Letenkova valka nabera na intenzite

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od jencik »

Night fly píše:
Fabo píše:V pripade ze to dostanes v schvalenej tamper-proof taske s okienkom na blocek, co nemusi byt vzdy samozrejme


Nezazil som za poslednych 15 rokov letisko s normalnym freeshopom, kde by neboli schopni dat (aspon na vyziadanie) zalepovaciu priesvitnu tasku.


Priesvitná tuším len na alkohol či cigarety, inak môže byť klasická a zalepena..
Druhá vec je, či je o týchto skutočnostiach oboznámená aj security na letisku. Ono tieto veci si každá krajina ustanovuje sama a to, že sa dohodne USA CAN a pár ďalších krajín neznamená, že to platí všade. V Thajsku ti vyhodia nožnice, kolegovi vo Vietname vyhodili vonavku 50ml a našli by sa ďalšie destinácie, kde to majú inak.


PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od PavelD »

To prodejce

Tak mě napadá chlapče,
jak ty se vlastně stavíš k nebinárním zákazníkům ?

„Je to výrazný krok vstříc nebinárním lidem, aby nemuseli čelit nesouladu mezi informacemi na jejich letence a na jejich dokladech,“

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/n ... oprava_pkk

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Globik »

Prodejce mi možná odpoví, že placam nesmysly, ale mám pocit, že se útočná válečná mašinérie začíná nějak zadrhávat. Pokud si dám do Matrixu TATL RT do Prahy s odlety po celý červen s pobytem v Praze 60-66 dní,, tak jsou prakticky stejné ceny (rozdíl pár desítek dolarů), ať letím z Honolulu, LA nebo NYC (u NYC kromě aerolinek z bývalého SSSR). To IMHO nikdy nebylo. U letenek z Honolulu to představuje skoro 50% úsporu oproti loňsku ve shodném termínu.
Už jsem to před pár dny psal do jiného vlákna, ale ceny se stále drží, což jsem nečekal.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Fabo »

Posledne jsem se prichytnul, ze koukam na letenku do ORD za 300 EUR a rikam si, ne, to je moc...

nejsem si zcela jist jak jsou ceny letenek pro lidi s fixnim a blizsim terminem, nebo do minor markets, ale pro "oportunistickou" turistiku, nikdy predtim ceny nebyly tak skvele.
Ostatne nejak pred dvema lety jsem se zarikal, ze do USA nepudu, ale kdyz ta letenka do MIA stala pod 250 EUR, no nekupte to...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od dejavu »

Fabo píše:Posledne jsem se prichytnul, ze koukam na letenku do ORD za 300 EUR a rikam si, ne, to je moc...

nejsem si zcela jist jak jsou ceny letenek pro lidi s fixnim a blizsim terminem, nebo do minor markets, ale pro "oportunistickou" turistiku, nikdy predtim ceny nebyly tak skvele.
Ostatne nejak pred dvema lety jsem se zarikal, ze do USA nepudu, ale kdyz ta letenka do MIA stala pod 250 EUR, no nekupte to...


No, v exponovaných a fixních termínech to zase taková sláva není. Srpen Delta do JFK za 44k, kupováno cca 10 dnů dopředu, leden KLM LAX 27k, kupováno tři měsíce dopředu, listopad BA SFO za 23k, kupováno asi měsíc dopředu, únor BA SFO za 29k, kupováno cca 14 dnů dopředu. Vše z PRG se zavazadlem.


Odpovědět