Vídeň

Odpovědět
Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

silný růst počtu PAX ve VIE pokračuje - leden 2019 vs. leden 2018 = plus 24 pct.

zdroj: https://www.austrianwings.info/2019/02/ ... afen-wien/


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od whiskey »

Marty-t píše:silný růst počtu PAX ve VIE pokračuje - leden 2019 vs. leden 2018 = plus 24 pct.

zdroj: https://www.austrianwings.info/2019/02/ ... afen-wien/


jo, zacal som zase commutovat do roboty, niekde sa to muselo prejavit :))

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Fabo »

Ako dlho ma fungovat ten lounge dole v B?

Oproti staremu hore je to dost "sesup", hlavne kapacitne, aj ked je aspon za bezpecnostou.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

Dotaz na zkušenější kolegy, chci v květnu letět s FR na RHO, odlet 10:55 a nějak se mi nedaří to vymyslet jak se tam dostat. Ideál by byl Railjet z Prahy ale s přestupem ve Vídni jsme tam v 9:27 a to už mi přijde jako risk při spolehlivostí Českých drah.

Tak mě napadlo jen už den před tím, někde přespat u hranic u nás a ráno dojet busem/vlakem na letiště. Je nějaká taková možnost?
Jestli dobře chápu tak vlakem musím vždy přes Vídeň.


Jinak mám pak návrat do Prahy takže auto nepoužitelný.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od zbozivulekral »

bugr píše:Dotaz na zkušenější kolegy, chci v květnu letět s FR na RHO, odlet 10:55 a nějak se mi nedaří to vymyslet jak se tam dostat. Ideál by byl Railjet z Prahy ale s přestupem ve Vídni jsme tam v 9:27 a to už mi přijde jako risk při spolehlivostí Českých drah.

Tak mě napadlo jen už den před tím, někde přespat u hranic u nás a ráno dojet busem/vlakem na letiště. Je nějaká taková možnost?
Jestli dobře chápu tak vlakem musím vždy přes Vídeň.


Jinak mám pak návrat do Prahy takže auto nepoužitelný.


Ve vídni je super MotelOne hned na Hbf a nebo pak Moxy na letišti.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

co to je? To zní jako formule a to teda už nikdy :)
Jako návštěva Vídně taky nápad..

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od zbozivulekral »

bugr píše:co to je? To zní jako formule a to teda už nikdy :)
Jako návštěva Vídně taky nápad..


S F1 to nemá naštěstí nic společnýho. Je to normální hezkej hotel, od standardu se liší jenom tím, že ty pokoje jsou malinký, ale na přespání po cestě ideálka.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Marty-t »

bugr píše:Dotaz na zkušenější kolegy, chci v květnu letět s FR na RHO, odlet 10:55 a nějak se mi nedaří to vymyslet jak se tam dostat. Ideál by byl Railjet z Prahy ale s přestupem ve Vídni jsme tam v 9:27 a to už mi přijde jako risk při spolehlivostí Českých drah.

Tak mě napadlo jen už den před tím, někde přespat u hranic u nás a ráno dojet busem/vlakem na letiště. Je nějaká taková možnost?
Jestli dobře chápu tak vlakem musím vždy přes Vídeň.


Jinak mám pak návrat do Prahy takže auto nepoužitelný.


No pokud trváš na ČD a přespání na hranicích tak před šestou vyjíždí z Břeclavi osobák na hl.nádr ve Vídni, odtud Railjet na letiště přijíždí před půl osmou... Jinak přímo v areálu VIE funguje Moxy hotel - spali jsme tam ve 2 lůžku za 99 EUR (to mi přijde asi jako nejcivilizovanější). Případně podobný hotel u nádraží ve Vídni odkud jezdí vlaky na letiště přes den v půlhodinovém taktu... Taky jezdí noční busy Regiojetu, Flixu a pár balkánských společností... Neznám Tvé priority pohodlí vs. ušetřený peníz...

EDIT: ještě bych zvážil přespání v Bratislavě a ranní bus na VIE (jezdí cca každou hodinu)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

no základem mého výletu je let s TVS z Rhodosu 14/5, začátek sezony, vždycky jsem to chtěl dát tím prázdným letadlem :)

Původně jsem na RHO chtěl letět s Aegeanem 9/5 ale tam mě štve přílet před půlnocí, proto vyhrál FR z Vídně, taky 9/5.

Na tu Břeclav/Bratislavu jsem koukal ale nechce se mi ráno vstávat na budíka, to ta Vídeň mi přijde zajímavější, v klidu v 9 ráno odjet na letiště, tam se asi nedá čekat zpoždění.
Teď prolejzám hotely v okolí. Prostě si o den prodloužíme výlet s ženou.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od MarcosFT »

V Moxy jsem spal na MXP a přirovnal bych to spíš k Ibisu. Na pár hodin to je ok. Jinak si ale myslím že ten příjezd 9:27 na letiště je tak akorát....a jestli nemáte kufry na odbavení, tak už úplně v pohodě..

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

kufry právě řeším,teď koukám let s TVS nabízej pro dva za 4100 ale je to bez kufrů, mě ani nenapadlo, že něco takovýho maj.. No těch 5 dnů bychom asi dali jen s příručním, u FR si beru prioritku takže můžu vzít na palubu hodně.

Je pravda, že za ušetřený nocleh v hotelu můžu jet v businessu :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od Fabo »

bugr píše:... je to bez kufrů, mě ani nenapadlo, že něco takovýho maj..



No, maj.
zrovna ode dneska :lol:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od alesesl »

a co zkusit flixbus? 2x jsem ho otestoval v tuto nocni hodinu. Neni to zada hitparada co se tyce casu, ale prijezd byl vzdy nacas, ne-li driv o 10-15 min.

Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (32.94 KiB) Zobrazeno 4568 x

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od bugr »

Z jakyho nadrazi jezdi pravidelna linka na letiste? Z hlavniho mi prijde, ze to nejezdi moc casto..
Aha, uz to vidim. Hm, za 12eur na to kaslu. To radsi normalni vlak.
Na letiste se dostanu v ramci nejaky celodenni jizdenky na mhd? Pisou to na strankach letiste nejak divne.

Busem se mi moc nechce, vlak me vic bavi a ta noc ve Vidni mi prijde jako dobrej napad. Obcas je potreba se trochu zkulturnit :)

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vídeň

Příspěvek od zbozivulekral »

bugr píše:Z jakyho nadrazi jezdi pravidelna linka na letiste? Z hlavniho mi prijde, ze to nejezdi moc casto..
Aha, uz to vidim. Hm, za 12eur na to kaslu. To radsi normalni vlak.
Na letiste se dostanu v ramci nejaky celodenni jizdenky na mhd? Pisou to na strankach letiste nejak divne.

Busem se mi moc nechce, vlak me vic bavi a ta noc ve Vidni mi prijde jako dobrej napad. Obcas je potreba se trochu zkulturnit :)


Lístek mhd platí na S-bahn, ten jezdí letiště na nádraží Mitte (stejně jako CAT tobude ten za €12), na Hbf musíš buď s přestupem, nebo vlakem ÖBB za €4,5.


Odpovědět