Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od prodejce »

Globiku ty si žiješ na Havaji :) Pls nekomentuj pracující východoevropany:) On chtěl říct, že se mu nechce platit za hnusné kávové kapsle v open spacu:)))


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Globiku ty si žiješ na Havaji :) Pls nekomentuj pracující východoevropany:) On chtěl říct, že se mu nechce platit za hnusné kávové kapsle v open spacu:)))


Pokud ma na dohled Kona coffee plantaze, tak se mu to povida ...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Fabo »

HighFlyer píše:
Yirina píše:Měli tam i balíček "asistence" asi za 159 Kč a ten když si cestující nezaplatil, tak mu pak nechtěli měnit letenku

Castka 159Kc je v tom intervalu 0-400Kc, o kterem hovori prodejce, dokonce v jeho dolni polovine. A navic ma zakaznik moznost se sam rozhodnout, zda podstoupi riziko a usetri nebo si zaplati za to, ze se tomu riziku vyhne.


To dava smysl pokud je to voluntary change.

Involuntary preci nemuze byt zakaznik jen tak hozen na pospas systemu... A jeste lip, pokud je to fuckup primo u agentury, ne u AL. I to se stava.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Orus-x »

Fabo píše:
HighFlyer píše:
Yirina píše:Měli tam i balíček "asistence" asi za 159 Kč a ten když si cestující nezaplatil, tak mu pak nechtěli měnit letenku

Castka 159Kc je v tom intervalu 0-400Kc, o kterem hovori prodejce, dokonce v jeho dolni polovine. A navic ma zakaznik moznost se sam rozhodnout, zda podstoupi riziko a usetri nebo si zaplati za to, ze se tomu riziku vyhne.


To dava smysl pokud je to voluntary change.

Involuntary preci nemuze byt zakaznik jen tak hozen na pospas systemu... A jeste lip, pokud je to fuckup primo u agentury, ne u AL. I to se stava.


I to se stává..bohužel. Involuntary change a agentura (v tomto případě SA) není schopna letenku (kde figuruje ještě prostředník - APG) převystavit. Nakonec museli koupit den před odletem novou, kterou jsem musel znovu v plné výši zaplatit - refund proběhl 2 měsíce po návratu. Na pohádky o zlých airlines a hodných prodejcích, kteří se o své zákazníky starají, jak jen můžou, jsem už trochu velký.. Nezajímá mě, jak moc si kdo považuje SA na žebříčku luxusnosti agentur/prodejců..

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Yirina »

Fabo píše:
HighFlyer píše:
Yirina píše:Měli tam i balíček "asistence" asi za 159 Kč a ten když si cestující nezaplatil, tak mu pak nechtěli měnit letenku

Castka 159Kc je v tom intervalu 0-400Kc, o kterem hovori prodejce, dokonce v jeho dolni polovine. A navic ma zakaznik moznost se sam rozhodnout, zda podstoupi riziko a usetri nebo si zaplati za to, ze se tomu riziku vyhne.


To dava smysl pokud je to voluntary change.

Involuntary preci nemuze byt zakaznik jen tak hozen na pospas systemu... A jeste lip, pokud je to fuckup primo u agentury, ne u AL. I to se stava.


Přesně tak. Chápu, že si někdo může zariskovat, že nebude chtít nic měnit sám od sebe, ale pokud mu zruší let aerolinka a ta cestovka to odmítně řešit, jen proto, že si cestující nepředplatil nějakou asistenci, tak je to dost nestandardní, ale Gotogate to takhle často dělá.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od prodejce »

Orus-x píše:Na pohádky o zlých airlines a hodných prodejcích, kteří se o své zákazníky starají, jak jen můžou, jsem už trochu velký..

Vše je mi jasné až na jednu věc: když jsi tak velký kluk, proč kupuješ letenky u SA a ne přímo od aerolinky? To na tom nechápu, proč si děláš to násilí a nekoupíš to raději rovnou od airline.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: RE: Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Orus-x »

prodejce píše:
Orus-x píše:Na pohádky o zlých airlines a hodných prodejcích, kteří se o své zákazníky starají, jak jen můžou, jsem už trochu velký..

Vše je mi jasné až na jednu věc: když jsi tak velký kluk, proč kupuješ letenky u SA a ne přímo od aerolinky? To na tom nechápu, proč si děláš to násilí a nekoupíš to raději rovnou od airline.

Protože jsem se naivně nechal zlákat nabídkou jednoho nejmenovaného serveru propagující levnĚJŠÍ letenky?? :o Protože mě nenapadlo to naklikat na webu aerolinky (možná že by to šlo, ale za jinší peníze). Moje chyba, přiznávám. Tak jsem udělal životní zkušenost..u GoToGate bych nekupoval z principu, tak teď jsem si k nim přiřadil dalšího :o

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od marthym »

yellow píše:Třeba já kupuju za nejnižší cenu


+1

Kdo z vás (ne)kupoval u airfasttickets? 8) :lol:

yellow píše:Pokud prodejce dělal problémy, napochodoval jsem na letiště s tím, že mi nikdo změnu neoznámil. Vše se vyřešilo na místě.


+1

Osobní "pozitivní" zkušenost z loňska. Také prodej přes zahraniční agenturu. Banální změna času odletu u zpátečního letu (o minuty), problém (žádost o konfirmaci na webu TK x nekomunikace prodejce) --- vyřešeno/neřešeno na letišti. Jediný problém byl, že nešel udělat OLCI.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od alesesl »

marthym píše:
yellow píše:Třeba já kupuju za nejnižší cenu


+1

Kdo z vás (ne)kupoval u airfasttickets? 8) :lol:

jojo, zlate casy AFT si dobre pamatuji a mel jsem diky nim nekolik hodne levnych letenek. Jen co si pamatuji tak KRK-HDF-KRK za 25 eur rtn, PRG-BUD-PRG s OK za 28 eur rtn pro 2, PRG-MXP-PRG za stejne prachy. Dokonce na letu tam OK zrusilo ranni let do MXP, tak jsem byl prebookovan na let PRG-FRA-LIN s OK a AZ. Bylo toho vic, ale vsechno si nepamatuji. Nastesti nikdy nebyl zadny problem a vse se proletelo.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od marthym »

Jo jo, krachli až měsíce poté. Opravdu byznys model by Greece...

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: RE: Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od ivy »

prodejce píše:
Orus-x píše:Na pohádky o zlých airlines a hodných prodejcích, kteří se o své zákazníky starají, jak jen můžou, jsem už trochu velký..

Vše je mi jasné až na jednu věc: když jsi tak velký kluk, proč kupuješ letenky u SA a ne přímo od aerolinky? To na tom nechápu, proč si děláš to násilí a nekoupíš to raději rovnou od airline.


Není to sice na mne, přesto zkusím odpovědět. Co třeba proto, že u svého prodejce mohu letenku na dvě kliknutí a jednu platbu pojistit, což u řady aerolinek nešlo/nejde, nebo bylo/je někdy o dost dražší? Anebo umí zaplatit i to, co kartou nejde, nebo alespoň v nedávné minulosti nešlo, např. Taškent-Termez. Anebo mně předělá na jeden krátký telefon rezervaci na další letadlo během mého jednání kdesi, když vím, že nestíhám a nemusím se tím zdržovat. A to už vůbec nemluvím o tom, že je na mně u "mého" prodejce trvale "nasazena" jedná dáma, která ví co obvykle chci a nemusím jí to zbytečně dlouho vysvětlovat...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

marthym píše:
Osobní "pozitivní" zkušenost z loňska. Také prodej přes zahraniční agenturu. Banální změna času odletu u zpátečního letu (o minuty), problém (žádost o konfirmaci na webu TK x nekomunikace prodejce) --- vyřešeno/neřešeno na letišti. Jediný problém byl, že nešel udělat OLCI.

Vim, že se ptám jako totální lama, ale co má posun času letu společného s OLCI? Na zpátečním segmentu mám 3 legy, před časem mi prodejce poslal email, že poslední leg se posouvá o pár minut. Mám s tím snad očekávat nějaké komplikace?

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od marthym »

Globik píše:Vim, že se ptám jako totální lama, ale co má posun času letu společného s OLCI? Na zpátečním segmentu mám 3 legy, před časem mi prodejce poslal email, že poslední leg se posouvá o pár minut. Mám s tím snad očekávat nějaké komplikace?


Těžko říct, ale pochybuju :P

Zaprvý: mně to poslali sami TK, nikoliv prodejce. Zadruhý: chtěli to zřejmě jen potvrdit, že se změnou souhlasím, ale odkázali mě na prodejce (a ten to neřešil). A tak zatrhli dělat OLCI... Na lince PRG-IST mi to fakt nevadilo, u delšího widebody letu už bych se asi víc snažil to vyřešit.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

marthym píše:
Globik píše:Vim, že se ptám jako totální lama, ale co má posun času letu společného s OLCI? Na zpátečním segmentu mám 3 legy, před časem mi prodejce poslal email, že poslední leg se posouvá o pár minut. Mám s tím snad očekávat nějaké komplikace?


Těžko říct, ale pochybuju :P

Zaprvý: mně to poslali sami TK, nikoliv prodejce. Zadruhý: chtěli to zřejmě jen potvrdit, že se změnou souhlasím, ale odkázali mě na prodejce (a ten to neřešil). A tak zatrhli dělat OLCI... Na lince PRG-IST mi to fakt nevadilo, u delšího widebody letu už bych se asi víc snažil to vyřešit.

Aha, teď už to chápu.
Tak jediná komplikace bude, že si dám při přestupu v salonku o jednoho panáka méně :)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od whiskey »

zrovna som dnes cirou nahodou narazil na jeden citat od MoL:
Screw the travel agents. Take the fuckers out and shoot them. What have they done for passengers over the years?


Odpovědět