EIN a AGP...

https://www.austrianwings.info/2018/04/ ... n-ab-wien/

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od hafi »

Teď jsem postřehl, že WIZZ asi nově umožňuje při rezervaci neuvést jméno spolucestujícího (za relativně rozumný poplatek cca 500/return) a doplnit ho až 3 hodiny před odletem. Ideálně pro časté výměny přítelkyň, apod. :wink:

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od qwertyx64 »

jop, uz par mesiacov

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Marty-t »

kromě Ryanairu má i Wizzair problém s propadem zisku:

https://www.austrianwings.info/2019/02/ ... -wizz-air/

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od patras »

hele...co je to sakra ten administrativní poplatek? 210 za let osobu? jako really? se kdyz to sectu se zavazadlem resp Go tarif tak mi vychazi letenka do KUT na 7k! je to tak spravne nebo delam neco špatně? omlouvam se za dotaz ale s lowcost nemam zkušenosti...teda jestli tohle je jako lowcost...

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od Airbus380 »

patras píše:hele...co je to sakra ten administrativní poplatek? 210 za let osobu? jako really? se kdyz to sectu se zavazadlem resp Go tarif tak mi vychazi letenka do KUT na 7k! je to tak spravne nebo delam neco špatně? omlouvam se za dotaz ale s lowcost nemam zkušenosti...teda jestli tohle je jako lowcost...


Administrativní poplatek je jen součást letenky, celkovou částku nezvýší. Když máš na začátku 2000 Kč, tak i na konci před platbou (pokud se nepřidají žádné služby) máš taky 2000 Kč. Jsou to prostě jen rozepsané součásti celkové ceny, takže to nikam nepřičitáš, jen tě informují, co všechno je součástí ceny.

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: Wizz Air

Příspěvek od patras »

už to vidim, díky
takže KUT za 5-6k dle termínu...no i tak je to dost..


Odpovědět