Letenkova valka nabera na intenzite

H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od H_K »

Mě to přijde jako kreativní cesta jak se zbavit obchodních cesťáků - už jenom obava že bysme takovou píčovinu museli řešit mě od nich opravdu varuje, tolik nadbytečného času nemáme v práci nikdo.

Sám jsem přitom přesně tohle dělal loni u Swissu, kdy jsem měl návrat z HKG do Vídně... I když bussines Flex, místo návratu změnit aspoň podle agentury u který bohužel visíme nešlo...:-/ Představa že takovou kravinu ještě řeší soud ...:/


Milano
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 02. 2019, 19:43
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Milano »

Tohle je zatím ze strany LH zkušební postup, jak sankcionovat nedodržení stanovených podmínek. Z tohoto opatrného postupu usuzuji, že ani LH si není 100% jistá, zda jejich obchodní podmínky obstojí u soudu. To by ostatně měly prověřit i stížnosti a případné žaloby spotřebitelských organizací.
Nicméně ale už teď v rámci medializace svého postupu může profitovat ze sníženého počtu letenek obcházejících její tarifní politiku.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od michal4 »

Milano píše:Nicméně ale už teď v rámci medializace svého postupu může profitovat ze sníženého počtu letenek obcházejících její tarifní politiku.
Dovolím si tvrdit, že ze sníženého CELKOVÉHO počtu letenek ;)

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Petr31 »

Milano píše:Tohle je zatím ze strany LH zkušební postup, jak sankcionovat nedodržení stanovených podmínek. Z tohoto opatrného postupu usuzuji, že ani LH si není 100% jistá, zda jejich obchodní podmínky obstojí u soudu. To by ostatně měly prověřit i stížnosti a případné žaloby spotřebitelských organizací.
Nicméně ale už teď v rámci medializace svého postupu může profitovat ze sníženého počtu letenek obcházejících její tarifní politiku.


...pevně doufám, že to Němci ve své důkladnosti přeženou :D , němečtí letečtí odboráři začnou brzy na jaře stávkovat za vyšší platy a v létě by mohl MOL na svoje bulíky nalepit BYE BYE LUFTHANSA.... :D Moc bych to vedení LH za tohle přál. Je vidět, že manažeři neztrácejí jen soudnost, ale přicházejí rovnou o rozum....takovéto tažení proti platícím zákazníkům, to je opravdový PR dar veškeré konkurenci a za peníze LH...Přitom by stačilo jediné. Nečachrovat s tarify a nesnažit se ojebávat zákazníky všude, kde to jen jde a používat zdravý rozum.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Petr31 »

Petr31 píše:
Milano píše:Tohle je zatím ze strany LH zkušební postup, jak sankcionovat nedodržení stanovených podmínek. Z tohoto opatrného postupu usuzuji, že ani LH si není 100% jistá, zda jejich obchodní podmínky obstojí u soudu. To by ostatně měly prověřit i stížnosti a případné žaloby spotřebitelských organizací.
Nicméně ale už teď v rámci medializace svého postupu může profitovat ze sníženého počtu letenek obcházejících její tarifní politiku.


...pevně doufám, že to Němci ve své důkladnosti přeženou :D , němečtí letečtí odboráři začnou brzy na jaře stávkovat za vyšší platy a v létě by mohl MOL na svoje bulíky nalepit BYE BYE LUFTHANSA.... :D Moc bych to vedení LH za tohle přál. Je vidět, že manažeři neztrácejí jen soudnost, ale přicházejí rovnou o rozum....takovéto tažení proti platícím zákazníkům, to je opravdový PR dar veškeré konkurenci a za peníze LH...Přitom by stačilo jediné. Nečachrovat s tarify a nesnažit se ojebávat zákazníky všude, kde to jen jde a používat zdravý rozum.


PS: Pořád nechápu, jak LH mohla vzniknout nějaká škoda. Cestující za letenku normálně zaplatil a navíc si - opět u LH koupil letenku na ten poslední leg. Připomíná mi to Hlavu 22 :crazy:


pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od pachezz1 »

Ta představa tý škody mi připomíná třeba sw/av pirátství a tam používaný vyčíslení škody. Tedy LH je zjevně přesvědčena že by si koupil za vyšší cenu celou letenku z berlína, což ale rozhodně nemusí být pravda...

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Prngr »

Soud by se s nima neměl vůbec párat.
Žaloba zamítnuta. Tím, že cestující neletí, nemůže vzniknout škoda. Snad kdyby měl objednané jídlo a oni ho ekologicky likvidovali .... :idea:

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Karel_x »

Prngr píše: Tím, že cestující neletí, nemůže vzniknout škoda. Snad kdyby měl objednané jídlo a oni ho ekologicky likvidovali .... :idea:

To by pak ale museli zinkasovat každého, kdo v letadle usne a nesní tu jejich mokrou žemli :-)

Na DLH už myslím trochu pozapomněli, kdo je doopravdy živí – jestli miliony bezejmenných cestujících nebo hrstka marketingových stratégů. Za sebe mohu říct, že jsem nikdy s letenkami podobným způsobem nechytračil a asi ani nikdy nebudu, ale ve sporu se stavím jednoznačně na stranu cestujícího.
Už jen podobně pokřivená cenová politika je na hraně z hlediska dobrých mravů, a pokud ji hodlají ještě prosazovat násilím, tak v mých očích DLH ztrácí body.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Petr31 »

Karel_x píše:
Prngr píše: Tím, že cestující neletí, nemůže vzniknout škoda. Snad kdyby měl objednané jídlo a oni ho ekologicky likvidovali .... :idea:

To by pak ale museli zinkasovat každého, kdo v letadle usne a nesní tu jejich mokrou žemli :-)

Na DLH už myslím trochu pozapomněli, kdo je doopravdy živí – jestli miliony bezejmenných cestujících nebo hrstka marketingových stratégů. Za sebe mohu říct, že jsem nikdy s letenkami podobným způsobem nechytračil a asi ani nikdy nebudu, ale ve sporu se stavím jednoznačně na stranu cestujícího.
Už jen podobně pokřivená cenová politika je na hraně z hlediska dobrých mravů, a pokud ji hodlají ještě prosazovat násilím, tak v mých očích DLH ztrácí body.


..kdybych byl příznivec konspirativních teorií, napsal bych, že to celé zrežíroval a za nitky zpovzdálí tahá MOL :D Ten se musí řehtat, že to musí být slyšet i v Německu. To nevymyslíš.....střelit se do obou kolen a ještě trochu do hlavy....to umí jen němečtí soudruzi :lol:

z diskuse na IDNES:
Hopoda Na Vyhlidce tez zaluje nejakyho Vencu Straku, jelikoz je podvedl. Objednal si zvyhodnene menicko (bramborova polevka, veprovy rizek s bramborovym salatem a dezert) v cene 115 korun. Na menu byly tyto polozky, kdyby si je objednal samostatne za 125. Majitel hospody se citi poskozen, jelikoz pan Venca udajne dezert vubec nesnedl a v salatu se pry "taky jen povrtal". :-)

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... anicni_div

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od prodejce »

Už je z toho na idnesu zpráva dne, hustý...

Milano
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 13. 02. 2019, 19:43
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Milano »

Spousta zde uváděných příkladů sankcí za nevyčerpání zaplacených služeb sice vtipně ilustruje absurditu smluvních podmínek, ale pro tento konkrétní případ nic nedokazuje. Maximalizace zisku pomocí tarifních podmínek není kromě právních předpisů ničím vázána. A nejméně ze všeho zdravým rozumem z pohledu klienta. Teď LH asi hlavně řeší oříšek s výpočtem odškodnění.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Petr31 »

Milano píše:Spousta zde uváděných příkladů sankcí za nevyčerpání zaplacených služeb sice vtipně ilustruje absurditu smluvních podmínek, ale pro tento konkrétní případ nic nedokazuje. Maximalizace zisku pomocí tarifních podmínek není kromě právních předpisů ničím vázána. A nejméně ze všeho zdravým rozumem z pohledu klienta. Teď LH asi hlavně řeší oříšek s výpočtem odškodnění.


...tady se krásně ukazuje, jak jsou firemní manažeři a právnící naprosto odtrženi od života. Vůbec jim nedochází, že jsou všem pro smích, i kdyby nakonec ten soud vyhráli. A ten borec bude za hrdinu a na tu pokutu se mu klidně složí na internetu lidi - případně mu ji v rámci reklamní kampaně zaplatí MOL.

Nechcete se stát obětí neprůhledných obchodních praktik velkých leteckých společností? Létejte s námi, Váš RYANAIR!

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od atr »

Podle mě od začátku DLH počítá, že to totálně projede. Ale díky medializaci odradí další "vykuky" od podobné akce třeba už jen tím, že si nebude jistý, jestli je to správné. Korporát platí své právníky tak jako tak, ale většina zákazníků si ho musí najmout a trávit čas nekonečnými soudy a to dokonale naprostou většinu odradí. Využije se taková ta "demokratická" rovnost před zákonem.
Pár zákazníků jim určitě ukáže záda, ale spočítaný to mají jistě dobře. Navíc si už zákazníci nebudou jistý, jestli jim to jiná společnost neudělá taky.
Ono se toto děje všude kolem. Znejistí se plebs co může a co ne a výsledek je autocenzura. A ta je mnohem horší než cenzura. Stačí jen hloupí obecní vyhlášky - nemůžete si být jistý jestli můžete do lesa, jíst na ulici anebo sedět mimo lavičky atd.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Petr31 »

atr píše:Podle mě od začátku DLH počítá, že to totálně projede. Ale díky medializaci odradí další "vykuky" od podobné akce třeba už jen tím, že si nebude jistý, jestli je to správné. Korporát platí své právníky tak jako tak, ale většina zákazníků si ho musí najmout a trávit čas nekonečnými soudy a to dokonale naprostou většinu odradí. Využije se taková ta "demokratická" rovnost před zákonem.
Pár zákazníků jim určitě ukáže záda, ale spočítaný to mají jistě dobře. Navíc si už zákazníci nebudou jistý, jestli jim to jiná společnost neudělá taky.
Ono se toto děje všude kolem. Znejistí se plebs co může a co ne a výsledek je autocenzura. A ta je mnohem horší než cenzura. Stačí jen hloupí obecní vyhlášky - nemůžete si být jistý jestli můžete do lesa, jíst na ulici anebo sedět mimo lavičky atd.



...já si spíš myslím, že to LH prokaučovala. Možná to bude platit na zastrašení domácích zákazníků, pač němci jsou stádní a předposraný národ, ale jinak si myslím, že u cizinců to už projela. Každému co jeho jest. U mě teda určitě. Představa, že budu dobrovolně utrácet peníze u firmy, která přemýšlí o tom, jak mě ojebe je zcestná. Mám s nimi pár špatných zkušeností a s Austrianem taky takže si to dobře pamatuju. Neříkám, že jinde je to výrazně lepší, ale aspoň to nedělají tak okatě.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od atr »

ještě jsem zapomněl - a overbooking je OK ?

Mě to přijde něco jako když barák prodám najednou dvěma zájemcům a u soudu to zdůvodním - měl jsem strach, že si to jeden rozmyslí ...


Odpovědět