Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od pepa007 »

Berlín je super, určitě všem doporučuju. Já jsem tam kdysi jel úplně naslepo, nevěděl jsem o městě vůbec nic, měl jen klasický předsudky o Německu, ale taky špetku odvahy :-)

Pokud máte rádi jídlo jako já, tak Berlín je asi nejbližší kulinářský ráj, kde najdete jídlo skoro z celýho světa za výrazně menší peníz než v jakékoliv jiné metropoli. Mimo jiné např. fenomenální ruskou snídani (ve 4 odpoledne - typicky berlínský čas na snídani) v restauraci Pasternak, na tu dodnes vzpomínám. Ale i úžasní Vietnamci, Číňani, Japonci, a samozřejmě Turci, Libanonci, a spoustu arabů v některých méně navštěvovaných čtvrtích. A pár dobrých německých restaurací :-) Jen currywurst je podle mě prasárna :-) Možná to s těmi superlativy přeháním, ale to je jedna z obrovských výhod života v ČR - že ať vyjedete kamkoliv za hranice, tak kvalita jídla jde násobně nahoru a všechno vám připadá fenomenální - i veganský lasagne v Ryanairu :D

Je to nějakých 7-8 let zpátky, ale tehdy to bylo možná nejlepší město pro život v celé Evropě, poměrem cena/“výkon”. Od té doby ale dramaticky vyletěly nájmy a ceny bytů. Předpokládám že i ceny jídla šly nahoru. Ale i tak to pořád nebude tak dramatický.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od Globik »

Pepa: vystál jsi hodinovou frontu na nejlepší kebab v Berlíně? Btw. kam chodíš jíst v Česku? Turisti z celého světa se rozplývají nad českou kuchyni (a to jedli určitě jen v nějakých turistických pastich) a pro tebe jsou lepší vegetariánské lasagne na palubě FR. A s tím currywurstem jsi to přehnal.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od persona »

Pepa: tak to je rozhodne netradicni pohled na uroven ceskych potravin a stravovani. Umeni obratit negativum v klad. :D

Globik: to je nejaky zert, ze cizinci si nemohou vynachvalit ceskou kuchyni z turistickych pasti? :roll:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od Globik »

persona píše:Pepa: tak to je rozhodne netradicni pohled na uroven ceskych potravin a stravovani. Umeni obratit negativum v klad. :D

Globik: to je nejaky zert, ze cizinci si nemohou vynachvalit ceskou kuchyni z turistickych pasti? :roll:

Ne, není to vtip. Setkávám se s turisty z různých zámořských zemí a většina těch, co byla v Praze velmi kladně vzpomíná na české jídlo. Pochybuju, že jedli mimo turistické trasy. Kdyžtak to probereme v létě u kávy.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od Orus-x »

Globik píše:
persona píše:Pepa: tak to je rozhodne netradicni pohled na uroven ceskych potravin a stravovani. Umeni obratit negativum v klad. :D

Globik: to je nejaky zert, ze cizinci si nemohou vynachvalit ceskou kuchyni z turistickych pasti? :roll:

Ne, není to vtip. Setkávám se s turisty z různých zámořských zemí a většina těch, co byla v Praze velmi kladně vzpomíná na české jídlo. Pochybuju, že jedli mimo turistické trasy. Kdyžtak to probereme v létě u kávy.


Tak může to být taková ta vrozená slušnost, pochválit rodákovi jeho zemi a jídlo, vždyť to nic nestojí...snaha být pozitivní je přece u některých zámořských turistů životním stylem. Říct na první potkání "your dumplings s***" se prostě nedělá :) Nebo si to prostě jen nasugerují, je to prostě diametrálně jiné a odlišné od toho, co dosud měli, tak z toho mají pozitivní dojem...těžko budou mít srovnání kvality české kuchyně v turistické pasti x kvalitní restauraci, když tu kvalitní variantu nikdy nezkusili. A nebo jim to fakt chutná :P


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od Globik »

Orus-x píše:
Globik píše:
persona píše:Pepa: tak to je rozhodne netradicni pohled na uroven ceskych potravin a stravovani. Umeni obratit negativum v klad. :D

Globik: to je nejaky zert, ze cizinci si nemohou vynachvalit ceskou kuchyni z turistickych pasti? :roll:

Ne, není to vtip. Setkávám se s turisty z různých zámořských zemí a většina těch, co byla v Praze velmi kladně vzpomíná na české jídlo. Pochybuju, že jedli mimo turistické trasy. Kdyžtak to probereme v létě u kávy.


Tak může to být taková ta vrozená slušnost, pochválit rodákovi jeho zemi a jídlo, vždyť to nic nestojí...snaha být pozitivní je přece u některých zámořských turistů životním stylem. Říct na první potkání "your dumplings s***" se prostě nedělá :) Nebo si to prostě jen nasugerují, je to prostě diametrálně jiné a odlišné od toho, co dosud měli, tak z toho mají pozitivní dojem...těžko budou mít srovnání kvality české kuchyně v turistické pasti x kvalitní restauraci, když tu kvalitní variantu nikdy nezkusili. A nebo jim to fakt chutná :P

To samozřejmě může, ale když ten člověk naprosto nadšeně vykřikne knedlíky! guláš! pivo! Naprosto fantastické! tak je to o něčem jiném. A ano, nechal jsem se trochu unést, takže vím, že kvalita jídla v Česku poněkud pokulhává (a pamatuju si, jak jsem po tříměsíčním pobytu v Itálii se cestou zastavil na pumpě někde na D5 a prohlásil jsem, že se v Česku nedá žít - káva, sekaná, párek i rohlík byly příšerné), ale to, co dostanu za dvě stovky v poměrně dobré až dobré neturistické restauraci (samozřejmě ne v každé, ale v určité) v širším centru Prahy, může být vynikající, kromě tradiční české kuchyně včetně třeba pizzy. A to samé za pět stovek v turistické oblasti. Ale mě prostě nasralo to pepovo tvrzení, že u nás vše stojí za h***o, po jedné návštěvě Berlína. Mimochodem, döner v Ječné je skoro dokonalý a když jsem si koupil döner v nejcentrovatějším centru Drážďán, tedy na Pražské ulici, tak jsem ho po pár kousnutí vyhodil, protože byl nepoživatelný a kuřecí maso navíc podle mě bylo polosyrové. A stejně tak ten currywurst. Je to tradiční a oblíbený (nejen) berlínský pokrm, ale někdo, kdo byl jednou v Berlíně, ho nazve prasárnou.
Btw. vyzývám Pepu na souboj, jdeme jist a pít k Baštovi v Nuslích a pokud mu nebude chutnat, platím já - jinak on a k tomu se ještě omluví :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od JackBrno »

Nebyl bych k českým restauracím tak kritický. Já to sleduju dlouhodobě a musím říct, že kvalita jídel z českých restaurací za posledních cca 10 let vyletěla neskutečně nahoru. Ono je to samozřejmě z části tím, jak hluboce byla dole, ale ten skok je obrovský. Platí to samozřejmě spíš o větších městech, kde je větší konkurence, ale právě díky ní se prostě už hospody s "kuřecím plátkem s broskví a sýrem" dnes už nemají šanci chytit. Dřív si hospody konkurovaly v tom, jak co nejlépe snížit náklady (nikoliv kupováním základních surovin a vařením z nich, ale ohříváním polotovarů) a dobře najíst se v Brně dalo třeba v pěti restauracích vyšší kategorie a třeba v mé čtvrti prostě nebyla šance dát si něco slušného, bylo to pár zaplivaných pajzlů s jídelníčky (a "kvalitou" jídla) jak přes kopírák. Dnes jen v mé čtvrti bez problémů najdu asi pět restaurací a na kvalitní jídlo můžu jít do kterékoliv z nich a minimálně tři z nich jsou na úrovni, že tam člověk může jít na vynikající degustační menu. Takže bych to zahraničí zase až tak nepřeceňoval, hodně jsme se tomu přiblížili, ve velkých městech už vyloženě mizerné restaurace jako dřív, téměř nejsou a nebo se to o nich ví a nikdo tam na jídlo nepáchne...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3157
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:Btw. vyzývám Pepu na souboj, jdeme jist a pít k Baštovi v Nuslích a pokud mu nebude chutnat, platím já - jinak on a k tomu se ještě omluví :)



A plati to jen pro Pepu, nebo obecne? Ja ceskou kuchyn taky strasne rad, akorat se to neda jist porad, uz ted se ledva vlezu do bezne eko sedacky :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
Globik píše:Btw. vyzývám Pepu na souboj, jdeme jist a pít k Baštovi v Nuslích a pokud mu nebude chutnat, platím já - jinak on a k tomu se ještě omluví :)



A plati to jen pro Pepu, nebo obecne? Ja ceskou kuchyn taky strasne rad, akorat se to neda jist porad, uz ted se ledva vlezu do bezne eko sedacky :D

Klidně i s Tebou půjdu rád k Baštovi :-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Cesty bez klavíru - První let Brno-Berlín

Příspěvek od alesesl »

Globik píše:
Fabo píše:
Globik píše:Btw. vyzývám Pepu na souboj, jdeme jist a pít k Baštovi v Nuslích a pokud mu nebude chutnat, platím já - jinak on a k tomu se ještě omluví :)



A plati to jen pro Pepu, nebo obecne? Ja ceskou kuchyn taky strasne rad, akorat se to neda jist porad, uz ted se ledva vlezu do bezne eko sedacky :D

Klidně i s Tebou půjdu rád k Baštovi :-)


Jooo U Bansethů, tam vyborne vari.


Odpovědět