J class HNL

Kde sehnat levné letenky, tipy na prodejce.
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: J class HNL

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:Domestic F bez intl itinerary a bez statusu u Delty salonek rozhodne nedava
Jo, Delta One to musí být vlastně


neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od neuromancer »

Řešil jsem něco podobného na leden, akorát ne HNL, ale OGG/KOA. Po letošní zkušenosti na stejné trase s UA 757-300 a 737-800, kde je klasická US domestic first, jsem se snažil se *A o lepší kombinaci pokud možno komplet cestu lie flat a našel SFO-OGG v 772 a KOA-DEN s 757-200. I TATL sektor jsem chtěl jiný, bylo 2xLH 380, tak jsem dal UA 77W tam a UA 787-8 zpět. V létě byly ceny lepší okolo 65 000, teď na leden to bylo za 80 000.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od Globik »

mandrinka píše:
Globik píše:
mandrinka píše:Korejci stojí kolem 100K a víc a je tam časový posun. Evropské a US spoelčnosti to lítají kolem 70-80K. Japonci to přímo sami nelítají.

Kde je časový posun? Resp.kde není časový posun? A Japonci to sami přímo nelétají odkud? A kdo to lítá odkud přímo? Promiň, ale vyjadřujes se jako Tatar.


Časový posun, špatně jsem se vyjádřil. Myslel jsem jet lag, který je větší na východ než západ. A sami to nelítají jako, že mi nevychází ve vyhledávači ANA nebo JAL.


U jetlagu nezáleží na tom, kterým směrem letíš, ale ve kterém směru je časový posun. Pokud poletíš třeba z LA do Prahy, tak je jedno zda přes Atlantik nebo přes Asii. Havaj je navíc cca o 12 hodin oproti střední Evropě, takže tam je to jedno tuplem.

Ohledně ANA také nemáš pravdu. Dej si do Matrixu třeba RT VIE-HNL s jedním přestupem. Vypadne Ti ANA a to v kabině Y i C.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od mandrinka »

Globik píše:
mandrinka píše:
Globik píše:Kde je časový posun? Resp.kde není časový posun? A Japonci to sami přímo nelétají odkud? A kdo to lítá odkud přímo? Promiň, ale vyjadřujes se jako Tatar.


Časový posun, špatně jsem se vyjádřil. Myslel jsem jet lag, který je větší na východ než západ. A sami to nelítají jako, že mi nevychází ve vyhledávači ANA nebo JAL.


U jetlagu nezáleží na tom, kterým směrem letíš, ale ve kterém směru je časový posun. Pokud poletíš třeba z LA do Prahy, tak je jedno zda přes Atlantik nebo přes Asii. Havaj je navíc cca o 12 hodin oproti střední Evropě, takže tam je to jedno tuplem.

Ohledně ANA také nemáš pravdu. Dej si do Matrixu třeba RT VIE-HNL s jedním přestupem. Vypadne Ti ANA a to v kabině Y i C.


No já hledám lety z Prahy, pokud jsem si to po sobě dobře přečetl, tak o Vídni jsem nic nepsal, a to mi na Matrixu žádné lety s Japonci nevychází, tobě ano? Subjektivně mi přijde lepší letět na západ a přidat si den, než letět na východ a den si ubrat.
Naposledy upravil(a) mandrinka dne 01. 01. 2019, 17:17, celkem upraveno 1 x.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od mandrinka »



Slušný, ale docela sardinkárna ta letadla. Snad bude ještě něco z Amstru a na nějakých pořádných mašinách.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od MarcosFT »

Ta Air Canada s heavy na domestic mi nepříjde špatná volba, ale je fakt, že bych raději letěl EU-West Coast než takovéto prcačky

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od Globik »

mandrinka píše: Subjektivně mi přijde lepší letět na západ a přidat si den, než letět na východ a den si ubrat.

To máš pravdu. Nezapomeň ale pak napsat, kdy poletíš a kterým směrem, abych věděl, jak si tu mám otočit kalendář. A pokud možno dej vědět dost dopředu, ať to můžu dát do médií, aby si správně nastavili kalendář i všichni ostatní obyvatelé Havaje.

mandrinka píše:No já hledám lety z Prahy, pokud jsem si to po sobě dobře přečetl, tak o Vídni jsem nic nepsal, a to mi na Matrixu žádné lety s Japonci nevychází, tobě ano?

Já o Praze nic nevidím (pokud jsi to upřesnil až později, tak to není moje chyba):
"Nenašel jsem vhodnější sekci, tak jsem to dal sem. Vybírám business letenku na Hawaii. Ve výsledku to létá pár společností s víceméně stejnou cenou. Proto mě zajímá, která společnost má nejlepší produkt - lie-flat sedačky, salonky apod. Třeba taková Delta lítá se starými sedačkami a do salónků jen s business letenkou nepouští. A tomu jejich systému tříd taky úplně nerzumím. KLM má podobě ataré sedačky, resp. lítá to nakonec Delta. Díky za tipy."

abcde
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 22. 12. 2018, 12:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od abcde »

Ačkoliv je to opačným než preferovaným směrem, a nevím, jestli to už nyní lze koupit na jedné letence, ale stálo by za to zvážit krásný, moderně vybavený stroj A380, i za cenu samostatné letenky na trase Tokyo - Honolulu - Tokyo.
https://www.ana.co.jp/en/us/promotions/ ... p201812358

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od Globik »

abcde píše:Ačkoliv je to opačným než preferovaným směrem, a nevím, jestli to už nyní lze koupit na jedné letence, ale stálo by za to zvážit krásný, moderně vybavený stroj A380, i za cenu samostatné letenky na trase Tokyo - Honolulu - Tokyo.
https://www.ana.co.jp/en/us/promotions/ ... p201812358

Nádherné želvičky!
Momentálně je prodej asi pozastavený, protože na toho 24.5. Matrix ukazuje jen let 182, ne tento let 184. Takže to teď asi nejde koupit vůbec a není mí jasné, zda se prodej spustí 4.1. nebo 10.1.
Každopádně díky za upozornění, 24.5. ráno půjdu spottovat na přílet a pak hlavně odpoledne na odlet.

mattsun
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 20. 08. 2014, 01:50
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od mattsun »

Ak chce clovek pohodlie v lietadle a salonikoch, za mna jednoznacne cez Tokyo s ANA. Napr z MUC som uz videl tieto letenky v C aj pod 2,7k €. Pripadne zaujimava moznost s EU priskokom je MXP - JFK s Emirates a JFK-HNL s Hawaiian kde to oznacuju v ich A330 ako first. Tam som uz zopar krat tiez videl cenovku dost pod 3k € a produkt vyzera byt solidny :
https://thepointsguy.com/2017/02/hawaii ... st-review/

Pripadne cakat na akcie a letiet to v tom co je spominane vyssie...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od beardie »


mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od mandrinka »

beardie píše:https://travel-dealz.de/blog/american-airlines-business-class-angebot/

Bitte


Danke. Už jsem na to koukal, když na flyertlaku vyšlo to OSL - HNL. I z PRG jsou slušné ceny.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od MarcosFT »

co si teda vzal?

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od mandrinka »

Ještě nic, chtěl jsem letět v off season a to nic nemají a listopad je pozdě, takž zatím je to doma v jednání. Jinak jsem zkoušel koupit 2 letenky z Prahy v červenci, ale píše mi to, že ten let LAX - HNL je v economy. Když dám jednu letenku, tak normálně všechno v businessu a zkoušel jsem ten let i samostatně pro 2 na AA ve first a šlo to koupit, tak asi nějaký bug. Tak nevím, jestli koupit samostatně nebo co s tím.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: J class HNL

Příspěvek od Globik »

mandrinka píše:Ještě nic, chtěl jsem letět v off season a to nic nemají a listopad je pozdě, takž zatím je to doma v jednání. Jinak jsem zkoušel koupit 2 letenky z Prahy v červenci, ale píše mi to, že ten let LAX - HNL je v economy. Když dám jednu letenku, tak normálně všechno v businessu a zkoušel jsem ten let i samostatně pro 2 na AA ve first a šlo to koupit, tak asi nějaký bug. Tak nevím, jestli koupit samostatně nebo co s tím.

A tu letenku z Prahy kupuješ jako AA nebo jako BA? Nemůže tam být problém v počtu C/S letenek? Nevím, tomuhle moc nerozumím, ale logicky mě to napadlo. Btw.treba u award letenek Havaj - Evropa jsou kombinované letenky Y/C běžné, přes Pacifik jsi v dobytcaku a pak už letos v C. Nejen u AA.


Odpovědět