Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Petr31 »

Eidi píše:
Petr31 píše:
Eidi píše:Přijde mi to smutný. Chápu, že se našli tací, který se prostě nechtěli stát zaměstnanci Smartwings po tom, co vidí, jaký má Smartwings s ČSA za úmysly. Tim nehodnotim, jestli převzetí ČSA bylo dobře nebo špatně, ale přijde mi to škoda. Jedna z top 5 nejstarších aerolinek, která asi co nevidět zanikne.


..jenže za ten úpadek nemůže TVS / SW, za to můžou bývalé několikeré naprosto neschopné managementy ČSA a dozorčí rady delegované státem od roku 2004...taková technická připomínka..... :D


To jsem jednak neřekl a ani si to nemyslim, že by za úpadkem ČSA a pětimiliardovou kumulovanou byli Smartwings. To si prosimtě radši přečti ještě jednou, co jsem napsal. Do kopru poslali za mě ČSA Luftjarda, možná už tehdy Kůla tak trochu a Luftjardovi následovníci. Jediný, co konstatuju, je to, že je to smutný a že chápu, že některý nemusej přenýst přes srdce to, že ČSA takřka spolkl Smartwings. Proti SW fakt nic nemám.


...ale já ti taky nic nepodsouvám, máš tam smajlíka. Před pár lety jsem to ještě řešil, bylo mi líto slušných srdcařů, které dílem vyhodili, dílem raději odešli sami, ale teď už mi to je asi jedno. Všude kolem krachuje jedna aerolinka za druhou, držím palce aspoň TVS / SW.

https://www.euro.cz/byznys/islandske-ae ... oz-1445277


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od jencik »

Fabo píše:Celkem nechapu tady ty vase malovani toho jak CSA "zanika". No meni posadky, vyhazuji drahe lidi v jedne firme, nahrazuji je levnymi z jine firmy. To je v korporatnim svete uplne normalni, deje se to dene. Ani v letectvi to neni zvlast neobvykle, treba Austrian si prosel necim docela podobnym nedavno. Air France zdalo se nakrocila podobnym smerem s Joonem, akorat tam jim to celkem nevyslo, ale to je Francie, jiny svet.

Jasne, na rozdil od Tyroleanu je Smartwings vlastni znacka, ktera ma potencial pohltit "tradicni", nicmene to jeste neznamena, ze se tak stane. CSA jako znacka a skorapka u ktere litaji letadla vlastnene SW group s posadkami na zmlouvach SW muze i nadale fungovat.


No zober si, že máš letenku KSC-VIE-AMS. Nastupis do lietadla a dostanes info, že máme málo lietadiel, zastavíme sa ešte v Katowiciach. Takže meskas už na odlete, ešte letis niekde na iné letisko, kde zoberiete pár ľudí, letis do Viedne a potom do Amsterdamu, kde mas tak 2 hodiny meškanie. Žiadne ospravedlnenie od posádky a ani sa nenamahala prejsť s vozíkom, či si niekto niečo chce kúpiť. Ak by si ich prišiel otravovať do galley, tak ešte na teba budú zazerat. Jednoducho s týmto prepúšťaním odíde aj tých pár posledných, čo im ešte na ČSA záležalo a ostane len aerolinka ako pacient na prístrojoch.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Eidi »

Petr31 píše:...ale já ti taky nic nepodsouvám, máš tam smajlíka. Před pár lety jsem to ještě řešil, bylo mi líto slušných srdcařů, které dílem vyhodili, dílem raději odešli sami, ale teď už mi to je asi jedno. Všude kolem krachuje jedna aerolinka za druhou, držím palce aspoň TVS / SW.

https://www.euro.cz/byznys/islandske-ae ... oz-1445277


ČSA se byly měly dostat do soukromejch rukou dřív. Ale přesně jak řikáš - držim palce aspoň TVS/SW.

Bavil jsem se nedávno s člověkem z ČSA, kterej řikal, že ČSA dojelo na to, že přes zimu ty mašiny byly málo utilizovaný a že měli přikročit k ACMI dřív.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Eidi »

Fabo píše:Celkem nechapu tady ty vase malovani toho jak CSA "zanika". No meni posadky, vyhazuji drahe lidi v jedne firme, nahrazuji je levnymi z jine firmy. To je v korporatnim svete uplne normalni, deje se to dene. Ani v letectvi to neni zvlast neobvykle, treba Austrian si prosel necim docela podobnym nedavno. Air France zdalo se nakrocila podobnym smerem s Joonem, akorat tam jim to celkem nevyslo, ale to je Francie, jiny svet.

Jasne, na rozdil od Tyroleanu je Smartwings vlastni znacka, ktera ma potencial pohltit "tradicni", nicmene to jeste neznamena, ze se tak stane. CSA jako znacka a skorapka u ktere litaji letadla vlastnene SW group s posadkami na zmlouvach SW muze i nadale fungovat.


Pak teda, o jaký úrovni/formě "zániku" ČSA se bavíme. Já to beru ve smyslu, že ČSA bude už jen brand, bez vlastních přepravních kapacit. ČSA budou prodejce letenek a třeba budou dělat se Smartwings společně finance, strategický řízení, revenue management, pricing, network/route management a scheduling, ale skutečnej operátor bude prostě Smartwings. Ale myslim si, že by byznysově dávalo větší smysl mít dva brandy se svejma kapacitama, a to ČSA a Smartwings. Ale třeba má Smartwings úmysl se strategicky posunout víc k "added-value" aerolince ne skrz služby na palubě, ale skrz e-commerce apod, a proto nepotřebujou budgetovej a full service produkt.

EIDT: A je teda pravda, že jsem se nevyvaroval určitýmu sentimentu. ČSA pro mě byl heart brand.

johny773
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 14. 06. 2018, 17:18
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od johny773 »

Ahoj, čo sa tam udialo ?

jencik píše:Stačí si nájsť minulú nedeľu poobedne lety do Budapešti a Košíc. Teda on to bol taký eurohop PRG-BUD-KSC-PRG


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od pettte »


mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od mandrinka »



Kydá se hnůj na ČSA, ale typická prasárna od tragédů. Hold už ČSA, resp. ta nálepka přebírá manýry s_*_*_*_wings.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Fabo »

mandrinka píše:


Kydá se hnůj na ČSA, ale typická prasárna od tragédů. Hold už ČSA, resp. ta nálepka přebírá manýry s_*_*_*_wings.


No jo, to pred vstupem QS do CSA se tohle nikdy nemohlo stat!

oh, wait.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od pettte »

Já vím, ještě před 10ti lety to byly jedny z nejskvělejších aerolinek. Dnes už s nima taky vůbec nelítám, nejen proto.....

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od velpa.66 »

Fabo píše:
mandrinka píše:


Kydá se hnůj na ČSA, ale typická prasárna od tragédů. Hold už ČSA, resp. ta nálepka přebírá manýry s_*_*_*_wings.


No jo, to pred vstupem QS do CSA se tohle nikdy nemohlo stat!

oh, wait.


Co si pamatuji občas se to stalo i dříve že se spojovaly lety . Nejhoší jsem kdysi zažil spojení letu BHX a LPL . Tenkrát taky chyběla ČSA letadla.
Určitě to je lepší jak rušit lety. Bohužel chybí komunikace s cestujícími. Mnozí to pochopí ,když budou dopředu informovaní proč se to děje.


Jen tak mimo . Kolikrát se vám stalo že vám nějaká letecká společnost spojila,posunula,nebo zrušila let?(Nepočítám OK nebo QS)Za mě tak 2/100.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Globik »

Ještě v době, kdy manažeří ČSA chtěli koupit TVS, se děly možná ještě horší věci (mohlo to být tak LP 2005): Letěl jsem OK PRG-ATH-PRG. To se létalo 2x denně, pokud se nemýlím. Každopádně tam to letěl 734. LF snad 100%. Skoro všichni nějaká korporátní banda + pár individuálních cesťáků. Po cca 12 dnech na řeckých ostrovech potkávám v centru Atén pár skupinek lidí, kteří letěli se mnou. Za pár dní jsem s velkým předstihem na Eleftheriovi Venezeiolovi. Začekuju velký bágl a najednou koukám, ta skupina, co letěla se mnou, se také čekuje. Jenže chyba lávky, tento spoj letí 735!!! A to bude asi průser! Koukám, dohady na přepážce. No nic, já naštěstí palubku mám. V letadle se dám do hovoru se sousedkou. Pracovní zájezd filharmonie Českého rozhlasu a někteří se do letadla nevešli. Co národní vlajkový dopravce předpokládal? Že se část ženského osazenstva skupiny v destinaci zamiluje a nenastoupí cestu zpět? Takhle to neměli prodat.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše: 28. 03. 2019, 18:01
Uvidíme, jestli se dožiju jednou toho, že ČSA nebudou. A propos ke stým narozeninám ČSA byl jedním z členů představenstva předběžně přislíben ohňostroj, na který se už roky těším. Tak to pomalu vypadá, že nad ohňostrojem se trochu smráká... ale nechám se životem překvapit.


Priletela holubice?

prodejce píše:13. 01. 2012, 03:48
problém č.2 je v tom, že HighFlyer předpovídá konec ČSA už tak strašně dlouho. To je jako předpovídat konec světa, nebo že jednou opadá listí z dubu. To je pohodlně jisté, že se HighFlyer jednou dočká své vysněné chvíle "a já sem vám to říkal, a já sem to předpovídal". Ano, stane se to a je naprosto jisté, že se tak jednou stane. A to mám po celou tu dobu nějak komentovat?

Pro představu, co to znamená "věčnost": To je když zeměkoule je z bronzu a jednou za tisíc let přiletí holubice a otře se o ní křídlem. Až celou zeměkouli "smaže", pak to bude věčnost.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Fabo »

velpa.66 píše:
Fabo píše:
mandrinka píše:
Kydá se hnůj na ČSA, ale typická prasárna od tragédů. Hold už ČSA, resp. ta nálepka přebírá manýry s_*_*_*_wings.


No jo, to pred vstupem QS do CSA se tohle nikdy nemohlo stat!

oh, wait.


Co si pamatuji občas se to stalo i dříve že se spojovaly lety . Nejhoší jsem kdysi zažil spojení letu BHX a LPL . Tenkrát taky chyběla ČSA letadla.
Určitě to je lepší jak rušit lety. Bohužel chybí komunikace s cestujícími. Mnozí to pochopí ,když budou dopředu informovaní proč se to děje.


Tak tys to na rozdil od nekoho pochopil :D

P3D
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 07. 07. 2018, 22:23
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od P3D »

Vím, že tento dotaz je celkem dost od tématu, ale nevíte náhodou, jak je to s těmi A320 Neo pro ČSA....Airbus teď (březen 2019) vydal nový seznam objednávek, kde má CSA stále 7 A320 Neo....Nevíte někdo, jak to s nimi teda nakonec bude? :D

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Eidi »

P3D píše:Vím, že tento dotaz je celkem dost od tématu, ale nevíte náhodou, jak je to s těmi A320 Neo pro ČSA....Airbus teď (březen 2019) vydal nový seznam objednávek, kde má CSA stále 7 A320 Neo....Nevíte někdo, jak to s nimi teda nakonec bude? :D


Podle mě to tady je někdy historicky ve vláknu tohohle tématu, že to ČSA zrušilo. Ale jak koukám na seznam objednávek, tak tam ČSA ještě figurujou.


Odpovědět