FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od MarcosFT »

K cestě do Los Angeles jsem využil služeb pětihvězdičkové Lufthansy. Upgrade do F jsem za 1.700€ nevzal.

Poprvé se 747-8
Poprvé se 747-8
lh 748.jpg (41.18 KiB) Zobrazeno 5834 x


Díky dronu ve FRA pouze 14 lidí na UD. Měl jsem tak pro sebe 4 sedačky a měnil dle chuti.
Díky dronu ve FRA pouze 14 lidí na UD. Měl jsem tak pro sebe 4 sedačky a měnil dle chuti.


Hodně průměrný appetizer
Hodně průměrný appetizer


Nadstandardní veal aneb chřestová sezóna začala
Nadstandardní veal aneb chřestová sezóna začala


Salát, co nenadchne, ale ani neurazí
Salát, co nenadchne, ale ani neurazí


Kalifornie
Kalifornie



Před výletem do Victorville jsem volný den využil k návštěvě QF F lounge na TBIT. Letenku jsem měl s American do SFO a zpět s AS.


Menu
Menu


Ani salmon to nezachránil
Ani salmon to nezachránil


Avokádo už ovšem splňovalo všechna kritéria, které Emerald flyer očekává :)
Avokádo už ovšem splňovalo všechna kritéria, které Emerald flyer očekává :)


Čerstvý ovocný salát TOP
Čerstvý ovocný salát TOP


Oběd - super krevety s nudlema, pikantní.
Oběd - super krevety s nudlema, pikantní.


QF klasika a vyborný steak. Hranolky příliš osolené.
QF klasika a vyborný steak. Hranolky příliš osolené.


Vypadalo to líp než chutnalo..
Vypadalo to líp než chutnalo..


Ráno jsem v Thrifty vyzvedl auto a vydal se směr Victorville. Cesta z LAX necelé dvě hodinky.

Prvně jsem navštívil Maxiky
Prvně jsem navštívil Maxiky


Kterých tu málo opravdu nebylo
Kterých tu málo opravdu nebylo


Pak tuto australskou fešandu
Pak tuto australskou fešandu


A pak jsem se vydal na druhou stranu areálu
A pak jsem se vydal na druhou stranu areálu
v 1.jpg (49.73 KiB) Zobrazeno 5834 x


Našel jsem i 747 United, se kterou jsem letěl při jejím posledním letu FRA-SFO
Našel jsem i 747 United, se kterou jsem letěl při jejím posledním letu FRA-SFO


BNLK, se kterou kamarád odkroutil CPT
BNLK, se kterou kamarád odkroutil CPT


Marně jsem však hledal 747 China Airlines, kde jsem poprvé letěl na upper decku
Marně jsem však hledal 747 China Airlines, kde jsem poprvé letěl na upper decku


Smutný pohled o to víc, že se jedná o BA
Smutný pohled o to víc, že se jedná o BA


Ruský charter na věčném odpočinku
Ruský charter na věčném odpočinku


v7.jpg


Spíše pro pamětníky, tuto éru nepamatuji
Spíše pro pamětníky, tuto éru nepamatuji


A hlavní dopravce v tomto "hubu" :D
A hlavní dopravce v tomto "hubu" :D


v10.jpg


Holky z BA už nikam nepoletí
Holky z BA už nikam nepoletí


Cesta domů opět s LH. Star Alliance lounge na TBIT silný nadprůměr a jeden z nejlepších salónků, kde jsem kdy byl.

Výborný appetizer na LAX-FRA
Výborný appetizer na LAX-FRA


Otřesný salmon, to se fakt nedalo
Otřesný salmon, to se fakt nedalo


Beef steak daleko lepší :)
Beef steak daleko lepší :)


Zmrzlá zmrzlina
Zmrzlá zmrzlina


Pyžamo jsem nečekal, ale když už, proč ne i kalhoty?
Pyžamo jsem nečekal, ale když už, proč ne i kalhoty?


Snídaně - nic moc
Snídaně - nic moc


Ubohý snack do Prahy - malé tortila, sladký dort a jahody?? Sendvič z eco lepší..
Ubohý snack do Prahy - malé tortila, sladký dort a jahody?? Sendvič z eco lepší..



All in all, fajn výlet. Lufthansa opět potvrdila, že hodnocení Skytrax neznamená vůbec nic, jelikož pět hvězdiček tuto aerolinku míjí uplně všemi směry. Sedačka trapná, footsie game all the time, žádné soukromí (ani náznak, jako třeba u mé KLM), posádka do LAX neprofesionální, arogantní, nevstřícná - naprostý opak cestou zpět. Jídlo vždy na super úrovni. SEN lounge jsou joke, ale to každej zná, Star lounge na TBIT fakt pecka.

Victorville je dostupné všem, nikdo neprudil, vlastně jsem krom chlastajících mexikánců na motorkách pod joshua tree kousek od plotu nikoho neviděl. Z LA coby kamenem dohodil. Mojave jsem zrušil, jel jsem pak ještě mrknout k In-N-Out, dal si Double-Double a letěl dom.


delta.jpg
delta.jpg (36.54 KiB) Zobrazeno 5834 x


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od dejavu »

Jeste tam vedle stoji tisice zpet vykoupenych Volkswagenu? Ale jinak si to tam hezky obkrouzil kolem dokola. Moje oblibene misto.

Alvin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 04. 05. 2014, 09:17
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od Alvin »

Díky za fotky. S tím hodnocením kvality aerolinek je to skutečně spíš taková hra s nepříliš jasnými pravidly.
viz: https://airlinegeeks.com/2019/05/12/why ... e-trusted/

Ta "polička" na nohy, kde business pasažér může se svým spolucestujícím porovnávat výšivku na ponožkách je u domnělé 5-star airline opravdu velké faux pas. Kolísavou kvalitu jídla i vstřícnost personálu jsem u LH zaznamenal taky.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od bepo »

Alvin píše:Ta "polička" na nohy, kde business pasažér může se svým spolucestujícím porovnávat výšivku na ponožkách je u domnělé 5-star airline opravdu velké faux pas. Kolísavou kvalitu jídla i vstřícnost personálu jsem u LH zaznamenal taky.

Faux pas? A ako by si chcel riešiť podnožku príp kde konkrétne si videl aby to nebolo faux pas?

Alvin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 04. 05. 2014, 09:17
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od Alvin »

bepo píše:Faux pas? A ako by si chcel riešiť podnožku príp kde konkrétne si videl aby to nebolo faux pas?


Asi jsem se nevyjádřil dost jasně. Tím faux pas myslím to, že oba cestující mají nohy těsně vedle sebe, oddělené jenom takovou plastovou přepážkou.
A rozměry toho místa na nohy jsou taky nic moc na pohodlný longhaul let.
LH.jpg


Nohy si během letu zas tak často nefotím :-), takže nemůžu nabídnout mnoho příkladů, ale velice pohodlné řešení navíc s obrovskou mírou soukromí nabízí třeba business třída v JAL:
JAL.jpg


bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od bepo »

A ako je na tom JAL s pohodlím pri otáčaní sa počas ležania? Qatar má podobné sedačky a pri otáčaní sa je to úplne zle

Alvin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 04. 05. 2014, 09:17
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od Alvin »

bepo píše:A ako je na tom JAL s pohodlím pri otáčaní sa počas ležania? Qatar má podobné sedačky a pri otáčaní sa je to úplne zle


Už je to nějaký rok, dva zpět, ale co si vybavuju, tak ležení i otáčení bylo docela komfortní. Šířku sedadla bych odhadoval na cca 60cm a šířka místa na nohy byla stejná. Jinak JAL má těch business kabin víc typů, já jsem letěl v 787, kde to nazývají Sky Suite. Tu můžu s klidem doporučit.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od pavelpmi »

Super výlet, dík za fotky ze zajímavého místa! :ymapplause:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od alesesl »

Ahoj, a diky za paradni fotky ze super mista. By me zajimalo jak dlouho tam ty stroje ve finale budou stat, ze je sni zub casu nebo budou finalne sesrotovany.

davcabic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 29. 03. 2015, 17:46
Oblíbené typy letadel: A346
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od davcabic »

To je skvělý! Píši si, že se na hřbitov taky někdy musím podívat. První fotky vypadaly, jako bys byl přímo na ploše :D ..a takže se dá letiště podél plotu objet autem víceméně kolem dokola? ..to bych teda samozřejmě mohl asi vyčíst i z mapy

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od neuromancer »

Sedačka trapná, footsie game all the time, žádné soukromí (ani náznak, jako třeba u mé KLM), posádka do LAX neprofesionální, arogantní, nevstřícná - naprostý opak cestou zpět. Jídlo vždy na super úrovni. SEN lounge jsou joke, ale to každej zná, Star lounge na TBIT fakt pecka.

Ad hodnocení Lufthansy naprosto přesné: pečlivě jsem vybíral aktuálně absolvovaný itinerář na Havaj tak, aby při obou TATL cestách byla United 777-300 s novým Polaris businessem, který je oproti Luftwaffe o několik levelů jinde. A to letím s manželkou, kde by porovnávání vzoru na ponožkách nebyl zase takový problém :mrgreen:

*A Lounge v LAX není špatná, nicméně čas strávený raději vedle runway 24R v In-N-Out ji trumfne taky o několik levelů :wink:

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od mandrinka »

neuromancer píše:Sedačka trapná, footsie game all the time, žádné soukromí (ani náznak, jako třeba u mé KLM), posádka do LAX neprofesionální, arogantní, nevstřícná - naprostý opak cestou zpět. Jídlo vždy na super úrovni. SEN lounge jsou joke, ale to každej zná, Star lounge na TBIT fakt pecka.

Ad hodnocení Lufthansy naprosto přesné: pečlivě jsem vybíral aktuálně absolvovaný itinerář na Havaj tak, aby při obou TATL cestách byla United 777-300 s novým Polaris businessem, který je oproti Luftwaffe o několik levelů jinde. A to letím s manželkou, kde by porovnávání vzoru na ponožkách nebyl zase takový problém :mrgreen:

*A Lounge v LAX není špatná, nicméně čas strávený raději vedle runway 24R v In-N-Out ji trumfne taky o několik levelů :wink:


A report bude? Trasu plánuji, letenky vybírám, tak bych byl rád za zhodnocení.

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od Ulafme »

To, že celý Skytrax je o ničem a jejich hodnocení nic neznamená, ví snad v oboru každý. Proč měla Lufthansa potřebu si nějaké trapné hvězdičky kupovat, tak to tuší snad jen ti, kteří to v představenstvu schválili.
Druhá věc je ale styl tohoto tripreportu (a mnohých jiných třeba na ytube), který je napsán způsobem "tak jsem se s tou trapnou aerolinkou XX proletěl, abych vám všem ukázal, jak to stálo úplně na pi.u".
Viz např. "SEN lounge jsou joke". V čem přesně jsou v porovnání s jinými salónky joke? Tak proč tam lezete, když jsou joke? Zajděte si do Mekáče a nemusíte se trápit a dělat tady potom ze sebe chudinku, jak jste trpěl...
Úplně signifikantní je Vaše poznámka "...jako třeba u mé KLM". Když víte, jaké sedačky LH v tom businessu mají, tak proč s ní létáte? Proč podstupujete něco, co je Vám nepříjemné? Abyste tady mohl nakonec všem ukázat, jaký jste borec, že jste tu hrůzu vydržel?
Ti, co mě znají vědí, že jsem celoživotní odpůrce lowcostů. Ale třeba s Norwegian už jsem letěl a bylo to skvělé. Super sedačky, místa na nohy víc než v tzv. "eurobusinessu" všech aerolinek, které mne napadají a k tomu skvělý servis. Jenže do takové Ryjánsračky v životě nevlezu, ani kdyby mi za to někdo platil. Protože já se za dobytek nepovažuji (že to nevadí těm miliónům, kteří s nima létají, je jejich věc). Takže s nimi nepoletím ani proto, abych mohl dokázat, jak šílené to bylo a že jsem měl vždy pravdu. Prostě s FR nepoletím.
A mimochodem, Vaše věta "Lufthansa opět potvrdila, že hodnocení Skytrax neznamená vůbec nic", je naprostým nepochopením situace. Protože jen a pouze Skytrax dnes a denně sám potvrzuje, že neznamená vůbec nic.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od Fabo »

Ulafme píše:To, že celý Skytrax je o ničem a jejich hodnocení nic neznamená, ví snad v oboru každý. Proč měla Lufthansa potřebu si nějaké trapné hvězdičky kupovat, tak to tuší snad jen ti, kteří to v představenstvu schválili.


Protoze lidi, co si kupujou letenky, povetsinou nejsou "v oboru". Proste na urcite typy zakazniku tohle funguje. A to ani nemusi byt uplni laici, treba FB strance o letani z KSC byl jeden fanda do letani, co nekolik mesicu po udeleni nedokazal napsat Lufthansa bez toho, aby zaroven nenapsal 5 hvezdickova... A tomu ver, ze kdyz si takovy clovek ma vybrat mezi LH a treba AF, tak na tu LH diky te pate hvezdicce sahne.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: FOTOREPORT: Víkend v Kalifornii a návštěva Victorville Graveyard

Příspěvek od MarcosFT »

dejavu - nene, auta nikde nebyla.
alvin - u LH je to asi nejhorsi, to je pravda.
davcabic - jo, da se to objet. Je tam polni cesta v pohode.
neuromancer - jo, taky sem tam zasel, je to moje nejoblibenejsi misto v LA :D ale potom jsem potreboval stabilni pripojeni na net a trochu zazemi.
Ulafme - je mi lito, ze se ti nelibi styl reportu. Ale to asi nevyresis. Celkove lounges v Evrope za moc nestoji, vyjimka snad jen T3 LHR, T2 LHR, AC lounge ve FRA je taky fajn. Je to vsak lepsi nez cekat u gatu nebo zmineny MC. To je jeste vetsi joke. S LH jsem letel protoze me bargain ticet vysel na 55k mil a mam asi 4 mega u M/M (su borec co). Navic jsem cestoval v paru, ale proste jsem zkritizoval soukromi u sedacky, nehlede na to co jsem za ticket dal. Psal jsem to jako clovek co za to utrati 2k USD. Jen tak mi prijde review objektivni. Tak jsem rad ze si nam rekl ze jsi borec co nepoleti s FR...tos to vylepsil. Jakou situaci jsem nepochopil? Napsal jsem to co kazdy vi...preji ti klidne spani, snad te zverejneny report nebude srat dlouho.


Odpovědět